Słowniczek Ethereum 2.0

  Ethereum 2.0

  Ethereum 2.0 (Eth2) to kolejny etap ewolucji i ulepszania publicznej sieci Ethereum. Z przesunięciem z a Dowód pracy do Dowód stawki algorytm konsensusu, Ethereum 2.0 zapewni lepszą skalowalność, bezpieczeństwo i użyteczność sieci. Eth2 zostanie uruchomiony w wielu fazach, zaczynając od Faza 0 w 2020 roku.

  Dowód pracy

  Proof of Work (PoW) to klasa algorytmu konsensusu, który nagradza górników, którzy zużywają energię obliczeniową na rozwiązywanie problemów matematycznych w celu proponowania nowych bloków. W przypadku PoW prawdopodobieństwo wydobycia bloku i otrzymania w ten sposób nagrody za blok jest funkcją tego, ile energii obliczeniowej (znanej jako moc obliczeniowa) wyda górnik. Popularne blockchainy, takie jak Bitcoin, Ethereum (1.0) i Litecoin, to wszystkie blockchainy typu Proof of Work.

  Dowód stawki

  Proof of Stake (PoS) to klasa algorytmu konsensusu, który wybiera i nagradza walidatory jako funkcja ekonomicznego udziału walidatora w sieci. w odróżnieniu PoW, prawdopodobieństwo powstania blokady w sieci PoS nie jest wynikiem mocy mieszania ze spalania energii, ale raczej wynikiem ekonomicznej wartości utraconej. Proof of Stake będzie tym mechanizmem konsensusu Ethereum 2.0 używa do utrzymania sieci. W przeciwieństwie do sieci Proof of Work, sieci Proof of Stake mogą osiągnąć ostateczność.


  Stakowanie

  Staking zastępuje wydobywanie jako mechanizm konsensusu w Dowód stawki łańcuchy bloków. Stawka to ustalona kwota środków, które są „zaangażowane” w łańcuch bloków przez walidator w celu udziału w tworzeniu bloku i atestacji. Na Ethereum 2.0, walidatorzy umieszczą w sieci 32 ETH i zostaną nagrodzeni za swój wysiłek w ETH. Jeśli posiadacz ETH nie ma 32 ETH, może zdecydować się na użycie basen do stakowania uczestniczyć w Ethereum 2.0. Podlegają walidatory, które łamią zasady sieci cięcie swoich udziałów.

  Validator

  Walidator jest aktorem Ethereum 2.0 który proponuje i poświadcza nowe bloki w sieci. W Dowód stawki, walidator pula 32 ETH w celu uczestniczenia w utrzymaniu sieci. Jeśli walidator zostanie wybrany do poświadczenia następnego bloku, zostanie nagrodzony w ETH jako procent ich stawki. I odwrotnie, walidatorzy, którzy nie wykonują swoich obowiązków – – jeśli na przykład są offline – otrzymują kary lub cięcia w postaci niewielkich ilości ETH odejmowanych od ich stawek.

  Faza 0 Ethereum 2.0

  Faza 0 to pierwsza aktualizacja do łańcucha bloków Ethereum i oznacza pierwszy etap Ethereum 2.0. Faza 0 to uruchomienie łańcuch ostrzegawczy. Faza 0 będzie istnieć tylko w celu zaimplementowania Dowód stawki mechanizm konsensusu poprzez zarządzanie listą walidatorów. Nie będzie oferować innych funkcji blockchain, takich jak łańcuchy odłamków lub realizacja: w skrócie, uczestnicy nie będą jeszcze mogli dokonywać transakcji ani dzwonić do inteligentnych kontraktów w Eth2.

  Beacon Chain

  Sieć beacon przechowuje i zarządza rejestrem domen walidatory, i zaimplementuje Dowód stawki mechanizm konsensusu dla Ethereum 2.0. Łańcuch latarni zostanie uruchomiony Faza 0. Oryginalny Ethereum 1.0 PoW łańcuch będzie nadal działał równolegle z nowym łańcuchem PoS Ethereum, zapewniając, że nie ma przerwy w ciągłości danych.

  Umowa depozytu

  Aby zarejestrować się jako walidator w sieci, użytkownik musi wygenerować klucze Ethereum 2.0, dokonując jednokierunkowego depozytu ETH w oficjalnej umowie depozytowej. Aby postawić swój ETH w Eth2, upewnij się, że masz niezbędne wymagania sprzętowe, wiedzę techniczną i postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku, korzystając z oficjalnego Wyrzutnia aplikacja opracowana przez Fundacja Ethereum i Codefi Activate i postępuj zgodnie z instrukcjami.

