blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogBlockchain Poradnik

Włamanie do Blockchain: Jak zdobyć pracę w Crypto

Jak dostałem pracę w ConsenSys i moje rady dla osób niebędących programistami, którzy chcą rozpocząć pracę w pełnym wymiarze godzin w kryptowalutach. przez Mason Nystrom 25 listopada 2019 opublikowany 25 listopada 2019

Włamanie do łańcucha bloków


Ten esej składa się z trzech części:

 1. Moja historia 
 2. Porady, jak włamać się do blockchain / crypto
 3. Tworzenie aplikacji i gdzie szukać pracy 

Moja historia

Nie jestem OG. Nie zajmowałem się kryptowalutą odkąd B.E. (przed Ethereum) i nigdy nie byłem pierwszym ani jednym z pierwszych użytkowników technologii. Po raz pierwszy usłyszałem o bitcoinie, kiedy byłem na studiach, kiedy profesor dał nam zadanie domowe w celu zbadania i wyjaśnienia, jak działa blockchain. W mojej nieskończonej mądrości wyszukałem w Google odpowiedź przed zajęciami, natknąłem się na wyjaśnienie podczas zajęć, a następnie natychmiast o wszystkim zapomniałem. 

Cholera, co za błąd. 

Dopiero gdy kilka miesięcy później byłem na weselu mojego kumpla, zafascynowały mnie koncepcje technologii blockchain. 

Jeśli rozweselisz mnie w tym temacie…

Na weselu poznałam Dana. 

Skrytykował system, dolara, człowieka. 

Ogłosił niezmienną księgę.

Blockchainy są zdecentralizowane i pozbawione zaufania – kontynuował wyjaśniał.

Bitcoin i Ethereum zapobiegają cenzurze

I zapewni prawdziwą własność danych osobowych.

Stwierdził, że blockchain eliminuje pośredników.

Słuchając uważnie, nadal nie rozumiem.

Kolejną whisky colę, o którą poprosiłem mężczyznę za barem

Nie martw się, powiedział Dan, zaszedłeś już bardzo daleko. 

Dobra, wystarczy rymowania… 

Zaintrygowani potencjałem, jaki może zaoferować technologia blockchain i przyjemnie stłumiony przez otwarty pasek, kontynuowaliśmy rozmowę przez kilka godzin. Po powrocie do domu zacząłem zagłębiać się w Bitcoin i Ethereum. Czytałem wszystko, co mogłem znaleźć, słuchałem podcastów, oglądałem filmy na youtube i próbowałem rozmawiać z każdym, kto miał doświadczenie w blockchain. 

Na szczęście byłem w trakcie kończenia studiów magisterskich z zarządzania biznesem, kiedy zafascynowało mnie kryptowaluty, które dały mi czas na rozwijanie tego zainteresowania. Nie chcąc, aby szkoła przeszkadzała mi w nauce, zdecydowałem się na staż na lokalnej giełdzie kryptowalut. Pamiętaj: moje doświadczenie przed podjęciem pracy na giełdzie zdobywałem jako trener osobisty i asystent naukowy w laboratorium wyników sportowych. Mój dyplom był z zarządzania biznesem, chociaż miałem minimalne doświadczenie biznesowe. 

Wow, porozmawiaj o żmudnej bitwie. 

Ale dużo się nauczyłem. Miałem szczęście, że otaczali mnie ludzie, których łączyła miłość do destrukcyjnego potencjału sieci kryptograficznych. Mój opis pracy był niezdefiniowany i obejmował tworzenie treści, pomoc w marketingu e-mailowym, pomoc zespołowi obsługi klienta, badanie wstępnych ofert monet i przeprowadzanie due diligence firm w celu umieszczenia kryptowalut na naszej giełdzie. 

Po kilku miesiącach stażu zauważyłem, że Ryan Selkis wezwać analityków Messari. Chętnie złożyłem podanie i uzyskałem dostęp do cennej sieci entuzjastów kryptowalut. Pomogłem w napisaniu kilku profili aktywów, które były niezmiernie korzystne dla lepszego zrozumienia ekosystemu kryptowalut. Po ukończeniu studiów magisterskich zaangażowałem się w pracę w sferze kryptowalut. Przepojona pasją i pewnym, teraz odpowiednim doświadczeniem zawodowym, przeszedłem kolejną część podróży, ubiegając się o pracę. 

