Kiedy Twoja firma potrzebuje rozwiązania Blockchain

Technologia Blockchain stała się istotną częścią stosu oprogramowania dla przedsiębiorstw dla organizacji, które chcą usprawnić procesy biznesowe i wydawać zasoby cyfrowe. Nie wszystkie organizacje potrzebują rozwiązania opartego na łańcuchu bloków, ale dla tych, które to robią, technologia może mieć charakter transformacyjny. Blockchain pomaga firmom rozwiązać trzy główne scenariusze:

1. Musisz wydajnie przetwarzać dane. 

Platforma blockchain służy jako warstwa cyfrowa do przetwarzania i koordynacji informacji. Rozproszona architektura i mechanizmy konsensusu w sieciach blockchain ułatwiają wydajniejszą koordynację danych niż systemy papierowe i scentralizowane. Chociaż technologia blockchain oferuje zaawansowaną koordynację danych, wiele starszych systemów można zoptymalizować dzięki ulepszonemu projektowi systemów rozproszonych. Platformy Blockchain są zaprojektowane z myślą o zupełnie nowych funkcjach biznesowych, które wykraczają daleko poza przetwarzanie informacji.

2. Potrzebujesz zaufanych transakcji i bezpiecznych sieci biznesowych. 

Technologia Blockchain została pierwotnie opracowana w celu digitalizacji zaufania i umów, podobnie jak technologie internetowe zdigitalizowały informacje i ich wymianę. Unikalna konstrukcja łańcucha bloków zapewnia niezmienny zapis transakcji, któremu mogą ufać wszyscy uczestnicy sieci. Ponadto programowalne inteligentne kontrakty umożliwiają automatyzację logiki biznesowej, upraszczając wyrównywanie i uzgadnianie w złożonych sieciach biznesowych. Coraz więcej firm z listy Global 2000 w głównych branżach, takich jak usługi finansowe i handel światowy, już korzysta z platform opartych na łańcuchu bloków do tworzenia konsorcjów przedsiębiorstw.


3. Musisz tworzyć, wydawać i zarządzać zasobami cyfrowymi. 

Cyfryzacja towarów i aktywów stała się jednym z najbardziej ekscytujących zastosowań biznesowych technologii blockchain. Wbudowane możliwości tokenizacji sieci blockchain, takich jak Ethereum, umożliwiają przedsiębiorstwom tworzenie, wydawanie i zarządzanie zasobami cyfrowymi w przypadkach użycia tak szerokich, jak cyfrowa waluta banku centralnego i ułamkowa własność nieruchomości. W ostatnich latach opracowano różnorodne technologie open source i zastrzeżonych technologii blockchain i rozproszonych rejestrów dla rozwiązań zasobów cyfrowych.

Infografika

Korzyści z Blockchain w branży usług finansowych

Od tokenizacji po sieci konsorcjum – oto przegląd tego, jak technologia blockchain poprawia wydajność operacyjną i zmniejsza ryzyko w usługach finansowych.

Korzyści z Blockchain w branży usług finansowych

Technologie Blockchain vs. Distributed Ledger

Rozproszona księga to baza danych utrzymywana w kilku lokalizacjach i obsługująca wielu uczestników. Blockchain to rodzaj technologii rozproszonej księgi, która ma unikalną architekturę i dodatkowe funkcje. W przeciwieństwie do tradycyjnych DLT, łańcuchy bloków wykorzystują łańcuch bloków zabezpieczonych kryptograficznie, aby stworzyć zabezpieczony przed manipulacją zapis transakcji. Dodatkowe funkcje wysoce programowalnego łańcucha bloków, takiego jak Ethereum, obejmują: 

