blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogAktualności

6 wyciągów z Blockchain z Ethereal Virtual Summit 2020

Najważniejsze cytaty, spostrzeżenia i prognozy liderów branży na temat przyszłości Ethereum, rozwoju Dapp, adopcji przedsiębiorstw, DeFi i nie tylko. przez ConsenSys 8 maja 2020 opublikowany 8 maja 2020

eteryczny wirtualny bohater bloga


„Ethereum jest prawdopodobnie jedyną rzeczą, która wykracza poza język, która przekracza płeć, która wykracza poza religię, która wykracza poza lokalizację. To wspólny język, wokół którego zebrali się ludzie. Nie sądzę, że może być ich wiele – potencjalnie tylko jeden ”.

Collin Myers, globalna strategia produktu, ConsenSys Codefi

W ciągu ostatnich dwóch dni ponad 200 programistów, przedsiębiorców, weteranów przedsiębiorstw i czołowe umysły branżowe zebrało się z całego ekosystemu blockchain na pierwszym w historii Ethereal Virtual Summit. Ich misja: debatować, współpracować i edukować szerszą społeczność kryptowalut na temat najważniejszych zmian w przygotowaniu do 2020 r. I na każdej warstwie stosu, od obstawiania Eth2 po udzielanie zezwoleń przedsiębiorstwom na aplikacje DeFi. Jeśli istnieje jeden ogólny wniosek, to nic takiego – żadna plaga, brak przestojów, żaden opóźniony strumień wideo – nie powstrzyma społeczności w jej wysiłkach zmierzających do upowszechnienia technologii blockchain. Jak podkreślił Joe Lubin w rozmowie z Mikiem Novogratzem, rewolucjoniści i ewolucjoniści muszą współpracować, aby „znieść mądrość z góry do ludzi”. 

W najbliższych dniach udostępnimy indywidualne nagrania wideo, abyś mógł złapać pominięte sesje, a także ponownie odwiedzić ulubione. W międzyczasie przedstawiamy 6 najważniejszych propozycji z dwóch wypełnionych po brzegi dni wywiadów, paneli, pokazów i nie tylko. 

1. Gospodarcze wstrząsy wywołane przez COVID-19 uświadamiają ludziom potencjał zasobów cyfrowych.

„COVID to ogień zarośli, który toruje drogę do pojawienia się zielonych pędów”. 

Angie Lau, redaktor naczelna Forkast.News

Wiele osób, zwłaszcza społeczność kryptowalut, postrzega obecny globalny kryzys gospodarczy jako wezwanie do zmiany systemu, szczególnie w odniesieniu do infrastruktury finansowej. Idea „cyfrowego niedoboru” i ETH jako „przepustowości ekonomicznej” pojawiała się w rozmowach na temat problemów związanych z drukowaniem pieniędzy i dewaluacją dolara. Jak wyjaśnił Mike Novogratz: „COVID wyzwolił fiskalną i monetarną reakcję, jakiej nigdy wcześniej nie widzieliśmy”. I niekoniecznie skuteczny. Z tego powodu cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC) przyciągnęła uwagę w sektorze bankowym jako przekonująca aplikacja blockchain do usprawnienia szyn płatniczych i zwiększenia dostępu finansowego dla indywidualnych obywateli. Wraz z nadchodzącym halvingiem bitcoina i rodzimymi mechanizmami niedoboru Ethereum wokół dostaw ETH, wielu postrzega nasz wyjątkowy moment ekonomiczny jako punkt zwrotny dla blockchain i aktywów cyfrowych, aby przyciągnąć globalną uwagę.

Consensys plexus ikona okrągła Zarejestruj się na nadchodzące seminarium internetowe na temat CBDC i stablecoinów. Zarejestrować

2. Ethereum 2.0 Phase 0 to najbardziej oczekiwany rozwój sieci w 2020 roku.

„Jesteśmy już na etapie, w którym Eth1 znajdował się na kilka miesięcy przed premierą”. 

Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum

Faza 0, pierwsza faza Ethereum 2.0, to Beacon Chain, serce systemu Eth2. Faza 1 to sharding, w której łańcuch bloków Ethereum zostanie „podzielony” na 64 różne równoległe łańcuchy. Joe Lubin podkreślił, że Ethereum 2.0 „przyda się praktycznie natychmiast”. Jak wyjaśnił Vitalik, „Eth2 obniży koszty transakcji o współczynnik 100, umożliwiając realizację większej liczby operacji przy niższych kosztach”. Eth1 ostatecznie będzie istnieć jako własny fragment w sieci Eth2. 

W oczekiwaniu na fazę 0 i ekonomikę jej nowego mechanizmu konsensusu, głównym celem było również obstawianie. Mara Schmiedt z ConsenSys Codefi i Carl Beekhuizen z The Ethereum Foundation przedstawili Launchpad Ethereum 2.0, oficjalny sposób EF na wpłatę ETH dla Eth2. Launchpad jest obecnie w fazie rozwoju dla testnet. 

