Hej wszystkim! Witam w moim pełnym przewodniku po kryptowaluta, Monero! Tutaj dowiesz się wszystkiego o Monero, a także o tym, gdzie i jak kupić Monero!

Monero to kryptowaluta, która jest dość wyjątkowa i inna, zwłaszcza w porównaniu do Bitcoin. Ze względu na swoją wyjątkowość powoli, ale stale zdobywa popularność.

Uruchomiony w kwietniu 2014 r. Monero ma obecnie kapitalizację rynkową wynoszącą około 1,6 miliarda dolarów. Zwykle jest to 10. lub 11. największa kryptowaluta, w zależności od kapitalizacji rynkowej w danym dniu.

Oferty Monero więcej prywatności niż większość kryptowalut, w tym Bitcoin lub Litecoin. Też o tym słyszałeś, ale nie wiesz, co to robi?

Cóż, powiem ci dokładnie, co robi i wiele więcej w tym przewodniku. Przeprowadzę Cię również krok po kroku, gdzie i jak kupić Monero.

Tak więc pod koniec tego przewodnika będziesz miał jasne zrozumienie co to jest Monero, jak to działa i jak kupić Monero.


Zacznijmy od historii Monero i tego, co ją wyróżnia!

Początki Monero

Czy wiesz, że oryginalny projekt, który doprowadził do narodzin Monero, nosił nazwę Bytecoin? W 2012 roku Bytecoin początkowo używany protokół CryptoNote na którym zbudowane jest Monero. Więcej o CryptoNote później.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Bytecoin zaczął zdobywać popularność w 2014 roku, ale był jeden problem – 80% Bytecoinów zostało już wydobytych. Mówiąc prościej, z Bytecoina nie zostało wystarczająco dużo monet, aby przetrwać w dłuższej perspektywie.

Wtedy to niektórzy programiści zebrali się, aby stworzyć nową walutę z Bytecoin i nazwali ją Monero. Monero w esperanto oznacza „monetę” – skonstruowany międzynarodowy język pomocniczy.

Jak kupić Monero: wykresy cen Monero.

Możesz myśleć o Monero jako o dziecku Bytecoina, ponieważ zachowało większość funkcji Bytecoin.

Dziś Monero jest prowadzone przez grupa 7 programistów, z których tylko dwie ujawniły swoją tożsamość. 5 z nich zdecydowało się pozostać anonimowymi.

Stąd pochodzi Monero i od tego czasu zyskało dużą popularność, jak widać na powyższym wykresie. Obecnie kosztuje około 90 USD.

Przejdźmy dalej i poznajmy funkcje Monero!

Czym różni się Monero?

Podobnie jak Bitcoin, Monero jest cyfrowa waluta które mogą służyć do wysyłania lub otrzymywania płatności. Podobnie jak Bitcoin, Monero jest oparte na technologia blockchain. Ale w przeciwieństwie do Bitcoina wykorzystuje algorytm CryptoNote – to właśnie czyni go tak wyjątkowym.

Poniżej przedstawiono kluczowe cechy Monero, które są zupełnie inne niż Bitcoin i wszystkie inne kryptowaluty stworzone z Bitcoin.

Prywatność

W transakcji Monero pozostają tożsamość nadawcy i odbiorcy W 100% prywatne. Ponadto transakcje Monero nie mogą być ze sobą połączone i nie można prześledzić do ich punktu wyjścia.

Załóżmy na przykład, że przekazujesz Bobowi 15 Monero (XMR). Bob dalej przekazuje Kate 12 XMR. Kate następnie przekazuje Mike’owi 10 XMR. Należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy:

 • Tylko ty i Bob wiedzielibyście o 15 XMR, które wymieniliście, tylko Kate i Bob wiedzieliby o 12 XMR, które wymienili i tak dalej. Nikt inny na świecie nie może tego wiedzieć, chyba że osoby zaangażowane w transakcję zdecydują się im o tym powiedzieć.
 • 10 XMR otrzymanych przez Mike’a nie może być powiązane z żadną z poprzednich transakcji. Tak więc tych 10 XMR nigdy nie może zostać wyśledzonych wstecz.

