Latem 2017 roku moneta Antshares zmieniła nazwę na NEO. Od tego dnia wartość NEO wzrosła z 10,51 USD do rekordowego poziomu 196,85 USD w styczniu 2018 roku. Fala, która odbyła się w świecie kryptowalut, przyniosła NEO tytuł „Ethereum of China”.

Więc to musi być całkiem poważna sprawa, prawda?

Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się wszystkiego o tym, czym jest NEO, jak kupić NEO, gdzie kupić NEO i czy NEO to dobra inwestycja. Zanim przejdziemy do tego, jak możesz kupić NEO, opowiem Ci trochę o historii i historii stojącej za NEO.

(Jeśli znasz już NEO i czujesz się pewnie w swojej wiedzy, możesz przejść do sekcji „Jak kupić NEO”!)

Zacznijmy!

Podsumowanie NEO Crypto


NEO jest często określane jako Ethereum of China. Jest to pierwszy chiński blockchain typu open source. Oznacza to, że oryginalny kod jest udostępniany bezpłatnie i może być rozpowszechniany i modyfikowany.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Istnieją trzy podstawowe czynniki związane z blockchainem NEO:

 • Zasoby cyfrowe
 • Inteligentne kontrakty
 • Tożsamości cyfrowe

Wizja NEO opowiada się za ideą połączenia Twojej tożsamości cyfrowej z tożsamością w świecie rzeczywistym. To ważna część ekosystemu NEO. NEO wykorzysta nowe formy protokołów identyfikacji cyfrowej, aby ulepszyć sposób istnienia tożsamości elektronicznej.

Inną ważną częścią, którą należy zrozumieć na temat NEO, jest różnica między tokenem NEO a tokenem GAS.

NEO Token a NEO GAS

Kiedy badasz, jak kupić monetę NEO, prawdopodobnie natkniesz się na dwa różne tokeny: token NEO i token GAS. Ten projekt jest innowacyjnym odejściem od modelu używanego przez większość innych monet.

Token NEO jest tokenem zarządzania – służy do głosowania i zarządzania łańcuchem bloków. GAS to token narzędziowy używany do regulowania opłat transakcyjnych. GAS jest również używany do wdrażania i wykonywania inteligentnych kontraktów.

Uwaga: kontrakty inteligentne są wartością programowalną i służą do tworzenia aplikacji działających w łańcuchu bloków. W tym przypadku tym blockchainem jest łańcuch bloków NEO. Aby dowiedzieć się więcej o inteligentnych kontraktach w prostym formacie, zobacz mój Co to jest inteligentny kontrakt przewodnik.

W przypadku wydobycia NEO wirtualnie wydobywa się GAZ za pomocą tokena NEO. Każdy token GAS zużyty w łańcuchu bloków zostanie rozesłany proporcjonalnie do wszystkich posiadaczy NEO. Tak więc, jeśli posiadasz NEO, automatycznie otrzymujesz GAS co miesiąc. Można to traktować jako dywidendę (udział w zyskach), która automatycznie pojawia się w Twoim portfelu cyfrowym.

Dywidendy z GAS to tylko jeden z przykładów wielu narzędzi ekonomicznych, które składają się na inteligentną gospodarkę NEO.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Inteligentne gospodarki

Koncepcja inteligentnej gospodarki jest centralnym elementem wizji NEO. Oznacza to, że NEO chce mieć realną ekonomię na blockchainie.

Funkcje inteligentnej gospodarki pozwoliłyby tysiącom stron na zawieranie umów bez konieczności wzajemnego zaufania. Dzieje się tak, ponieważ funkcje handlowe są egzekwowane za pomocą kodu komputerowego, a nie polegania na którejkolwiek ze stron umowy i / lub władzy centralnej.

Założyciel NEO przewiduje, że aplikacje ekonomiczne będą działały w oparciu o inteligentne kontrakty na blockchainie NEO. Inteligentne kontrakty są tym, co egzekwuje prawa ekonomiczne, których będzie przestrzegał ekosystem NEO.

Na blockchainie NEO jest wiele rzeczywistych działań gospodarczych, które mogą zastąpić systemy ekonomiczne w dzisiejszym świecie, jak portfel NEO. Działalność gospodarcza oparta na blockchain, taka jak ekosystem NEO, sprawia, że ​​transakcje są szybsze i tańsze niż rozwiązania bankowe w świecie rzeczywistym.

