Historia podziału Ethereum i Ethereum vs Ethereum Classic z 2016 roku to bardzo interesująca i ważna historia do usłyszenia. Dzieje się tak, ponieważ niektórzy uważali to za świetny pomysł, a inni go nienawidzili!

Ten łatwy do naśladowania przewodnik rozpocznie się od wyjaśnienia, dlaczego nastąpił podział i jak stworzył zupełnie nowy łańcuch bloków i kryptowalutę o nazwie Ethereum Classic.

Następnie wyjaśnię, czym różnią się te dwa łańcuchy bloków i jak każda z ich walut zachowała się pod względem ceny od momentu podziału.

Po przeczytaniu mojego przewodnika Ethereum vs Ethereum Classic od początku do końca, będziesz mógł sam zdecydować, który z nich wolisz! Albo jako inwestor, albo jako użytkownik.

Więc na co czekasz? Chodźmy i dowiedzmy się dokładnie, co się stało podczas podziału Ethereum!

Ethereum vs Ethereum Classic: Jak to się wszystko zaczęło


Ethereum, wydane w 2015 roku po stworzeniu go przez Vitalika Buterina w 2014 roku, stworzyło możliwości blockchain wykraczające daleko poza transakcje finansowe. W przeciwieństwie do Bitcoina, który nadaje się tylko do przesyłania środków, Ethereum pozwala ludziom tworzyć coś, co nazywa się inteligentnymi kontraktami.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Inteligentna umowa pozwala dwóm lub więcej osobom na zawarcie umowy bez potrzeby korzystania z osoby trzeciej. Krótko mówiąc, wyobraź sobie, że chcesz co roku automatycznie wysyłać znajomemu pieniądze w dniu jego urodzin.

Tak, możesz to zrobić samodzielnie, wchodząc do lokalnego banku, ale jak fajnie byłoby skonfigurować inteligentną umowę, aby można było ją wysłać automatycznie bez konieczności korzystania z banku?

To tylko niewielka część tego, co potrafią inteligentne kontrakty; możliwości, które otwierają, są nieograniczone. Inteligentne kontrakty można tworzyć na prawie wszystko. Wynajem, ubezpieczenie, gry, głosowanie, inwestycje i wiele więcej!

Gwarantują rzetelną realizację kontraktu – to znaczy, że nie ma nikogo, komu można ufać.

Aby dowiedzieć się więcej o inteligentnych kontraktach, przeczytaj nasze Co to jest inteligentny kontrakt przewodnik. Tylko upewnij się, że wrócisz, ponieważ historia splitu Ethereum vs Ethereum Classic ma się stać naprawdę interesująca!

Wiedząc więc, jak świetne są inteligentne kontrakty, ktoś zdecydował się stworzyć nowy projekt o nazwie DAO, co oznacza Zdecentralizowaną Autonomiczną Organizację. Koncepcja DAO była jak fundusz venture capital, który działałby w zdecentralizowanym ekosystemie.

Aby projekt mógł się rozpocząć, potrzebował dużej inwestycji ze strony społeczności kryptowalut. Kiedy mówię duże, mam na myśli bardzo duże. W rzeczywistości w ciągu zaledwie 28 dni zebrano łącznie 150 milionów dolarów z ETH!

Ludzie byli tak podekscytowani projektem DAO, że zebrał on prawie 14% wszystkich monet ETH w obiegu!

To, co stało się później, będzie dla ciebie szokiem. Po tym, jak DAO zakończyło kampanię inwestycyjną, zostało zhakowane! Ktoś ukradł więcej niż 1/3, czyli 50 milionów dolarów, z portfela DAO.

To nie był problem z bezpieczeństwem w łańcuchu blokowym Ethereum, tylko dlatego, że programiści DAO popełnili błąd podczas tworzenia technologii.

Po ataku, gdy inwestorzy kryptowalut obawiali się, że jego cena może spaść, wartość ETH szybko wzrosła z 20 do 13 USD.

Ze względu na to, jak zbudowano inteligentny kontrakt DAO, haker nie mógł uzyskać dostępu do skradzionych 50 milionów dolarów dopiero po 28 dniach! Tak więc społeczność Ethereum musiała zdecydować, co z tym zrobić.

Twórcy Ethereum zasugerowali dwie możliwe opcje.

  • Utwórz hard fork w łańcuchu bloków Ethereum
  • Nic nie robić

Tutaj zaczęły się spory między Ethereum a Ethereum Classic, a oto dlaczego!

