2020: Hiç Benzeri Olmayan Bir Yıl

Blockchain ve Koronavirüsün Etkileri

COVID’den bu yana çalışma şeklimiz, nerede çalıştığımız ve etkileşim şeklimiz geri dönülmez bir şekilde değişti. Şimdi Blockchain’e baktığımızda, 2020’nin başında olabileceğinden daha yeni ve farklı bir mercekle karşımıza çıkıyor..

Daha fazla oku:Blockchain ve Lean Six Sigma

Aşağıda, Blockchain değer önermelerinin geliştiği ve her zamankinden daha önemli hale geldiği alanlardan bazıları yer almaktadır..


Mektup2019Tanım2020Tanım
Bir Denetim Blockchain, işlem izleri ve zaman damgaları dahil olmak üzere dahili denetim yeteneklerine sahiptir. Ayarlama COVID’in ilk günlerinde ekipman eksikliği, belirsiz süreçler ve ihtiyaç duyulan yerlerde deneyim eksikliği ön plana çıktı. Blockchain, gerçeğin tek bir kaynağını koruduğu ve içeriği ve kullanıcıları hakkında tam izleme ve izlenebilirliğe sahip olduğu için, gerekli verileri bulmak ve karmaşıklığı ve belirsizliği azaltmak daha kolaydır..
B Blockchain Dört temel özellik üzerine inşa edilmiş bir altyapı, bkz. *. Yarar Sanal çalışma, birlikte çalışabilirlik, merkeziyetsizleştirme ve operasyonel hız gibi özellikler her zaman önemliyken aniden ana odağımız haline gelir. Blockchain’in özellikleri bu özellikleri geliştirebilir ve etkinleştirebilir.
C *Uzlaşma Bir işlemin geçerli olabilmesi için tüm katılımcılar işlemin geçerliliğini kabul etmelidir. Süreklilik Fikir birliği önemlidir, ancak aynı zamanda akışkan bir pandemik durumla uğraşırken sıkı ve hızlı bir şekilde yönetilmesi gerekir..
D Merkezi olmayan Tek nokta arızadan kaçınma ve yükü dağıtma yeteneği sağlama. Ayırmak Evden daha fazla çalışan çalıştığından, iletişim ve şirket araçlarının ilgili artırılmış, daha dağıtılmış kapasiteyi idare edebilmesi gerekir..
E Ethereum Blockchain ortamları için kullanılan temel protokollerden biri. Acil Durum İşletmeler COVID’de gezinirken olağanüstü durum kurtarma ve iş sürekliliği test edilmiştir. Blockchain, tasarıma göre geri dönüş ve incelemeyi mümkün kılar.
F * Kesinlik Bir varlığın sahipliğini veya bir işlemin tamamlanmasını belirlemek için gidilecek tek yer. Daha hızlı COVID testini yönetmek veya aşılamayı başlatmak gibi zamanlama kritik hale geldiğinde, kesinliğin hızlı ve doğru olması gerekir.
G Küresel Daha geniş veri dağıtımı, verimliliği optimize etmek için daha akıllı, standart bir yapıya dayanır. Vites arttırmak Sanal çalışma, bir seçenekten bir zorunluluğa dönüştü ve bununla birlikte, yerel olarak mevcut olan ekipmanla nerede olursanız olun işinizi yapma ihtiyacı doğdu..
H Hash Zincirdeki blokları birbirine bağlamak için kullanılan dijital parmak izi veya benzersiz tanımlayıcı. Barındırma Merkezi olmayan bir Blockchain altyapısı, şirketlerin faaliyetleri düğümler arasında kaydırmasına ve yapıyı minimum daha geniş etkiyle değiştirmesine olanak tanır..
ben *Değişmezlik Blockchain defterine kaydedildikten sonra kimse bir işlemi kurcalayamaz. Bütünlük Bilginin bütünlüğü, düzeltici eylemin propagandaya değil gerçeklere dayanmasını sağlar.
J Tam zamanında Değişiklik yapıldıkça ağa neredeyse anında dağıtılır. Yargı Bir pandemide en son veriler, hızla değişen bir duruma zamanında kararlar ve yanıtlar vermenin anahtarı olabilir..
K Bilgi Kaydedilen her işlemle birlikte bilgi ağda büyür. Temel göstergeler Etkili bir eylem planı oluşturmak, şimdiye kadar neyin nerede ve ne zaman olduğu konusunda net bilgiye sahip olmaya bağlıdır..
L Defter Blockchain işlemlerini kaydetmenin yolu. Yerel erisim COVID’nin ilerlemesini ölçmek ve sonuçları ve tedavileri kaydetmek için gereken yerlerde kayıtların tutulması ve bunlara erişilmesi gerekir..
M İzleme Blockchain tüm işlemleri yakaladığı için etkin izleme yerleşik. Orta M alfabedeki orta harftir ve bir pandeminin ortasındayız.
