blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogCodefi

Przewodnik po produktach Eth2 firmy ConsenSys

Bez względu na to, czy jesteś hobbystą, który chce prowadzić własną infrastrukturę, czy instytucją, która chce świadczyć usługi stakingu klientom, prawdopodobnie mamy dla Ciebie rozwiązanie. Autor: James Beck 21 listopada 2020 Opublikowane 21 listopada 2020

Obraz przewodnika po produkcie Eth2


Jeśli śledzisz wiadomości dotyczące Ethereum, prawdopodobnie zauważyłeś, że oficjalna umowa depozytowa Eth2 przyjmuje teraz depozyty, które nadal są masowo napływać. W chwili pisania tego tekstu (24 listopada 2020 r.), 688,128 ETH jest tyczony z 524 288 ETH konieczne do uruchomienia łańcuch ostrzegawczy, który wprowadza do sieci dowód stawki. 

Oprócz poprawy szybkości transakcji na Ethereum, jednym z celów platformy Aktualizacja Eth2 zawsze dążyło do zwiększenia sposobów, w jakie ludzie mogą przyczyniać się do bezpieczeństwa sieci i mieć udział w jej korzyściach. Istnieje już pół tuzina klientów tworzonych dla Ethereum 2.0, które mają być wystarczająco lekkie, aby weryfikatorzy mogli korzystać z laptopów konsumenckich. Wielu dostawców usług typu „staking as a service” również pojawia się na rynku, dzięki czemu zabezpieczenia Ethereum są bardziej dostępne dla osób, które nie mogą samodzielnie uruchamiać walidatorów lub nie mają 32 ETH. 

Nasze zespoły zajmujące się protokołami i produktami przez ostatnie dwa lata zajmowały się budowaniem infrastruktury, prowadzeniem badań, przeprowadzaniem wywiadów z użytkownikami planującymi obstawianie oraz tworzeniem aplikacji wspierających ogromny wysiłek związany z aktualizacją Ethereum. Nieważne, czy jesteś hobbystą, który chce uruchomić własną infrastrukturę lub instytucja, która chce świadczyć usługi stakingu klientom, prawdopodobnie mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Teku: Różnorodność klientów jest niezbędna do utrzymania odporności Eth2

W samym sercu wysiłków ConsenSys Ethereum 2.0 znajduje się Teku, wszechstronny klient Ethereum 2.0 zbudowany w celu spełnienia potrzeb instytucjonalnych i wymagań bezpieczeństwa. Co to jest Teku

Klienci Ethereum łączą się ze sobą w systemie peer-to-peer, weryfikując bloki i dane transakcji. Posiadanie klientów pisanych w różnych językach jest, jak opisuje Matt Leising w swojej nowej książce, Z eteru, „Rodzaj polisy ubezpieczeniowej: pozwala uniknąć pojedynczego punktu awarii i znacznie utrudnia programistom na przykład scentralizowanie się wokół C ++”. Jeśli jeden klient zostanie zaatakowany, ma błąd lub przejdzie w tryb offline z powodu problemu z konsensusem, pozostali klienci nadal będą obsługiwać najnowsze transakcje i blokować dane. Różnorodność klientów jest dowodem na znaczenie decentralizacji w Ethereum. 

Podobnie jak obecnie Ethereum, istnieje kilka implementacji specyfikacji napisanych w różnych językach obliczeniowych. Klient ConsenSys Teku jest napisany w języku Java, który jest jednym z najpopularniejszych języków obliczeniowych używanych przez programistów tworzących aplikacje korporacyjne i obsługiwany przez ten sam zespół inżynierów Hyperledger Besu i ConsenSys Quorum. Lighthouse, Prysm i Nimbus to popularni klienci Eth2 napisani odpowiednio w Rust, Go i Nim. Każdy klient ma swoje własne funkcje, a Teku umożliwia firmom i instytucjom stawianie na Eth2 dzięki funkcjom takim jak zewnętrzne zarządzanie kluczami i ochrona przed cięciem. 

Codefi Activate: im więcej walidatorów, tym silniejsza sieć

Codefi Activate współpracował z Fundacją Ethereum przy tworzeniu platformy Eth2 Launch Pad aplikacja, która zapewnia techniczne wdrożenie wymagań, obowiązków i zagrożeń związanych z uzyskaniem statusu walidatora Eth2. Przewodnik krok po kroku jest przeznaczony dla technicznie uzdolnionych programistów Ethereum do wysyłania ETH do umowy depozytowej i uruchamiania własnych klientów walidatora. Każdy walidator wymaga dokładnie 32 ETH, a osoby fizyczne mogą wpłacić dowolną liczbę wielokrotności 32 ETH.

Pierwsza strona Launch Pad zawiera przegląd kluczowych obowiązków i pojęć – takich jak cięcie, zarządzanie kluczami, podpisywanie kluczy, ryzyko i wymagany czas. Po zapoznaniu się z ryzykiem i wymaganiami przewodnik pomoże Ci wybrać klienta, wygenerować klucze, przesłać walidator i podłączyć portfel. 

Chociaż musisz być zaznajomiony z używaniem interfejsu wiersza poleceń, Launch Pad jest idealnym miejscem do rozpoczęcia przygody z obstawianiem.  

