Świat blockchain stworzył niezwykłą historię w imieniu CryptoKitties, w której ludzie mogą kupować, hodować i handlować wirtualnymi kotami. Ale pozwól mi zgadnąć, zastanawiasz się, co to jest i jak to wszystko działa? Cóż, trafiłeś we właściwe miejsce!

Nawiasem mówiąc, czy wiesz, że gra Ethereum „CryptoKitties” stała się tak popularna w grudniu 2017 r., Że odpowiadała za 25% całego ruchu w Ethereum? Wiem, szaleństwo!

Oczekujące transakcje Ethereum po wydaniu CryptoKitties

W każdym razie, ten kompletny przewodnik dla początkujących CryptoKitties powie ci wszystko, co musisz wiedzieć, w tym jak zaczęła się ta historia, jak działa ich technologia algorytmu genetycznego, a co najważniejsze, jak grać w CryptoKitties!

Jeśli jesteś już pewny swojej wiedzy na temat CryptoKitties, możesz przejść do sekcji „Jak grać w CryptoKitties”.

Więc na co czekasz? Zacznijmy!


Co to jest CryptoKitties?

CryptoKitties zostało stworzone przez kanadyjski startup Axiom Zen w grudniu 2017 roku. Axiom Zen jest zaangażowany w wiele różnych rzeczy, takich jak tworzenie oprogramowania i wirtualna rzeczywistość, jednak CryptoKitties jest jednym z ich najbardziej udanych projektów.!

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Założyciele chcieli stworzyć grę Ethereum, która pozwoli każdemu na świecie posiadać wirtualne koty stworzone na podstawie inteligentnego kontraktu. Każdy stworzony kot jest wyjątkowy i obejmuje różnokolorowe futro, oczy i sierść!

Istnieją również różne płcie CryptoKitty, które biorą swoje imiona od męskiego lub żeńskiego konia! Samiec CryptoKitty nazywa się reproduktorem, a samice – damami!

Pomyśl o tym jak o ludzkim DNA. Każdy na tej planecie ma unikalne wewnętrzne DNA, które nigdy nie jest takie samo jak DNA innych osób, tak samo jak CryptoKitties! Technologia, która to obsługuje, znana jest jako Algorytm Genetyczny, który wyjaśnię bardziej szczegółowo później.

Chociaż CryptoKitties nazywa się grą, tak naprawdę nie możesz z nimi zrobić nic poza kupowaniem, hodowaniem i sprzedażą.

Niektóre koty są znacznie rzadsze niż inne i można je sprzedać za duże pieniądze. W niektórych przypadkach ludzie zapłacili ponad 100 000 dolarów za jednego kota!

Logo Cryptokitties

Czy pamiętasz grę karcianą Pokémon, w której kupowałbyś pakiet i liczył na rzadką kartę, taką jak Charizard? Cóż, CryptoKitties jest bardzo podobne, ponieważ nowe koty są tworzone losowo z kodu inteligentnego kontraktu!

Czy CryptoKitties jest kryptowalutą?

Ludzie często popełniają błąd, twierdząc, że posiadanie CryptoKitties jest tym samym, co posiadanie kryptowaluty, takiej jak Bitcoin czy Litecoin. Cóż, tak nie jest! CryptoKitties nie mają wartości poza siecią, ani nie można nimi handlować z innymi cyfrowymi tokenami lub monetami na giełdach stron trzecich. Jednak ponieważ ludzie są gotowi zapłacić za nie pieniądze, CryptoKitties są w rzeczywistości „aktywami blockchain”.

CryptoKitties są tworzone na szczycie łańcucha blokowego Ethereum i są to tokeny ERC-721. ERC to skrót od Ethereum Request for Comments. Istnieje wiele odmian ERC, z których najpopularniejsza to ERC-20. Jednak tokenów ERC-20 nie można od siebie odróżnić, co oznacza, że ​​są one zamienne.

Rzeczywistym przykładem zamiennego składnika aktywów jest dolar amerykański. Jeśli pożyczysz komuś banknot 20-dolarowy, kiedy ci zwrócą, prawdopodobnie nie będzie to dokładnie ten sam banknot, który mu dałeś. Nie ma to znaczenia, ponieważ każdy banknot, który Ci dadzą, będzie miał taką samą wartość i można go wydać w ten sam sposób.