Stwórz Hard Fork

Jeśli nie masz pewności, czym jest ciężka praca, zasadniczo oznacza to, że wprowadzane są zmiany w oryginalnym kodzie łańcucha bloków. Następnie blockchain dzieli się na dwie części. (Nowy składa się z węzłów / komputerów w łańcuchu bloków, które pobrały aktualizację).

Jeśli potrzebne są drobne zmiany, nazywa się to miękkim widelcem; jeśli potrzebne są duże zmiany, nazywa się to hard fork!

Przedstawiony pomysł polegał na tym, że skradziono tak dużo pieniędzy, a hakerzy będą mogli je wydać w ciągu 28 dni, dlatego należy zrobić hard fork.

Aby zrozumieć, czym jest hard fork, pomyśl o używanym komputerze.

  1. Wyobraź sobie, że pewnego dnia otrzymujesz powiadomienie z systemu Windows z informacją, że masz 28 dni na uaktualnienie komputera do najnowszej wersji, w przeciwnym razie nie będzie on w stanie rozpoznać nowych aktualizacji.
  2. Jeśli nie zdecydujesz się na aktualizację, komputer rozpozna tylko aktualizacje, które wydarzyły się przed hard forkiem!
  3. W świecie kryptowalut każdy, kto nie zaktualizuje oprogramowania do nowego oprogramowania, nie będzie w stanie zweryfikować nowych transakcji!

Ukończenie hard forka pozwoliłoby programistom Ethereum zwrócić pieniądze wszystkim osobom, które straciły pieniądze na inwestowaniu w DAO.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Nic nie robić

Niektórzy ludzie uważali, że tworzenie twardego rozwidlenia oryginalnego łańcucha bloków byłoby sprzeczne z przekonaniem, że łańcuchy bloków powinny być zdecentralizowane.

Chociaż ci ludzie rozumieli, że wiele osób straciło pieniądze, myśleli, że ważniejsze jest, aby Ethereum działało tak, jak było.

Komiks Ethereum vs Ethereum Classic

Twierdzili, że włamanie nie było spowodowane blockchainem Ethereum, ale słabym zabezpieczeniem w projekcie DAO. Ostatecznie „kod jest prawem” i nie można go unieważnić!

O czym zadecydowano? Ethereum vs Ethereum Classic Split

Ponieważ nie można wprowadzić zmian w łańcuchu bloków bez głosowania, społeczność Ethereum musiała zdecydować, która opcja jest najlepsza. Którą opcję byś wybrał?

Cóż, większość ludzi zdecydowała, że ​​za dużo pieniędzy jest zaangażowanych, aby nic nie robić, więc stworzyli hard fork!

Po tej decyzji blockchain Ethereum zachował swoją nazwę, ale teraz działał na twardym widelcu.

Osoby, które nie zgodziły się z forkiem, zdecydowały się pozostać przy oryginalnym blockchainie. Jednak teraz nazywało się to Ethereum Classic!

Więc teraz wiesz, jak rozpoczął się argument Ethereum vs Ethereum Classic i dlaczego zakończył się podziałem! Teraz wyjaśnię główne różnice między dwoma łańcuchami bloków!

Ethereum vs Ethereum Classic

Ethereum vs Ethereum Classic: różnice

W rzeczywistości naprawdę nie ma dużej różnicy między Ethereum a Ethereum classic! Musisz pamiętać, że hard fork został stworzony, aby wymazać 150 milionów dolarów, które zostały wysłane do DAO, a nie po to, aby dokonać żadnych konkretnych ulepszeń technologii.

Nie zapominaj, że możesz również zobaczyć, jak ludzie opisują podział Ethereum jako ETC vs ETH. To tylko kody walut, które są używane do opisania Ethereum Classic (ETC) i Ethereum (ETH)!

Przejdźmy więc dalej i zobaczmy, jak zaszedł podział Ethereum vs Ethereum Classic!

Ethereum vs Ethereum Classic: dotychczasowa historia

Teraz powinieneś dobrze zrozumieć historię Ethereum vs Ethereum Classic i ich podobieństwo. Teraz zobaczmy, jak obaj radzili sobie od czasu podziału w 2016 roku!

Ethereum spisał się naprawdę dobrze. W rzeczywistości tylko w 2017 roku zwiększył swoją wartość o ponad 10 000%! I jest teraz drugim najpopularniejszym blockchainem za Bitcoinem

Istnieje kilka powodów, dla których Ethereum radzi sobie tak dobrze. Po pierwsze, kiedy powstają nowe kryptowaluty, wielu z nich decyduje się na zbudowanie swojego projektu na bazie łańcucha blokowego Ethereum.

