ZA kryptowaluta jest cenny tylko wtedy, gdy jest. Prawdopodobnie nie przejmowałbyś się zbytnio wahaniami cen Bitcoin lub Ethereum jeśli sam ich nie posiadałeś – oczywiście, jest to nadal interesujące, ale nie w takim stopniu, w jakim je posiadasz.

Są jednak ludzie, którzy mogą próbować okraść Cię z Twoich kryptowalut – czy to za pomocą keyloggera, wirusa, naruszenia bezpieczeństwa lub w jakikolwiek inny sposób. Dlatego ludzie potrzebują bezpieczny portfel kryptowalut – i właśnie o tym będziemy w tym rozmawiać CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor porównanie portfela kryptowalutowego.

Tabela: Główne cechy Ledger Nano S i Trezor One

Zaczniemy od ułożenia Kryteria oceny. Potem przejdziemy dalej i porozmawiamy o rzeczywistych portfelach, ich zaletach i wadach itp. Na samym końcu przedstawię krótkie podsumowanie i pozwolę Ci zdecydować, którego portfela najlepiej użyć..

Wprowadzenie – Kryteria oceny


Trudno byłoby zacząć mówić o i porównanie portfeli kryptowalut bez ustalania podstaw, na których moglibyśmy je porównać.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Istnieje wiele różnych aspektów i funkcji, które kryptowaluta powinna posiadać, aby była atrakcyjna i użyteczna, ale ponieważ szukamy głównie porównania trzech portfeli kryptowalut i znalezienia ich mocnych i słabych stron, będziemy trzymać się głównych rzeczy.

Poniżej przedstawiono kryteria, których użyjemy jako podstawy naszego Porównanie CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor:

 • Bezpieczeństwo. Bez dwóch zdań, bezpieczeństwo jest najważniejsze aspekt, jeśli chodzi o wybór portfela kryptowalut. Mimo że CoolWallet, Ledger i Trezor, domyślnie mniej więcej to obejmują (wszystkie są sprzętowymi portfelami kryptograficznymi), nadal zamierzamy nieco dogłębnie przyjrzeć się każdemu z nich i spróbować rozróżnić oba mocne strony oraz wady tego aspektu.
 • Dostępność. Jeśli kupujesz portfel kryptowalut, prawdopodobnie chcesz, aby tak było dostępne i łatwe w użyciu. Na rynku jest wiele niezgrabnych i przestarzałych portfeli kryptograficznych – mimo że mogą znajdować się po tańszej stronie ceny, ich użycie jest horrendalne. W tym porównaniu portfela kryptograficznego CoolWallet S, Ledger Nano S i Trezor, przyjrzymy się każdemu z trzech portfeli sprzętowych i sprawdzimy, czy uda nam się osiągnąć jasny konsensus co do tego, jak są przyjazne dla użytkownika.
 • Obsługa kryptowalut. Nowe kryptowaluty wchodzą na rynek prawie każdego dnia. Większość ludzi posiada obecnie nie jedną, ale dwie lub trzy (lub pięć lub dziesięć) różnych kryptowalut, niezależnie od tego, czy są to transakcje z innych powodów. Z tego powodu ważne jest, aby dobry sprzętowy portfel kryptowalut nie tylko miał świetne warunki przechowywania kryptowalut ale pozwoliłoby również na przechowywanie wielu walut. Zobaczymy, czy uda nam się znaleźć wyraźnego zwycięzcę w tym porównaniu CoolWallet S, Ledger Nano S i Trezor.
 • Strona wizualna. Chociaż jest to prawdopodobnie jeden z najmniej ważnych aspektów, jeśli chodzi o dobre portfele do przechowywania kryptowalut, zawsze przyjemniej jest nosić zgrabne, estetyczne urządzenie, a nie niezgrabne i ohydne.
 • Metka. Na koniec porozmawiamy o cenach tych trzech portfeli. Cena sprzętowego portfela kryptowalut jest najczęściej decydującym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie lub pominięciu urządzenia. Należy pamiętać, że będziemy rozmawiać o trzech z nich najbardziej zaawansowane portfele kryptowalut w grze – ich ceny najprawdopodobniej będą to odzwierciedlać.

