blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogEnterprise Blockchain

Jak tokenizowano nieruchomości o wartości 350 milionów euro na Ethereum

Kulisy przełomowego projektu tokenizacji firmy Mata Capital i jego znaczenia dla przyszłości zarządzania aktywami. przez ConsenSys 29 maja 2020 Opublikowane w dniu 29 maja 2020

mata kapitał bohater historii sukcesu


„To początek radykalnej transformacji sektora zarządzania nieruchomościami”.

Matthieu Bouchaud, kierownik produktu w Codefi Assets

Od prototypów tytułów w Wielkiej Brytanii po podzielone mieszkania na Manhattanie, tokenizacja nieruchomości pojawiła się w ostatnich latach jako jeden z najczęściej stosowanych tu i teraz przypadków technologii blockchain dla dużych zarządzających aktywami i nieruchomościami. W zeszłym roku francuski asset manager Mata Capital przesunął branżę poza kolejny kamień milowy dzięki tokenizacji aktywów o wartości ponad 350 milionów euro. Projekt obejmował tokenizację alternatywnego funduszu inwestycyjnego posiadającego platformę logistyczną o wartości 220 mln euro na północy Paryża. Emisja tokenów zabezpieczonych aktywami jest jednym z największych projektów tokenizacji nieruchomości w Europie.

Oprócz wydajniejszego wdrażania klientów, przetwarzania transakcji i raportowania, Mata Capital ma na celu zwiększenie dostępu i przyciągnięcie szerszej puli krajowych i międzynarodowych inwestorów profesjonalnych. Baptiste Saint-Martin, kierownik ds. Rozwoju produktów w Mata Capital, wyjaśnia, że ​​długoterminowa wizja projektu polega na „zbudowaniu platformy inwestycyjnej, która pozwoli każdemu inwestować w private equity, nieruchomości, infrastrukturę lub prywatny dług z mniej niż jednym euro, przy jednoczesnym poszanowaniu wszystkich norm prawnych. ” 

Mata Capital nawiązał współpracę z ConsenSys, aby uruchomić rozwiązanie na Codefi Assets, platformie opartej na Ethereum do wydawania i zarządzania zasobami cyfrowymi. Platforma Codefi wykorzystuje również inteligentne kontrakty Ethereum do definiowania wymagań zgodności i walidacji KYC w celu emisji odpowiednich akcji zweryfikowanym inwestorom. 

Oto zakulisowe spojrzenie na sposób działania platformy i podział tego, co projekt oznacza dla całego sektora nieruchomości.

Consensys plexus ikona okrągła Pobierz pełne studium przypadku Mata Capital. Ściągnij

Jak to zbudowali

Nieruchomości tokenizowane

Jedną z unikalnych zalet blockchain Ethereum jest to, że każdy może z łatwością wybijać i dystrybuować tokeny cyfrowe, które reprezentują zamienne, niewymienialne i finansowe aktywa, które można zweryfikować w rozproszonej księdze. W przypadku historycznie monolitycznych aktywów, takich jak nieruchomości, tokeny blockchain umożliwiają łatwe dzielenie nieruchomości na części, dzięki czemu akcje cyfrowe mogą być dystrybuowane zarówno wśród inwestorów instytucjonalnych, jak i detalicznych.

Od czasu uruchomienia Ethereum w 2015 roku, społeczność opracowała powszechnie przyjęte standardy tokenów – listy wymagań technicznych, które muszą spełniać inteligentne kontrakty, aby token był zgodny i kompatybilny w całej sieci Ethereum. W przypadku rozwiązania Mata Capital platforma Codefi Assets wykorzystuje rozszerzenie Standard tokena ERC1400 do reprezentowania udziałów funduszy nieruchomości w łańcuchu blokowym Ethereum. ERC1400 zapewnia, że ​​tokeny mogą być wybijane, przenoszone i spalane przez administratora, a także związane z dokumentami prawnymi i umowami.  

Przed wdrożeniem wszystkie inteligentne kontrakty opracowane dla rozwiązania Mata Capital zostały poddane audytowi przez ConsenSys Diligence, nasz zespół ekspertów ds. Bezpieczeństwa blockchain.

Udostępnij stronę zajęćMigawka tokenizowanych udziałów w nieruchomości na platformie Codefi Assets.

Wdrażanie inwestorów: zgodność z KYC i biała lista

Platforma Codefi usprawnia wdrażanie inwestorów do Mata Capital, umożliwiając potencjalnym inwestorom tworzenie kont, wypełnienie formularza zgodności z KYC / AML i przesłanie wszystkich wymaganych dokumentów. Uprawnieni inwestorzy są następnie umieszczani na białej liście, aby ich adres Ethereum mógł otrzymywać akcje zakupione na platformie. Do tej pory Mata Capital wdrożył około 80 profesjonalnych inwestorów.

