blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogCodefi

Nadszedł czas, aby ponownie zdemokratyzować finansowanie naszych lokalnych społeczności

przez Alex Kostura 4 lutego 2020 r. opublikowany 4 lutego 2020 r

brian jones JFpLW xhvco unsplash


ConsenSys Codefi i niedawne przejęcie przywróci oddolny udział w obligacjach muni, napisane przez Patricka Berarducciego i Emmę Channing

Rynek obligacji komunalnych zawsze był popularny wśród inwestorów detalicznych, oferując inwestycje uważane za stosunkowo bezpieczne, często z federalnymi i stanowymi zwolnieniami podatkowymi. Jednak lokalni mieszkańcy stracili możliwość inwestowania we własne społeczności przez nominały obligacji sięgające 100 000 USD.

fabian-blank-pElSkGRA2NU-unsplash.jpg

Niegdyś oddolne projekty finansowane przez społeczność są teraz zarezerwowane dla dużych instytucji i funduszy inwestycyjnych, przenosząc nacisk z możliwości ulepszania społeczności na projekty generujące zysk.

Próby przeniesienia uwagi z powrotem na społeczność były chybione. Niektóre miasta w USA z powodzeniem wykorzystały „obligacje mini-muni” w małych projektach infrastrukturalnych społeczności. Lawrence w stanie Kansas, liczące mniej niż 100 000 mieszkańców, wyemitowano około pół miliona dolarów obligacji specjalnie na zakup wozu strażackiego w 2017 roku, a Denver zostało sprzedane 12 milionów dolarów w obligacjach mini-muni w 20 minut w 2014 r. W rzeczywistości około połowa obligacji komunalnych wyemitowanych w 2019 r. miała wartość poniżej 10 mln USD, ale łączna kwota pozyskana wyniosła tylko około 31 mln USD, czyli 5% wartości rynku obligacji komunalnych.

Chociaż inicjatywy te wykazują duży popyt lokalny, wysoki koszt emisji mniejszych obligacji zapobiega skalowaniu. To jasno wynika z upadku dobrze finansowanego startupu Dobrosąsiedzki, który miał przynieść munis masom, ale walczył w obliczu wysokich kosztów sprzedaży, dystrybucji i utrzymania obligacji.

Tokenizacja dla Munis finansowanych przez społeczność

W przeszłości obligacje komunalne finansowały ogromne, rewolucyjne projekty. Jedna z pierwszych obligacji muni została wyemitowana w 1818 r. Przez stan Nowy Jork w celu sfinansowania Kanału Erie, co umożliwiło obniżenie kosztów transportu między Środkowym Zachodem a Północnym Wschodem Stanów Zjednoczonych, obniżając ceny żywności i dostaw dla miast wschodnich. Warto również zauważyć, że most Golden Gate został zbudowany przy wsparciu finansowym a Oferta 35 milionów dolarów obligacji muni zakupiony przez mieszkańców San Francisco.

Ale obligacje mini muni zazwyczaj nie mają tak wielkich ambicji. Przy wielkości emisji od 10 do 20 milionów dolarów w nominałach 5000 dolarów, większość funduszy w zeszłym roku została wykorzystana na projekty kosztujące mniej niż 10 milionów dolarów: oddzielne projekty wpływające na społeczność, a nie większe plany infrastruktury kroczącej.

Problem z finansowaniem infrastruktury publicznej na mniejszą skalę polega na tym, że koszt emisji jest tak wysoki, jak w przypadku obligacji o wartości wielu miliardów dolarów. W rzeczywistości proces sprzedaży obligacji komunalnych i zarządzania nimi w społecznościach lokalnych wiąże się z dodatkowymi kosztami administracyjnymi oraz wymogami regulacyjnymi. Bariery wejścia są wysokie dla mniejszych firm wchodzących na rynek Rynek obligacji komunalnych o wartości 3,8 bln USD.

Aby sprostać tym wyzwaniom, infrastruktura związana z emisjami obligacji komunalnych musi ulec zmianie. Technologia Blockchain, która może zrewolucjonizować koordynację społeczną i kapitałową, jest doskonale przygotowana do tworzenia innowacyjnych i łatwych w zarządzaniu możliwości finansowania obligacji komunalnych.

W praktyce gminy mogą korzystać z tokenizacji, aby umożliwić bardziej efektywne zarządzanie w całym cyklu życia obligacji. Na przykład płatności odsetek można programować automatycznie za pomocą inteligentnych kontraktów.