Teraz, jeśli wykonałeś powyższe transakcje za pomocą Bitcoin, cały świat będzie mógł zobaczyć następujące rzeczy:

 • Adres publiczny każdego nadawcy i odbiorcy;
 • Adresy wszystkich nadawców i odbiorców tego Bitcoina od momentu jego utworzenia.

Ponieważ każdy może zobaczyć, na co wydajesz swoje pieniądze, Bitcoin nie jest uważany za prywatny. Mimo że ujawnia tylko adres publiczny, nadal można prześledzić ten adres publiczny do osoby, która go używa.

Jest to jeden z kluczowych czynników, który sprawia, że ​​Monero jest dość popularne. Nikt nie chce, aby cały świat wiedział o wszystkich ich transakcjach, nawet jeśli tak jest całkowicie legalne.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Zamienność

Ta skomplikowana funkcja Monero jest bezpośrednim wynikiem jej funkcji prywatności.

Mówiąc najprościej, dowolne dwie jednostki, które mogą się wzajemnie zastępować, są zamienne. Na przykład 1 uncja. złota określonego gatunku jest warte tyle samo, co 1 uncja. złota tego samego gatunku, a banknot 50-dolarowy można wymienić na dowolny inny banknot 50-dolarowy.

Podobnie jak złote i dolarowe, Monero jest również zamienne. Można by pomyśleć, że wszystkie kryptowaluty powinny być zamienne, ale tak nie jest. Bitcoin i wszystkie inne kryptowaluty zbudowane na Bitcoinie nie są zamienne. Czy wiesz, dlaczego?

Co to jest Monero: gdzie i jak kupić Monero

To dlatego, że każdą transakcję Bitcoin można prześledzić wstecz, aby zobaczyć, gdzie została wykorzystana. Jeśli ktoś dowie się, że był używany w nielegalnym handlu, może odmówić jego przyjęcia. Tak więc skażone Bitcoiny nie są wymienialne na dobre.

Jednak prześledzenie historii monety Monero nie jest możliwe. Tak więc wszystkie monety Monero są równe – stąd są zamienne.

Skalowalność

Skalowalność Bitcoin jest obecnie jednym z najbardziej dyskutowanych tematów w świecie kryptowalut, nawet wśród ludzi, którzy próbują dowiedzieć się, jak kupować Monero. Zasadniczo odnosi się do problemów związanych z liczba transakcji, które sieć Bitcoin może przetworzyć jednocześnie.

Przetworzenie bloku transakcji Bitcoin zajmuje około 10 minut. Prowadzi to do maksymalnie około 7 transakcji przetwarzanych na sekundę. Czy wiesz, ile transakcji może przetworzyć karta kredytowa Visa? To 24 000 transakcji na sekundę! To spora różnica!

Co to jest Monero: gdzie i jak kupić Monero

Teraz możesz zobaczyć, dlaczego potrzebujemy kryptowalut skalowalne. Monero radzi sobie lepiej niż Bitcoin pod względem skalowalności. W Monero przetwarzany jest blok transakcji co 2 minuty. To nie jest idealne, ale lepsze niż 10 minut!

Górnictwo

Górnictwo jest procesem weryfikacja transakcji kryptowalutowych. Na przykład, Górnicy bitcoinów upewnij się, że wszystkie transakcje Bitcoin, które mają miejsce w łańcuchu bloków Bitcoin, są ważne.

Zasadniczo robią to, co robi bank lub firma obsługująca karty kredytowe w przypadku przelewów online. W zamian za wykonanie tej pracy, górnicy są nagradzani kryptowalutą, którą wydobywają.

Ideą wydobycia było stworzenie systemu zdecentralizowane. A więc miało to być działanie, które mogło być wykonywane na zwykłym komputerze, w domu lub w pracy.

Jak kupić Monero: kobieta kupująca Monero przez telefon.

Z biegiem czasu wydobywanie bitcoinów stało się pracą dla profesjonalistów, tak jak tego wymaga wysoce wyspecjalizowany i drogi sprzęt. Jednak Monero można nadal wydobywać z domu przy użyciu procesor lub GPU. Jest to bardzo ważny czynnik, który sprawia, że ​​Monero jest naprawdę zdecentralizowane i bardzo popularne wśród górników.