Będą to główne kryteria oceny, których użyjemy do analizy i porównania wszystkich trzech portfeli. Zanim jednak zaczniemy, omówmy krótko każdy z portfeli, abyśmy wiedzieli, z czym mamy do czynienia.

CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor – krótki przegląd

Abyśmy mogli obaj być na tej samej stronie, omówmy pokrótce trzy portfele, o których mowa.

CoolWallet S

CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor: Który z nich jest lepszy?

CoolWallet S portfel kryptowalut jest pierwszym na świecie mobilny portfel kryptowalut. Przedsiębiorstwo CoolBitX (i produkt, który się za nim kryje) nie jest tak dobrze znany, jak inni pretendenci z tej listy, ale portfel powoli, ale z pewnością trafia do głównego nurtu.

Chociaż sama firma uruchomiony dopiero w 2014 roku, coraz więcej osób spędzających czas w społecznościach kryptowalut na całym świecie zaczyna słyszeć o tym, jak wspaniały jest ten nowy gracz na rynku portfeli kryptowalut.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Ledger Nano S

CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor: Który z nich jest lepszy?

Ledger Nano S jest jednym z najczęściej omawianych sprzętowych portfeli kryptowalut w sklepie. Przez lata zdobyła solidną reputację, będąc na szczycie pod względem niezawodności, bezpieczeństwa i ogólnej wydajności. Przy sprzedaży ponad 1 miliona produktów na całym świecie, Ledger jest nadal jednym z wiodących portfeli kryptowalutowych na rynku.

Trezor

CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor: Który z nich jest lepszy?

Trezor to pierwszy sprzętowy portfel kryptowalut kiedykolwiek stworzone. Do dziś jest postrzegany jako główny konkurent Ledger Nano S – oba te portfele sprzętowe dominują obecnie na rynku. Ponieważ Trezor jest na rynku tak długo i konkuruje o najwyższą rangę najlepszych portfeli kryptograficznych, jest to świetny dowód na to, jak niezawodny i sprawdzony pod względem czasu jest ten portfel sprzętowy..

Porównanie

Teraz, gdy już wiesz, z czym mamy do czynienia, możemy wreszcie przejść do rzeczywistego rozwiązania CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor porównanie produktów. Kryteria, według których będziemy porównywać portfele, nie są wymienione w żadnej określonej kolejności, chyba że określono inaczej.

Bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, rozszerzenie CoolWallet S portfel kryptograficzny obecnie posiada żadnych niedociągnięć. Oferuje kilka różnych elementów bezpieczeństwa, a mianowicie Secure Element, szyfrowany Bluetooth, uwierzytelnianie 2 + 1 i kilka innych.

CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor: Funkcje CoolWallet S.

Jak na razie ogólna opinia publiczna na temat Bezpieczeństwo CooWallet S. jest zdecydowanie pozytywny – nie ma znaczących naruszeń bezpieczeństwa, które zagroziłyby kryptowalutom użytkownika lub ujawniłyby jakąś ogromną lukę w systemie.

To samo co CoolWallet, Księga główna jest również na szczycie jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Urządzenie oferuje przechowywanie w trybie offline, plik opcja tworzenia kopii zapasowych i przywracania kryptowalut jeśli zgubisz portfel lub zostanie on skradziony (potrzebujesz arkusza odzyskiwania), zamki zabezpieczone kodem PIN itp. The Ledger Nano S oferuje bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, czyli dokładnie tego, czego powinieneś szukać w portfelu kryptowalut.

Tabela: Zabezpieczenia Ledger Nano S i CoolWallet S

Tak samo jak jego dwaj rywale, Trezor Model T załatwił cię w dziale bezpieczeństwa. Portfel oferuje również zabezpieczenia oparte na kodzie PIN, z włączonymi blokadami, kopiami zapasowymi i wieloma potwierdzeniami.