Na szczęście dzięki ciężkiej pracy w ciągu kilku miesięcy otrzymałem kilka ofert pracy. Moje poszukiwanie pracy było żmudne i wymagało przygotowania różnych pisemnych prac, aby zaprezentować moje umiejętności i wiedzę – ostatecznie dając mi pracę w ConsenSys w zespole marketingowym. Teraz, pracując w ConsenSys od ponad roku, mogę szczerze powiedzieć, że kochałem każdą minutę. To tętniąca życiem firma, pełna dziwnych i zwariowanych ludzi, którzy z pasją chcą uczynić świat miejscem blockchain (Ha, rozumiem, lepiej zastąpiłem blockchainem). 

Teraz, gdy usłyszałeś moją historię, chciałbym podzielić się kilkoma radami, które moim zdaniem mogą pomóc Ci znaleźć pracę w dziwnym świecie kryptowalut.

Rady dla nowoprzybyłych 

Są tylko dwa rodzaje rad: rada, którą ktoś przekazuje, ponieważ zadziałała dla niego, lub pokorna i zawsze obecna rada, której nauczył się żal. Oba są cenne, ale powinieneś powielać tylko to pierwsze. 

Moja rada wynika zarówno z tego, co zadziałało, jak i z rzeczy, których nie zrobiłem. Moja rada dotyczy wielu osób, ale kieruję ją do osób z niewielkim doświadczeniem zawodowym, obecnych studentów lub tych z kilkuletnim stażem, którzy chcą zmienić karierę. Innymi słowy, jeśli nazywasz się Vitalik, możesz nie potrzebować tej rady.

Potraktuj tę radę jak menu, wybierz kilka opcji, które brzmią apetycznie, i zastosuj się do nich. Spójność ma znaczenie. 

Zostań stażystą

Jeśli jesteś studentem na jakimkolwiek poziomie i masz szansę zostać stażystą, gorąco to polecam. Jest to prawdopodobnie najlepsza opcja dla uczniów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tym dziwnym świecie i zdobyć trochę doświadczenia. Jak wspomniałem wcześniej, staż na lokalnej giełdzie kryptowalut w Hongkongu był wspaniałym początkowym doświadczeniem, które pozwoliło mi zmoczyć stopy i zanurzyć się w przestrzeni kryptowalut. 

Wolontariusz

Wolontariat może być świetnym sposobem na zdobycie doświadczenia, zbudowanie CV i nawiązanie kontaktów w świecie kryptowalut. Jestem wolontariuszem w Messari, pisząc profile kryptowalut. Inicjał Ryana Selkisa wezwać analityków było dokładnie tym, czego szukałem, miejscem, w którym mógłbym zacząć, wskoczyć i nauczyć się jak najwięcej. Dowiedziałem się bezpośrednio o tokenach ERC20, kanałach stanu warstwy 2 i nie tylko, pisząc profile kryptowalut, a także pośrednio przez osmozę. Kiedy przebywasz wśród wyjątkowych ludzi, ich wiedza i doświadczenie płyną od nich do wszystkich innych. Im bliżej tych ludzi jesteś, tym więcej się uczysz. Kropka. 

Osobiście Messari odniósł znaczącą korzyść dla mojej kariery na wczesnym etapie, nie tylko pod względem doświadczenia, ale także pozycji. W „prawdziwym” świecie biznesu ludzie słuchają, kiedy twoje CV zawiera szkołę Ivy League, czyta McKinsey, Goldman Sachs lub [wpisz nazwę ulubionej, znanej firmy]. Może to być niefortunne, ale ludzie chcą nadawać status. 

Messari, ConsenSys, Multicoin Capital, Ikigai, Pantera Capital, Binance i Coinbase to jedne z najbardziej znanych firm kryptograficznych. Mówiąc bardziej anegdotycznie, widziałem wielu wolontariuszy z Messari, którzy przenosili się na pełny etat do kryptowalut, ponieważ mając do dyspozycji bardziej znaczącą platformę – społeczność Messari – wykorzystali to jako dźwignię dać się zauważyć przez odpowiednie osoby. 