„To jest skomplikowane, niewiarygodne i ekscytujące” – powiedział Danny Ryan z EF, opisując złożoność systemu Eth2. „Jeśli masz zamiar to zrobić, zrób to dobrze”. Obecnie najważniejszym krokiem, oprócz testowania, jest edukacja użytkowników w zakresie podstaw, korzyści i zagrożeń związanych z obstawianiem. Zespół Codefi opublikował niedawno raport dotyczący ekosystemu Ethereum 2.0, aby zbadać motywacje i obawy posiadaczy ETH, którzy zamierzają lub nie chcą obstawiać. 

3. Ethereum 1.0 ma duże rozwiązania skalujące w kolejności. 

„Jeśli spojrzysz na blockchain dzisiaj, to tak, jak komputery przed Apple… Dzięki SKALE chcemy, aby blockchain stał się głównym nurtem”.

Stan Kladko, CTO w SKALE Labs

Sieć SKALE to elastyczna sieć blockchain obejmująca łańcuchy boczne, które są kompatybilne z siecią główną Ethereum i mogą obsługiwać do 2000 transakcji na sekundę na łańcuch. Zespół planuje uruchomienie sieci testowej SKALE w tym miesiącu i przygotowuje się do mainnet w nadchodzących miesiącach. Powstaje Sieć SKALE na platformie Platforma Codefi Activate, który wykorzystuje unikalny mechanizm tokenów zwany Proof of Use, który, jak wyjaśnił dyrektor generalny SKALE Jack O’Holleran, „został zaprojektowany z myślą o kondycji sieci, stawiając na pierwszym miejscu dapps”. Nawet gdy aktualizacje Eth2 są tuż za rogiem, rozwiązania skalujące, takie jak SKALE, stanowią dla Ethereum ogromną szansę na zaspokojenie zapotrzebowania sieciowego w najbliższej perspektywie.

4. „Enterprise Ethereum” to po prostu Ethereum z dodatkami zapewniającymi prywatność i zgodność, których potrzebują przedsiębiorstwa.

„To ta sama technologia. Sposób wdrażania jest inny ”.

Yorke Rhodes, współzałożyciel Blockchain w Microsoft

Dzięki pewnym kluczowym postępom w zakresie prywatności i zezwoleń w ciągu ostatnich kilku lat coraz więcej przedsiębiorstw kieruje się w stronę otwartego łańcucha bloków Ethereum w celu uruchomienia taniego, wysoce programowalnego i niezwykle odpornego IT. „Pomyślmy o tym jako o IT” – rozmyślał John Wolpert. „Nudne, stare korporacyjne IT. Może nudne jest nowe ekscytujące ”. 

PegaSys, zespół inżynierów protokołów w ConsenSys, ogłosił dzisiaj, że pakiet PegaSys Ethereum – obejmujący Hyperledger Besu, PegaSys Plus i PegaSys Orchestrate – będzie dostępny w Microsoft Azure Marketplace. Dodatkowo, Zestaw Microsoft Blockchain Development Kit for Ethereum będzie teraz bezpośrednio obsługiwać Hyperledger Besu. Te nowe oferty pomogą programistom korporacyjnym w łatwym dostępie do platform i narzędzi potrzebnych do budowania prywatnych sieci Ethereum z zezwoleniem, które są kompatybilne z mainnet. Wolpert, który jest współzałożycielem inicjatywy Baseline Protocol, jasno określił zalety sieci Ethereum: jeśli jesteś przedsiębiorstwem, możesz „użyć sieci głównej jako magistrali komunikacyjnej, aby połączyć swój system zapisu z systemami innych osób. rekord.”

„W 2015 roku”, wspomina Wolpert, „nie byliśmy w stanie wypowiedzieć słowa„ blockchain ”w korporacyjnej Ameryce”. Biorąc pod uwagę liczbę tytanów korporacyjnych, którzy biegle posługują się blockchainem, uczestniczyli w Ethereal Virtual Summit w ciągu ostatnich dwóch dni, jasne jest, że wszystko to się zmieniło.  

5. Twórcy odblokowują modele ekonomiczne, które wciągają ludzi. Użytkownicy Dapp prowadzą firmy prosto z portfeli Ethereum. 

„Dzięki Ethereum każdy może mieć swój własny mini biznes oparty na cyfrowych kolekcjach. Potrzebują tylko Internetu i portfela Ethereum ”. 