Nabycie Heritage Financial Systems

Jako sprawdzony w boju system operacyjny dla handlu i finansów, ConsenSys Codefi już efektywnie i niezawodnie wykorzystuje technologię blockchain w wielu przypadkach użycia. Codefi umożliwił Her Majesty’s Land Registry w Wielkiej Brytanii przetestowanie na przykład tokenizacji nieruchomości, a także 26 mln euro tokenizacji własności budynku w Paryżu. Platforma stworzyła pierwszą na świecie tokenizację inwestycji w finansowanie sporów sądowych, umożliwiając firmom przyjmowanie cyfrowych, programowalnych płatności i opracowała analizę danych dotyczących działalności pożyczkowej „DeFi” opartej na łańcuchu blokowym..

Codefi przygotowuje się obecnie do napędzania światowego handlu niektórymi z największych na świecie firm surowcowych za pośrednictwem Covantis, inicjatywy utworzonej przez ADM, Bunge, Glencore Agriculture, Cargill i Louis Dreyfus Company.

Budowanie opłacalnego i efektywnego rozwiązania dla bezpośrednich, lokalnych inwestycji w mini obligacje jest dobrą rzeczą zarówno dla rynków finansowych, jak i dla demokracji. W końcu lokalni mieszkańcy mają największą motywację do inwestowania w swoje społeczności lokalne i posiadają najgłębszą wiedzę i wgląd w ochronę przed ryzykiem i nadmiernym zaciąganiem kredytów. Większy lokalny udział w obligacjach mini-muni ponownie zaangażuje mieszkańców w ich społeczności.

Jako prawdziwy przypadek użycia cyfrowych papierów wartościowych, obligacje mini muni są niezwykle potężną siłą pomagającą miastom w angażowaniu, informowaniu i nagradzaniu obywateli, którzy inwestują.

Dlatego w ConsenSys posuwamy się jeszcze dalej, aby postawić na tę wizję, która zapewni lepsze doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy dla muni: ConsenSys Digital Securities LLC („CDS”), the Rejestracja FINRA przejął wewnętrzny pośrednik handlowy ConsenSys Heritage Financial Systems Inc., aby wejść na rynek finansów muni i jeszcze bardziej ułatwić emitentom muni korzystanie z oprogramowania Codefi do tokenizacji ich ofert muni.

patrick-robert-doyle-OvXht_wi5Ew-unsplash.jpg

Przyszłość obligacji komunalnych

ConsenSys jest podekscytowany, że może iść naprzód z innowacjami zarówno w technologii, jak i strukturze, które będą wspierać ewolucję mini-muni obligacji. Tokenizacja może sprawić, że już potężny rynek finansowy będzie bardziej dostępny dla osób fizycznych i społeczności.

„Tokenizowane, cyfrowe obligacje komunalne mogą pomóc przywrócić rynkowi muni jego pierwotny duch napędzany przez społeczność, czyniąc papiery bardziej dostępnymi dla zwykłych inwestorów obywatelskich i bardziej opłacalnymi dla społeczności każdej wielkości” – powiedział Joseph Lubin, współtwórca Ethereum i założyciel ConsenSys. „Konfigurowalne umowy cyfrowe lub inteligentne kontrakty pomogą usprawnić i zautomatyzować procesy, takie jak spłata i rozliczenie obligacji komunalnych, arbitraż prawny i weryfikacja tożsamości inwestora”.

Członkowie społeczności zawsze będą mieli największą motywację do inwestowania w otaczającym ich środowisku, a tokenizacja sprawia, że ​​te możliwości inwestycyjne ponownie stają się realistyczną perspektywą lokalną. Mieszkańcy wiedzą, które autostrady należy ulepszyć lub zbudować. Rodzice rozumieją lokalne potrzeby i będą inwestować w lepsze szkoły, parki i obszary ogólnodostępne. Finansowanie oparte na technologii blockchain i zaangażowane w społeczność może zapewnić, że inwestycje w infrastrukturę publiczną maksymalizują korzyści dla ludzi, którzy tam mieszkają, jednocześnie poprawiając odpowiedzialność i lokalną demokrację.

Patrick Berarducci jest współprzewodniczącym ConsenSys Codefi i globalnym fintech w Nowym Jorku, a Emma Channing jest zarejestrowanym przedstawicielem ConsenSys Digital Securities LLC i Heritage Financial Systems Inc. w Kolorado.

Informacje branżoweNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me