Monero i Bitcoin są jak jabłka i pomarańcze – chociaż pod pewnymi względami są do siebie podobne, różnią się od siebie również pod innymi względami.

Zanim przejdziemy do kupowania Monero, przyjrzyjmy się dokładnie, jak działa Monero.

Jak działają transakcje Monero?

Załóżmy, że chcesz wysłać 6 XMR (Monero) Bobowi, aby kupił od niego komputer. Ta transakcja obejmowałaby następujące kroki, zanim będziesz mógł szczęśliwie posiadać ten komputer.

 • Poprosiłbyś Boba o jego publiczny adres i wysłał na niego 6 XMR. Pomyśl o adresie publicznym, takim jak numer twojego konta bankowego, których możesz użyć do otrzymywania środków.
 • Kopacze Monero uwzględnią Twoją transakcję w bloku, który jest grupą transakcji odbywających się w tym samym przedziale czasowym.
 • Ci górnicy zweryfikują Twoją transakcję, aby sprawdzić, czy naprawdę jesteś właścicielem 6 XMR, które chcesz wysłać Bobowi. Dbają również o to, aby nie wydawać podwójnie. Podwójne wydawanie ma miejsce, gdy wysyłasz te same monety Monero do dwóch lub więcej osób.
 • Weryfikacja transakcji przez górnika zajmuje zwykle 2 minuty. Gdy to nastąpi, pozostali górnicy w sieci zostaną o tym poinformowani. Będą dwukrotnie sprawdzać wyniki osiągnięte przez tego górnika, aby upewnić się, że nie ma pomyłki.
 • Dzięki temu Bob z powodzeniem otrzyma 6 XMR iz przyjemnością da ci twój komputer.

Czy w takim razie bezpiecznie jest używać Monero??

Tak bym powiedział, tak!

Widzieliście już, że Monero rozwiązuje problem podwójnego wydawania. Ponadto technologia blockchain zapewnia, że ​​dane wprowadzane podczas wysyłania transakcji nie mogą być edytowane.

Jak kupić Monero: kupowanie lub sprzedawanie Monero przez telefon.

Na pewno słyszałeś o wielu incydentach, w wyniku których włamano się do serwerów bankowych, w wyniku czego poważne straty. Cóż, jednym z powodów, dla których technologia blockchain staje się tak popularna, jest to, że jest super skuteczna w unikaniu takich naruszeń bezpieczeństwa.

A zatem, zanim dowiesz się, jak kupić Monero, dobrze byłoby zobaczyć, jak wygląda jego przyszłość i co należy wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu.

Potencjał Monero

Masz prawo czuć się źle, jeśli nie zainwestowałeś w Monero kilka lat temu. Wyrosło z 10 USD w styczniu 2017 do 494 $ w styczniu 2018! Gdybyś zainwestował 500 USD w styczniu 2017 r., Stałoby się to 24 700 USD w ciągu zaledwie jednego roku!

Chociaż nie możesz tego zmienić, możesz spróbować zrozumieć przyszły potencjał Monero, aby dokonać świadomej inwestycji.

Jest kilka rzeczy, które przemawiają na korzyść Monero i kilka, które nie. Zobaczmy, czym one są:

Plusy Monero

 • Prywatność i anonimowość, coś, co może być bardzo pożądane;
 • Plik większa prędkość przetwarzania transakcji;
 • Korzystne dla wydobycia, ponieważ nie wiąże się z dużymi początkowymi inwestycjami, jak w przypadku Bitcoin lub Ethereum.

Wady Monero

 • Prywatność, która jest największą siłą Monero, również działa przeciwko niemu. Monero stało się jedna z ulubionych kryptowalut dla przestępców którzy używają go do finansowania nielegalnego handlu i terroryzmu.

To sprawiło, że Monero stał się oczywistym celem dla organów regulacyjnych. Może to mieć zły wpływ na przyszłość Monero, jeśli zostaną na nią nałożone niekorzystne przepisy.

