blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogBlockchain Poradnik

Co się dzieje z moim ETH na Ethereum 2.0?

Ethereum 2.0 pojawi się w 2020 r. I nie, nie musisz nic robić z ETH, który kupiłeś przez lata. Autor: Everett Muzzy 20 maja 2020 r. Opublikowane 20 maja 2020 r.

mój eth na eth2 hero


W 2020 roku ruszy pierwsza faza sieci Ethereum 2.0. Ta początkowa ewolucja sieci 2.0, zwana fazą 0, uruchomi łańcuch sygnałów nawigacyjnych i umożliwi mechanizm konsensusu Proof of Stake.

Consensys plexus ikona okrągła Czym jest Ethereum 2.0?

Cały ekosystem blockchain, a w szczególności Ethereum, znacznie ewoluował w swoich wczesnych latach, z żywą historią twardych wideł, zrzutów z powietrza, ICO, zawiniętych tokenów i migracji tokenów. Rozsądnie, nawet krótka historia tej technologii może być myląca dla posiadaczy eterów, którzy po prostu chcą wiedzieć, co, jeśli w ogóle, muszą zrobić, aby zapewnić, że ich krypto jest bezpieczne i gdzie powinno być.

Mając oko na uruchomienie Ethereum 2.0, naturalne pytania dla większości posiadaczy ETH są następujące: co dzieje się z eterem, który kupiłem przez lata na obecnym łańcuchu blokowym Ethereum? Czy muszę się martwić o hard fork, czy będę musiał zarządzać migracją tokenów? Czy ma znaczenie, czy mój eter znajduje się na giełdzie, takiej jak Coinbase, czy w portfelu sprzętowym, takim jak Ledger?

Dla większości posiadaczy ETH –– tj. HODLerzy, użytkownicy dapp, traderzy – odpowiedzi są następujące: Nie, nie musisz nic robić. Nie, nie będzie trudnego rozwidlenia ani migracji. Nie, nie ma znaczenia, czy twój eter jest na giełdzie, czy nie.

Posiadacze ETH, którzy są zainteresowani obstawianiem, mogą być bardziej aktywni ze swoim ETH na tym pierwszym etapie wdrażania Ethereum 2.0.

ETH na Ethereum 2.0

Ethereum 2.0 zostanie uruchomione w fazach: Faza 0, Faza 1 (w tym Faza 1.5), Faza 2 i później. Faza 0 rozpocznie się w 2020 roku i uruchomi mechanizm Proof of Stake. To właśnie w fazie 0 posiadacze ETH zainteresowani obstawianiem będą mogli to zrobić (więcej szczegółów poniżej). Jednak dla posiadaczy ETH, którzy nie są zainteresowani obstawianiem, zbliżające się uruchomienie Ethereum 2.0 nie wpłynie znacząco na ich interakcje z dappami, giełdami lub usługami blockchain..

Consensys plexus ikona okrągła Co to jest dowód stawki?

Posiadacze ETH muszą tylko zacząć zwracać uwagę na Fazę 1.5 (która jest częścią Fazy 1), która prawdopodobnie pojawi się co najmniej rok po Fazie 0. Podczas Fazy 1, łańcuch bloków Ethereum zostanie podzielony na 64 łańcuchy fragmentów, które biegną równolegle nawzajem. To znacznie zwiększy skalowalność i przepustowość przyszłej sieci głównej Ethereum (zobacz nasze FAQ Ethereum 2.0 lub posty na blogu What is Proof of Stake ?, aby uzyskać więcej informacji na temat shardingu). 

Faza 1.5 jest częścią fazy 1, ale została specjalnie nazwana, ponieważ oznacza moment, w którym Ethereum 1.0 łączy się z Ethereum 2.0. W szczególności łańcuch Ethereum 1.0 stanie się jednym z 64 fragmentów tworzących Ethereum 2.0. Oznacza to, że cała historia danych zostanie zachowana.

Dla posiadaczy ETH oznacza to, że nie jest potrzebne żadne szczególne działanie, aby „przenieść” ETH z łańcucha 1.0 do łańcucha 2.0. Ethereum 1.0 po prostu stanie się częścią łańcucha 2.0 („po prostu”, odnosząc się do wysiłku użytkownika końcowego – – nie do nadzwyczajnych prac nad rozwojem protokołów wchodzących w to przejście), co oznacza, że ​​posiadacze ETH mogą nadal używać (lub HODLing) swojego ETH tak jak wcześniej –– ale w łańcuchu, który jest bezpieczniejszy i bardziej skalowalny niż dotychczas.

Posiadacze ETH i obstawianie na Ethereum 2.0

Jak już wspomniano, posiadacze ETH, którzy są zainteresowani tylko utrzymaniem, handlem lub używaniem ETH na dapps, nie muszą aktywnie robić nic, aby przygotować się na Ethereum 2.0. Dla posiadaczy ETH, którzy są zainteresowani postawieniem na nową sieć Ethereum 2.0, istnieje jednak możliwość zaangażowania się w fazie 0 zamiast czekania na fazę 1.5.

Staking to proces, w którym walidatorzy zobowiązują ETH do łańcucha bloków Ethereum 2.0 w celu proponowania i potwierdzania istnienia nowych bloków. Aby zostać pełnoprawnym walidatorem w Ethereum 2.0, posiadacze ETH muszą postawić 32 ETH, wpłacając środki na oficjalna umowa depozytowa który został opracowany przez Fundację Ethereum.

Posiadacze ETH, którzy chcą postawić zakład, nie muszą stawiać w fazie 0: mogą dołączyć do sieci jako walidator, kiedy tylko zechcą. Jednak – w przeciwieństwie do innych posiadaczy ETH, którzy muszą czekać do fazy 1.5, aby zobaczyć swój ETH w łańcuchu Ethereum 2.0 – walidatorzy mogą przekazywać swoje fundusze do łańcucha bloków począwszy od genezy. Zachętą jest potencjał wyższe nagrody za blok.

Osoby z ETH mają wiele możliwości rozpoczęcia obstawiania w sieci Ethereum 2.0 i zdobycia nagród. Aby zostać pełnoprawnym walidatorem, muszą postawić 32 ETH w umowie depozytowej, wygenerować klucze depozytu, a następnie uruchomić własnego klienta. Klienci tacy jak PegaSys Teku oferują taką możliwość dla firm. Jeśli nie chcą obsługiwać własnego klienta, mogą odciążyć wymagania techniczne, zdeponując 32 ETH w usłudze obstawiania, takiej jak Codefi Activate, który będzie następnie zarządzał węzłem walidatora. Wreszcie, jeśli posiadacze ETH nie mają 32 ETH, mogą dołączyć do puli stawek i połączyć swoje fundusze z innymi osobami, aby osiągnąć 32 ETH.

Przeczytaj raport obstawiania Ethereum 2.0

Pobierz nasz najnowszy raport dotyczący ekosystemu, aby uzyskać wgląd w przyszłość obstawiania Ethereum 2.0. Ściągnij

Z podziękowaniami dla Mally Anderson, Bena Edgingtona i Jamesa Becka.

CodefiEthereum 2.0QuorumNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Wprowadzenie do tokenizacjiWebinar

Wprowadzenie do tokenizacji

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me