Kiedy będziesz badać, jak kupić monety NEO, przekonasz się, że NEO jest projektem bardzo kierowanym przez społeczność. Na całym świecie istnieją setki programistów. Jednak jest bardzo niewielu głównych programistów. Liczba programistów to dobry znak, ponieważ niektóre projekty mają niewielką lub żadną aktywność deweloperską! To nie jest problem z NEO.

Czy to dobra inwestycja?

W styczniu 2017 roku moneta kosztowała 0,13 centa USD. Tego samego dnia, rok później, moneta osiągnęła rekordowy poziom 196,85 USD w 2018 roku. W następnych miesiącach cena ostygła, osiągając najniższy od 12 miesięcy poziom nieco poniżej 45,00 USD na początku kwietnia. Jednak od tego czasu cena stale rośnie.

Od najniższej ceny do najwyższej, NEO był bliski osiągnięcia 700 000% zwrotu z inwestycji. Jeśli poprzedni zwrot z inwestycji jest wskaźnikiem, który jest dla Ciebie ważny, ta liczba powinna Cię zaskoczyć!

Może jesteś teraz gotowy, aby samemu kupić monetę NEO. Poniżej przedstawiamy kilka instrukcji krok po kroku, jak kupić NEO. Możesz skorzystać z tych informacji, aby zdecydować, z której giełdy chcesz skorzystać. Pamiętaj jednak, że powinieneś zawsze skonsultuj się z ekspertem finansowym przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji.

Jak kupić NEO Coin

Bez znaczenia jak chcesz kupić monety NEO, najpierw potrzebujesz Ether (ETH). Uzyskamy to za pomocą Coinbase. Musisz więc skonfigurować plik Coinbase konto, jeśli jeszcze go nie masz.

Aby kupić Ethereum na Coinbase:

 1. Zaloguj się do Coinbase, używając swojej nazwy użytkownika, hasła i telefonu komórkowego (weryfikacja SMS).
 2. Po zalogowaniu się na swoje konto Coinbase przejdź do Kup / Sprzedaj.
 3. Po wybraniu Kup / Sprzedaj w Coinbase, powinieneś wybrać Ethereum jako następny. W polu USD wprowadź równowartość w USD Ethereum, które chcesz kupić (zobaczysz odpowiednią ilość Ethereum w polu ETH po prawej stronie).
 4. Po wpisaniu ilości Ethereum, które chcesz kupić, zaznacz pole „Kup Ethereum natychmiast”. (Zostaniesz poproszony o potwierdzenie za pomocą wiadomości tekstowej, aby przygotować urządzenie mobilne)

Jak przekonwertować z Ethereum do NEO

Coinbase pozwala tylko na zakup BTC, ETH, LTC i BTH. Więc teraz musisz wysłać swój ETH na inną giełdę, abyś mógł kupić monetę NEO. Używam Binance, więc pokażę Ci, jak używać Binance do kupowania monet NEO za ETH, które kupiłeś w Coinbase.

 1. Przejdź do Konta w Coinbase i wybierz przycisk Wyślij poniżej Portfela ETH.

  Portfel ETH

 2. Po kliknięciu Wyślij pojawi się wyskakujące okienko. Wyskakujące okienko zawiera pola wprowadzania, w których należy wprowadzić swój adres. Pozostaw to okno otwarte w jednej karcie i przygotuj się do otwarcia kolejnej karty.
 3. Teraz będziesz musiał udać się do Binance. Na stronie głównej wybierz Fundusze, a następnie Depozyty. (Potrzebujesz konta Binance, więc jeśli go nie masz, załóż je i wróć do tego kroku).

  Jak wpłacić monetę NEO na Binance

 4. Na ekranie Depozyty wyszukaj Ethereum w polu, wpisując „ETH”. Następnie wybierz „kopiuj adres” po prawej stronie ekranu.