Zrzut ekranu 2020 11 21 o godzinie 9 43 08

Codefi Staking: Wspieranie aplikacji oferujących obstawianie posiadaczom ETH

Na rynku pojawia się wiele grup do obstawiania i dostawców usług. Scentralizowane giełdy, takie jak Coinbase i Binance, już zapewniają usługi obstawiania dla innych blockchainów potwierdzających stawkę i oczekuje się, że będą oferować usługi obstawiania na Eth2. Pule do obstawiania natywne dla Ethereum, takie jak Basen rakietowy zezwalaj użytkownikom na obstawianie już od 0,01 ETH i otrzymywanie rETH, tokenizowanego depozytu do obstawiania. LiquidStake, nowe rozwiązanie z DARMA Capital nie ma minimalnej stawki, a także umożliwia użytkownikom zaciągnięcie pożyczki w USDC przy użyciu postawionego ETH jako zabezpieczenia. 

Każda z tych aplikacji rozszerza udział w Ethereum 2.0, ale nadal musi łączyć się z klientami w sieci. W tym miejscu pojawia się rozwiązanie Codefi Staking. Codefi Staking to API z białą etykietą (co oznacza, że ​​nie będziesz postrzegać go jako użytkownika końcowego) dla firm, które chcą postawić na Ethereum 2.0. Codefi Staking umożliwia firmom obstawianie własnego ETH lub ETH swoich klientów bez konieczności uruchamiania własnej infrastruktury walidatora. W rezultacie zmniejsza się ryzyko techniczne i zwiększa zyski generowane przez sieć Eth2. 

W czerwcu ConsenSys ogłosił, że kohorta firm jest częścią „Programu pilotażowego” Codefi Staking, który obejmuje Binance, Crypto.com, DARMA Capital, Huobi Wallet, Matrixport i Trustology. Codefi Staking ma na celu zmniejszenie ryzyka związanego z prowadzeniem własnego walidatora, w tym kradzieży lub utraty kluczy do wypłat, nieprawidłowego transferu środków do umowy wpłaty Eth2 oraz awarii sprzętu lub połączenia internetowego, które skutkują utratą nagród z walidatora. Dzięki Codefi Staking klucze walidatora są przechowywane w bezpiecznym skarbcu z możliwością podpisywania online i wieloma warstwami strażników weryfikujących transakcje, aby zapobiec nieautoryzowanemu użyciu. Co ważne, dostępne jest całodobowe wsparcie i profesjonalny zespół obsługi klienta. Codefi Staking korzysta z Teku jako swojego preferowanego klienta 

Dla firm zainteresowanych wyprzedzeniem konkurencji o niskim ryzyku i niewielkich barierach w dostępie do rozwiązania Codefi Staking dobrym rozwiązaniem jest Program Early Adopter. Został zaprojektowany, aby ułatwić wdrażanie wybranych instytucji i przedsiębiorstw przed uruchomieniem Ethereum 2.0, aby mogły wyprzedzić konkurencję dzięki bezpośredniej komunikacji zespołów Ethereum 2.0 budujących klientów i sieć. 

Infura: Większa niezawodność i narzędzia do przeszukiwania danych Eth2

Fazy ​​Ethereum 2.0 w nadchodzących latach umożliwią przelewy i wypłaty ETH, łańcuchy shardów w pełni kompatybilne z inteligentnymi kontraktami, wywołania kontraktowe i środowiska wykonawcze dla skalowalnych dApps i nie tylko. Podczas gdy firmy i programiści uruchamiający aplikacje w Ethereum 2.0 mogą nadal zdecydować się na uruchomienie własnej infrastruktury klienta i węzła, będą również mieli możliwość połączenia się z interfejsem API Eth2 Beacon Chain firmy Infura (możesz poprosić o dostęp do ich prywatnej wersji beta tutaj). 

W najbliższym czasie jedną z najbardziej podstawowych potrzeb osób stawiających na Eth2 jest możliwość monitorowania sald walidatorów, aby wiedzieć, czy gromadzą oczekiwane nagrody. Chociaż jest ich kilka blokuj odkrywców dostępne tam, gdzie można zobaczyć te informacje, umożliwia to API Infura ETH 2.0 Beacon Chain automatycznie sprawdzać te dane aby programiści mogli łatwo podejmować działania na danych. Na przykład możesz napisać program, który monitoruje saldo i wysyła Ci wiadomość SMS, jeśli nieoczekiwanie spadnie.

Programiści Infury wspierają również zespoły klientów Eth2 pracujące nad zgodnością ze specyfikacją Eth2. Deweloperzy Ethereum korzystają dziś z jednolitości interfejsu API Ethereum JSON-RPC, który umożliwia im przełączanie implementacji klienta Ethereum bez łamania kodu. Infura postrzega interoperacyjność API jako cenne dobro publiczne dla Ethereum i udostępnia licencjonowane na Apache 2.0 narzędzie do testowania zgodności API klienta, o nazwie Zgodność z eth2

Bądź kompetentny

Jeśli nadal próbujesz ogarnąć głowę Ethereum 2.0, dowód stawki, różne fazy i nową terminologię, nasza Baza wiedzy Ethereum 2.0 jest pełna wspaniałych zasobów. A jeśli chodzi o aktualizacje z tygodnia na tydzień, Bena Edgingtona „Co nowego w biuletynie Eth2”Jest wysoce zalecane.

Biuletyn Ethereum 2.0 Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me