Krótko mówiąc, mogłem wykorzystać doświadczenie i wiedzę z mojego stażu i stanowiska wolontariusza Messari, aby znaleźć pracę w ConsenSys. Otrzymałem również wywiady i oferty pracy od innych znanych firm w ekosystemie kryptowalut. Dzięki temu moja kariera w łańcuchu bloków wzrosła z 0 do 1, co jest zawsze najtrudniejszym krokiem w rozwoju. 

pisać

Derek Hsue, Myles Snider, Chris Burniske, Phil Bonello, Tony Sheng i Kyle Samani wszyscy stali się nazwiskami kryptowalut, ponieważ zaczęli pisać blogi na tematy związane z blockchain, głównie związane z inwestycjami lub badaniami. Jedną z najwyższych umiejętności, jakie możesz wykorzystać, jest umiejętność pisania. Trudno jest nie tylko pisać dobre treści, ale także mieć odwagę, by wyrażać swoje opinie. Biorąc to pod uwagę, każdy może być pisarzem – nigdy nie wmawiaj sobie inaczej. Nigdy też nie myślałem o sobie jako o pisarzu. Teraz jestem pisarzem i marketerem w ConsenSys i jestem autorem ConsenSys Biuletyn Market (jak powiedziałem, dźwignia). 

Kilka łatwych utworów lub form pisania:

 • Jeśli nie czujesz się komfortowo, dzieląc się swoimi przemyśleniami, daj sobie spokój! Jeśli naprawdę chcesz się w to złagodzić, zacznij od podsumowania wielkich, długich lub złożonych elementów. Zdziwiłbyś się, jak mało czasu ludzie spędzają na czytaniu. Treści wyselekcjonowane są ważne. 
 • Ekspertyza dziedzinowa: zbadaj koncepcje w określonej dziedzinie. Ethereum i prywatność. Projekty Blockchain w łańcuchu dostaw. Stablecoins. Protokoły pożyczkowe.
 • Solucje. Zrobiłeś coś, teraz pokaż innym, jak to zrobić!   

Ćwierkać

Jeśli nie lubisz pisać długich formularzy, Twoim wybawcą jest Twitter. Chociaż nie jestem zbyt dobrym głośnikiem wysokotonowym, CryptoTwitter ceni tych, którzy uczestniczą lub zadają istotne pytania. Niektórzy z najzdolniejszych ludzi kryptowalut używają Twittera do budowania swoich marek, jak Ryan Sean Adams, Meltem Dimirros, Nic Carter, Ari David Paul, Hasu, Tom Shaughnessy. Po prostu nie bądź trollem ani handlarzem strachu. 

Skorzystaj z innych mediów społecznościowych

Chociaż Twitter ma silną społeczność kryptograficzną, możesz znaleźć preferowane medium za pomocą Instagrama, Reddita, Telegrama lub innych form mediów społecznościowych. Większość ludzi może odnieść sukces tylko w kilku mediach, takich jak Twitter i Linkedin lub Instagram i Tik Tok, więc używaj tych, które wydają się najbardziej autentyczne. 

Odpowiedz na pytania na Quora, pomoże ci to zrozumieć kryptowaluty i zdobyć opinie lub wzmocnić swoją markę. Jeśli odpowiesz na wystarczająco dużo pytań, to masz pracę pisemną. 

Dołącz do spotkań, wydarzeń i klubów

Jeśli znajdujesz się w regionie, w którym roi się od działań związanych z blockchainem, polecam organizowanie spotkań lub wydarzeń społecznościowych, z których większość jest bezpłatna. Niektóre typowe miejsca, w których można znaleźć wydarzenia, to Meetup i Eventbrite. Studenci uniwersytetu powinni odwiedzić szkolny klub blockchain lub założyć własny! Nie polecam konferencji, jeśli szukasz pracy, ponieważ bilety na konferencje nie zapewniają dobrego zwrotu z inwestycji, chyba że jesteś niesamowity w nawiązywaniu kontaktów (nie oszukujmy się, prawdopodobnie zostałbyś zatrudniony, gdybyś był). 

