blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogBlockchain Poradnik

Rozpoczęcie rozmowy na Święto Dziękczynienia: Porozmawiaj o Blockchain w te święta

8 ważnych powodów, aby zanurkować w króliczej nory blockchain z rodziną i przyjaciółmi w Święto Dziękczynienia od ConsenSys27 listopada 2019Opublikowano 27 listopada 2019

Rozpoczynające rozmowy na Święto Dziękczynienia Dlaczego warto rozmawiać o Blockchain w te święta


„Talk jest tani”, powiedział kiedyś Linus Torvalds, twórca jądra Linuksa. „Pokaż mi kod”. 

Przez większość dni też to mówimy. 

Ale czasami rozmowa ma znaczenie. Historia ma znaczenie. Dziś jest jeden z tych dni.

Dzisiaj prawdopodobnie znajdziesz się wśród ludzi, którzy nie słyszeli o technologii blockchain lub są przez nią zdezorientowani. Niektórzy z nich mogą znać żargon, ale mylą go. Niektórzy z nich mogą znać tylko drugie słowo „B” – Bitcoin. Niektórzy z nich mogą być sceptykami, co jest zdrowe. Będą wystawiać twoją historię na próbę. 

Większość z nas wpadła w króliczą dziurę blockchain, ponieważ w pewnym momencie ktoś, komu ufamy, opowiedział nam dobrą historię o przeszłości i przyszłości Internetu. Dzisiaj możesz mieć okazję opowiedzieć tę historię komuś innemu. 

Co to jest dobra historia? 

Wiesz przynajmniej, jakie to uczucie. Dobra historia to taka, na którą spojrzysz znad telefonu lub talerza, obrócisz krzesło, zostaniesz do późna i przeczytasz. Poczujesz to w pniu mózgu. Tu jest historia. 

Dobra historia uruchamia te trzystutysięczne okablowanie, które zastanawia się, jak pisze Lisa Cron: „Czego się tutaj nauczę, co pomoże mi nie tylko przetrwać, ale i prosperować?”

Dobra historia ma charakter i konflikt, który stawia ich pod presją. Wybór, jakiego dokonuje bohater pod presją, ujawnia ich prawdziwy charakter.

Charakter: ty, ja, wszyscy. Konflikt: to, co myślałeś, że jest twoje, jest nie. Twoje dane. Twoje pieniądze. Twój kod. Twój Internet. Twój świat. Wybór: czy otrząśniesz się z otępiającego komfortu cyfrowego życia i odzyskasz Internet.

Jeśli dziś wyjaśnisz jedną rzecz, wyjaśnij, że mamy wybór.

Zastanów się, od czego chcesz, aby zaczęła się Twoja historia. Może nie z hashami lub blokami. Może z ciekawym e-mailem, który wylądował w Twojej skrzynce odbiorczej. Alert bezpieczeństwa. Twój bank chce ponownie wydać Ci nową kartę trzeci miesiąc z rzędu. Kolejny wstydliwy e-mail od korporacji z prośbą o zmianę hasła i zabezpieczenie informacji. Ale pomyślałeś o swoich informacjach był bezpieczny. 

Oto ćwiczenie: zobacz, jak długo możesz wytrzymać bez użycia słowa „blockchain”. Sapiens, na przykład, to doskonała historia o blockchainie, ale nie używa się w niej ani razu słowa „blockchain”. 

Blockchain to tylko sposób na rozmowę o tym, o czym naprawdę powinniśmy rozmawiać.

Porozmawiaj o blockchain, aby móc mówić o zaufaniu.

Ogólny brak tego. W bankach. W łańcuchach dostaw. W służbie zdrowia. W rządach. W dziennikarstwie. W mediach społecznościowych. W systemach. W ludziach.  

Porozmawiaj o nadużyciach zaufania. 3 miliardy kont Yahoo. 500 milionów klientów Marriott International. 200 milionów konsumentów monitorowanych przez Equifax.  

Porozmawiaj o swoich danych i o tym, co się z nimi dzieje. Rozmawiać o jak Facebook wykorzystuje Twoje dane. Jak używają aplikacji Twoje dane o lokalizacji. O kobieta, której cyfrowe życie zostało zbrojne przeciwko niej. Mów o swoich danych tak, jak o swoim zdrowiu, pracy, życiu miłosnym, ponieważ to wszystko. 

Porozmawiaj o blockchain, abyś mógł porozmawiać o pieniądzach.

Porozmawiaj o pieniądzach, abyś mógł porozmawiać o tym, jak przemieszczają się Twoje pieniądze. I kto się tym zajmuje. Procesory typu front-end. Przejmowanie banków. Stowarzyszenia kart. Banki emisyjne. Procesory płatności. Izby informacyjne. Każdy z nich pobiera opłaty, każdy z nich jest podatny na tak duże nadużycia zaufania.  