 • Nie ma tak dużej społeczności, jak Bitcoin, Ethereum czy Litecoin. Więc, rozwój technologiczny może być wolniejszy w przypadku Monero. Na przykład nadal nie ma dostępnego portfela sprzętowego dla Monero, co jest koniecznością w przypadku przechowywania kryptowalut.

Patrząc na te zalety i wady, wierzę w to Monero tu zostanie. To może nie stać się kryptowalutą nr 1, ale naprawdę wierzę, że pozostanie w pierwszej piętnastce przez długi czas.

Skoro już wiesz, czym jest Monero i jak działa, czas odpowiedzieć na inne pytania, takie jak „jak kupić Monero?”, „Gdzie kupić Monero?”, „Jak przechowywać Monero?” I tak dalej..

Jak kupić Monero?

Kupowanie Monero może być nieco bardziej skomplikowane niż kupowanie Bitcoina lub Ethereum z powodu braku opcji. W tym szczegółowym procesie kupowania Monero przedstawię dwa sposoby zakupu Monero:

 1. Korzystanie z innych kryptowalut (Bitcoin, Ethereum, Litecoin);
 2. Za pomocą Fiat money (USD, EUR, GBP, JPY).

Jeśli posiadasz już inne kryptowaluty i chcesz je wymienić na Monero, proces jest prosty. Niestety, nie ma zbyt wielu opcji, jeśli chcesz kupić Monero bezpośrednio za pomocą waluty fiducjarnej.

Co to jest Monero: gdzie i jak kupić Monero

Aby kupić Monero lub inną kryptowalutę, najważniejszą częścią jest znajdź najbardziej odpowiednią wymianę dla swoich potrzeb. Giełdy kryptowalut to w zasadzie platformy internetowe, które pozwalają kupować i sprzedawać kryptowaluty. Niektóre platformy pozwalają na wymianę XMR na inne monety, podczas gdy inne pozwalają kup Monero za pomocą karty kredytowej lub debetowej, lub zwykły przelew.

Najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze giełdy:

 • Czy akceptują walutę fiducjarną, czy też pozwalają jedynie na wymianę kryptowaluty?
 • Ile pobierają opłaty transakcyjnej?
 • Jak bardzo są bezpieczni?
 • Jakie kryptowaluty obsługują?
 • Czy akceptują karty kredytowe / debetowe, czy akceptują tylko przelew bankowy?

W każdym razie, spójrzmy najpierw, gdzie kupić Monero za pomocą innej kryptowaluty.

Jak kupić Monero za pomocą Bitcoin lub Ethereum

Istnieje wiele giełd, które pozwalają kupować Monero przy użyciu innych głównych kryptowalut, takich jak Bitcoin lub Ether. Zaletą korzystania z tej metody jest to opłaty w wysokości takie wymiany są generalnie niższe niż te, które akceptują walutę fiducjarną.

Jeśli nie posiadasz żadnej kryptowaluty, ale nadal chcesz korzystać z tej metody, powinieneś najpierw udać się na giełdę taką jak Coinbase, jak pokazano na poniższej migawce. Coinbase to najbardziej przyjazna dla użytkownika giełda dla początkujących do kupowania Bitcoin i Ether z fiat, więc polecam zacząć właśnie tam.

Jak kupić Monero: pierwsza strona aplikacji Coinbase.

Proces rejestracji w Coinbase to bardzo prosty i przyjazny dla użytkownika. Możesz sprawdzić opłaty pobierane przez Coinbase w Twoim kraju tutaj.

Aby uzyskać szczegółowy przewodnik dotyczący kupowania kryptowalut z Coinbase i podobne platformy, przeczytaj nasze "Jak kupić kryptowalutę" przewodnik.

Po otrzymaniu Bitcoin na swoje konto możesz rozpocząć proces zakupu Monero. Aby to zrobić, musisz najpierw przesłać Bitcoin na giełdę obsługującą Monero.

Istnieje wiele giełd obsługujących Monero. Niektóre z najpopularniejszych to:

Skoncentrujemy się na Binance w tym przewodniku – jest to jedna z najczęściej używanych platform, z bieżącym dziennym obrotem w wysokości około 1,89 miliarda dolarów. Binance pobiera opłatę transakcyjną w wysokości około 0,1%.