Przenieś się do krypto miasta

Z natury wszyscy jesteśmy produktami naszego środowiska. Nie jest tajemnicą, że jeśli chcesz odnieść sukces w technologii, powinieneś prawdopodobnie żyć tam, gdzie dzieje się innowacja. Nie mówię, że musisz przenieść się do dużego miasta technologicznego, takiego jak Nowy Jork czy San Francisco, ale powinieneś to wykorzystać, jeśli tam mieszkasz. Inne wschodzące miasta technologiczne w USA to Los Angeles, Denver, Austin, Dallas i Seattle. Jeśli chcesz wyjechać za granicę, masz jeszcze więcej możliwości. Azja, szczególnie Chiny, Hongkong czy Singapur to świetne miejsca, do których można się przenieść i dać ci przewagę. Słyszałem też, że Berlin latem jest piękny.

Zastrzegam to, mówiąc, że miejsce, w którym mieszkasz, staje się mniej ważne. Istnieje wiele firm opartych na technologii blockchain, które mają kulturę pracy polegającą na zdalnej inicjacji, takich jak ConsenSys. Ponieważ praca zdalna staje się coraz bardziej popularna dzięki narzędziom takim jak Zoom i Slack, spodziewam się, że zdalna stanie się normą. Jeśli jesteś zdalnie lub w mieście, które nie jest centrum technologicznym, nadal powinieneś dołączyć do lokalnej społeczności kryptowalut! 

Wykorzystaj swoje mocne strony (zdolności czarodzieja) 

Osoby z pewnym doświadczeniem zawodowym powinny to wykorzystać. Jeśli masz jakieś umiejętności, w tym: 

 • Analityk (kreator Excela)
 • CPA (kreator księgowości)
 • CFA (kreator „Nie udzielam porad inwestycyjnych”)
 • Prawnik (nigdy nie nudzić się czarodziejem orzecznictwa)
 • Nieustraszony mówca publiczny (kreator dźwięku lub podcastu)
 • Pisz jak Dickens (kreator klawiatury) 
 • People Wizard (firmy dosłownie płacą za sieci, nazywa się to Business Development)
 • Proces (zorientowany na szczegóły i kreator operacyjny)
 • Projekt (Photoshop i kreator graficzny)
 • Wiedza ekonomiczna (podstawą kryptowalut są mechanizmy motywacyjne i teoria gier) 

Jeśli posiadasz którąkolwiek z tych umiejętności, masz przewagę nad wieloma innymi obecnie w kryptowalutach. Uczniowie i młodzież mogą wykorzystać swój czas na naukę nowych umiejętności lub zdobycie doświadczenia. 

Zaoferuj swoją pomoc i wsparcie

Nie oznacza to powiedzenia komuś „proszę, daj mi znać, jak mogę być pomocny”, tak jakbyś był VC lub parodia konta VC. Świat kryptowalut jest mały w porównaniu z jakąkolwiek inną branżą. Możesz dotrzeć do ludzi na Twitterze i, w mniejszym stopniu, na LinkedIn. Nie kontaktuj się z menedżerem firmy VC ani dyrektorem generalnym swojej ulubionej firmy kryptograficznej. Prawdopodobnie nie odpowiedzą. Znajdź kogoś nowego w firmie, ponieważ prawdopodobnie ma on więcej czasu i będzie odnosił się do Ciebie jako młodego profesjonalisty. Istnieją kilka artykułów o tym, jak dotrzeć do ludzi, więc nie powiem wiele, poza tym, że powinieneś znaleźć sposób na zaoferowanie wartości. 

Kilka przykładów:

 • Ludzie zawsze szukają rzeczy, pomagają im znaleźć potrzebne informacje. 
 • Dobór treści, wiadomości, informacji, danych, ludzi, materiałów edukacyjnych itp. 
 • Uruchom sieć lokalną w swojej społeczności
 • Myśl nieszablonowo – ludzie nie zawsze są w stanie powiedzieć Ci, czego chcą / potrzebują. Co może zaoferować Twój unikalny zestaw umiejętności i cech? 