Porozmawiaj o pieniądzach, żeby zejść do tego dziwnego, nieuniknionego tunelu czasoprzestrzennego o tym, czym są pieniądze. Porozmawiaj o tym cytacie z Sapiens, książka o blockchainie, która nigdy nie używa słowa „blockchain”: 

„Dlaczego wierzę w skorupę cowry’ego, złotą monetę lub banknot dolarowy? Ponieważ wierzą w nie moi sąsiedzi. A moi sąsiedzi wierzą w nie, ponieważ ja w nich wierzę… Pieniądze to wszystko, co ludzie są skłonni wykorzystać, aby systematycznie reprezentować wartość innych rzeczy do wymiany towarów i usług ”. 

Wszystko, czego ludzie chcą użyć. 

Porozmawiaj o tym, czego ludzie używają obecnie do zarabiania pieniędzy. Porozmawiaj o kryptowalutach. Porozmawiaj o pierwszej transakcji bitcoin. Dwie pizze za 10000 bitcoinów. Porozmawiaj o eterze, rodzimej walucie Ethereum. Porozmawiaj o tym, że eter to nie tylko pieniądze – to jest paliwo

Porozmawiaj o Wadze, cyfrowej walucie Facebooka. Porozmawiaj o tym, jak bezproblemowy, według ciebie, będzie Facebook, biorąc pod uwagę ich osiągnięcia. 

Porozmawiaj o blockchain, aby porozmawiać o infrastrukturze.

Porozmawiaj o infrastrukturze finansowej. Rozmawiać o hakerzy, którzy umieścili złośliwe oprogramowanie w naszym globalnym systemie bankowym i uciekł z miliardem dolarów. 

Porozmawiaj o infrastrukturze chmury. Opowiedz o 75-letniej Gruzji, która wyłączyła internet w Armenii łopatą. 

Porozmawiaj o Jeffa Bezosa plan główny. O tym, jak AWS kontroluje 40% handlu elektronicznego w USA i 42% sprzedaży książek papierowych i więcej wyszukiwań produktów niż Google i prawie połowę branży przetwarzania w chmurze oraz o tym, że nawet najbardziej życzliwy miliarder nie powinien mieć takiej władzy. 

Porozmawiaj o Bezosa przemówienie dyplomowe o sprytie, dobroci, darach i wyborach, i odetchnij z chwilową ulgą.

Porozmawiaj o infrastrukturze tożsamości. Porozmawiaj o zmęczeniu logowaniem lub o tym, że jesteś tak przyzwyczajony do resetowania hasła, że ​​już go nie czujesz. Porozmawiaj o zewnętrznych programach uwierzytelniających oraz o tym, jak możesz zalogować się do większości aplikacji za pośrednictwem Facebooka, Google i Twittera oraz o tym, jak ta wygoda ma swoją cenę. 

Porozmawiaj o blockchain, abyś mógł porozmawiać o decentralizacji.

Opowiedz o oryginalnym projekcie sieci internetowej, rozproszonych węzłach i sygnaturach czasowych peer-to-peer, ale nie używaj żadnego z tych słów. Porozmawiajcie o przekazywaniu ziemniaków io tym, że wujek Gary miałby większy sens, gdyby wujek Gary przekazał je bezpośrednio Tobie przez stół, zamiast przekazywać je cioci Diane, wujkowi Jimmy’emu i sąsiadowi Gary’ego (jak on znowu ma na imię?) dwuletnia siostrzenica, która ledwo potrafi podnieść własne sztućce. Porozmawiaj o zdecentralizowanych ziemniakach, abyś mógł mówić o zdecentralizowanych finansach. 

Porozmawiaj o decentralizacji, aby móc porozmawiać o połączeniu siła słabych więzi. 

Porozmawiaj o decentralizacji, abyś mógł wyjaśnić różne sieci: World Wide Web i Deep Web oraz Dark Web i Web1, Web2, Web3. Porozmawiaj o tym, że łańcuch bloków nie jest kolejną aplikacją internetową, ale podstawową warstwą internetu. Warstwa zaufania. Warstwa osadnicza. Jakkolwiek chcesz to nazwać. Tylko upewnij się, że jest zdecentralizowany. 

Porozmawiaj o blockchain, abyś mógł mówić o prawdzie. 

O jednym źródle prawdy. Prawda o płatności. O farmaceutyku. Około kawałka jedzenia. O treści. Porozmawiaj o Great Thanksgiving Cranberry Scare z 1959 roku i jak można teraz zweryfikować postępowanie z żywnością. Porozmawiaj o tym, jak to zrobić większość dzisiejszego Internetu jest nieprawdziwa– metryki, firmy, treści, ludzie – ale wciąż mamy wybór. 

