IOTA – kryptowaluta, która nie korzysta z łańcucha bloków. Zgadza się! Zamiast tego IOTA używa własnej formy technologii rozproszonej księgi zwanej The Tangle!

W każdym razie, przejdźmy do tego – zakładam, że kupiłeś sobie monety IOTA i teraz chcesz poznać najlepsze miejsce do ich przechowywania? Albo to, albo przyglądasz się temu przed zakupem IOTA. Cóż, cokolwiek to jest, zdecydowanie trafiłeś we właściwe miejsce!

W moim przewodniku po portfelu IOTA zacznę od omówienia, dlaczego ważne jest, aby przechowywać monety w prywatnym portfelu, zamiast zostawiać je na giełdzie zewnętrznej.

Następnie omówię niektóre z różnych typów portfeli i to, w jaki sposób ten, który wybierzesz, będzie zależał od pewnych czynników, takich jak dodatkowe bezpieczeństwo lub dodatkowa wygoda..

Na koniec opowiem o niektórych z najlepszych portfeli IOTA na rynku, a także o kilku nowych i ekscytujących, które wkrótce zostaną wydane!

Więc na co czekasz? Zacznę od wyjaśnienia, dlaczego POTRZEBUJESZ portfela IOTA!


Portfel IOTA – dlaczego go potrzebujesz?

Kupując kryptowaluty na scentralizowanej giełdzie (np. Binance, Bittrex itp.), Ufasz komuś innemu – scentralizowanej giełdzie.

Oznacza to, że wpłacając środki, ufasz, że giełda je ochroni. Największym ryzykiem związanym z zaufaniem firmie korzystającej ze scentralizowanych serwerów jest to, że jeśli zostaną zhakowani, cała baza danych jest zagrożona.

Niestety, odkąd Bitcoin został stworzony w 2009 roku, było wiele, wiele hacków.

W 2016 roku na głównej giełdzie kryptowalut Bitfinex zhakowano swoje serwery, co pozwoliło przestępcom ukraść ponad 120000 BTC. Wtedy było to 72 miliony dolarów.

Wykres cen Bitfinex

W następnym roku na giełdzie CoinDash skradziono Ethereum o wartości ponad 7 milionów dolarów. Ponownie, scentralizowane serwery zostały zhakowane, co umożliwiło hakerom kradzież funduszy innych osób.

Więc co się stanie, jeśli giełda zostanie zhakowana i ukradną twoje pieniądze? Niestety dla Ciebie nie ma gwarancji, że wymiana Ci go zwróci. Dlatego bardzo ważne jest, aby przenieść swoje monety do własnego portfela IOTA, z dala od jakiejkolwiek scentralizowanej wymiany.

Teraz, gdy już wiesz, dlaczego ważne jest, aby nigdy nie zostawiać monet na wymianie, w następnej części mojego przewodnika po portfelu IOTA omówimy różne rodzaje dostępnych portfeli.

Różne rodzaje portfeli

Zanim omówię różne rodzaje dostępnych portfeli, ważne jest, aby pamiętać, że IOTA to wciąż bardzo nowy projekt. Oznacza to, że w tej chwili nie mają portfela, który pasowałby do każdego typu. Jednak opracowywanych jest wiele nowych portfeli, więc istnieje duża szansa, że ​​nie będziesz musiał czekać zbyt długo, zanim otrzymasz odpowiedni portfel.

Portfel IOTA

Portfel internetowy

Portfel internetowy jest najmniej bezpiecznym portfelem na rynku i oznacza po prostu, że możesz uzyskać dostęp do swoich monet tylko przez przeglądarkę internetową. W rzeczywistości, w podanym wcześniej przykładzie, w którym zhakowano scentralizowane giełdy, jest to przykład portfela internetowego.

Chociaż portfele internetowe są najbardziej zagrożone, są również najwygodniejsze. Oznacza to, że jeśli chcesz szybko wysłać komuś jakieś środki, najlepiej skorzystać z portfela internetowego.

Pamiętaj jednak, że w portfelu internetowym powinieneś przechowywać tylko niewielkie ilości monet IOTA, na wypadek, gdyby stało się coś złego.

