Dash cyfrowa gotówkaJest wiele rzeczy, które fani kryptowalut mogą zrobić, aby zarabiać pieniądze. Wydobywanie Dash jest jednym z nich. Przeczytaj ten samouczek i zobacz, o co chodzi w Dash. Jeśli podoba ci się to, co czytasz, rozważ dla siebie wydobycie Dash.

W tym samouczku powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć. Co to jest eksploracja dash, jakiego sprzętu potrzebujesz, ile możesz się spodziewać? Odpowiemy na wszystkie pytania.

Ponadto, jeśli chodzi o kryptowalutę Dash, możesz wybrać kup lub wymień to. Jest na to wiele platform. Coinbase i Binance to jedne z najpopularniejszych.

Czy jesteś gotowy, aby dowiedzieć się, jak wydobywać monetę Dash? Chodźmy!

Co to jest Dash Mining?


Zanim dowiemy się, czym jest wydobywanie kresek i czego potrzebujesz, aby zacząć, najpierw musimy omówić samą monetę Dash. Kto wie, może uważasz, że pomysł Dasha jest śmieszny i nie chcesz angażować się w wydobywanie monet Dash.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Co to jest Dash?

Dash to altcoin. Jej założyciele stworzyli nazwę, łącząc słowa digital i cash. To altcoin mający na celu zrobienie kryptowaluty, która jest przydatna do płatności. Jest zbierany w procesie znanym jako wydobywanie monet Dash.

Wszyscy reklamują kryptowaluty jako kolejny ewolucyjny krok w finansach. Nie o to chodzi. Interfejs użytkownika (interfejs użytkownika) jest zbyt skomplikowany. Proces płatności trwa zbyt długo. Trudno go używać w prawdziwym życiu.

Dash obiecuje rozwiązać te problemy.

Ta kryptowaluta przekierowuje zachęty górników do przyspieszenia całego systemu.

Standardem jest, że górnik, który rozwiązuje funkcję skrótu, otrzymuje pełną nagrodę. System Dash dzieli nagrodę na trzy sposoby. 45% trafia do górnika, 45% do Masternode, a 10% do skarbca.

Co to są Masternody? Są to użytkownicy, którzy posiadają co najmniej 1000 Dash i zgadzają się, aby ich system był dostępny przez całą dobę. Masternodes utrzymuje funkcje Dash’s InstantSend i PrivateSend i głosuje nad krytycznymi decyzjami biznesowymi.

Oczekuje się, że Masternodes będzie chciał podjąć najlepszą decyzję dla wszystkich. W końcu ponad 1000 Dashów, których są właścicielami, motywuje ich do upewnienia się, że Dash odniesie sukces.

Definicje:

altcoin – kryptowaluta wydana po sukcesie Bitcoina.

funkcja skrótu – trudny problem matematyczny, który szyfruje łańcuch bloków.

górnik – użytkownik blockchain, który używa swojego komputera do rozwiązywania funkcji skrótu. Rozwiązanie tej funkcji w pierwszej kolejności nagradza górnika odpowiednią monetą.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Jak leci Dash Mined?

Zanim nauczysz się, jak wydobywać monetę Dash, musisz się w ogóle dowiedzieć, co jest do tego potrzebne. Proces wydobywania Dasha jest taki sam jak w każdej innej kryptowalucie. Konfigurujesz komputer, podłączasz go do Internetu i zostawiasz go w spokoju.

Ludzie na całym świecie dokonują transakcji w każdej sekundzie i rejestrują je. Problem w tym, że ludzie mogą próbować oszukać system.

Aby temu zapobiec, łańcuch bloków Dash wykorzystuje koncepcję znaną jako Proof of Work and miners.

Komputery górników mają do rozwiązania zadanie matematyczne. Ten problem matematyczny staje się trudniejszy, im więcej górników jest w tym samym czasie. Ten, kto rozwiązuje to jako pierwszy, tworzy nowy blok w łańcuchu bloków.

Dzięki temu Proof of Work górnik zarabia Dasha za swoje wysiłki. Teraz reszta łańcucha bloków porównuje wersję księgi górniczej ze swoją własną.