  Oficjalny adres umowy depozytu w fazie 00x00000000219ab540356cbb839cbe05303d7705fa

  OSTRZEŻENIE: NIE WYSYŁAJ ETH DO TEJ UMOWY. Wysłanie Eth na ten adres umowy spowoduje nieudaną transakcję i nie oznacza, że ​​stawiasz na Eth2. Aby postawić swój ETH w Eth2, musisz użyć dedykowanego Wyrzutnia i postępuj zgodnie z instrukcjami lub dołącz do wielu różnych stakingu jako usługodawcy. 

  Dostawca obstawiania

  Dostawcy tyczenia oferują usługi – takie jak staking-as-a-service i / lub stawianie puli–– stawiać fundusze i tworzyć, proponować lub głosować na bloki dodane do łańcucha bloków w imieniu posiadaczy tokenów. Dostawcy obstawiania pomagają odciążyć ciężar techniczny związany z utrzymaniem walidatora online i / lub zmniejszyć bariery finansowe dla uczestnictwa uczestników.

  Staking-as-a-Service

  Narzędzia jako usługa, które odciążają techniczne wysiłki związane z prowadzeniem własnych węzeł walidatora umożliwiając osobie z 32 ETH wybranie klienta, którego chce używać do zdalnego uruchamiania węzła i stawka swoje fundusze.

  Staking Pools

  Aby jednostka stała się „pełną” walidator na Ethereum 2.0, oni muszą stawka 32 ETH. Jeśli użytkownik nie chce lub nie może obstawić 32 ETH, może zdecydować się na wysłanie mniej niż 32 ETH do puli stawek, która połączy środki innych osób i obstawi stawki w ich imieniu. Uczestnicy puli otrzymają nagrody jako procent ich wkładu.

  Faza 1 Ethereum 2.0

  Faza 1 to drugie ulepszenie do Ethereum 2.0, następujący Faza 0 w 2020 r. Podstawową poprawą Fazy 1 jest integracja łańcuchy odłamków aby poprawić skalowalność.

  Sharding / Shard Chains

  Sharding to forma partycjonowania bazy danych, znana również jako partycjonowanie poziome, w której duże bazy danych są podzielone na mniejsze, łatwiejsze w zarządzaniu klastry, aby zmniejszyć obciążenie danymi i poprawić skalowalność. Na Ethereum 2.0, sharding przybierze postać 64 łańcuchów biegnących obok łańcuch ostrzegawczy, zwiększenie ogólnej przepustowości i skalowalności.

  Faza 1.5 Ethereum 2.0

  Faza 1.5 to termin używany do opisania okresu w Faza 1 uaktualnić, gdzie Ethereum 1.0 i Ethereum 2.0 łańcuchy bloków są łączone. Po fazie 1.5 łańcuch Ethereum 1.0 będzie działał jako plik czerep Ethereum 2.0 PoS blockchain. To będzie moment, w którym pełna funkcjonalność łańcucha Ethereum 1.0 – w tym wykorzystanie ETH – stanie się funkcjonalna na Ethereum 2.0 bez ryzyka przerwy w spójności danych.

  Faza 2 Ethereum 2.0

  Faza 2 to trzecia faza programu Ethereum 2.0, następujący Faza 0 i Faza 1. Ta faza jest obecnie mniej jasno zdefiniowana niż poprzednie dwie fazy, ale będzie obejmować dodawanie kont ethernetowych, umożliwianie przelewów i wypłat, wdrażanie przelewów między fragmentami i wywołań umów, budowanie środowisk wykonawczych, aby skalowalne aplikacje można było budować na podstawie Ethereum 2.0. i przeniesienie łańcucha Ethereum 1.0 do Ethereum 2.0 Dowód pracy można wreszcie wyłączyć.

  Ostateczność

  Dowód stawki łańcuchy bloków mogą oferować ostateczność. Po krótkim czasie blok zostaje uznany za ostateczny, co oznacza, że ​​nigdy nie można go zmienić. Wszystkie transakcje w tym bloku i wszystkie poprzednie transakcje są trwałe, niezmienne i gwarantowane na zawsze. Łańcuchy Proof of Work oferują znacznie słabsze gwarancje dotyczące ostateczności.

  Cięcie

  Mechanizm konsensusu Ethereum 2.0 obejmuje kilka reguł, których celem jest zapobieganie atakom w sieci. Każdy walidator, który złamał te zasady, zostanie odcięty i usunięty z sieci. Slashing oznacza, że ​​znaczna część stawki walidatora jest usuwana: do całej stawki 32 ETH w najgorszym przypadku. Oprogramowanie walidatora i dostawców obstawiania będą miały wbudowaną ochronę przed przypadkowym przecięciem. Cięcie powinno wpływać tylko na walidatory, które celowo zachowują się niewłaściwie.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me