blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogEnterprise Blockchain

Które rządy używają teraz Blockchain?

Kompleksowa lista eksperymentów blockchain w sektorze publicznym planowanych, w toku lub wstrzymanych na całym świecie. Przez Lesa Moné 18 listopada 2019 r. Opublikowane 18 listopada 2019 r.

rządowy bohater blockchain


Coraz więcej rządów dołącza do wyścigu o przyjęcie przepisów regulacyjnych i każdego dnia rozpoczynających projekty pilotażowe skupione wokół technologii blockchain. Rządy mogą wykorzystać technologię blockchain, aby zapewnić cyberbezpieczeństwo, optymalizację procesów i integrację usług hiperpołączonych, jednocześnie zwiększając zaufanie i odpowiedzialność. Format rozproszonej księgi można wykorzystać do obsługi szeregu aplikacji rządowych i sektora publicznego, w tym cyfrowej waluty / płatności, rejestracji gruntów, zarządzania tożsamością, identyfikowalności łańcucha dostaw, opieki zdrowotnej, rejestracja zbiorowa, podatki, głosowanie (wybory i pełnomocnictwo) oraz zarządzanie osobami prawnymi.

Ten artykuł zawiera listę administracji, które uruchomiły lub przygotowują się do uruchomienia projektów blockchain na całym świecie:

Ameryka północna

Kanada
Meksyk
Stany Zjednoczone 

Ameryka Południowa

Argentyna

Europa

  • Komisja Europejska uruchomiła EU Blockchain Observatory & Forum w celu przyspieszenia badań i innowacji w dziedzinie technologii blockchain, aby pomóc Europie stać się światowym liderem. 
  • Europejski program Horyzont 2020 inwestuje do 300 mln euro w projekty wspierające projekty blockchain w całej Unii Europejskiej.
Austria
Dania
Estonia
Gruzja
Niemcy
Irlandia
Włochy
Łotwa
Litwa
Luksemburg
Malta
Holandia
Słowenia
Hiszpania
Szwecja
Szwajcaria
  • We współpracy z Port ConsenSys, gmina Zug przetestowała wydaną przez rząd niezależną tożsamość na blockchainie Ethereum.
Ukraina
Zjednoczone Królestwo

Afryka

Etiopia
Ghana
Kenia
Liberia
Mauritius
Nigeria
Rwanda
Sierra Leone
  • Rząd Sierra Leone we współpracy z organizacją non-profit Kiva, uruchomił platformę blockchain dla historii kredytowej. Agencje rządowe zapewniają dane biometryczne w celu identyfikacji kandydatów, podczas gdy platforma oferuje cyfrowy portfel i rozproszoną księgę do przechowywania cyfrowych transakcji pożyczkowych.  
  • Rząd Sierra Leone planuje w pełni przyjąć system tożsamości narodowej obsługujący blockchain do końca 2019 roku.
Afryka Południowa
Tanzania
Uganda
Zambia

Azja

Chiny

Ponieważ w Chinach zarejestrowano ponad 500 zgłoszonych projektów blockchain, z których wiele jest prowadzonych przez rząd, wybierzemy kilka z tej listy.

  • legalXchain zarejestrował trzy usługi blockchain oparte na legalXchain, LegalFabric i Hyperledger. 

Biuro prasowe rządu miejskiego Guiyang opublikowało białą księgę zatytułowaną „Rozwój i zastosowanie Guiyang Blockchain”. Praktycy z branży określają białą księgę jako „pierwszy plan” dotyczący technologii blockchain w kraju.

Hongkong
Indie
Malezja
Singapur
  • Urząd Monetarny Banku Centralnego Singapuru połączył siły z ConsenSys w celu zbadania potencjału technologii rozproszonych ksiąg rachunkowych w bankowości centralnej. Projekt Ubin wdrożył systemy rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym z pełną prywatnością transakcji, ostatecznością rozrachunku i bez pojedynczego punktu awarii.
Korea Południowa
Tajlandia
Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA)
  • Projekt Smart Dubai wykorzystuje technologię blockchain, sztuczną inteligencję i IoT, aby uczynić Dubaj najszczęśliwszym miastem na ziemi.

Australia

Rozpocznij swoją przygodę z Blockchain już dziś

Połącz się z naszymi ekspertami, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie blockchain dla swojej organizacji. Skontaktuj się z nami Rynki kapitałoweCBDCGlobal TradePłatnościNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Wprowadzenie do tokenizacjiWebinar

Wprowadzenie do tokenizacji

Przyszłość finansów, aktywów cyfrowych i DeFiWebinar

Przyszłość finansów: aktywa cyfrowe i DeFi

Co to jest Enterprise EthereumWebinar

Co to jest Enterprise Ethereum?

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Komgo Blockchain dla finansowania handlu towaramiCase Stud

Komgo: Blockchain dla finansowania handlu towarami

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me