Ostatnio pojawiły się pewne kontrowersje dotyczące bezpieczeństwa Ledgera i Trezora, ale okazało się, że nie jest to taka wielka sprawa. Cóż, przynajmniej ze strony Ledgera – Trezor dostał większy cios. Jednak nawet wtedy haker musiałby znajdować się w pobliżu Twojego urządzenia i znać wszystkie rodzaje danych identyfikacyjnych.

CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor: Który z nich jest lepszy?

Tak więc prawdopodobnie można bezpiecznie powiedzieć, że jeśli chodzi o aspekt bezpieczeństwa porównania CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor, wszystkie trzy portfele są rywalami z najwyższej półki.

Dostępność

Ponieważ jeden z głównych celów CoolBitX polegało na stworzeniu urządzenia, które byłoby łatwo dostępne i przyjemne w użyciu, co oferuje portfel kryptowalut CoolWallet S. bez problemów i nie wnosi żadnych skarg, jeśli chodzi o ten aspekt.

Oferuje typ wciskany jednym przyciskiem z łatwe połączenie do aplikacji, działa bezproblemowo i nie sprawia, że ​​masz ochotę coś zmienić, aby „ułatwić”. Fakt, że CoolWallet S jest przyjazny dla urządzeń mobilnych, wiele mówi o tym, jak bardzo jest dostępny! Ogólnie rzecz biorąc, świetna wydajność w tej części!

Tak jak CoolWallet, Księga główna również nie stwarza żadnych problemów w dziale dostępności. Jest bardzo łatwy w użyciu, nie przytłacza użytkownika szeroką gamą bezużytecznych funkcji i tak jest całkiem proste ogólny. Ledger ma dwa przyciski (o jeden więcej niż CoolWallet S), a wszystkie operacje można wykonywać i przeglądać bezpośrednio na jego ekranie.

Trezor jest super łatwy w użyciu – tak samo jak w przypadku Księgi, możesz przeglądać swoje operacje na ekranie. Główny interfejs znajduje się jednak na konkretnej, wyznaczonej stronie internetowej. Mimo że ogólne korzystanie z portfela jest dość uproszczone, Trezor oferuje użytkownikom możliwość przeglądania niektórych bardziej złożonych informacji i funkcji, jeśli tak zdecydują.

Obsługa kryptowalut

Ponieważ jest to bardzo ważny aspekt dla każdego portfela kryptowalut sprzętowych, z pewnością jest to jeden z głównych czynników analizy w tym porównaniu portfela kryptowalut CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor..

CoolWallet S umożliwia użytkownikom przechowywanie sześć główne kryptowaluty – Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, tokeny ERC 20 (te, które są oparte na sieci Ethereum – w portfelu obsługiwane są również tokeny BitDegree BDG!), Litecoin i Marszczyć. Mimo że jest to stosunkowo niewielka liczba walut, portfel obejmuje główne kryptowaluty na rynku.

Tabela: Obsługiwane kryptowaluty CoolWallet S i Trezor One

Oprócz głównych kryptowalut, Ledger Nano S obsługuje również wiele różnych kryptowalut. Jeśli chcesz przechowywać kryptowaluty, które nie są tak dobrze znane lub popularne, Ledger może być tylko narzędziem dla Ciebie.

Podobnie jak Ledger, Trezor obsługuje szeroką gamę altcoinów, w tym te główne wymienione wcześniej. Fakt, że Trezor umożliwia użytkownikom przechowywanie takich monet jak Dziarskość, NEM, ETH Klasyczny i Dogecoin sprawia, że ​​jest to bardzo atrakcyjne urządzenie dla miłośników altcoinów.

Strona wizualna

Czym byłoby porównanie CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor bez mówienia o estetyka portfeli, racja?

Plik Portfel kryptograficzny CoolWallet S. wyróżnia się spośród swoich rywali poprzez bycie super-smukły i płaski. To jest estetyczny portfel która przyciąga wzrok i po prostu wygląda elegancko. Kolejną wspaniałą cechą portfela jest to, że naprawdę łatwo go zmieścić w dowolnym miejscu i nosić ze sobą – rozmiar i forma urządzenia pozwalają na umieszczenie go prawie wszędzie, bez zajmowania dużo miejsca.

CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor: Który z nich jest lepszy?

Księga główna jest porównywalne ze standardowym urządzeniem USB – zarówno pod względem wielkości, jak i kształtu portfela sprzętowego. Jego metalowa konstrukcja sprawia, że ​​jest dość niepozorny, co zawsze jest świetne, gdy mówimy o portfelach do przechowywania kryptowalut w ogóle.

Z trzech, Trezor wygląda najbardziej wyjątkowy – i najbardziej clunkiest. Jego rozmiar i forma nie są trudne do obsługi lub ukrycia w razie potrzeby, ale nadal nie spełnia wymagań w zakresie estetyki, przynajmniej w porównaniu z innymi konkurentami na tej liście.

Metka

Wreszcie dotarliśmy do ceny. Przyjrzyjmy się różnicom w cenie, jakie oferują te portfele.

Plik CoolWallet S pozwala wybrać jedną z dwóch opcji – portfel główny lub wersję duet. Sam CoolWallet S kosztuje 99 dolarów, podczas gdy opcja duetu wychodzi za 159 dolarów. Wersja Duo pozwala na zakup 2 urządzeń CoolWallet S zamiast 1. W ten sposób oszczędzasz około 20 USD na portfelu.

CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor: Który z nich jest lepszy?

Plik Ledger Nano S kosztuje 59 euro, czyli prawie 68 dolarów.

CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor: Który z nich jest lepszy?

Okazuje się, że Trezor Model T kosztuje 180,29 EUR, czyli 206,85 USD.

CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor: Który z nich jest lepszy?

Więc… Co mówią nam te ceny?

Ledger jest najtańszy większości, a Trezor jest niesamowicie kosztowną opcją do przechowywania twoich kryptowalut. CoolWallet S okazuje się być idealnym miejscem, ponieważ jest doskonale przystępny cenowo i oferuje doskonałą wydajność w swojej cenie.

Plusy i minusy

Na koniec podsumujmy porównanie portfela kryptograficznego CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor, podkreślając zalety i wady każdego z portfeli.

CoolWallet S

PROS CONS
 • Wyjątkowe bezpieczeństwo
 • Świetnie wyglądający projekt
 • Wodoodporny
 • Przyjazny dla początkujących – łatwy w użyciu
 • Nie jest oprogramowaniem typu open source
 • Obsługuj tylko kilka głównych walut

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Ledger Nano S

PROS CONS
 • Obsługuje wiele różnych kryptowalut
 • Obsługuje i integruje się z kilkoma gorącymi portfelami
 • Oferuje doskonały stosunek ceny do jakości
 • Trochę niezgrabny w porównaniu do CoolWallet S
 • Może to być trochę trudne do skonfigurowania i wejścia

Trezor

PROS CONS
 • Ugruntowana reputacja
 • Łatwy w użyciu
 • Bardzo bezpieczne
 • Przyjazny użytkownikowi
 • Bardzo drogie
 • Tylko nawigacja za pomocą ekranu dotykowego

Wnioski

Tak więc dotarliśmy do końca naszego przeglądu portfela sprzętowego CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor.

Jak zapewne możesz się przekonać i powiedzieć na własne oczy, każdy z portfeli omówionych w tym samouczku ma różne wady i zalety. W zależności od chęci i potrzeb ludzi, jeśli chodzi o przechowywanie kryptowalut, każdy może znaleźć inny portfel, który najbardziej mu odpowiada.

Ten samouczek CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor nie miał na celu skłonić Cię do zakupu jednego produktu nad drugim. Chciałem raczej podkreślić niektóre z najważniejszych funkcji i niedociągnięć każdego z portfeli i pozwolić ci zdecydować, jaki według ciebie najlepszy portfel sprzętowy jest.

Jeśli chcesz sprawdzić jeszcze jedną alternatywę, zdecydowanie polecam sprawdzenie portfela Coinbase.

Mam nadzieję, że ten artykuł porównawczy „CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor” był dla Ciebie przydatny. Powodzenia we wszystkich twoich przedsięwzięciach związanych z kryptowalutami!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me