YouTube lub podcast

Być może nie jesteś kowalem, ale celujesz w tworzeniu filmów, zwłaszcza treści na żywo, które stają się coraz bardziej popularne. Załóż własny kanał lub zrób kilka filmów wprowadzających. Przynajmniej oglądaj filmy na żywo swoich ulubionych YouTuberów (CryptoBobby, Ivan on Tech i The Crypto Bubble) i zadawaj pytania lub komentuj podczas ich transmisji na żywo. Nauczysz się i poczujesz się bardziej komfortowo. 

Podcasting jest przygotowany do dyskusji na temat kryptowalut. Ariana Simpson i Meltem Demirors mają świetny podcast. Tony Sheng eksperymentował z zabawnym podcastem (wciąż czeka na następny sezon). Co zrobił Bitcoin użytkownika Peter McCormack. Zaczął Nathaniel Whittemore Długie czyta niedziela który wyselekcjonował treści, a teraz prowadzi udany podcast / transmisję na żywo. Wskazówka: krótsze podcasty są zwykle lepsze. Uczyń swoje podcasty historią (Crazy Genius), edukacyjną (Gimlet) lub inną. Nie myśl tylko, że podcast oznacza wywiad z x osobą. Zobacz Robinhood Podcast Snacka lub podcast Naval and Nivi z Grot lub Jak się wzbogacić

Reddit

Jeśli nie czujesz się komfortowo tweetując, pisząc średnie posty lub kontaktując się z innymi – poważnie poczuj się komfortowo. Jeśli jednak dopiero zaczynasz przygodę z kryptowalutą i boisz się prawa Cunninghama, zadawaj pytania na Reddicie i bierz udział w dyskusjach. Pomoże Ci to się uczyć, uświadomić sobie, że jesteś mądrzejszy niż myślisz, a internauci nie mają się czego obawiać. 

Znajdź kumpla z łańcucha bloków

Znajdź przyjaciela, który ma taką samą pasję jak Ty i pracuj razem nad którymkolwiek z powyższych tematów. Nikt nie dotrze na sam szczyt, z wyjątkiem Chucka Norrisa –– Chuck Norris dociera do jej dolnej części i sprawia, że ​​góra czuje się samotna. 

Tworzenie aplikacji

Pracę można znaleźć na dwa sposoby. Łatwy i trudny sposób. 

Łatwa droga

Bądź człowiekiem i korzystaj z sieci. Mówiąc szczerze, networking jest jednym z najlepszych sposobów na znalezienie pracy. Wysiłek, aby dotrzeć do nas, wziąć udział w wydarzeniach sieciowych lub komunikować się online, pomoże Ci bardziej niż Ci się wydaje. Pod koniec dnia wszyscy po prostu staramy się zaprzyjaźnić, a ludzie chcą z nimi pracować.  

Trudna droga

Najlepsza rada, jaką mogę zaoferować: musisz się wyróżniać i kierować reklamy do swoich odbiorców. Jakość aplikacji jest ważniejsza niż liczba przesłanych aplikacji. Wysłanie tego samego listu motywacyjnego lub wniosku do 100 miejsc pracy może dać ci pracę, ale jeśli jest tylko kilka firm, w których naprawdę chcesz pracować, musisz włożyć wysiłek, aby dostać tę pracę. 

Multicoin Capital stworzył jedną z najlepszych podań o pracę Jaki kiedykolwiek widziałem. Oto fragment:

Powinieneś przeczytać wszystkie nasze badania, zbadać Kyle’a na Twitterze i poświęcić dużo czasu na tworzenie pracy magisterskiej. Mówimy to wszystko, aby odstraszyć większość kandydatów, ponieważ mamy zbyt wielu kandydatów, którzy spędzają 1-3 godziny i przygotowują przeciętne aplikacje. Poszukujemy wyjątkowego poziomu analizy oraz zaangażowania czasu i energii.

Nie optymalizuj pod kątem szybkości. Optymalizuj pod kątem jakości. Jeśli obawiasz się, że jesteśmy blisko złożenia oferty komuś innemu, po prostu zapytaj przez e-mail lub Twittera. Po przesłaniu wniosku możesz oczekiwać, że Kyle odrzuci każde Twoje roszczenie. O to właśnie chodzi w tym ćwiczeniu ”.