Jeśli oba pasują do siebie, blockchain osiąga konsensus i proces rozpoczyna się od nowa.

Ludzie, którzy wykonują operacje wyszukiwania monet Dash, są niezbędni dla funkcjonalności łańcucha bloków. Ważne jest, aby praca, która również została bardzo dobrze skompensowana za pomocą potężnego sprzętu.

Czego potrzebuję do mojego Dasha?

Aby rozpocząć wydobywanie Dasha, potrzebujesz dwóch rzeczy: komputera i połączenia z Internetem.

Istnieją trzy różne sposoby na rozpoczęcie wydobywania monet Dash. Możesz użyć procesora swojego komputera. Możesz uruchomić proces za pośrednictwem GPU. Lub możesz użyć wyspecjalizowanych komputerów ASIC.

Proces wyszukiwania Dash oparty na procesorach jest najtańszy. Jest też najwolniejszy. Procesor jest znacznie wolniejszy niż pozostałe dwie opcje. Jeden z najlepszych procesorów konsumenckich na rynku, Intel i7 8700k, ma hashrate około 500 h / s.

Wydobywanie Dash z GPU jest droższe, ale także szybsze. Karta NVIDIA GTX 1080Ti o wartości 900 USD może osiągnąć nawet 32 ​​Mh / s, co stanowi więcej niż znaczącą poprawę w stosunku do wydobycia procesora.

Najlepszym i zalecanym sposobem na wydobycie Dash jest użycie komputera ASIC.

Maszyny ASIC (Application Specific Integrated Circuit) są dostosowane do wykonywania określonych zadań. W tym przypadku rozwiązuje funkcje skrótu, które są zaangażowane w wydobywanie Dash. Porozmawiamy o nich więcej w następnej sekcji.

Sprzęt komputerowy

Sprzęt do wydobywania DashCo to jest komputer ASIC?

Komputery ASIC to maszyny stworzone specjalnie do określonego celu. W przypadku maszyn X11 ASIC jest to Dash mining. Twórcy tych procesorów usuwają wszystko, co jest niepotrzebne, nawet Facebook. Tak, my też jesteśmy przerażeni!

W rezultacie ASIC z hashrate jest nieporównywalny z tym, co mogą zaoferować nawet najlepsze GPU. Bitmain Antminer D3 wart 133 USD ma hashrate 17 GH / s.

Dla porównania:

– i7 8700k = 500 hash / s

– GTX 1080 Ti = 32 000 000 hash / s

– Bitmain Antminer D3 = 17 000 000 000 hash / s

GPU co?

Antminer D3 nie jest nawet najlepszym ASIC w żadnym wypadku. Istnieją maszyny o nawet 540 GH / si cenie przekraczającej 15 000 USD.

Dlaczego Hashrate jest ważny?

Zrzuciliśmy na twoją głowę kilka liczb hashrate, ale nie rozmawialiśmy o tym, dlaczego są ważne w wydobywaniu Dash.

Mówiąc najprościej, szybkość mieszania reprezentuje szybkość rozwiązywania funkcji skrótu. Maksymalizacja hashrate jest niezbędna.

Dlaczego?

Ponieważ tylko pierwsza osoba, która rozwiąże funkcję skrótu, otrzymuje wynagrodzenie za pomocą Dash. Jeśli Twój system jest zbyt wolny, nigdy nie otrzymasz zapłaty.

Koszt wydobycia Dash

Chociaż prawdą jest, że wydobywanie Dash nie przykleja cię do siedzenia, wiąże się to z pewnymi kosztami poza inwestycją czasową.

Przede wszystkim musisz kupić ASIC do wydobywania. Maszyna nie działa na nadziejach i marzeniach. Do działania wymaga prądu. Do uruchomienia Antminer D3 potrzeba 930W i jest to jeden z mniej energochłonnych układów ASIC.

Jakby tego było mało, system działa na pełnym gazie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, co powoduje jego zużycie i zamienianie pomieszczenia, w którym się znajduje, w saunę. Kupowanie ASIC i oczekiwanie, że potrwa to kilka lat, nie jest realistyczne.