Korzystając z portfela internetowego, przekazujesz również kontrolę nad swoimi środkami innej osobie. To tak, jakby pozwolić komuś, kogo nie znasz, dbać o twoje oszczędności, a następnie poprosić go o dostęp do nich, gdy tego potrzebujesz – jeśli masz taką ilość monet IOTA, których nie chcesz stracić, to zdecydowanie nie jest to sposób na ich przechowywanie!

Portfel IOTA

Portfel mobilny

Jak sama nazwa wskazuje, portfel mobilny służy do przechowywania monet na urządzeniu mobilnym. Jest to korzystne, ale są też pewne wady.

Po pierwsze, wysyłanie i otrzymywanie środków jest bardzo wygodne. Nie tylko masz natychmiastowy dostęp do swoich monet, ale możesz także korzystać z funkcji skanowania QR. To jest jak kod kreskowy skanowany przez telefon, który może następnie automatycznie konwertować kod kreskowy na unikalny adres portfela.

Na przykład w miejscach takich jak Japonia, gdzie obecnie istnieje ponad 200 000 sklepów w świecie rzeczywistym, które akceptują płatności w kryptowalutach, możesz po prostu zeskanować telefon przy kasie, a środki zostaną automatycznie przesłane do sprzedawcy!

Nigdy nie zapominaj, że jeśli ktoś jest w stanie ukraść twój telefon, może uzyskać dostęp do twoich monet, zanim będziesz miał szansę je przywrócić na innym urządzeniu. Ponadto urządzenia mobilne nie są w 100% zabezpieczone przed złośliwym oprogramowaniem lub wirusami.

Portfel IOTA

Portfel na biurko

Ta konkretna opcja jest nieco bezpieczniejsza niż portfel mobilny, jednak jest nieco mniej wygodna. Zasadniczo pobierasz portfel na komputer lub laptop, a następnie przechowujesz swoje monety offline. Jedynym momentem, w którym portfel musi połączyć się z Internetem, jest fakt, że chcesz wysłać komuś środki.

Kiedy korzystasz z renomowanego portfela na komputery stacjonarne, Twoje klucze prywatne nie są przechowywane na serwerach osób trzecich, co oznacza, że ​​tylko Ty masz do nich dostęp. Jednocześnie oznacza to również, że jeśli je zgubisz, twoje monety przepadną na zawsze!

Podobnie jak w przypadku portfela mobilnego, Twoje monety są narażone na wiele sposobów. Na przykład za każdym razem, gdy łączysz się z Internetem, Twój portfel jest podatny na ataki, zwłaszcza jeśli haker jest w stanie zainfekować Twój laptop wirusem lub keyloggerem.

Ponadto, jeśli zapomnisz wykonać kopię zapasową portfela i urządzenie się zepsuje, możesz stracić monety IOTA. Nigdy nie pozwalaj nikomu używać swojego laptopa bez Twojej obecności i nie zostawiaj go bez opieki w warsztacie!

Portfel IOTA

Portfel sprzętowy

Jednym zdaniem, portfel sprzętowy kryptowaluty jest tak bliski prawdziwego sejfu, jak masz zamiar dostać za swoje monety IOTA! Zasadniczo twoje monety są przechowywane w trybie offline na fizycznym urządzeniu sprzętowym, co oznacza, że ​​jest ono zawsze podłączone do serwera tylko po podłączeniu.

Aby uwierzytelnić przelew środków, musisz wprowadzić kod PIN do portfela sprzętowego. Nawet gdyby ktoś ukradł portfel, hakerzy nie mogliby uzyskać dostępu do twoich monet. Zamiast tego możesz je odzyskać, używając frazy odzyskiwania hasła!

W przeciwieństwie do innych typów portfeli, o których wspomniałem, w rzeczywistości będziesz musiał zapłacić za portfel sprzętowy, ale jeśli chcesz pomieścić dużą liczbę monet, jest to warte inwestycji.

Teraz, gdy już wiesz o różnych typach portfeli kryptowalut, omówię teraz, który z dostępnych obecnie portfeli IOTA jest najlepszym portfelem IOTA.!