Krok 1: Utwórz konto na Binance, przechodząc tutaj i wypełnienie poniższych informacji.

Jak kupić Monero: jak zarejestrować się na Binance.

Po wypełnieniu tych informacji otrzymasz link weryfikacyjny e-mail. Powinieneś to zweryfikować i zalogować się, aby przejść dalej.

Krok 2: Kiedy logujesz się po raz pierwszy, będziesz mieć możliwość włączenia 2FA (Uwierzytelnianie dwuetapowe) dla Twojego konta. Zdecydowanie zalecamy zrobienie tego w celu zapewnienia bezpieczeństwa swoich środków.

Zostaniesz również o to poproszony prześlij swoje dokumenty potwierdzające tożsamość, jak paszport lub prawo jazdy. Po ich przesłaniu Twoje konto zostanie aktywowane w dowolnym miejscu w ciągu 12-24 godzin.

Krok 3: Po zalogowaniu się przejdź do zakładki „Fundusze”, A następnie kliknij wpłatę. Pojawi się rozwijane menu do wyboru kryptowaluty, którą chcesz zdeponować. Po wybraniu Bitcoin zostaniesz wyświetlony adres depozytu Bitcoin, które powinieneś zanotować lub skopiować (jeśli wybierzesz Ethereum, zamiast tego wyświetli się oczywiście adres Ethereum).

Jak kupić Monero: środki z konta na Binance.

Krok 4: Musisz wysłać swój Bitcoin z Coinbase na ten adres. Zdeponowanie Bitcoina zajmie około 10 do 20 minut.

Krok 5: Możesz teraz kupić XMR, przechodząc do „Wymieniać się”Na stronie głównej i lokalizując parę XMR / BTC, jak pokazano na poniższym obrazku.

Jak kupić Monero: zakładka wymiany kryptowalut na Binance.

Po zakończeniu zakupu będziesz mógł zobaczyć swoje monety XMR na koncie Binance. Dowiedzenie się, gdzie bezpiecznie przechowywać Monero, jest również czymś, o co musisz się zatroszczyć. Nie martw się jednak – omówię to w dalszej części tego przewodnika.

Teraz zobaczmy, jak kupić Monero za pomocą waluty fiducjarnej, takiej jak USD lub EUR!

Jak kupić Monero za USD lub EUR

Jedną z niewielu renomowanych giełd, które oferują Monero bezpośrednio w zamian za walutę fiducjarną, jest Kraken. Więc, Kraken to najlepsza odpowiedź na pytanie „gdzie kupić Monero płacąc USD?”.

Kraken pobiera opłatę transakcyjną, ale zwykle jest ona niższa niż 0,36%! Nieźle, prawda?

Pozwól, że poprowadzę Cię przez schody.

Krok 1: Iść do platforma Kraken tutaj i zarejestruj się, wypełniając swoje dane, jak pokazano na migawce poniżej.

Jak kupić Monero: załóż konto na Kraken.

Krok 2: Po zarejestrowaniu się proces jest podobny do tego w przypadku Binance. Po zalogowaniu się zobaczysz zakładki o nazwie „Zostać zweryfikowany‘ i ‘Bezpieczeństwo”, Jak pokazano na poniższej migawce.

Jak kupić Monero: weryfikacja i bezpieczeństwo na Kraken.

W Kraken istnieje wiele poziomów weryfikacji, z których każdy ma coraz większe limity wpłat / wypłat. To wymaga od ciebie przedkładać różne rodzaje dowodów tożsamości (tj. paszport, prawo jazdy itp.) na każdym poziomie, jak pokazano poniżej.

Jak kupić Monero: poziomy weryfikacji konta.

Na karcie bezpieczeństwa Kraken oferuje różne opcje dla włączanie 2FA – moim ulubionym jest Google Authenticator.

Krok 3: Po aktywacji konta możesz wpłacić środki na swoje konto Kraken. Kraken akceptuje depozyty fiat w USD, EUR, JPY, i CHAM. Akceptują tylko środki przelewem bankowym i nie akceptują kart kredytowych ani PayPal.