Musisz więc pompować prąd, konserwować sprzęt i utrzymywać maszynę w niskiej temperaturze. Wysiłek nie jest tego wart, jeśli nie zdobędziesz ani jednego Dash, ponieważ twój system jest zbyt wolny, prawda?

Baseny górnicze

Jeśli po przeczytaniu ostatniej sekcji zacząłeś przemyśleć cały pomysł wydobycia Dash, to dobrze! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak robią to prawdziwi górnicy Dash.

Co to są baseny górnicze?

Wydobywanie Dash - szybkość mieszania puliJak być może zauważyłeś, wydobywanie kresek może być kosztowną i bezowocną czynnością. Ludzie internetu znaleźli rozwiązanie (oczywiście). Tym rozwiązaniem są baseny wydobywcze.

Ideą basenów wydobywczych jest to, że im więcej osób pracuje nad problemem, tym większa jest szansa na wygraną. Pomyśl o tym w ten sposób:

Możesz sam pomalować płot w godzinę lub poprosić trzech znajomych o pomoc i pomalować go w 15 minut.

Pula wydobywcza Dash łączy komputery na całym świecie w jednym celu: wydobywaniu Dash. Wszystkie te komputery rozwiązują ten sam problem matematyczny, jednocześnie dzieląc się mocą obliczeniową.

Powiedzmy, że pula wygrywa prawo do tworzenia kolejnego bloku w łańcuchu Dash. Teraz każdy, kto wziął udział, otrzyma część Dash z puli wygranej. Wysokość nagrody zależy od ilości włożonej pracy. I to sprowadza nas z powrotem do hashrate.

Jak dołączyć do basenu górniczego?

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, jest wskoczenie na fora dash.org i zobaczenie, co się mówi o wydobywaniu dash w puli. Reddit i sceptyczne wyszukiwania w Google to również wspaniały pomysł.

Moglibyśmy dać ci listę naszych ulubionych basenów górniczych, ale sprytny człowiek powiedział kiedyś: daj człowiekowi rybę, a nakarmisz go przez jeden dzień; naucz go łowić ryby, a będziesz go karmić na całe życie.

Chcesz nauczyć się łowić ryby, prawda?

Bez określonej puli wydobywczej, do której można się udać, nie możemy powiedzieć, jak ją skonfigurować. Nawet gdybyśmy to zrobili, mogliby coś zmienić, zanim przeczytasz ten samouczek.

Można śmiało powiedzieć, że każda renomowana i odnosząca sukcesy pula wydobywcza będzie miała samouczki. W końcu People = Processing Power dla puli wydobywczej Dash.

Cloud Mining

Nie ma wątpliwości, że Dash wydobywanie z ASIC zapewnia najlepszy hashrate. Dołączenie do dobrej puli wydobywczej pomaga ci uzyskać ciągłą strużkę Dash zamiast powodzi, gdy masz szczęście.

Koszty energii elektrycznej i prace konserwacyjne mogą jednak odbić się na Twoich zyskach. Dla kochającego technologię górnika Dash może to być część zabawy. A co jeśli nie jesteś technikiem i nie chcesz bawić się sprzętem? Dba o to kopanie w chmurze.

O co chodzi w kopaniu w chmurze?

Tam, gdzie jest problem, zawsze pojawia się rozwiązanie. Rozwiązaniem jest eksploracja w chmurze. To dar niebios dla górnika, który nie chce płacić więcej za prąd i konserwować platformę.

Usługi wyszukiwania w chmurze działają, oferując do wynajęcia platformy do wydobywania kokpitów. Wybierasz plan, który chcesz, płacisz za niego i zaczynasz wydobywać.

Im więcej zapłacisz, tym wyższy hashrate otrzymasz. Im wyższy masz hashrate, tym więcej zarabiasz Dash. Kiedy zdobędziesz Dash, usługa wyszukiwania w chmurze będzie miała niewielki spadek. Służy do płacenia za energię elektryczną i konserwację sprzętu po ich zakończeniu.

Załóżmy, że zapłaciłeś 500 USD za dwuletni plan z hashrate 50 GH / s. Nawiasem mówiąc, liczby są urojone. Minęło sześć miesięcy, aby wydobyć wystarczająco Dash, aby pokryć wydatek 500 $. Wszystko, co po tym osiągniesz, to zysk po zakończeniu konserwacji usługi wyszukiwania w chmurze.

