blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogAktualności

ConsenSys przejmuje Kworum J.P. Morgana, aby przyspieszyć przyjęcie technologii Blockchain w przedsiębiorstwie

Właśnie ogłoszono, że kod źródłowy JPM Quorum open source będzie teraz obsługiwany przez ConsenSys i kompatybilny z innymi produktami dla przedsiębiorstw. Przez ConsenSys 25 sierpnia 2020 r. Opublikowano 25 sierpnia 2020 r.

Prasa kworum 01


Co się dzieje

25 sierpnia 2020 r.JP Morgan i ConsenSys ogłosiły, że projekt Quorum open source zostanie przejęty i będzie zarządzany przez ConsenSys w ramach strategicznej inwestycji JPM. 

Przejęcie jest ważnym krokiem w przyspieszeniu wdrażania przez przedsiębiorstwa technologii blockchain i rozwiązań opartych na Ethereum. Korzystając z Quorum z innymi ofertami produktów dla przedsiębiorstw ConsenSys, firmy mogą tworzyć wysoce konfigurowalne, bezpieczne i wydajne rozwiązania.

  • Przeczytaj informację prasową
  • Odwiedź nową stronę internetową Kworum

Co to jest ConsenSys Quorum?

Niniejszym ConsenSys ma przyjemność ogłosić swoją nową ofertę protokołu open source, ConsenSys Quorum. ConsenSys Quorum to warstwa protokołu open source, która służy jako podstawa dla firm do tworzenia publicznych lub prywatnych rozwiązań korporacyjnych opartych na Ethereum. ConsenSys Quorum składa się z czterech warstw bazy kodu open source: oprogramowania klienckiego, zarządzania transakcjami prywatnymi, podpisywania transakcji zewnętrznych i dodatkowych narzędzi.

quorum lockup press 03

Aby uzyskać pomoc przy wdrażaniu i utrzymaniu warstwy open source, programiści i firmy mogą poprosić o wsparcie w ramach subskrypcji od ConsenSys Quorum Support. Nasz zespół wsparcia składa się z programistów i współpracowników ekspertów we wszystkich projektach open source w ramach ConsenSys Quorum.

Oprócz warstwy open source programiści i firmy mogą również wdrażać szereg funkcji produktów klasy instytucjonalnej opracowanych przez ConsenSys, aby umożliwić tokenizację i zarządzanie aktywami, płatności, zarządzanie dokumentami, optymalizację przepływu pracy, zgodność z ryzykiem i wiele innych..

Consensys plexus ikona okrągła Seminarium internetowe z 16 września: Wprowadzenie do ConsenSys Quorum Zarejestruj się teraz

Co oznacza przejęcie dla firm i deweloperów

Przejęcie Quorum przez ConsenSys sygnalizuje ważny krok w zaangażowaniu ekosystemu w adopcję i rozwój przedsiębiorstw. Dzięki Quorum ConsenSys rozszerzy swoją ofertę Ethereum dla przedsiębiorstw na trzy główne sposoby: 1) zaangażowanie w rozwój oprogramowania typu open source, 2) dostosowana ewolucja i rozwój zarówno dla prywatnych, jak i publicznych rozwiązań dla przedsiębiorstw oraz 3) bardziej niezawodne funkcje klasy produkcyjnej oprócz otwartych źródła kodów źródłowych.

Zaangażowanie w rozwój oprogramowania Open Source

W ramach ConsenSys ConsenSys Quorum pozostanie bazą kodu typu open source, dostępną dla każdego, kto zacznie tworzyć aplikacje klasy produkcyjnej. Solidna dokumentacja będzie utrzymywana przez zespół inżynierów protokołu ConsenSys. ConsenSys Quorum będzie kontynuować długą historię ConsenSys w zakresie rozwoju protokołów open source, szczególnie dzięki ciągłemu rozwojowi Hyperledger Besu, klienta Ethereum kompatybilnego z siecią główną.

ConsenSys oferuje również subskrypcje wsparcia dla ConsenSys Quorum, aby przyspieszyć czas wprowadzenia na rynek i zapewnić zaufanie do sieci produkcyjnych. Celem jest zapewnienie możliwości tworzenia rozwiązań opartych na łańcuchu bloków bez pozwolenia, a także zapewnienie usług wsparcia w celu przyspieszenia wdrożenia w razie potrzeby.

Rozwiązania dla przedsiębiorstw prywatnych i publicznych

Do tej pory ConsenSys utrzymywał Hyperledger Besu, klienta Enterprise Ethereum kompatybilnego z siecią główną. W ramach JPM Quorum obsługuje wiele rozwiązań klasy korporacyjnej w prywatnych sieciach opartych na Ethereum. Dzięki przejęciu ConsenSys Quorum dostosuje rozwój rozwiązań korporacyjnych zarówno za pozwoleniem prywatnym, jak i kompatybilnych z siecią główną, umożliwiając pełniejszą i bardziej solidną ewolucję technologii blockchain wśród firm. W najbliższej przyszłości ConsenSys będzie działać na rzecz zapewnienia interoperacyjności GoQuorum z Hyperledger Besu, dostosowując się do wizji ConsenSys umożliwiającej wykorzystanie zarówno prywatnych, jak i publicznych sieci.

