blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

Strona głównaBlog Informacja prasowa

EY i ConsenSys ogłaszają powstanie inicjatywy dotyczącej protokołu podstawowego

Liderzy branży przekazują kod do domeny publicznej za pośrednictwem organizacji non-profit OASIS, zajmującej się normami i dołączają do czternastu organizacji założycielskich w celu dalszego rozwoju Protokołu podstawowego. Przez ConsenSys 4 marca 2020 r. Opublikowane 4 marca 2020 r.

linia bazowa ciemna duża


Liderzy branży przekazują kod do domeny publicznej za pośrednictwem organizacji non-profit OASIS i dołączają do czternastu organizacji założycielskich, aby dalej rozwijać Protokół Baseline.

Nowy Jork, NY – Dzisiaj, EY ConsenSys ogłosiło utworzenie Protokołu Podstawowego we współpracy z Microsoft. Protokół Baseline to inicjatywa typu open source, która łączy postęp w kryptografii, przesyłaniu wiadomości i łańcuchu bloków, aby zapewnić bezpieczne i prywatne procesy biznesowe po niskich kosztach za pośrednictwem publicznej sieci Ethereum Mainnet. Protokół umożliwi poufną i złożoną współpracę między przedsiębiorstwami bez pozostawiania wrażliwych danych w łańcuchu. Praca będzie zarządzana przez Projekt Ethereum-Oasis, którym zarządza OAZA i finansowane przez Fundacja Ethereum i Enterprise Ethereum Alliance.

baseline Pionowe logo 8211 w pełnym kolorze 1

Firmy wydają setki milionów dolarów na ERP, CRM i inne wewnętrzne systemy ewidencji. Brak właściwej synchronizacji tych systemów między organizacjami powoduje znaczne zakłócenia i marnotrawstwo: spory, utratę zapasów, zawyżone koszty kapitałowe, działania regulacyjne i inne wycieki wartości. Aby uniknąć tych problemów, systemy wymagają wspólnego układu odniesienia. Ale tylko największe spółki o dużym wolumenie mogą sobie pozwolić na nakłady kapitałowe związane z utworzeniem takich integracji. Podejście podstawowe wykorzystuje publiczną sieć Ethereum Mainnet jako ten wspólny układ odniesienia, ponieważ jest ona zawsze włączona, firmy nie mogą być zablokowane ani ograniczone do korzystania z niej, a muszą płacić tylko za to, z czego korzystają.

Jednak poprzednie podejścia do technologii blockchain miały trudności ze spełnieniem najwyższych standardów prywatności, bezpieczeństwa i wydajności wymaganych przez korporacyjne działy IT. Celem protokołu podstawowego jest przezwyciężenie tych problemów.

W połowie 2019 roku EY, ConsenSys i Microsoft rozpoczęły projekt łańcucha dostaw o nazwie kodowej Radish34, który wykorzystuje publiczne Ethereum, aby umożliwić obliczanie rabatów ilościowych w czasie rzeczywistym w ramach serii zamówień zakupu. Wysiłki te doprowadziły do ​​stworzenia Protokołu Podstawowego i zupełnie innego sposobu myślenia o tym, jak korzystać z technologii blockchain. 

Paul Brody, lider EY Global Blockchain, powiedział: „W ciągu ostatnich dwóch lat rozwijaliśmy najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie prywatnych, bezpiecznych transakcji w publicznych łańcuchach bloków. Wymaga to zbudowanych przez nas podstaw i zaczyna wypełniać luki, takie jak katalogi korporacyjne i logika biznesowa prywatna, dzięki czemu firmy będą mogły prowadzić kompleksowe procesy, takie jak zaopatrzenie, z silnymi zabezpieczeniami ”.

John Wolpert, dyrektor grupy ConsenSys ds. Enterprise Mainnet dodał: „Wiele osób uważa, że ​​łańcuchy bloków są miejscem rejestrowania transakcji. Ale co by było, gdybyśmy pomyśleli o Mainnet jako oprogramowaniu pośredniczącym? Takie podejście wykorzystuje to, w czym Mainnet jest dobry, unikając tego, w czym nie jest dobre ”.

Protokół bazowy zgromadził już kilkanaście firm i organizacji, które utworzą jego techniczny komitet sterujący (TSC), w tym ConsenSys, EY, Microsoft, AMD, Ogniwo łańcucha, Core Convergence, Duke University, Wyobraź sobie Blockchain, MakerDAO, Neocova, Splunk, Unibright, Zapewniać, i W3BCLOUD

Protokół będzie obsługiwał tokenizację i zdecentralizowane usługi finansowe w sieci Mainnet w sposób, który nie ujawnia aktywów ani działań firmowych osobom nieupoważnionym, a także bezpiecznie pozostawia dane przedsiębiorstwa w tradycyjnych systemach. Mamy nadzieję, że dostawcy ERP, CRM i innych systemów dla przedsiębiorstw z czasem zoptymalizują swoje produkty pod kątem protokołu, ale baselining działa bez konieczności modyfikacji starszych systemów.

Protokół Baseline oferuje znaczące możliwości komercyjne dla firm oferujących rozwiązania, dostawców systemów dla przedsiębiorstw i dostawców usług w chmurze. Yorke Rhodes, główny menedżer programu Blockchain w firmie Microsoft, powiedział: „Microsoft Azure tworzy oferty gotowe do produkcji, które zapewniają naszym klientom korporacyjnym bezpośredni dostęp do technologii blockchain. W przypadku sieci Ethereum Mainnet wprowadzamy do rozwiązania zasady skali chmury przedsiębiorstwa bez narażania bezpieczeństwa informacji. Baseline pomaga stworzyć okazję do tworzenia atrakcyjnych rozwiązań, które mogą zapewnić przedsiębiorstwom nową wartość, jednocześnie zwiększając wartość produktów, których nasi klienci i partnerzy używają od lat ”.

Kod jest dziś dostępny dla wczesnej grupy testerów i zostanie udostępniony ogółowi społeczeństwa w tym miesiącu. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do pracy, współtworzyć i być zaangażowanym w społeczność Baseline, zarejestruj się tutaj: https://forms.gle/kx1RdEJ4gamcucxH7

Kontakt:

[e-mail chroniony]

Protokół bazowy Ogłoszenie klientaNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Ethereum 2 0 Raport o obstawianiu ekosystemówRaport

Raport ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me