Przyszłość jest tutaj

Singapurskie instytucje finansowe cieszą się uznaniem ze względu na ich efektywność. Ich polityka publiczna jest eksportowana jako plan dla innych systemów centralnych na całym świecie. Niedawno Monetary Authority of Singapore (MAS) rozpoczął badanie potencjału technologii rozproszonej księgi w odniesieniu do zastosowań finansowych i bankowych.

MAS współpracował z wieloma instytucjami finansowymi i firmami z branży technologii blockchain, w tym ConsenSys Solutions i JP Morgan’s Quorum, aby stworzyć Project Ubin. Z powodzeniem wdrożył systemy rozrachunku brutto w czasie rzeczywistym (RTGS) z pełną prywatnością transakcji i ostatecznością rozrachunku, jednocześnie zapobiegając powstawaniu pojedynczych punktów awarii. Projekt Ubin skutecznie przeprojektował infrastrukturę instytucjonalną w Singapurze, wdrażając platformy blockchain.

Eksperymentując z technologiami, które mają na celu zwiększenie przejrzystości i podniesienie wydajności, MAS sygnalizuje, że jest gotowy do zabezpieczenia swoich ustalonych procesów w przyszłości. Uruchamiając Project Ubin, MAS umacnia swoje należne im miejsce w czołówce innowacji bankowych i wiodącej pozycji w branży.

 

Wyzwanie


Jaka jest rola instytucji centralnych w świecie, w którym kryptowaluty i tokenizacja stają się głównym nurtem? MAS starał się odpowiedzieć na to pytanie, rozpoczynając projekt odkrywczy w celu zbadania przypadków użycia blockchain w bankowości centralnej.

 

Rozwiązanie Enterprise Ethereum

MAS uruchomił trójfazowe ćwiczenie we współpracy z konsorcjum międzynarodowych banków, technologii rozproszonych rejestrów i dostawcami blockchain.

Faza 1 obejmowała badanie i studium wykonalności dotyczące potencjalnych zastosowań technologii blockchain.

W badaniu zbadano:

  • Korzyści i wady tokenizacji waluty banku centralnego
  • Optymalizacja rozliczeń płatności między uczestniczącymi lokalnymi bankami
  • Kroki umożliwiające dokonywanie transakcji transgranicznych
  • Skuteczne metody digitalizacji płatności

Faza 2 koncentrowała się na tym, jak korzystać z platform blockchain i tokenizacji w codziennym procesie rozliczeń i rozliczeń, aby umożliwić RTGS.

Faza 3 zbadała potencjał tokenizowanej waluty krajowej i realizacji płatności transgranicznych za pomocą technologii blockchain.

 

Osiągnięte cele

Podczas fazy 2 MAS nawiązał współpracę z ConsenSys Solutions i platformą blockchain firmy JP Morgan Quorum. Wspólnie z powodzeniem zademonstrowali, jak tokenizowany dolar singapurski może funkcjonować jako sposób codziennych rozliczeń międzybankowych.

Sukces projektu może zmienić międzynarodowy krajobraz finansowy. Wyniki projektu Ubin dowodzą, że transakcje międzybankowe, przelewy zagraniczne i tokenizowane papiery wartościowe mogą być rozliczane za pomocą technologii rozproszonej księgi z pełną ostatecznością rozrachunku i prywatnością transakcji. Dalsze prace nad tą inicjatywą mają na celu skrócenie czasu rozliczenia z T + 3 lub T + 2 do T + 0. Skrócenie czasu rozliczenia spełnia pierwotną obietnicę zdecentralizowanego internetu wartości, umożliwiając polecenie zlecenia i wykonanie tej transakcji jednocześnie i skutecznie umożliwiając RTGS.

Pod koniec fazy 2 MAS zapewnił otwarty dostęp do kodu i informacji pomocniczych z ćwiczenia. Bank Rezerw Republiki Południowej Afryki (SARB) wykorzystał tę wiedzę i wspólną bazę kodów do budowy Projektu Khokha. Projekt Khoka to kolejna przełomowa inicjatywa firmy ConsenSys Solutions dotycząca technologii blockchain, która zwiększa wolumen transakcji i odporność sieci przy zachowaniu wymogów poufności dotyczących rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym.

Projekt Khokha został później uznany przez publikację Banku Centralnego jako „Best Distributed Ledger Initiative” z 2018 r. Dzieląc się swoimi odkryciami, MAS aktywnie zachęcał do globalnego przyjęcia rozwiązań blockchain przez instytucje finansowe.

„DLT wykazał potencjał w uczynieniu transakcji i procesów finansowych bardziej przejrzystymi, odpornymi i po niższych kosztach. Projekt ma na celu pomóc MAS i branży w lepszym zrozumieniu technologii i potencjalnych korzyści, jakie może przynieść dzięki praktycznym eksperymentom. Ma to na celu ostateczny cel opracowania prostszych w użyciu i bardziej wydajnych alternatyw dla dzisiejszych systemów opartych na tokenach wydawanych przez cyfrowe banki centralne ”. 

-Władze monetarne Singapuru

Partnerzy technologiczni

kworum 3

Dowiedz się więcej o Project Ubin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me