  Adres wpłaty ETH

 5. Po wybraniu adresu wróć do drugiej zakładki Coinbase. Wklej adres wpłaty ETH z Binance do pola Odbiorca w menu Coinbase. Jeśli masz prawidłowy adres ETH, obok pola Odbiorca pojawi się zielona ikona weryfikacji. Wpisz kwotę w USD (lub ETH), którą chcesz przesłać na swoje konto Binance. Zwróć uwagę, jak opłata sieciowa wpływa na całkowitą kwotę. Gdy jesteś zadowolony, kliknij niebieskie pole z napisem „Kontynuuj”.
 6. Po wybraniu Kontynuuj zobaczysz kolejne wyskakujące okienko z potwierdzeniem transakcji. Musisz mieć gotowy telefon komórkowy. Wpisz kod weryfikacji dwuetapowej dostarczony przez aplikację uwierzytelniającą. Po wprowadzeniu kodu wybierz Potwierdź.
 7. Po potwierdzeniu transakcji pojawi się kolejne wyskakujące okienko. To wyskakujące okienko umożliwia wyświetlenie statusu transakcji na Etherscan.
 8. Możesz teraz wrócić do swojej zakładki Binance i wybrać Fundusze, a następnie wybrać Historię z rozwijanego menu. Umożliwia to przeglądanie historii depozytów, co jest kolejnym sposobem sprawdzenia, kiedy transakcja zostanie zakończona.

  Historia transakcji Binance

 9. Aby wykonać transakcję po cenie rynkowej, upewnij się, że wybrałeś monetę, którą chcesz handlować (np.NEO / ETH). Musisz również upewnić się, że pole Market zostało prawidłowo wybrane, tak jak pokazuje strzałka po lewej stronie. Strzałka w prawo pokazuje, gdzie wpisujesz, ile NEO chcesz sprzedać. W polu obok możesz wpisać, ile NEO chcesz kupić.

(Kupowanie monety NEO za pomocą opcji Rynku oznacza, że ​​kupujesz lub sprzedajesz NEO po dowolnej aktualnie oferowanej cenie rynkowej. Opcja z limitem daje bardziej szczegółowe opcje kupna i sprzedaży, ale jest nieco bardziej skomplikowana dla początkujących).

Teraz porównam niektóre z wiodących giełd, na których można kupić NEO. Podzielę opłaty transakcyjne, zabezpieczenia i inne potrzebne informacje o każdej giełdzie.

Będziemy kontynuować rozmowę o Binance, aby rozpocząć.

Giełdy NEO: Binance

Binance to dobra giełda, ponieważ jest łatwa w użyciu. Była to jedna z pierwszych giełd, z których zacząłem korzystać, kiedy zacząłem handlować kryptowalutami. Używając go, nauczyłem się wielu rzeczy. Monety na giełdzie cieszą się dość dobrą opinią. Binance pobiera opłatę handlową w wysokości 1%. Jeśli masz BNB (Binance Coin), możesz go użyć do obniżenia opłat transakcyjnych o 50%, dzięki czemu zostaniesz obciążony tylko 0,5% LUB Binance utrzymuje 1% opłaty transakcyjnej. Jeśli masz BNB (Binance Coin), możesz go użyć do obniżenia opłat transakcyjnych o 50%, tak aby opłata wynosiła tylko 0,05%. Nieźle, eh?

Niektóre z największych wad Binance w większości istniały wcześnie i nie stanowią już problemów. Obejmował brak komunikacji w języku angielskim i brak interakcji ze społecznością. Jednak z biegiem czasu Binance stało się znacznie bardziej przejrzystą giełdą.

Na Binance obraca się ponad 2 miliardy dolarów dziennie! Z tych 2 miliardów około 29 milionów dolarów jest wykorzystywanych do handlu NEO.

Giełdy NEO: Upbit

Ta giełda ma mniej więcej taki sam wolumen obrotu NEO jak Binance, oscylujący wokół 29 milionów dolarów dziennie. Upbit dominuje tam, gdzie ludzie kupują monety NEO w Korei Południowej. Codziennie na giełdzie znajduje się ponad 1,8 miliarda USD. Do wszystkich zleceń pobierana jest opłata transakcyjna w wysokości 25% KRW, a także prowizja za wypłatę 0,01-1000 KRW, która różni się w zależności od wypłacanej kwoty.

