Usuńmy to z drogi – ludzie nie ufają blockchainowi.

Pamiętasz, jak wyjaśniłeś swojemu dziadkowi, że zdeponowanie czeku w aplikacji bankowej to to samo, co zlecenie zrobienia tego przez kasjera w banku? Pamiętasz te oporne oświadczenia o zaufaniu ustrojowi w kwestii oszczędności życia? W porządku, teraz wyobraź sobie, że próbujesz ustawić dziadka na MetaMask i postawić kilka tokenów na inwestycję finansową.

To trochę sprawia, że ​​myślisz, pokazanie dziadkowi, by używał starej aplikacji bankowej, nie było takie złe. Ale jak sprawić, by on lub siebie nawzajem zaufali zdecentralizowanej przyszłości blockchain?

projektowanie zaufania na dużą skalę image 1

Robisz to zgodnie z projektem.

W szczególności, poprzez udział ekspertów ds. Projektowania we współdecydowaniu o podejmowaniu decyzji dotyczących produktów opartych na technologii łańcucha bloków.


Firmy żyją i umierają dzięki doświadczeniom klientów. Dobry projekt sprawi, że użytkownik będzie wracał, umożliwiając firmie rozkwit i rozwój.

Projekty Ethereum klasy korporacyjnej dotyczą spotkań z użytkownikami tam, gdzie już są, a naszym obowiązkiem jest nie wyłączać ich całkowicie w miarę dojrzewania. Początkowe podejście do przestrzeni blockchain brzmiało: „Jeśli ją zbudujemy, nadejdą”, za pośrednictwem dapps. Jednak ta przestrzeń to długa gra w dużej mierze zamieszkana przez krypto-entuzjastów i hobbystów.

Więc co robimy dla wszystkich innych?

Po pierwsze, musimy zadowolić tych już wygodnych użytkowników. Z emocjami jako nową walutą i beztroskimi doświadczeniami niepodlegającymi negocjacjom, nie mamy szansy uzyskać dostępu do brudu, aby zasiać nasze nasiona blockchain bez tych rozważań.

Czas zabrudzić paznokcie. A jeśli chodzi o Enterprise Ethereum, powinniśmy podejść do tej przestrzeni z propozycjami wartości biznesowej jako naszymi uprawami. Nawet użycie słowa „dapp” wyróżnia nas w sposób, który izoluje i zastrasza użytkowników, zamiast wprowadzać ich na ścieżkę, w której blockchain jest „lepszym sposobem”.

Jakie są nawet problemy związane z Blockchainem?

Blockchain nie rozwiąże wszystkich problemów biznesowych, ale niektóre problemy mają więcej sensu niż inne. Jedno pytanie, które często zadajemy w ConsenSys Solutions: „Czy możesz zastąpić słowo blockchain rozproszoną bazą danych?” Jeśli „Tak”, to nie jest to właściwe.

projektowanie zaufania na dużą skalę image 2

Istnieją jednak problemy biznesowe, które blockchain skutecznie rozwiązuje. Aby zaszczepić Ethereum w Twojej firmie, konieczne jest zweryfikowanie dopasowania strategii do problemu. Poniższe stwierdzenia są przydatne do określenia, czy Twoje przedsiębiorstwo może potencjalnie pasować do rozwiązań opartych na łańcuchu bloków:

  1. Moja firma zmniejszy koszty administracyjne, usuwając pośredników i zamiast tego umożliwi bezpośrednie uzgadnianie płatności z realizacją inteligentnych kontraktów w łańcuchu bloków.
  2. Moja firma zwiększy wartość, przepychając tylko to, co trzeba przepchnąć przez inteligentne kontrakty, automatyzując przepływy pracy w zależności od potrzeb.
  3. Moja firma odeprze konkurencję, zastępując skorumpowanych ludzi nieprzekupnymi inteligentnymi umowami.
  4. Moja firma rozszerzy swój ekosystem, będąc źródłem prawdy za pośrednictwem niezmiennych rejestrów.

Sprawdzenie wnętrzności polega na upewnieniu się, że używasz odpowiedniego narzędzia do odpowiedniej pracy. Nie potrzebujesz koparki do sadzenia nasion, ale nadal musisz zasadzić coś, aby wyrosnąć w ekosystemie Ethereum.

Myśl na wielką skalę, ale myśl jak naukowiec.

Tworząc rozwiązanie Enterprise Blockchain, Twoja North Star powinna być wyniosła, duża i jasna, ponieważ prowadzi nas to wszystkich do podstawowego celu tej rewolucji technologicznej; przejrzyste niezmienne zaufanie.

Naciskając na przyjęcie technologii blockchain, poprzez bliskość wywołujemy skutki społeczne i przełomowe zmiany. Jako indywidualna firma nie tworzysz tylko rozwiązań dotyczących tożsamości, a nawet suwerenności nad swoimi danymi, upewniasz się, że wszyscy uchodźcy mają tożsamość bez względu na to, gdzie na świecie się znajdują.

I to jest niesamowite!

Jednak rozwiązanie kryzysu uchodźczego jest tak wzniosłe i niezmierzone, że musimy podzielić ten cel na możliwe do przetestowania jednostki, aby monitorować i śledzić postępy. Innymi słowy, użycie metody naukowej do oceny takich wyników jest doskonałym punktem wyjścia.

projektowanie zaufania na dużą skalę image 3

W ConsenSys Solutions podchodzimy do budowania produktów dla klientów, łącząc metodę naukową, model lean impact i zdrową krytykę podczas stosowania blockchain do problemów przedsiębiorstwa. Naszym celem poprzez wykorzystanie naszej fazy odkrywania jest dostosowanie wszystkich do wizji przed rozpoczęciem droższej fazy budowy. Działa to tylko poprzez uwzględnienie projektu w celu współdefiniowania pragmatycznych wyników wraz z miernikami sukcesu w odniesieniu do adopcji, konwersji i utrzymania.