Porozmawiaj o znikaniu prawdy. Porozmawiaj o dziurach w pamięci. Jak rzeczy znikają, jakby zgodnie z projektem, z naszej zbiorowej pamięci. Rozmawiać o Czystka na Twitterze. Porozmawiaj o wartościowości i szybkości treści – zachęcaj do klikania słów z niekwestionowaną szybkością, aby przyciągnąć więcej oczu do sprzedaży większej liczby reklam. Porozmawiaj o tym, ile czasu ma witryna internetowa, aby przyciągnąć czyjąś uwagę, nie mówiąc już o prawdzie. Mniej niż 15 sekund.

Rozmawiać o myśliciele długoterminowi. Porozmawiaj o tym, jak trwają historie. Porozmawiaj o trwałości. Porozmawiaj o niedocenianych bohaterach stojących za Archiwum internetowe oraz Wayback Machine i Międzyplanetarny system plików. Dziękuje za węzły. 

Porozmawiaj o blockchain, abyś mógł porozmawiać o Satoshi.

Satoshi Nakamoto. Jedna z wielkich historii pochodzenia naszych czasów. Imię, trochę kodu open source i prośba: „Jeśli potrafisz utrzymać działający węzeł, który przyjmuje połączenia przychodzące, naprawdę bardzo pomożesz sieci”.

Porozmawiaj o Satoshi, aby móc porozmawiać o programistach open source. Porozmawiaj o tym, jak oprogramowanie pochłonęło świat, a potem kilka firm technologicznych zjadło to oprogramowanie, a teraz programiści biorą oprogramowanie, a także Internet, z powrotem. 

Porozmawiaj o Satoshi, żebyś mógł porozmawiać o wszystkich Satoshi. Każdy, kto wraca do internetu. Użytkownicy zaawansowani. Współtwórcy Wikipedii. Recenzenci Amazon. Współtwórcy przepełnienia stosu. Porozmawiaj o Zasada 1% internetu: jak 1% z nas tworzy, a 99% czai się.  

Porozmawiaj o potrzebie uznania i nagrodzenia tych Satoshi. Porozmawiaj o tym, jak kryptoekonomia jest kluczem i jak wiele osób już to odkryło. Porozmawiajcie o głosowaniu kwadratowym i finansowaniu inflacji i radykalne rynki. Dziękujcie Satoshi i wszystkim Satoshi.

Porozmawiaj o blockchain, aby porozmawiać o innowacjach. 

Porozmawiaj o harmonogramie innowacji. Jak historia blockchain zaczęła się na długo przed Vitalikiem i Satoshi, z Nickiem Szabo, Wei Dai i Adamem Back i Cypherpunks oraz Timem Bernersem-Lee i Davidem Chaumem oraz Williamem Gibsonem i Alanem Turingiem, Adą Lovelace, Charlesem Babbage i George’em Boole oraz listą trwa.

Porozmawiaj o podstawach innowacji. Ryzyko. Wyczucie czasu. Odporność techniczna. Ludzki opór. Porozmawiaj o innowacjach w Święto Dziękczynienia. Pamiętasz Turducken? Kurczak wewnątrz kaczki wewnątrz indyka. Porozmawiaj o pozytywnej porażce. 

Porozmawiaj o przyjęciu technologii blockchain. Porozmawiaj o tym, jak przedsiębiorstwa podążają za programistami. Porozmawiaj o tym, które rządy używają teraz blockchain. Porozmawiaj o rzeczywistych innowacjach. Porozmawiaj o branżach, którym możemy zaufać.

Porozmawiaj o blockchain, abyś mógł porozmawiać o lepszym Internecie. 

Porozmawiaj o początkach Internetu. Jak to wymknęło się spod kontroli i jak możemy go odzyskać. Opowiedz o tym, jak pierwszy raz zetknąłeś się z Internetem oraz o tym, jak się zakochałeś i odkochałeś. Porozmawiaj o blockchain, aby słuchać też historii miłosnych innych osób w Internecie.

Porozmawiaj o dobrych stronach Internetu. Dziękujcie za Internet. Porozmawiaj o oglądaniu syn i jego mama ponownie spotykają się po 10 latach. Jak ty też mogłeś tam być w tej chwili. Wszystko, co staramy się zrobić, to pozostać w kontakcie, pomimo nas i naszych systemów. 

Porozmawiaj o blockchainie, abyśmy pewnego dnia nie musieli już rozmawiać o blockchain, a Internet znów będzie nasz.

***

Chcesz przeczytać więcej historii o przyszłości Internetu?

Zapisz się do newsletterów ConsenSys →

Biuletyn Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Wprowadzenie do tokenizacjiWebinar

Wprowadzenie do tokenizacji

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me