N Düğüm Bir Blockchain ağındaki bir katılımcıyı ifade eden bir terim, veriler düğümler arasında hareket eder. Yeni COVID, işletmelerin yeni şekillerde faaliyet göstermesini ve üretken olmasını gerektirdi. Blockchain, bunu desteklemek için esneklik sağlar.
Ö Orkestrasyon İş kuralları ve Akıllı Sözleşmeler, organize Blockchain ağlarını etkinleştirir. Bir Şirketler COVID ile başa çıkma amacını değiştirdikçe, gerçeğin tek bir kaynağı, iş kararlarını kolaylaştırır ve düzeltici eylemleri daha odaklı hale getirir.
P * Kaynak Katılımcılar bir varlığın nereden geldiğini ve sahipliğin nasıl değiştiğini bilir. Pandemi Bu, çoğumuzun yaşadığı ilk büyük salgın ama son olmayabilir. Bir dahaki sefere hazır olmamız gerek.
Q Sorgu Gerçeğin tek bir kaynağına sahip olmak, arama ve alma yeteneklerini büyük ölçüde basitleştirir. Yetersayı Aşırı baskı zamanlarında Blockchain fikir birliği, hiç kimsenin daha geniş bir topluluğun zararına avantaj sağlamamasını sağlar..
R Regülatör Bir ağdaki işlemleri denetlemek için özel izinlere sahip bir Blockchain kullanıcısı. Gereksinimler Düzenleyici makamlar ve hükümetlerin veri güvenliğini denetlemesi ve gerektiğinde stratejik kontrol sağlaması gerekir.
S Akıllı Sözleşme Bir ticari işlemi yöneten bir anlaşma veya kurallar dizisi. Hayatta kalma Pek çok sektör, COVID’in etkisinde gezinmek için mücadele ediyor. Blockchain, analiz ve planlama için güvenli ve doğru veriler sağlayarak yardımcı olabilir.
T Şeffaflık Bir Blockchain ağındaki herkes her an neler olup bittiğini görebilir. Eğitim COVID kuralları ve kısıtlamaları belirlenirken şeffaflık anahtardır, böylece insanlar neden ve nasıl uygulandıklarını anlarlar..
U Benzersiz kimlik Her işlemin izlenebilmesini ve izlenebilmesini sağlamak için kullanılır. Ortaya çıkarmak COVID yayılmasını kontrol etme arayışında “Takip ve izleme” temel bir hedef olmuştur.
V Görünürlük Blockchain, tüm katılımcılara yönelik gerçek zamanlı güncellemelerle bir ağdaki görünürlüğü artırır. Aşı Test ve aşı dağıtımı, yönetimi ve uyumluluğuna yardımcı olmak için Blockchain tedarik zinciri deneyimini kullanabiliriz.
W Servet Bitcoin, Blockchain aracılığıyla para yönetmenin yeni bir yolunu tanıttı. Egzersiz yapmak Kaynaklarını ve ürün / hizmet yeteneklerini değerlendirmeye ihtiyaç duyan şirketler, tüm mevcut ve geçmiş verilerine Blockchain aracılığıyla erişebilir..
X X ekseni Yatay olan! Blockchain’e özgü bir özellik değil, ancak herhangi bir veri analitiğinin anahtarı. X ekseni COVID sayı çizelgeleri, onu ülkeler, bölgeler ve popülasyonlar arasında analiz etme şeklimizin bir parçası haline geldi.
Y Y ekseni Dikey olan! Blockchain, daha zengin analitik ve veri madenciliğine izin veriyor. Y ekseni Alıştığımız birkaç çizelgeyi saymak gerekirse pozitif testlerin, hastaneye yatışların, ventilatörlerin ve ölümlerin sayıları.
Z Bölge Blockchain’in akıllı sözleşme yönü, farklı bölgeler oluşturmak olarak tanımlanabilir. Hayvanat bahçesi Bir pandemide, biri hayvanları hayvanat bahçesinden çıkarmış gibi her şey kontrolden çıkmış gibi hissedebilir, ancak blok zinciri kapıları güvende tutmaya yardımcı olabilir..

Blockchain kendi başına COVID’yi çözemez veya herhangi bir ulusal felaketi ele alamazken, kilit veriler için istikrarlı, güvenli ve tek bir kaynak sağlar. Kararların hızlı bir şekilde verilmesi gerektiğinde, hangi verilerin güncel olduğuna, nerede tutulacağına ve bunlara nasıl erişileceğine karar vermek için harcanan zaman sadece süreci azaltır ve gecikmelere ve gereksiz maliyetlere neden olabilir..

Ayrıca Oku:Blockchain ve geleneksel Veritabanları bir arada var olabilir mi?

COVID ışığında, tüm işletmeler geriye dönük olarak 2020’de nasıl yönetildiklerini, nelerin işe yaradığını ve nelerin geliştirilebileceğini değerlendirmelidir, böylece bir dahaki sefere hepimiz daha iyi hazırlanırız. Veri harmanlama, bütünlük veya doğrulama bir sorunsa, belki bir Blockchain çözümünün ilerlemeye yardımcı olup olamayacağını düşünün..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me