Tokeny ERC-721 są niezamienialne. Oznacza to, że każdy pojedynczy token jest unikalny i można go niezależnie zweryfikować. Pomyśl o tym jak o posiadaniu działki. Chociaż na świecie jest wiele różnych działek, posiadana działka jest wyjątkowa! To jest to samo co CryptoKitties!

Skąd pochodzą CryptoKitties?

Pierwszy w historii CryptoKitty narodził się 2 grudnia 2017 r. Od tego czasu co 15 minut, co 15 minut, co 15 minut tworzy łańcuch Ethereum, co będzie miało miejsce do listopada 2018 r. Te CryptoKitties nazywane są kotkami Generacji-0 i będzie ich 50 000 z nich w sumie.

Jednak CryptoKitties można też tworzyć w inny sposób! Czy pamiętasz, jak powiedziałem ci wcześniej, że możesz dostać zarówno męskie, jak i żeńskie CryptoKitties? Cóż, podobnie jak prawdziwe kocięta, CryptoKitties mogą rozmnażać się ze sobą, aby tworzyć nowe CryptoKitties!

skąd się biorą kryptokoty

Najłatwiejszym sposobem rozmnażania jest posiadanie zarówno reproduktora (samca), jak i damę (samicę). Jeśli jednak masz tylko jedną z nich, możesz znaleźć kogoś innego, kto ci pomoże!

Załóżmy, że posiadasz reproduktora (samca) CryptoKitty i chcesz go wyhodować. Musisz znaleźć kogoś, kto posiadał Dame (samicę) CryptoKitty, a kiedy to zrobisz, możesz rozpocząć proces hodowlany!

Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że właścicielka Dame (samicy) może zatrzymać nowo narodzonego CryptoKittie! Jednakże, jeśli masz tylko Ojca (mężczyznę), nadal możesz zarabiać, ponieważ możesz obciążyć właścicielkę Damy (kobietą) opłatą za Siring! W przeciwieństwie do CryptoKitties Generation-0, które są tworzone przez programistów, nie ma ograniczeń co do liczby CryptoKitties, które możesz stworzyć poprzez hodowlę!

Kiedy rodzi się nowy CryptoKitty, dziedziczy on niektóre atrybuty po swoich rodzicach. Co ciekawe, programiści CryptoKitty nazywają je „Cattributes”! Pomyśl o tym jak o nowo narodzonym ludzkim dziecku. Mogą wziąć czarne włosy matki i krzywy nos ojca.

Jednak dziecko może mieć również wyjątkowe cechy, takie jak naprawdę duże stopy! To jest to samo, co noworodek CryptoKitty i są generowane losowo! Nie zapominaj, że im rzadsze cechy noworodka, tym większa może mieć wartość!

Więc teraz, gdy już wiesz, skąd pochodzą i jak rodzą się nowi, teraz porozmawiam o rynku CryptoKitty!

Rynek CryptoKitty

Pamiętasz, jak powiedziałem, że CryptoKitties to zasób blockchain? Cóż, oznacza to, że możesz je kupować, handlować i sprzedawać na otwartym rynku!

Po pierwsze, koty generacji 0 są uważane za najcenniejsze, ponieważ będzie ich tylko 50 000. Są one pierwotnie własnością twórców platformy, więc kiedy je sprzedają, zachowują wszystkie zyski. Jako kolejna uwaga, programiści zarabiają 3,75% na każdej transakcji obecnej generacji 0, która ma miejsce na rynku..

W każdym razie rynek jest bardzo podobny do eBay, ponieważ zobaczysz długą listę CryptoKitties dostępnych do kupienia. Walutą używaną do ich zakupu jest Ethereum (ETH). Każdy CryptoKitty będzie miał inną cenę i będzie zależeć od tego, jak rzadkie są.