 • Tworzenie zasobów cyfrowych. Podczas gdy DLT mogą zarejestrować produkt w formacie cyfrowym, natywne możliwości tokenów łańcucha blokowego Ethereum pozwalają na wydawanie i zarządzanie całkowicie nowymi i dostosowywanymi zasobami cyfrowymi i instrumentami finansowymi.
 • Zachęty kryptoekonomiczne. DLT nie były pierwotnie zaprojektowane do włączania kryptowalut. Blockchain umożliwia wbudowanie mechanizmów motywacyjnych do protokołu w celu nagradzania pozytywnych zachowań sieci i karania nikczemnych działań.  
 • Interoperacyjność. Ponieważ niektóre DLT są zbudowane w zastrzeżonych strukturach, użytkownicy mogą doświadczyć uzależnienia od dostawcy w przypadku niektórych funkcji. Modułowe i otwarte łańcuchy bloków, takie jak Ethereum, umożliwiają przedsiębiorstwom integrację technologii z ich istniejącymi systemami i bezpieczną interakcję w prywatnych i publicznych sieciach blockchain. 

Aby uzyskać pełną analizę porównawczą, przeczytaj naszą dwuczęściową serię dotyczącą technologii blockchain i rozproszonych rejestrów.  

Jak integrują się Hyperledger i Ethereum

Hyperledger to globalna wspólna inicjatywa o otwartym kodzie źródłowym, która została stworzona przez The Linux Foundation w 2015 roku w celu wspierania rozwoju i wdrażania łańcucha bloków w przedsiębiorstwie. Pakiet Hyperledger, znany również jako „szklarnia”, zawiera rozproszone księgi, biblioteki i narzędzia, które są otwarte i można je bezpłatnie pobrać i używać. Szklarnia składa się z kilku projektów opartych na Ethereum, w tym Hyperledger Besu, zaawansowany klient Ethereum, który został wniesiony przez zespół inżynierów protokołów ConsenSys w 2019 r. Dla wielu zespołów korporacyjnych Hyperledger jest cennym środowiskiem do aktywnej współpracy, sprawdzonych opcji wdrażania i najlepszych praktyk branżowych.    

Szklarnia Hyperledger obejmowała kilka projektów opartych na Ethereum. Źródło https www hyperledger orgSzklarnia Hyperledger obejmuje kilka projektów opartych na Ethereum. Źródło: https://www.hyperledger.org/projects

Kluczowe czynniki udanego rozwiązania Blockchain

Decyzje projektowe, które podejmiesz na początku cyklu życia wdrożenia, będą miały daleko idące konsekwencje dla czasu do produkcji i potencjalnego wpływu rozwiązania blockchain. Aby zobaczyć pełną listę kluczowych czynników technicznych i nietechnicznych związanych z wyborem platformy, przeczytaj 30 czynników technicznych platformy Blockchain i 30 czynników biznesowych platformy Blockchain. Oto lista 10 najważniejszych kwestii, które należy wziąć pod uwagę w procesie odkrywania: 

 • ROI. Jaki będzie zwrot z inwestycji w przypadku użycia łańcucha blokowego?
 • Platforma. Która platforma jest zbudowana, aby spełnić określone wymagania funkcjonalne?
 • Łatwość integracji. Czy technologia jest kompatybilna z istniejącymi systemami?
 • Wydajność. Czy platforma udowodniła, że ​​może działać bezpiecznie na dużą skalę?
 • Zezwolenia sieciowe. Czy musisz skonfigurować dostęp do sieci dla konsorcjum przedsiębiorstwa składającego się z wielu stron? 
 • Prywatne transakcje. Czy potrzebujesz mechanizmów prywatności, aby zapewnić poufność danych transakcji?? 
 • Wsparcie. Potrzebujesz wsparcia i bieżącej konserwacji?
 • Normy. Czy stos technologii jest zgodny ze standardami i specyfikacjami branżowymi?
 • Rozwój. Jak stworzyć zespół programistów blockchain?
 • Obróbka. Z jakiej infrastruktury, oprogramowania pośredniego i narzędzi warstwy aplikacji powinni korzystać Twoi programiści?