PulpitProces KYC na platformie Codefi Assets.

Przetwarzanie transakcji 

Po zatwierdzeniu płatności Mata Capital wykorzystuje platformę Codefi do podpisania certyfikatu cyfrowego swoim kluczem prywatnym i autoryzacji transferu tokenów bezpieczeństwa nieruchomości do inwestorów. Inwestorzy otrzymują następnie potwierdzenie sprzedaży, które łączy się z transakcją w łańcuchu bloków Ethereum.

Lista funduszyŚledzenie statusu płatności na platformie Codefi Assets. Consensys plexus ikona okrągła Obejrzyj nasze webinarium na temat przyszłości inwestowania w nieruchomości na blockchainie. Zegarek

 Co to oznacza dla nieruchomości

Projekt tokenizacji Mata Capital jest sygnałem, że dla sektora nieruchomości konieczne są pewne głębokie zmiany, zarówno krótko-, jak i długoterminowe. Technologia Blockchain ma oczywiste zalety w przetwarzaniu informacji, ale jej szczególną zaletą jest możliwość tworzenia znacznie tańszych produktów inwestycyjnych. Oto trzy najważniejsze trendy, na które należy zwrócić uwagę, gdy rozwiązania blockchain przykuwają uwagę na rynku nieruchomości: 

  • Cyfryzacja jest nieunikniona. W dzisiejszej branży nieruchomości zarządzanie aktywami jest nadal utrudnione przez papierowe procesy walidacji KYC i zarządzania rejestrami inwestorów. Platformy takie jak Codefi w końcu tworzą bezpieczną, cyfrową warstwę do modernizacji tych branżowych przepływów pracy.
  • Nadchodzą przejrzyste aktywa. Jeśli kryzys kredytów hipotecznych subprime z 2008 r. Był studium przypadku w przypadku nieprzezroczystych aktywów, to oparte na blockchainie rozwiązanie Mata Capital wyznacza nowy standard przejrzystości aktywów. W miarę jak coraz więcej aplikacji opartych na łańcuchu bloków nieruchomości trafi na rynek, inwestorzy będą oczekiwać, że przejrzystość informacji o aktywach będzie podstawą ich decyzji i analizy ryzyka. 
  • Równe szanse inwestycyjne. W wielu krajach dostęp do funduszy private equity jest zwykle ograniczony do akredytowanych i instytucjonalnych inwestorów, przy minimalnych inwestycjach wynoszących od 100 000 do 250 000 USD. Ponadto zarządzający aktywami ponoszą koszty przygotowania, które zazwyczaj są przenoszone na inwestorów w postaci opłat. Tania emisja tokenów i przetwarzanie transakcji umożliwi zarządzającym aktywami oferowanie radykalnie bardziej przystępnych cenowo produktów inwestycyjnych, co jest korzystne zarówno dla emitentów, jak i inwestorów. 

Co dalej

Mata Capital koncentruje się teraz na stworzeniu rynku wtórnego dla tokenizowanych akcji. Baptiste Saint-Martin wyjaśnił, że prowadzą aktywne dyskusje ze swoimi doradcami i monitorują aktualizacje przepisów, aby „upewnić się, że zapewniamy rozwiązanie zgodne z wymogami i wartościowe dla naszych klientów”. Ich rozwiązanie oparte na Ethereum może ułatwić transgraniczną dystrybucję aktywów finansowych, zapewniając jednocześnie zgodność z KYC. 

Matthieu Bouchaud, kierownik ds. Produktu w Codefi Assets, uważa, że ​​inicjatywa Mata Capital jest potężnym dowodem na to, jak płynnie gracze instytucjonalni mogą wdrażać rozwiązania blockchain, a także jak inwestorzy detaliczni mogą łatwo kupować złożone produkty finansowe za pośrednictwem przyjaznego dla użytkownika pulpitu nawigacyjnego, takiego jak Codefi. Bouchaud wyjaśnia, że ​​platforma „wszystko w jednym” firmy Codefi umożliwia teraz „przejście z epoki eksperymentowania do epoki rozwoju przemysłowego”.

Poproś o demo platformy Codefi

Zobacz, jak działa platforma emisji aktywów Codefi. Poproś o demo

Zarządzanie zasobamiStudium przypadkuCodefiReal EstateNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Wprowadzenie do tokenizacjiWebinar

Wprowadzenie do tokenizacji

Przyszłość finansów, aktywów cyfrowych i DeFiWebinar

Przyszłość finansów: aktywa cyfrowe i DeFi

Co to jest Enterprise EthereumWebinar

Co to jest Enterprise Ethereum?

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Komgo Blockchain dla finansowania handlu towaramiCase Stud

Komgo: Blockchain dla finansowania handlu towarami

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me