Jeśli kupisz usługę jutro, a cena Dash spadnie do 5000 USD w ciągu tygodnia, również zaczniesz osiągać zysk znacznie szybciej.

Największą zaletą wydobywania w chmurze jest to, że Twój dom nie będzie piecem.

STRZEC SIĘ!

Wydobywanie w chmurze może wydawać się najlepszą rzeczą w historii, ale powinieneś być sumienny i świadomy oszustw.

Na całym świecie istnieje wiele renomowanych i godnych zaufania usług wyszukiwania w chmurze. Jest jeszcze więcej witryn z oszustwami, które obiecują niebo i dostarczają zilch.

Skąd wiesz, czy usługa, którą rozważasz, jest oszustwem? Przeprowadź staranne wyszukiwanie w Google, popytaj na forach i przyjrzyj się sceptycznie.

Jeśli brzmi to zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, może to być oszustwo. Jeśli obiecuje ci coś za darmo, prawdopodobnie jest to oszustwo.

Okay, czego jeszcze potrzebuję?

Powiedzmy, że masz skonfigurowaną maszynę i gotową do pracy w chmurze lub usługę w chmurze, której ufasz i chcesz spróbować. Wiesz też, jak wydobywać monetę Dash i nie możesz się doczekać, aby zacząć.

Trzymaj konie, ponieważ nadal musisz ustawić kilka innych rzeczy.

Po pierwsze, będziesz potrzebować miejsca na przechowywanie Dash. W tym celu będziesz musiał zdobyć portfel. Twój Dash nie jest dokładnie przechowywany w portfelu. W końcu to tylko zapis na blockchainie. Zamiast tego potrzebujesz portfela do przechowywania klucza prywatnego. Adres publiczny, który identyfikuje Twoje transakcje, wiąże Cię z kluczem prywatnym.

Utrata lub kradzież klucza prywatnego to katastrofa, ponieważ nie ma sposobu, aby udowodnić, że jest Twój. Bez udowodnienia własności nie możesz odzyskać środków. Istnieje kilka różnych rodzajów portfeli kryptowalut, w tym:

  • Portfele sprzętowe
  • Portfele papierowe
  • Aplikacje portfela
  • Portfele internetowe

Wybór portfela to kluczowa decyzja. Twój wybór zależy od pożądanego stosunku bezpieczeństwa do wygody.

Portfel sprzętowy to najbezpieczniejsza opcja, ale też najmniej wygodna. Portfele sprzętowe to małe urządzenia, które w razie potrzeby mogą łączyć się z Internetem. Chociaż możliwe jest, że portfel sprzętowy może zostać zhakowany, jest to trudne. Dla porównania, aplikacje portfeli i strony internetowe są znacznie bardziej podatne na ataki.

Jeśli zdecydujesz się na rozszerzenie portfel sprzętowy, rozważ Ledger Nano X i Trezor Model T. Oba są bardzo bezpieczne i niezawodne.

Umowa portfela Ledger jest teraz aktywna:

Najlepszym sposobem na przechowywanie klucza prywatnego w miejscu zabezpieczonym przed hakerami jest kartka papieru. W ogóle nie ma sposobu, aby go zhakować. Problem w tym, że kawałki papieru łatwo się zgubić i spalić w ogniu.

Jeśli chcesz używać Dasha do płacenia za rzeczy zgodnie z przeznaczeniem, będziesz musiał zaryzykować za pomocą aplikacji lub innej praktycznej metody. Możesz spróbować zatrzymać wydawanie pieniędzy w aplikacji portfela Dash, a resztę przenieść do bezpieczniejszego portfela.

Jeśli zdecydujesz zacznij handlować Dash, zdecydowanie zalecamy wybranie jednego z nich trzy opcje: Coinbase, Binance i Coinmama.

Dopóki masz Dash do stracenia, świadomość bezpieczeństwa jest zawsze najlepszą polityką.

Mamy nadzieję, że ten samouczek pomógł ci dowiedzieć się, jaki jest najlepszy sposób na zdobycie Dash.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me