Aby dokonać wpłaty, zaloguj się i przejdź do Konto > Finansowanie > Kaucja. Wybierz rodzaj wpłaty, którą chcesz dokonać, i postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami.

Krok 4: Gdy masz już środki na koncie, przejdź do "Nowe zamówienie" zakładka, aby złożyć zamówienie na zakup Monero. Kiedy zlecenie zostanie zrealizowane, otrzymasz Monero na swoje konto.

Jak kupić Monero: składanie zamówienia na zakup Monero.

Teraz, gdy wiesz, jak kupić Monero, musisz również wiedzieć, gdzie przechowywać je ponieważ przechowywanie ich na giełdzie nie jest najbezpieczniejszą opcją. Kraken nigdy nie został zhakowany, ale jest to możliwe.

Jeśli więc chcesz dodatkowo zapewnić bezpieczeństwo swojego Monero, będziesz potrzebować portfela do przechowywania monet XMR (Monero).

Jak przechowywać Monero?

Moją pierwszą preferencją dotyczącą przechowywania jakiejkolwiek kryptowaluty jest portfel sprzętowy, ponieważ są one najbezpieczniejszą dostępną opcją, ale niestety, nie ma jeszcze portfela sprzętowego Monero.

Wkrótce to się jednak zmieni. Księga główna, jeden z wiodących portfeli sprzętowych pracuje obecnie nad integracją Monero. Miejmy nadzieję, że nie zajmie im to zbyt dużo czasu!

Dopóki to się nie stanie, możesz rozważyć skorzystanie z jednej lub dwóch innych opcji:

 • MyMonero – Jest to portfel internetowy, więc możesz po prostu wejść na ich stronę internetową i założyć konto, aby zacząć korzystać.
 • Monerujo – Jest to portfel mobilny dostępny tylko dla telefonów z systemem Android. Jeśli masz telefon z Androidem, możesz go pobrać i zacząć go używać.

Tak więc możesz kupować i przechowywać Monero. Zanim zakończę ten przewodnik, chcę powiedzieć, że możesz również posiadać Monero bez ich kupowania. zmieszany?

Mam na myśli wydobycie Monero.

Wydobywanie Monero

Przez wydobywanie Monero, nie musisz kupować żadnych monet XMR, aby je uzyskać, technicznie. Jednak musisz wydawać pieniądze na koszty energii elektrycznej i oczywiście dobrą kartę graficzną i / lub procesor.

Konfiguracja wydobywania Monero nie jest bardzo trudnym zadaniem (o wiele, dużo łatwiejszym niż wydobywanie bitcoinów).

Najważniejszą rzeczą do zrobienia jest to sprawdź, czy wydobywanie Monero jest dla Ciebie dochodową działalnością, czy nie. Wszystko zależy od koszty i lokalizacja energii elektrycznej. Musisz mieć pewność co do liczb, w przeciwnym razie możesz stracić pieniądze.

Wnioski

Więc teraz wiesz, czym jest Monero i jak działa. Znasz również jego kluczowe funkcje, takie jak prywatność i zamienność – rzeczy, które sprawiają, że jest wyjątkowy i popularny.

Z dobrym zrozumieniem bezpieczeństwo i przyszły potencjał Monero, powinieneś również być w stanie zdecydować, czy chcesz go kupić, czy nie. Jeśli nadal nie masz pewności, nie martw się. Inwestowanie nie jest czymś, czego należy się spieszyć. Bądź cierpliwy, rób dużo badań i zawsze porozmawiaj z doradcą finansowym przed zainwestowaniem.

Jeśli zdecydujesz się zainwestować w Monero, jesteś gotowy – teraz wiesz, jak kupić Monero, gdzie to kupić, gdzie możesz zaoszczędzić na opłatach i jak możesz to zrobić za pomocą gotówki.

Nie tylko to, ale wiesz również, że możesz zamiast tego zacząć wydobywać Monero, jeśli nie chcesz go kupować.

Więc co myślisz o Monero? Czy postrzegasz to jako dobrą okazję inwestycyjną? Czy jego prywatność jest dobra czy zła? Czy myślisz o wydobyciu go? Daj mi znać! Bardzo chciałbym poznać Twoje opinie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me