Aplikowanie o pracę nie będzie łatwe i musisz poznać swoich odbiorców. Dla ludzi takich jak założyciele Multicoin, Kyle i Tushar, łatwo jest znaleźć ich poglądy na Twitterze i uniknąć pisania o tym, jak świetne jest twoje CV lub dlaczego powinni cię wybrać ze względu na twoją edukację w Ivy League (wskazówka: nie obchodzi ich). 

Moja ostatnia rada dotycząca tworzenia aplikacji – źli ludzie są różni, więc myśl inaczej. 

 • Utwórz stronę internetową lub biuletyn, który zawiera coś wartościowego, na przykład listę godzin spotkań dla każdego projektu kryptograficznego typu open source.
 • Zbadaj super niszowy temat związany z blockchainem i pisz / tweetuj o swoich odkryciach. Nie powinno to być powierzchowne, ale nie musi być całkowicie rewolucyjne, po prostu tweetuj / pisz / wypowiadaj swoją wersję i opinie. 
 • Pracodawcy cenią ludzi, którzy działają na własną rękę i produkują fajne gówno. 

Jeśli nadal jesteś uczniem lub masz zaledwie rok lub dwa lata poza szkołą, pomyśl o sobie. Najprawdopodobniej masz mniej zobowiązań i dużo czasu w twoich rękach – lub czas, który możesz spędzić wydajniej – na budowanie swojej marki i stosowanie się do powyższego przewodnika. 

Uwaga dotycząca Twojego CV

Ponownie, wprowadź konkretne CV. Jeśli kompletnie nie wiesz, jak stworzyć swoje CV lub chcesz zacząć od zera, Harvard oferuje dużo darmowych materiałów. Nie ma też powodu, dla którego nie możesz wykazać się kreatywnością w swoim CV, a przynajmniej dodaj estetyczny szablon. Pamiętaj, że masz do czynienia z ludźmi (z mózg jaszczurki), których w naturalny sposób pociągają jasne kolory, grafika i obrazy. Wreszcie, jeśli to możliwe, korzystaj z danych i wskaźników, nawet jeśli pokazują one tylko wzrost z miesiąca na miesiąc w mediach społecznościowych, punkty karmy reddit lub wyświetlenia postów na blogu. 

Gdzie patrzeć

 • AngelList – jedno z najlepszych miejsc do znalezienia pracy w krypto, bez dwóch zdań. 
 • ConsenSys Labs – wiele naszych spółek portfelowych zatrudnia!
 • Dowód Talent Job Board – Dla starszych / technicznych
 • Strona karier ConsenSys – dołącz do Mesh.
 • Linkedin – znajdowanie ofert pracy w kryptowalutach i łańcuchach bloków na LinkedIn staje się coraz bardziej normalne.
 • Proof of Work wspólne zastosowanie – tak, znowu jest jak w college’u.  
 • Biuletyny – śledź biuletyny swoich ulubionych firm, a często będą one ogłaszać nowe stanowiska lub możliwości. 
 • Crypto Jobs – Zawiera również przyjazną wizualnie listę znalezienia pracy.
 • Praca w kryptowalutach – I kolejny.

Końcowe przemyślenia

Pracuj ciężko, bądź pokorny i żyj szczęśliwie. 

Na koniec chciałbym podziękować ConsenSys za umożliwienie mi pracy w dziedzinie, którą kocham, w otoczeniu niesamowitych osób. Dziękuję również Crypto Twitterowi, większość z was jest niesamowita. 

Zapraszam do kontaktu ze mną twitter (@masonnystrom) lub napisz do mnie na adres [e-mail chroniony] jeśli masz jakieś pytania lub uwagi. 

Zastrzeżenie: poglądy wyrażone przez autora powyżej niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Consensys AG. ConsenSys to zdecentralizowana społeczność, której blog ConsenSys jest platformą umożliwiającą członkom swobodne wyrażanie różnorodnych pomysłów i perspektyw. 

Biuletyn Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Wprowadzenie do tokenizacjiWebinar

Wprowadzenie do tokenizacji

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me