Blockchain napędza miasto przyszłości

Smart Dubai stara się uczynić Dubaj najszczęśliwszym miastem na ziemi. Udział wszystkich interesariuszy miasta – mieszkańców, gości, właścicieli firm, rodziców i rodzin – jest kamieniem węgielnym strategii. Cel ten zostanie zrealizowany poprzez wykorzystanie szerokiej gamy technologii, w tym blockchain, sztucznej inteligencji, IoT, oraz skupienie się na trzech strategicznych filarach: wydajności rządu, tworzeniu przemysłu i międzynarodowym przywództwie..

Współpracując z partnerami z sektora prywatnego i rządowego, Smart Dubai powstał w celu wzmocnienia, dostarczania i promowania wydajnego, bezproblemowego, bezpiecznego i wpływającego doświadczenia miasta dla mieszkańców i gości.

Aby osiągnąć swoje strategiczne filary, Smart Dubai ma na celu wprowadzanie inicjatyw i rozwijanie partnerstw, aby przyczynić się do inteligentnej gospodarki, inteligentnego życia, inteligentnego zarządzania, inteligentnego środowiska, inteligentnych ludzi i inteligentnej mobilności.

„Przyjęcie technologii Blockchain w Dubaju oznacza odblokowanie 5,5 miliarda dirhamów oszczędności rocznie w samym przetwarzaniu dokumentów – równe wartości wartości Burj Khalifa każdego roku”.

– Smart Dubai


Cel

Dubaj chce być „pierwszym miastem w pełni wykorzystującym technologię blockchain do 2021 roku”. Mandat Dubai Blockchain 2020, na czele którego stoi Smart Dubai Office, ustanawia mapę drogową dla wprowadzenia technologii blockchain w Dubaju. Jego cele obejmują: osiągnięcie wydajności poprzez wykorzystanie blockchain w 100% odpowiednich usług rządowych, tworzenie i udostępnianie ekosystemu blockchain dla start-upów i firm oraz zostanie globalnym liderem myśli poprzez pilotowanie transgranicznych przypadków blockchain.

 

Rozwiązanie Enterprise Ethereum

Biuro Smart Dubai Office wystosowało zapytanie ofertowe i spośród wielu realnych kandydatów na partnera wybrano ConsenSys. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy pomysłów zespół przeprowadził zaawansowaną analizę techniczną z agencjami rządowymi, zespołami IT, właścicielami procesów biznesowych, aby zdefiniować podstawowe wymagania i zdecydować o pierwszych przypadkach użycia: energetyce, nieruchomościach, medycynie itp. Następnie ConsenSys wykonał analizę potrzeb infrastruktury podstawowej wymaganej do wspierania mandatu blockchain. Ta analiza zaowocowała stworzeniem planu platformy Blockchain jako usługi, jednocześnie przedstawiając argumenty za cyfrową tożsamością obsługującą łańcuch bloków. Stamtąd utworzono przepustkę UAEPass do integracji z sieciami blockchain. Wreszcie ConsenSys zbudował środowisko sandbox na Ethereum i przeprowadził serię 40-60 warsztatów dla agencji, aby rozpocząć prototypowanie i testowanie.

 

Osiągnięte wyniki

Platforma Blockchain jako usługa

W celu przyspieszenia i ułatwienia prototypowania rozwiązań blockchain, rozszerzenie Platforma Blockchain jako usługa został stworzony we współpracy z telco Du, aby dać wszystkim jednostkom rządowym swobodę budowania na wspólnych ramach w oparciu o ich potrzeby biznesowe. BPaaS to w pełni zarządzana, skalowalna, bezpieczna platforma z tanim dostępem w modelu pay as you go. BPaaS został oficjalnie uznany przez Smart Dubai Office za jedno z głównych oficjalnych narzędzi wspierających działania prototypowe podmiotów rządowych.

Uniwersytet Smart City

Opracowany we współpracy z Dubai Future Foundation, the Uniwersytet Smart City to zdecentralizowana platforma edukacyjna oparta na technologii blockchain, która wspiera rozwój umiejętności cyfrowych. Smart City University ma na celu zwiększenie odsetka talentów posiadających umiejętności cyfrowe w Zjednoczonych Emiratach Arabskich do 10 procent do 2020 roku, omijając sztywną i cichą trasę tradycyjnych instytucji.

Osoby mogą tworzyć spersonalizowane ścieżki edukacyjne, w tym praktyczne projekty pracy, odpowiednie materiały do ​​czytania, konferencje, warsztaty osobiste i internetowe, które mają na celu uzyskanie cyfrowych certyfikatów.

Strategia elektroniczna

Smart Dubai nie ma papieru. Dubaj jest w trakcie digitalizacji 1 miliarda arkuszy papieru, które są produkowane każdego roku, poprzez digitalizację wszystkich usług, w tym wniosków wizowych, płatności rachunków i odnawiania licencji. Te poprzednie rekordy będą teraz bezpiecznie przetwarzane przy użyciu technologii blockchain.

Rozwiązania ConsenSys

Zarejestruj się, aby skorzystać z konsultacji dotyczących technologii blockchain dla przedsiębiorstw

ConsenSys Solutions wprowadza blockchain do biznesu. Pomagamy przedsiębiorstwom, rządom, organizacjom non-profit i start-upom na całym świecie w tworzeniu, testowaniu i wdrażaniu publicznych i prywatnych rozwiązań blockchain.

Połącz się z ekspertem BlockchainZarejestruj się, aby skorzystać z konsultacji dotyczących technologii blockchain dla przedsiębiorstw

Dowiedz się więcej o Smart Dubai

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me