Znaleziono najnowszy kupon portfela księgi:

Portfel IOTA – który jest najlepszy?

Chociaż zespół IOTA po raz pierwszy rozpoczął pracę nad swoim projektem w 2015 roku, wciąż jest tylko kilka portfeli do wyboru. Oto trzy, do których masz natychmiastowy dostęp.

Lekki portfel GUI IOTA

Lekki portfel GUI IOTA jest idealny dla początkujących, ponieważ jest naprawdę prosty w instalacji.

Szukasz MAC z portfelem IOTA? Masz szczęście! Jest dostępny do pobrania na MAC, Windows i Linux. Jednak ten konkretny portfel IOTA nie jest kompatybilny z urządzeniami mobilnymi.

Aplikacja portfela mobilnego IOTA

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jesteś jedyną osobą, która kiedykolwiek ma dostęp do twoich kluczy prywatnych, co oznacza, że ​​nie są one przechowywane przez osoby trzecie.

Podczas pierwszej konfiguracji zostaniesz zapytany, czy chcesz zainstalować pełny, czy lekki węzeł. Jeśli jesteś początkującym i chcesz zachować prostotę i bezpieczeństwo, najlepiej wybrać lekki węzeł.

Jeśli podoba Ci się dźwięk tego portfela IOTA, możesz go pobrać z ta strona internetowa.

Lekki portfel Nostalgia IOTA

Ponownie, jeśli szukasz portfela IOTA dla komputerów Mac, Windows lub Linux, masz szczęście! Lekki portfel Nostalgia IOTA jest dostępny do pobrania na urządzenia z systemem Windows, Mac i Linux, co czyni go lekkim portfelem IOTA na komputery stacjonarne.

Wiadomo, że ma naprawdę dobre funkcje bezpieczeństwa, jednak jest dość skomplikowany w użyciu. Tak więc, jeśli nie masz dobrego zrozumienia podstawowego kodowania, może to nie być najlepszy portfel IOTA dla Ciebie.

Lekki portfel Nostalgia IOTA

Jeśli jesteś w stanie korzystać z Nostalgii, korzystanie z niej zapewni Ci najszybszy dostęp do sieci IOTA, dzięki czemu będzie to naprawdę wygodne, jeśli potrzebujesz dokonać szybkich płatności.

Klikając to połączyć, możesz znaleźć instrukcje, jak to skonfigurować, a także znaleźć link do pobrania portfela IOTA bezpośrednio na swoje urządzenie.

Portfel IOTA dla Androida

Ostatnim portfelem na mojej liście jest oficjalny portfel IOTA na Androida. Jest to oczywiście portfel mobilny, który zapewnia dużą wygodę w podróży.

Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać oficjalną aplikację i możesz wysyłać, przechowywać lub odbierać portfel monet IOTA do portfela. Inne funkcje obejmują skaner QR, kurs wymiany walut IOTA-Fiat i dodatkowe narzędzia do haseł.

Portfel został niedawno wydany, co oznacza, że ​​nadal jest w fazie beta. Niestety, ponieważ portfel jest wciąż w początkowej fazie, pojawiło się sporo skarg dotyczących błędów.

Portfel IOTA BETA

Jeśli masz szczęście, że masz telefon z Androidem, możesz kupić oficjalny portfel IOTA na Androida, odwiedzając sklep Google Play.

Wiem, o czym prawdopodobnie myślisz. Czy to to? Na tym etapie obawiam się, że tak. Platforma IOTA nie jest jeszcze gotowym produktem, więc minie jeszcze trochę czasu, zanim wszystko będzie gotowe do pracy.

Nie martw się jednak, jest wiele do zrobienia. Następnie przyjrzymy się niektórym portfelom IOTA, które mają zostać wydane w przyszłości.

(Nawiasem mówiąc, jeśli chcesz przeczytać mój kompletny przewodnik na temat „Co to jest IOTA?”, Możesz uzyskać do niego dostęp, klikając tutaj!)

Portfel IOTA – rośnie i nadchodzi?

