blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogEnterprise Blockchain

30 czynników biznesowych platformy Blockchain

Kluczowe kwestie dotyczące wyboru optymalnej platformy łańcucha bloków dla przedsiębiorstw dla Twojego biznesowego przypadku użycia. autor: Clemens Wan, 28 lutego 2020 r., opublikowany w dniu 28 lutego 2020 r

1


Clemens Wan jest architektem rozwiązań w ConsenSys. Pisze listy 30 seelemons.com.

Wybierając platformę blockchain, która jest „odpowiednia dla księgi rachunkowej” dla Twojego biznesowego przypadku użycia, prawdopodobnie zechcesz przeprowadzić należytą staranność i utworzyć rubrykę, która uzasadni Twoje biznesowe i techniczne wybory interesariuszom i zespołowi. Oto kilka czynników biznesowych, które można wziąć pod uwagę przy wyborze platformy (ze względów technicznych przeczytaj 30 Czynniki techniczne platformy Blockchain).

 1. Główna firma wspierająca platformę – Kto to jest? Czy wiele firm obsługuje tę samą platformę?
 2. Wspieranie długoterminowej strategii wsparcia firmy – Czy firma pozostanie w pobliżu i odegra znaczącą rolę w utrzymaniu wydań kodu? Czy to jest oddzielone od sieci?
 3. Wspieranie finansów firmy – Zagłębianie się w finansowy pas startowy i wycenę firmy wspierającej.
 4. Wyjątkowa propozycja wartości biznesowej – Czy ten łańcuch bloków został zbudowany specjalnie dla określonego środowiska, aby pokryć określone wymagania funkcjonalne / niefunkcjonalne?
 5. Rynek docelowy platformy – Czy platforma ma wyraźny rynek docelowy, który będzie bezpośrednio kupować najlepsze stosy dapsów i budować na platformie?
 6. Plan wejścia na rynek platformy – Jakie jest podejście do większej adaptacji rynku?
 7. Liczba dostawców technologii – Ile firm tworzy aplikacje na szczycie systemu?
 8. Jakość dostawców technologii – Które z tych firm cieszą się renomą i zrealizowały poprzednie projekty lub mają już rynkowe poparcie?
 9. Typ wydanych aplikacji – Czy udostępnione aplikacje są przydatne i są używane na rynku?
 10. Nasycenie rynku – Czy rynek osiągnął poziom zaangażowania, który wskazuje na możliwość dołączenia? Czy to już jest nasycone?
 11. Dostępni programiści – Czy istnieje silna społeczność programistów szukająca możliwości pracy??
 12. Koszt deweloperów – Czy wyspecjalizowani programiści blockchain są zbyt kosztowni, aby zatrudnić lub zbyt ewangelizujący, aby dołączyć do tradycyjnej instytucji?
 13. Łatwość integracji z istniejącymi aplikacjami – Czy te aplikacje będą łączyć się z istniejącymi systemami przy użyciu tradycyjnych technologii?
 14. Rynek żywych dappsów – Ile dappów jest na żywo?
 15. Mapa drogowa funkcji – Jakie dodatkowe funkcje zostaną dodane do platformy?
 16. Zgodność oprogramowania typu open source z wersją dla przedsiębiorstw – Są kompatybilne zarówno z wersjami open source, jak i dla przedsiębiorstw?
 17. Dodatkowe funkcje oprogramowania typu open source i przedsiębiorstwa – Jakie dodatkowe funkcje muszą kupić lub zbudować sprzedawcy?
 18. Koszty licencjonowania warstwy blockchain – Ile będzie kosztować warstwa blockchain (np. Węzeł / klienci / infrastruktura / członkostwo w fundacji)?
 19. Koszty licencji na dapp – Ile będzie kosztował dapp? W jaki sposób dapp zarabia w ekosystemie? Czy zablokuje pieniądze w ramach inteligentnej umowy, sprzedając tokeny, czy też pobierze opłatę w ramach umowy za każdą transakcję?
 20. Zaletą budowania własnego dapp vs. kupowanie opublikowanego – Czy opłacalne jest zbudowanie dapp i sprzedanie go innym w ekosystemie dla czystej gry technologicznej?
 21. Wspieraj zarządzanie incydentami i ciągłość biznesową – Kto jest w stanie zapewnić wsparcie na wszystkich poziomach i upewnić się, że wszystko działa, jeśli zastosujesz nową technologię?
 22. Wynajem wewnętrzny do bieżącej konserwacji – Kogo muszę zatrudnić w ramach DevOps lub infrastruktury do obsługi systemu? Czy istnieje możliwość konwersji w ramach instytucji??
 23. Komponenty integracji systemu – Czy istnieją komponenty, które można wdrożyć lub ponownie wykorzystać z istniejących systemów?
 24. Wsparcie standardów – Czy stos technologiczny jest zgodny z polityką techniczną instytucji?
 25. Audyty klasy korporacyjnej – Czy platforma przeszła audyty oprogramowania na poziomie przedsiębiorstwa i wspierała firmę w celu wdrożenia?
 26. Sprzedawca agnostyk – Czy istnieje wielu dostawców technologii wnoszących wkład w różne warstwy??
 27. Globalne testy bezpieczeństwa – Czy na platformie jest wystarczająca liczba hakerów w białych kapeluszach i historia przeglądów platformy pod względem środków bezpieczeństwa?
 28. Wycena rynkowa – Czy istnieje sieć z istniejącą wartością, którą można handlować?
 29. Dojrzałość krajobrazu rynkowego – Mieć wystarczającą liczbę stron pośredniczących zajmujących stanowiska w ramach pomyślnego wprowadzenia na rynek?
 30. Realizacja z preferowanym dostawcą – Czy Twój preferowany dostawca (firma konsultingowa najczęściej używana przez Twoją firmę) sugeruje tę platformę dla przypadków użycia, które mogą rozwiązać nasze problemy biznesowe?
Skonsultuj się z naszymi ekspertami w dziedzinie technologii blockchain

Nasz zespół ds. Rozwiązań globalnych oferuje szkolenia w zakresie technologii blockchain, doradztwo strategiczne, usługi wdrożeniowe i możliwości partnerstwa. Skontaktuj się z nami Newsletter Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Wprowadzenie do tokenizacjiWebinar

Wprowadzenie do tokenizacji

Przyszłość finansów, aktywów cyfrowych i DeFiWebinar

Przyszłość finansów: aktywa cyfrowe i DeFi

Co to jest Enterprise EthereumWebinar

Co to jest Enterprise Ethereum?

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Komgo Blockchain dla finansowania handlu towaramiCase Stud

Komgo: Blockchain dla finansowania handlu towarami

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me