Jednak Upbit pozostawił pewne pytania w umysłach inwestorów, ponieważ są oni jedyną dużą giełdą w Korei, która nie popiera samoregulacji. Zalecenie dotyczące samoregulacji wyszło od rządu Korei Południowej, więc było nieco zaskakujące, że Upbit nie brał udziału.

Jednak Upbit nie ma żadnego obowiązku uczestnictwa, więc nie jest to tak konfrontacyjne, jak niektóre źródła podały wiadomości. Oczywiście nie wpłynęło to na to, ile osób zdecydowało się kupić monety NEO na giełdzie Upbit.

Giełdy NEO: Bitfinex

Ta platforma handlowa z siedzibą w Hongkongu od dłuższego czasu jest największą platformą wymiany bitcoinów; moneta obecnie stanowi około 30% obrotu Bitcoinem. Obecnie na giełdzie znajduje się obecnie ponad 17 milionów dolarów NEO.

Struktura opłat Bitfinex opiera się na poziomie, na którym wyższe transakcje otrzymują korzystniejsze stawki opłat. Poniższa kolumna ilustruje strukturę opłat w Bitfinex:Realizacja zamówienia w ciągu ostatnich 30 dni

Giełdy NEO: CoinEgg

W momencie publikacji tej publikacji wartość obrotu CoinEgg wynosiła nieco poniżej 60 milionów dolarów dziennie. NEO była drugą co do wielkości monetą w obrocie na platformie, odpowiadając za ponad 11 milionów obrotów dziennie. CoinEgg ma 0,10% opłaty za wszystkie transakcje. Jak widać, niektóre giełdy pobierają stałą opłatę transakcyjną, podczas gdy inne stosują wielopoziomowe opłaty transakcyjne.

Giełda ma siedzibę w Wielkiej Brytanii. Jedną z głównych wad tej giełdy jest to, że handluje ona tylko z BTC. Nie oferuje również żadnego rodzaju integracji z walutami fiducjarnymi.

Giełdy NEO: OKEx

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć o OKEx, jest to, że było to przedmiotem hackowania bitcoinów za 3 miliony dolarów w październiku 2017 r. Haker zalogował się z niemieckiego adresu IP i handlował parami handlowymi BTC-ETH, aby sprzedać wszystkie bitcoiny w ciągu jednej godziny. Stało się to w Chinach, a tamtejsza policja odmówiła podjęcia sprawy z powodu punktu widzenia tego kraju w kwestii Bitcoina w tamtym czasie.

Jednak pomimo wyłączności i hackowania giełdy, giełda znajduje się w 5 najlepszych giełdach NEO pod względem wolumenu, więc uznałem, że powinna znaleźć się na liście.

Wolumen obrotu dziennego wynosi mniej niż 8 milionów dolarów. Stanowi mniej niż 5% całkowitego dziennego wolumenu obrotu NEO. Struktura opłat w OKEx działa na podobnej strukturze jak Bitfinex z modelem opłat dla twórców / przyjmujących (producent = -0,1%, taker = 0,1%).

Wniosek

Wiesz już, czym jest NEO, w jaki sposób możesz wymienić ETH, aby go zdobyć i na jakich giełdach można kupić monety NEO.

NEO zdecydowanie wykazał znaczny zwrot z inwestycji dla pierwszych użytkowników monety; jak wcześniej wspomniano, wzrosła o ponad 700 000% od najniższej do najwyższej ceny. (Zwariowane rzeczy!)

Cena może być uzasadniona ze względu na fakt, że NEO może obsłużyć 10000 transakcji na sekundę, ale jedną z największych przeszkód powstrzymujących NEO są chińskie regulacje – ich stanowisko w sprawie kryptowaluty jest niestabilne.

Jednak kiedy regulacje w Chinach zostaną bardziej ustabilizowane, wierzę, że moneta wystartuje dalej niż wcześniej.

Czy będziesz więc kupować monetę NEO? Jeśli tak, z której giełdy zamierzasz skorzystać? Czy śledziłeś mój krok po kroku na Coinbase i Binance, czy też wybrałeś inną opcję? Daj mi znać!

Ważna uwaga: przed zakupem monety NEO lub dokonaniem jakiejkolwiek innej inwestycji skonsultuj się z ekspertem finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me