Gdy zdecydujesz się na zakup, token CryptoKitty zostanie automatycznie wysłany do Twojego portfela ERC-271, więc jest naprawdę prosty w użyciu. Jeśli chcesz sprzedać swój CryptoKitty, możesz zdecydować, za ile ETH chcesz go sprzedać. Gdy ktoś go od Ciebie kupi, ETH zostanie wysłany prosto do Twojego portfela!

Uwaga: Platforma CryptoKitty korzysta z portfela MetaMask, który będziesz musiał zainstalować. Wyjaśnię to bardziej szczegółowo, jak kupić przewodnik.

Ponieważ na sprzedaż są tysiące różnych CryptoKitties, możesz sortować wyniki wyszukiwania. Na przykład możesz posortować je według wieku, numeru generacji lub wartości!

Rynek CryptoKitties odniósł natychmiastowy sukces, odkąd został uruchomiony w grudniu 2017 r. W pierwszym tygodniu zarejestrowało się ponad 60 000 osób, a łączna wartość sprzedaży CryptoKitty wyniosła 5 milionów dolarów! Zaledwie tydzień później liczba ta wzrosła do 150000 użytkowników i sprzedano CryptoKitties o wartości 15 milionów dolarów!

Skumulowana sprzedaż Cryptokitties

Należy pamiętać, że za każdym razem, gdy kupujesz, sprzedajesz, hodujesz lub handlujesz CryptoKitty, będziesz musiał uiścić opłatę za transakcję blockchain Ethereum.

Uwaga: Opłaty są wymagane do zakończenia transakcji w łańcuchu blokowym Ethereum i są znane jako GAS. Opłaty te płacą górnikom, którzy pomagają weryfikować transakcje. W miarę jak sieć staje się coraz bardziej ruchliwa, cena GAS rośnie. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak działa blockchain Ethereum, zobacz mój przewodnik tutaj!

W miarę jak gra stawała się coraz bardziej popularna, czas transakcji zwalniał. Aby rozwiązać ten problem, programiści zdecydowali się następnie zwiększyć opłaty za GAS, aby upewnić się, że ludzie nie muszą czekać długo, zanim ich transakcja CryptoKitty zostanie zakończona.

Teraz, gdy już wiesz, jak działa rynek online, kolejna część mojego przewodnika CryptoKitties będzie mówić o tym, jak działa algorytm genetyczny!

Algorytm genetyczny

Główną technologią, która sprawia, że ​​każdy CryptoKitty jest wyjątkowy, jest funkcja Algorytmu Genetycznego. Terminologia może być dość trudna do zrozumienia, więc wyjaśnię to w naprawdę prosty sposób!

Być może pamiętasz, jak wyjaśniłem wcześniej, że unikalne cechy CryptoKittie są podobne do ludzkiego DNA, które wyświetla informacje o tym, jak działa twoje ciało. Twoje DNA decyduje o wszystkim, co dotyczy Ciebie, na przykład o tym, czy masz proste włosy, czy jesteś wysoki czy niski lub jaki masz kolor skóry!

W świecie CryptoKitties Algorytm Genetyczny określa kolor tła, wyraz twarzy, czy kot ma paski i wzory na futrze!

W ludzkim ciele DNA składa się z wielu różnych białek, które są ze sobą powiązane w określony sposób. Jednak algorytm genetyczny używa zamiast tego liczb! Tam, gdzie człowiek rodzi się z mieszanką 50/50 między matką i ojcem, geny jego rodziców są mieszane.

Mówiąc o algorytmie genetycznym, nazywa się to zwrotnicą. Spójrzmy na mój przykład poniżej.

Ludzkie DNA Geny Mama krzyżowanie z genami Ojciec = DNA dziecka

DNA CryptoKitty 01011101 (unikalny numer Dame) krzyżowanie gdzie 011110010 (unikalny numer ojca) = 010110010 (unikalny numer noworodka CryptoKitty)

Binarne DNA Cryptokitty

Jak widać w powyższym przykładzie, liczby użyte do wygenerowania unikalnego CryptoKitty są binarne, co oznacza, że ​​używane są tylko 0 i 1. Ponadto żadne dwa zestawy liczb nie mogą być takie same, co zapewnia, że ​​Twoje nowonarodzone CryptoKitties są wyjątkowe!