Funkcje i usługi klasy produkcyjnej

Dzięki przejęciu ConsenSys przyspieszy rozwój pakietu produktów działających w warstwie protokołu open source ConsenSys Quorum. Te moduły produktów umożliwiają konfigurowalne podejście do aplikacji korporacyjnych, umożliwiając firmom z różnych branż tworzenie wysoce dostosowanych rozwiązań dostosowanych do konkretnych potrzeb. Celem tych modułów produktów – w połączeniu z otwartymi źródłami baz kodów ConsenSys Quorum – jest otwarcie drzwi do teoretycznie nieograniczonego przyjęcia biznesowego. 

Podsumowując, przejęcie Quorum umocniło ConsenSys jako źródło informacji dla przedsiębiorstw, które chcą dowiedzieć się więcej, zbadać opcje i ostatecznie zbudować rozwiązania klasy produkcyjnej, które pasują do ich potrzeb biznesowych..

Szczegółowe spojrzenie na ConsenSys Quorum: The Complete Open Source Blockchain Protocol Layer for Business

Wraz z ogłoszeniem przejęcia programiści ConsenSys Quorum będą mieli do wyboru dwa stosy open source do tworzenia: oparte na GoQuorum lub oparte na Javie Hyperledger Besu. 

Oparty na Go (wcześniej znany jako „Quorum” w JPM) obejmuje oprogramowanie klienckie GoQuorum, menedżera transakcji prywatnych Tessera i menedżera kluczy prywatnych EthSigner. Oparty na Javie stos Hyperledger Besu będzie składał się z tych samych projektów, które są dziś znane i używane przez ConsenSys, które zostały ponownie sklasyfikowane w ConsenSys Quorum. Oparty na Javie stos obejmuje oprogramowanie klienckie Hyperledger Besu, menedżera transakcji prywatnych Orion i zewnętrznego sygnatariusza transakcji EthSigner.

ConsenSys Quorum Open Source Layer

Wraz z ogłoszeniem przejęcia Hyperledger Besu, Orion, EthSigner zostaną dołączone do oferty ConsenSys Quorum wraz z GoQuorum i Tessera. Jak wspomniano powyżej, ConsenSys Quorum daje teraz programistom możliwość wyboru między stosami GoQuorum opartymi na Go lub Hyperledger Besu opartymi na Javie. W niedalekiej przyszłości dodamy dodatkowe funkcje do Quorum, ulepszając doświadczenie programistów i zapewniając dodatkowe funkcje na wyższym poziomie.

PegaSys Orchestrate dołączy do pakietu aplikacji Codefi jako Codefi Orchestrate, zbiór podstawowych komponentów technicznych dla każdego rozwiązania blockchain w przedsiębiorstwie. Codefi Orchestrate obejmie rozszerzone możliwości przyspieszenia produkcji korporacyjnych rozwiązań blockchain, obniżenia kosztów rozwoju i skrócenia czasu wprowadzenia na rynek. Połączy szereg modułów i funkcji produktów Codefi z warstwą protokołu Quorum open source.

PegaSys Plus zostanie zastąpiony przez ConsenSys Quorum Support, opartą na subskrypcji usługę wsparcia zapewniającą programistom i firmom wsparcie na żądanie dla projektów protokołu open source Quorum. ConsenSys Quorum Support oferuje również wtyczki, które rozszerzają klienta Hyperledger Besu Ethereum i zapewniają funkcjonalność spełniającą dodatkowe wymagania przedsiębiorstwa.

PegaSys Teku i R&re nigdzie się nie wybieram. W nadchodzących miesiącach będą mieszkać gdzie indziej w ConsenSys, ale praca będzie kontynuowana bez zakłóceń. Na razie nadal można je znaleźć na Witryna PegaSys.

Ewolucja i przyspieszenie wdrażania w przedsiębiorstwach dzięki kworum ConsenSys

ConsenSys tworzy pakiet produktów, które można zbudować w warstwie protokołu open source ConsenSys Quorum. Te moduły produktów umożliwiają firmom tworzenie dostosowywalnych rozwiązań zoptymalizowanych pod kątem konkretnych potrzeb branżowych. Te moduły funkcji umożliwiają między innymi tokenizację i zarządzanie aktywami, płatności, zarządzanie dokumentami, optymalizację przepływu pracy i zgodność z ryzykiem.

Wszystkie moduły produktów dla przedsiębiorstw są kompatybilne z warstwą Quorum open source za pośrednictwem Codefi Orchestrate. Orchestrate umożliwia firmom tworzenie aplikacji opartych na łańcuchu bloków, upraszczając tworzenie i łączenie aplikacji biznesowych z łańcuchem bloków Ethereum.

Consensys plexus ikona okrągła Poznaj nasze moduły produktów dla przedsiębiorstw Poznaj ConsenSys Quorum Enterprise Stack

Jak zacząć korzystać z ConsenSys Quorum 

Wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć pracę z Quorum jako programista lub firma, można znaleźć w witrynie ConsenSys Quorum. Nasza strona dla programistów zawiera dalsze informacje o bazach kodu typu open source oraz linki do naszej dokumentacji. Na naszej stronie produktu opisano moduły produktów dostępne w Quorum oraz dane kontaktowe, aby rozpocząć tworzenie aplikacji korporacyjnych na bazie Quorum. Jeśli reprezentujesz przedsiębiorstwo lub jesteś programistą szukającym praktycznej pomocy, skontaktuj się z nami tutaj.

Consensys plexus ikona okrągła Rozpocznij z ConsenSys Quorum Rozpocznij

Dołącz do naszej społeczności:

Ogłoszenie o produkcieNewsletterZapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Ethereum 2 0 Raport o obstawianiu ekosystemówRaport

Raport ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me