ConsenSys Solutions jest tutaj, aby pomóc Ci odpowiedzieć na te kluczowe decyzje dotyczące projektowania i rozwoju, gdy Ty i Twoja organizacja rozpoczynacie przygodę z blockchainem.

ConsenSys Insights

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Ten kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain jest przeznaczony dla przedsiębiorstw, które chcą zrozumieć sprawdzone zalety zdecentralizowanych sieci w przypadku zastosowań biznesowych. 

Pobierz przewodnikKompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jakie są zalety Enterprise Ethereum?

Ethereum to platforma blockchain typu open source i najbardziej aktywnie rozwijany blockchain na świecie. Enterprise Ethereum odnosi się do prywatnych, konsorcjalnych i hybrydowych implementacji bazy kodu Ethereum dla aplikacji biznesowych. Ze względu na swoją elastyczność i wyjątkowo bezpieczną architekturę, Enterprise Ethereum oferuje wyjątkowe korzyści firmom rozważającym rozwiązania blockchain: 

 • Niezrównana programowalność. Inteligentne kontrakty Ethereum zapewniają nieograniczone formaty do wbudowania logiki biznesowej bezpośrednio do protokołu, pomagając przedsiębiorstwom w automatyzacji uzgadniania, zgodności, raportowania i nie tylko.
 • Zaawansowana prywatność i zezwolenia. Platformy Ethereum, takie jak Hyperledger Besu i PegaSys Plus, oferują zaawansowaną kontrolę bezpieczeństwa, dzięki czemu firmy mogą skonfigurować dostęp do sieci i zapewnić poufne transakcje.   
 • Szybka tokenizacja. Natywne możliwości Ethereum w zakresie tokenizacji pozwalają firmom na łatwe dzielenie dużych aktywów, rozszerzanie ich linii produktów i odblokowywanie nowych modeli motywacyjnych zarówno na poziomie konsumenckim, jak i instytucjonalnym.
 • Niedrogie, szybkie wdrożenie. Baza kodu typu open source Ethereum pomaga firmom utrzymać niedrogi model biznesowy i uniknąć uzależnienia od dostawcy. Platformy biznesowe typu all-in-one, takie jak PegaSys Plus, skracają czas produkcji z miesięcy do tygodni. 
 • Wydajność na poziomie produkcyjnym. Żadna inna sieć blockchain nie osiągnęła takiego rozmiaru i skali jak sieć Ethereum. Prywatne sieci Ethereum zapewniają konfigurowalne uprawnienia, natychmiastową ostateczność, skalowalność i zawsze aktywną niezawodność, z opcją interakcji z publiczną siecią Ethereum. 

Aby dowiedzieć się więcej o sprawdzonych zaletach Ethereum dla przedsiębiorstw, przeczytaj 11 sposobów, w jakie Ethereum może przynieść korzyści przedsiębiorstwom, oraz 5 powodów, dla których Enterprise Ethereum to coś więcej niż DLT.

Zacznij korzystać z ConsenSys

Nasz zespół ds. Rozwiązań globalnych pomaga przedsiębiorstwom, rządom, organizacjom non-profit i start-upom w tworzeniu, testowaniu i wdrażaniu publicznych i prywatnych rozwiązań blockchain.

Połącz się z naszymi ekspertamiZacznij korzystać z ConsenSys

Produkty ConsenSys Enterprise Blockchain

 • Codefi
  Codefi

  Optymalizuj procesy biznesowe i twórz zasoby cyfrowe w naszym kompleksowym systemie operacyjnym typu blockchain. 

 • Pracowitość
  Pracowitość

  Zwiększ bezpieczeństwo inteligentnych kontraktów i unikaj kosztownych błędów dzięki naszej wiodącej w branży usłudze zabezpieczeń. 

 • PegaSys
  PegaSys

  Bezpiecznie uruchom platformę blockchain na dużą skalę dzięki naszemu klientowi Ethereum obsługiwanemu przez dostawców.  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me