Nie zapominaj, że chociaż nowy CryptoKitty będzie miał bardzo podobne funkcje do swoich rodziców, będzie miał również niewielkie różnice. Najcenniejszą hodowlę wykonują ci, którzy używają zarówno rzadkiej Damy, jak i rzadkiego Ojca!

Wszystkie powyższe kody są generowane za pośrednictwem inteligentnych kontraktów Ethereum, co oznacza, że ​​wszystko jest zautomatyzowane. Na przykład, gdy zdecydujesz się rozmnażać, indywidualne kody binarne Damy i Ojca są wysyłane do łańcucha blokowego, a inteligentny kontrakt zwraca nowy kod, którym jest nowo narodzony Crypto Kitty.

Każda inteligentna umowa CryptoKitty jest obsługiwana przez zdecentralizowaną aplikację, zwaną inaczej dApp. Platforma CryptoKitties jest jednym z najbardziej udanych aplikacji dApps wszechczasów i pozwala przekształcić Algorytm Genetyczny w obiekty wizualne, które wyglądają jak słodkie koty! Raczej niesamowite, prawda??

Aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienie, jak działają inteligentne kontrakty i aplikacje dApps, zobacz mój przewodnik tutaj!

Teraz, gdy już rozumiesz, jak działa algorytm genetyczny, zamierzam szybko zademonstrować, jak zacząć korzystać z CryptoKitties!

Jak grać w CryptoKitties

Kup Ethereum

Zanim zaczniesz korzystać z CryptoKitties, musisz kupić Ethereum (ETH). Najłatwiej to zrobić za pomocą Coinbase, ponieważ możesz łatwo i szybko kupić niektóre za pomocą karty debetowej / kredytowej lub konta bankowego. Aby zobaczyć mój przewodnik, jak kupić Ethereum z Coinbase, Kliknij tutaj!

Zainstaluj MetaMask

Po zakupie ETH musisz teraz zainstalować wirtualny portfel o nazwie MetaMask. To portfel, który jest kompatybilny z platformą CryptoKitties i pozwoli ci kupować, hodować i sprzedawać koty.

Portfel MetaMask jest naprawdę prosty w użyciu i możesz go nawet zainstalować jako rozszerzenie Google Chrome! Po ustawieniu MetaMask przenieś do niej swój ETH.

Utwórz konto CryptoKitties

 1. Teraz, gdy masz portfel MetaMask finansowany przez ETH, możesz odwiedzić witrynę CryptoKitties i założyć konto. Tutaj jest link!
 2. Najpierw musisz podać swój adres e-mail i wybrać pseudonim. Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, adres portfela MetaMask jest wstawiany automatycznie.

  Adres portfela metamask Cryptokitties

 3. Zostaną wyświetlone warunki korzystania z CryptoKitties. Przeczytaj je przed kliknięciem Zgodzić się!

 4. Następnie wyskakujące okienko MetaMask poprosi Cię o zalogowanie się do CryptoKitties. Kliknij Zaloguj się

  Powiadomienie MetaMask

 5. Powinieneś być teraz na platformie CryptoKitties, co oznacza, że ​​pomyślnie otworzyłeś konto!

Jak kupić CryptoKitties

Jeśli wykonałeś wszystkie dotychczasowe kroki, powinieneś mieć teraz portfel MetaMask, który jest finansowany przez ETH i być na platformie CryptoKitties z zarejestrowanym kontem. Nadszedł czas, aby kupić CryptoKitties!

 1. U góry strony kliknij Rynek

  Rynek kryptowalut

 2. Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, do wyboru jest 140 000 unikalnych CryptoKitties! To dużo rozmnażania!

  Cryptokitties

 3. Jeśli klikniesz plik Filtr możesz wybrać typ CryptoKitty, który chcesz kupić.

  Typy kryptowalut

 4. Jak zobaczysz poniżej, najdroższy CryptoKitty na sprzedaż kosztuje 100 000 ETH! Od maja 2018 r. Warto to skończyć 60 milionów dolarów! To jest poza moim zakresem cenowym, więc zamiast tego kupię najtańszy
 5. Podoba mi się wygląd Kitty 702165, który kosztuje 0,002 ETH. Kliknij na zdjęcie tego, który chcesz kupić.