Jeffrey Zirlin, kierownik ds. Rozwoju w Axie Infinity

Gry Blockchain stały się potężną platformą Web3 dla nowicjuszy. Jak zauważył Peter Kieltyka z Horizon Games, „80% naszej bazy użytkowników to ludzie, którzy nigdy nie mieli styczności z blockchain”. Szczególnie popularne są gry typu „play-to-zarabiające”, takie jak SkyWeaver, w których użytkownicy mogą tworzyć i handlować cyfrowymi kolekcjami. Z solidnymi rozwiązaniami skalującymi, takimi jak SKALE na horyzoncie, MetaMask mobile w pracach i nowatorskiej ekonomii gier opartych na Ethereum, ekosystem dapp ma wystartować w tym roku. 

Rozpoczynanie korzystania z aplikacji blockchain z platformą Portfel kryptograficzny MetaMask dzisiaj.

6. Bezpieczeństwo jest priorytetem dla DeFi.

„Nie sądzę, by rozpoczęcie koordynowania audytów społecznościowych byłoby złym pomysłem. Wszyscy mamy w tym udział ”. 

Kyle Kistner, współzałożyciel bZx

Być może nadrzędnym pytaniem dla toru DeFi w Ethereal było pytanie Jordana Lyalla w dniu 1 podczas panelu „Wyzwania związane z obsługą i rozwojem platformy DeFi”: „Jak zachęcamy do innowacji i zapewniamy użytkownikom bezpieczeństwo?” Ekosystem DeFi osiągnął miliony dolarów na początku tego roku, ale także stanął w obliczu kilku ataków i anomalii w wyniku wstrząsów na rynku globalnym. Narzędzia open source, takie jak Wynik DeFi pojawiły się, aby pomóc użytkownikom zmierzyć ryzyko platformy w odniesieniu do takich czynników, jak centralizacja i płynność. Ogólny konsensus był taki, że zespoły protokołów DeFi muszą przeprowadzić wyczerpujące badania użytkowników i audyty inteligentnych kontraktów, zwłaszcza gdy widzą zwiększoną liczbę. 

Nie bez powodu protokoły DeFi są najbardziej aktywnymi dappsami Ethereum. Spencer Noon z DTC Capital ujął to wprost: „Finanse to pierwszy najlepszy przypadek użycia Ethereum”. Zdecentralizowane platformy finansowe, takie jak Compound i Uniswap, zachwyciły wielu swoją kompozycją i zaangażowaniem w pełną decentralizację. Joe Lubin zdemistyfikował przestrzeń DeFi pierwszego dnia dla wszystkich: „„ Magiczne internetowe pieniądze ”to tylko zbiór protokołów do pożyczania, handlu i pożyczania. To nowy wspaniały świat i wszyscy będziemy w stanie sami go obsługiwać ”. Skrupulatne środki bezpieczeństwa oraz zwiększona edukacja i przejrzystość w zakresie ryzyka związanego z platformą powinny sprawić, że ten wspaniały nowy świat będzie łatwiejszy w nawigacji dla nowoprzybyłych. 

Consensys plexus ikona okrągła Pobierz nasz raport Ethereum DeFi za I kwartał 2020 r. Pobierz

Bonus: Deepfake może być kolejnym trzęsieniem ziemi w Internecie. 

„Potrzeba było interwencji ONZ, aby usunąć fałszywe wideo”.

Kathryn Harrison, założycielka DeepTrust Alliance

Kathryn Harrison mogła ukraść program, gdy zaszokowała publiczność tanimi fałszywymi i fałszywymi obrazami, które sprawiły, że jej transmisja na żywo została usunięta z YouTube (!), Prawdopodobnie uruchamiając modyfikacje treści Google. DeepTrust Alliance to organizacja non-profit i globalna koalicja interesariuszy, która wykorzystuje technologię blockchain do zwalczania dezinformacji i deepfake’ów. Wstrząsająca prezentacja Kathryn była mocnym przypomnieniem, jak elokwentnie uchwycił Itamar Lesuisse Argenta na początku dnia: „Decentralizacja to nie tylko filozofia. Chodzi o to, czy ludzie będą ufać platformie ”. A w przypadku deepfakes, czy ludzie będą ufać treści. Zdecentralizowane systemy weryfikacji mogą pomóc w ujawnieniu przerażających przypadków dezinformacji i błędnych informacji, których być może niektórzy widzowie Ethereal nie śledzili przed dzisiejszym wykładem Kathryn.

I tak walka trwa. Przeciwko COVID-19. Przeciw kruchym systemom. Przeciw centralizacji. Przeciw dezinformacji. Ale wczoraj i dziś jesteśmy twardym dowodem na to, że tak wielu jest oddanych walce i tak samo zaangażowanych jak zawsze. Dziękuję bardzo za zainteresowanie i całą twoją ciężką pracę. Bądź bezpieczny i pozostań w kontakcie.  

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze wiadomości, produkty, seminaria internetowe i inne informacje dotyczące technologii blockchain i Ethereum prosto do swojej skrzynki odbiorczej. Subskrybuj

CodefiDeFiEthereum 2.0MetaMaskQuorumNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Ethereum 2 0 Raport o obstawianiu ekosystemówRaport

Raport ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me