Nie tylko zwiększa to wartość Ethereum, ale także zwiększa jego reputację i zwiększa zapotrzebowanie na Ether. Ponieważ jest to wymagane dla wszystkich transakcji dokonywanych przez aplikacje zbudowane na Ethereum.

Po drugie, podczas zbierania funduszy większość ICO (początkowych ofert monet) żąda teraz Ethereum zamiast Bitcoina. Stosowane ilości są zwykle dość duże, więc po raz kolejny zwiększa to zapotrzebowanie na eter!

Uwaga: ICO to sposób na pozyskanie funduszy dla nowych projektów kryptowalut. Zwykle proszą o Ethereum iw zamian dają inwestorom własny nowo utworzony token / kryptowalutę!

Po trzecie, oryginalny zespół programistów, który stworzył Ethereum, przeniósł się na twardy rozwidlony łańcuch blokowy, pozostawiając Ethereum Classic w tyle. Obejmuje to Vitalika Buterina, który jest jednym z najbardziej szanowanych programistów w społeczności blockchain!

Daje to ludziom większe zaufanie do projektu Ethereum i właśnie dlatego radził sobie tak dobrze.

Chociaż Ethereum Classic jest mniej popularny niż Ethereum, nadal stał się uznaną monetą. W 2017 roku odnotował wzrost o ponad 1500%, jednak jest to znacznie mniej niż wzrost Ethereum.

Wykres Ethereum vs Ethereum Classic

Jednym z powodów jest to, że zespół programistów nie jest tak znany jak zespół Ethereum. To daje ludziom mniejszą pewność co do tego, co mogą osiągnąć.

Chociaż mniej osób korzysta z Ethereum Classic, oznacza to, że transakcje mogą być przetwarzane szybciej, ponieważ sieć jest mniej obciążona!

Teraz, gdy już dobrze rozumiesz, jak obie monety zachowywały się od czasu podziału, zobaczmy, czy pomogę Ci zdecydować, którą wybrać!

Ethereum vs Ethereum Classic: którego należy użyć?

Decyzja o tym, której kryptowaluty użyć, jest trudnym pytaniem. W Ethereum vs Ethereum Classic nie ma wątpliwości, że Ethereum odniosło znacznie większy sukces niż Ethereum Classic, co widać wyraźnie po jego wartości.

Jest popularny nie tylko wśród inwestorów i ICO, ale wiele nowych kryptowalut również buduje swoją platformę na bazie łańcucha blokowego Ethereum. Te pozytywy sprawiły, że Ethereum jest drugim najpopularniejszym projektem kryptowalutowym.

Jednak może nie zgadzasz się z hard fork, tak jak zrobił to Ethereum Classic? Jeśli uważasz, że to nie powinno się wydarzyć, istnieje możliwość, że w dłuższej perspektywie coraz więcej osób się zgodzi.

Jedną z najbardziej interesujących rzeczy, na które można się spodziewać, jest możliwość przejścia z Proof of Work do Proof of Stake. To znacznie zmniejszy ilość energii wymaganej przez węzły / komputery do weryfikacji transakcji Ethereum!

Deweloperzy Ethereum pracują również nad nowymi protokołami do nadchodzącej zmiany Proof of Stake. Co zwiększy liczbę transakcji, które blockchain Ethereum może przetwarzać na sekundę?

Jeśli ETC pozostanie na Proof of Work, będzie to największa różnica w technologii, jaką kiedykolwiek miały dwa Ethereum.

Ethereum vs Ethereum Classic: Wniosek

Jeśli przeczytałeś nasz przewodnik Ethereum vs Ethereum Classic od początku do końca, powinieneś teraz dobrze zrozumieć, dlaczego doszło do podziału! Już nie będziesz się zastanawiać „Co to jest Ethereum Classic?”!

Jak już wiesz, jest to naprawdę interesująca historia i coś, z czym ludzie do dziś się nie zgadzają! Gdybyś był wtedy zaangażowany w Ethereum, czy wolałbyś robić rozwidlenie, czy nic nie robić?

Powinieneś także teraz być w stanie podjąć decyzję, która moneta według Ciebie odniesie największy sukces w przyszłości. Chociaż Ethereum zrobił jak dotąd wszystko, co najlepsze, czy myślisz, że Ethereum Classic też poradzi sobie dobrze?

Wspaniałe jest to, że obie monety są bardzo łatwe do kupienia, ponieważ większość giełd je wymienia!

Co myślisz o moim przewodniku po Ethereum vs Ethereum Classic? Bardzo chciałbym usłyszeć Twoje myśli!

Czy posiadasz monety z którymś z łańcuchów bloków, a jeśli tak, to który? Może zdecydowałeś się zainwestować w jedno i drugie!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me