Linijka do pomiaru sukcesu Ethereum w przedsiębiorstwie

Teraz, gdy metoda jest jasna, porozmawiajmy o sukcesie.

Wskaźniki tak powszechnie zalecane w typowych modelach Web 2.0 należy wyrzucić do śmieci i ewentualnie podpalić.

Definiowanie wskaźników sukcesu integracji łańcucha bloków w Twojej firmie jest bliższe następującym przykładom:

  1. Jak zdecentralizowane są transakcje Twojej firmy? Firmy korzystające z Web 2.0 mogą wykonywać tysiące lub miliony transakcji na sekundę, ale jak scentralizowane są te jednostki?
  2. Jak przejrzysta jest Twoja firma? Im bardziej jesteś przejrzysty, tym mniej klientów myśli, że się ukrywasz. Dobre wykorzystanie open source działań w łańcuchu i poza nim znacznie przyczyni się do budowania zaufania i lojalności klientów.
  3. Jakie korzyści ma Twoja firma na świecie i jak technologia blockchain może poprawić społeczny wpływ Twojej firmy? Może to być trudne do zmierzenia, ale przynajmniej przedsiębiorstwa mogą zacząć od testowalnych jednostek, o których wspominaliśmy wcześniej.

Jeśli chodzi o ostatni wskaźnik, firmy mogą zacząć zwiększać swój wpływ społeczny, stając się uczestnikiem ekosystemu blockchain.

Wielu z nas pracuje w branży blockchain, aby udowodnić naszą hipotezę, że Ethereum pomoże uczynić świat lepszym miejscem. Jako eksperci, którzy mają wiodącą gwiazdę North Star i zdefiniowane wskaźniki sukcesu, naszym obowiązkiem jest pomóc w uproszczeniu łańcucha bloków i uczynieniu go bardziej dostępnym.

Ułatwianie rozwoju Enterprise Blockchain

projektowanie zaufania na dużą skalę image 4

Grupy Ethereum skupione na przedsiębiorstwach aktywnie pracują nad niektórymi z początkowych zawiłości projektowych łańcucha bloków dla użytkownika końcowego. Jednak podczas opracowywania rozwiązań blockchain klasy korporacyjnej musimy projektować tak, aby zapewnić wyjątkowe wrażenia użytkownika. Zespoły przedsiębiorstw potrzebują łatwych do zrozumienia zestawów narzędzi, aby firmy mogły szybko wdrożyć armię „Buidlerów” lub inżynierów łańcucha bloków.

Zanim pojawiły się narzędzia programistyczne, takie jak Stripe, które usunęły złożoność przechowywania kart kredytowych, inżynierowie musieli poruszać się po niuansach zgodności ze standardem PCI. Stripe odegrał kluczową rolę w stworzeniu narzędzia zaprojektowanego przez programistów i dla niego, które wyeliminowało częste błędy bezpieczeństwa związane z obsługą i przechowywaniem kart. Odpowiedni projekt i narzędzia zapewniają wydajność i masową adaptację zarówno dla użytkowników, jak i przedsiębiorstw.

Stripe odniósł ogromny sukces, ponieważ na początku zaprosił projekt do stołu projektowego. Rozpoczęcie od projektowania jako siły napędowej zaowocowało stworzeniem funkcjonalnych narzędzi, które użytkownicy byli w stanie zrozumieć iz którymi mogli pracować.

Ekosystem blockchain musi umożliwiać inżynierom, projektantom i menedżerom produktów budowanie bez konieczności poznawania niuansów podpisywania transakcji w łańcuchu bloków. Musi to być oczywiście bezpieczne, zwłaszcza w przypadku sieci głównej. Ekosystem musi tworzyć narzędzia, takie jak standardowe, spokojne interfejsy API, które są znane istniejącym programistom internetowym 2.0 i umożliwiają łatwą interakcję z łańcuchem blokowym Ethereum.

Nie zapomnij o swoim zaufaniu

ConsenSys Solutions opracowuje i wdraża rozwiązania klasy korporacyjnej z zarządzaniem kluczami i portfelem. Nasz zespół zaprasza do projektowania UX i UI, aby zasiadać przy stole od pierwszego dnia podczas opracowywania rozwiązań blockchain. Od tego momentu reszta zacznie się rozwijać, aby przedsiębiorstwa mogły się rozwijać i zapewniać wartość dla klientów.

Wprowadzenie technologii, która promuje globalne zaufanie i wywołuje zmiany systemowe, nie jest łatwym zadaniem. Jednak wykorzystując ponownie znane metody, które już sprawdzają się w przypadku adopcji aplikacji, możemy przyspieszyć czas, w którym przedsiębiorstwa muszą przyjąć technologię blockchain. W ten sposób możemy nadal skupiać się na dojrzewaniu ekosystemu Ethereum dla przedsiębiorstw, jednocześnie pracując nad realizacją naszej wielkiej wizji.

Na razie nasza North Star musi być pięknym mariażem inżynierii i designu, łącząc funkcjonalność i użyteczność.

Ten artykuł upamiętnia przemówienie na SXSW 2019, które członkowie Consensys Solutions Alix Keller, Missy Kelley i Jonathan Belelieu przedstawili na temat Designing Trust at Scale dla Ethereum ukierunkowanego na przedsiębiorstwa. Ten artykuł został napisany przez Jakob Haglof, Starszy projektant produktu w ConsenSys Solutions i Alix Keller, Lider produktów Enterprise Blockchain w ConsenSys Solutions.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me