Chociaż liczba dostępnych obecnie portfeli IOTA jest bardzo ograniczona, jest kilka nowych, które są obecnie w fazie rozwoju. Jeśli szukasz portfela IOTA dla komputerów Mac, dotyczy to również Ciebie! Poniżej wymieniłem dwa, na które moim zdaniem warto zwrócić uwagę.

Portfel Trinity

Portfel Trinity jest opracowywany przez studenta z University College London (UCL) i oczekuje się, że zostanie wkrótce wydany. Zgodnie z najnowszym ogłoszeniem z marca 2018 r., Trinity Wallet będzie pierwszym przyjaznym dla użytkownika portfelem IOTA, który wejdzie na rynek.

Dostępnych będzie wiele funkcji, w tym wiele języków, tryb podstawowy lub ekspercki oraz możliwość drukowania portfela papierowego IOTA.

Uwaga: Portfel papierowy IOTA to sposób na przechowywanie kluczy prywatnych w trybie offline. W rzeczywistości jest to po prostu drukowanie ich na kartce papieru! Pamiętaj tylko, aby zabezpieczyć portfel papierowy IOTA, ponieważ jest podatny na uszkodzenia od ognia itp. – rozważ laminowanie!

Portfel Trinity jest w końcowej fazie rozwoju i oczekuje się, że po uruchomieniu zostanie wydany na wszystkich typach urządzeń, w tym iOS!

Portfel Nelium

Nelium to kolejny przyjazny dla użytkownika portfel, który jest obecnie opracowywany. Gdy będzie gotowy do wydania, ten portfel IOTA będzie kompatybilny zarówno z systemem Android, jak i iOS, co czyni go portfelem wyłącznie mobilnym. Główną zaletą korzystania z portfela Nelium jest to, że będzie on absolutnie idealny dla początkujących.

Aplikacja mobilnego portfela Nelium

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, twoje prywatne nasiona są zawsze przechowywane na twoim urządzeniu mobilnym, więc nigdy nie są widziane przez serwery Nelium. Interfejs użytkownika jest przejrzysty, a także opcja skanowania kodu QR, co bardzo ułatwia transfer środków

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat tego konkretnego portfela IOTA lub chcesz wiedzieć, kiedy ma zostać wydany, kliknij łącze tutaj!

Ledger Nano S IOTA

Najlepsze zachowałem na koniec! W kwietniu 2018 zespół IOTA ogłosił, że ich kryptowaluta wkrótce będzie kompatybilna z portfelem Ledger Nano S.!

Ledger to portfel sprzętowy, który, jeśli pamiętasz z wcześniejszych części mojego przewodnika, jest tak blisko sejfu, jak tylko możesz. Będzie to najbezpieczniejszy sposób przechowywania twoich monet IOTA, ponieważ nawet jeśli Twój portfel sprzętowy zostanie skradziony, nadal możesz odzyskać dostęp do swoich środków.

Należy pamiętać, że Ledger Nano S należy kupować wyłącznie z oficjalnej strony internetowej, do której można uzyskać dostęp przez klikając ten link.

Jeśli jest to portfel, który Cię interesuje, sprawdzaj aktualizacje. Gdy zostanie dostosowany, będzie cię to kosztować około 90 euro.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Wniosek

A więc gotowe! Jeśli przeczytałeś mój przewodnik po portfelach IOTA od początku do końca, powinieneś teraz dobrze rozumieć różne typy portfeli.

Jakich portfeli zwykle używasz? Czy lubisz dźwięk papieru IOTA?

Powinieneś także mieć dobry pomysł na trzy portfele IOTA, które są obecnie dostępne. Czy któryś z nich brzmi dla ciebie dobrze? Wiem, że w tej chwili jest to naprawdę ograniczone, ale dobrą rzeczą jest to, że obecnie opracowuje się kilka fajnych portfeli.

Tabela: wady i zalety Ledger Nano X i Trezor Model T.

Bardzo podoba mi się dźwięk portfela Ledger Nano S IOTA, ponieważ jest to najbezpieczniejsze miejsce do przechowywania twoich monet!

Daj mi znać, co myślisz o portfelach, które przeglądałem, a także o wszelkich doświadczeniach, które z nimi miałeś!

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me