  Typy kryptowalut

 6. Teraz musisz kliknąć pomarańczę Kup Teraz przycisk!
 7. Zanim transakcja zostanie zakończona, musisz potwierdzić kwotę. Gdy będziesz zadowolony, kliknij OK, kup tego Kitty. Jak kupić cryptokitty
 8. Zostanie wyświetlone wyskakujące okienko MetaMask, pokazujące szczegóły transakcji wraz z opłatami za GAS. Na koniec, aby zakończyć transakcję, kliknij Potwierdzać.

  Powiadomienie o metamasce w celu potwierdzenia transakcji

To wszystko, właśnie kupiłeś swój własny CryptoKitty! Gdy łańcuch bloków Ethereum przetworzy transakcję (co nie powinno zająć więcej niż kilka minut), token zostanie wyświetlony w Twoim portfelu MetaMask!

Jak wyhodować CryptoKitties

Teraz, gdy wiesz, jak kupić Crypto Kitties, teraz szybko pokażę ci, co musisz zrobić, aby je wyhodować!

Ważne jest, aby pamiętać, że tylko Dama (matka) może zatrzymać Crypto Kitty, więc jeśli masz Ojca (Ojca), nic nie dostaniesz. Jednak niektórzy ludzie pobierają opłatę za tę usługę (nazywaną opłatą za Siring), jeśli mają rzadkiego reproduktora!

Czy pamiętasz, jak wspomniałem, że monety Generacji-0 są najbardziej warte, ponieważ zawsze będzie ich tylko 50 000? Cóż, jeśli Dame Generacji-0 rozmnaża się z Ojcem Generacji-0, wtedy wyprodukuje CryptoKitty Generacji-1.

W innym przykładzie, jeśli Dame 2.generacji rozmnaża się z Ojcem 4.generacji, wytworzy CryptoKitty 6.generacji! Im niższa generacja, tym droższa będzie opłata za wysłanie!

 1. U góry ekranu kliknij ikonę Szukaj pudełko.
 2. Pod polem wyszukiwania zaznacz pole obok Siring.
 3. Czasami można znaleźć reproduktory, które chętnie rozmnażają się za darmo, co jest świetne! Podoba mi się wygląd Kitty 5144811. Znajdź ojca, z którym chcesz rozmnażać się i kliknij jego zdjęcie.
 4. Następnie kliknij różowy Breed Now przycisk

  Hodowla Cryptokitty

 5. Teraz musisz wybrać, którą ze swojej Dame chcesz wyhodować! Kliknij Wybierz kotka aby zakończyć proces. Po potwierdzeniu transakcji nowy token CryptoKitty zostanie wysłany do Twojego portfela MetaMask!

  Hodowla kryptokotów

Wniosek

Mam nadzieję, że spodobał Ci się mój przewodnik po Crypto Kitties! Myślę, że to niesamowite, jak popularna stała się ta gra w tak krótkim czasie!

Więc co myślisz o CryptoKitties? Czy myślisz, że zamierzasz kupić własne CryptoKitty? Jeśli tak, jakiego kota szukasz? Wszystko zależy od tego, ile pieniędzy chcesz wydać. Dame Generation-0 zawsze będą najdroższe, ponieważ zawsze możesz zachować token noworodka!

Jeśli przeczytasz mój przewodnik od początku do końca, powinieneś również zrozumieć, jak działa Algorytm Genetyczny. To naprawdę fajne, że technologia inteligentnych kontraktów działa tak samo jak DNA!

Wreszcie, powinieneś być teraz w stanie samodzielnie korzystać z platformy Crypto Kitties. Jeśli zdecydowałeś się pójść i kupić jeden, daj mi znać, który CryptoKitty kupiłeś. Bardzo chciałbym zobaczyć, jak to wygląda!

Więc to jest to. To mój przewodnik po tym, jak grać w niezwykle popularną grę hodowlaną kotów CryptoKitties!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me