Satoshi Nakamoto stworzył pierwszy Bitcoin w 2009 roku. Od tego czasu Bitcoin zmienił sposób, w jaki świat myśli o pieniądzach. Dziś wszystkie Bitcoiny na świecie są warte ponad 156 miliardów dolarów!

Kupowanie pierwszych bitcoinów może być mylące, chyba że wybierzesz niezawodna giełda kryptowalut platformy, takie jak Coinbase, Binance i Coinmama.

Tam są w wielu różnych miejscach kupić Bitcoin. Wszystkie te miejsca oferują różne sposoby zakupu Bitcoinów. Każda metoda zakupu Bitcoin będzie miała własne opłaty. Oto niektóre z rzeczy, które mogą wpłynąć na wysokość opłat, które płacisz:

  • Gdzie mieszkasz;
  • Jak płacisz;
  • Jakim jesteś kupującym.

W tym przewodniku opowiem o najtańszy sposób i najlepsze miejsce na zakup Bitcoinów. Uwzględnię najlepsza witryna kupić Bitcoiny, najtańszy Wymiana bitcoinów, i jak kupić Bitcoin bez opłat. Po przeczytaniu tego przewodnika będziesz mógł zdecydować, skąd chcesz kupić swoje pierwsze Bitcoiny. Dowiesz się również, jak chcesz za nie zapłacić.

Zanim zacznę, musisz wiedzieć jakim jesteś kupującym Bitcoin.


Najtańszy sposób na zakup Bitcoin: jakim jesteś kupującym?

Ludzie mają wiele różnych powodów, dla których wybierają, gdzie i jak kupują Bitcoin. Oto kilka najpopularniejszych powodów:

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

  • Anonimowość – Bitcoin pozwala ludziom wysyłaj pieniądze bezpośrednio do siebie, bez korzystania z banku i bez konieczności udostępniania nikomu danych osobowych. To się nazywa anonimowość. Dla niektórych kupujących anonimowość jest najważniejszym powodem zakupu Bitcoina. Oznacza to, że muszą znaleźć miejsce na zakup Bitcoina, w którym mogą pozostać anonimowi!
  • Społeczność – Niektórzy kupujący są naprawdę zainteresowani kryptowaluta i technologia blockchain. Chcą być częścią społeczność kryptowalut. Dla tych kupujących ważne będzie kupowanie Bitcoinów w miejscu, w którym mogą mieszać się ze społecznością Bitcoin. Może to być online lub osobiście.
  • Łatwość użycia – W jaki sposób łatwo zakup Bitcoina jest bardzo ważny dla początkujących kryptowalut. Nowicjusze muszą znaleźć miejsce, w którym kupuje się Bitcoin prosty.
  • Bezpieczeństwo – Każdy chce być bezpieczny podczas zakupów. Niektóre sposoby kupowania Bitcoinów są bezpieczniejsze niż inne!

Wspólną cechą wszystkich tych kupujących jest to, że chcą znaleźć najtańsze miejsce na zakup Bitcoinów. Niezależnie od tego, jakim jesteś kupującym, pomogę Ci znaleźć najtańszy sposób na zakup Bitcoina, który odpowiada Twoim potrzebom.

Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których nowicjusze kupują swoje pierwsze Bitcoiny, jest Coinbase. Jest niezawodny, łatwy w użyciu i na to pozwala kupuj Bitcoiny za pieniądze fiducjarne. Czy jednak Coinbase jest najlepszą witryną do kupowania bitcoinów? Zobaczmy.

Coinbase – Kup Bitcoin teraz

najtańszy sposób na zakup bitcoinów w bazie monet

Coinbase jest giełdą brokerską Bitcoin. To znaczy kupuje dla ciebie Bitcoin! Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć konto i zdecyduj, ile Bitcoinów chcesz kupić. Aby zapłacić za swój Bitcoin, będziesz potrzebować trochę waluta fiducjarna.

Uwaga: waluta fiducjarna to legalne pieniądze danego kraju. Na przykład walutą fiducjarną Francji jest euro (EUR).

Coinbase jest z siedzibą w USA, i jest dostępny w 32 krajach na całym świecie. Zawierają Kanada, Australia, Singapur, the Stany Zjednoczone i wiele krajów europejskich, które są w SEPA.

Uwaga: SEPA to jednolity obszar płatności w euro. Jeśli mieszkasz w SEPA, możesz szybko i łatwo przesyłać euro między krajami SEPA. Jeśli jednak mieszkasz w kraju SEPA, w którym euro nie jest walutą fiducjarną – np. W Wielkiej Brytanii – bank może naliczyć opłatę za przeliczenie waluty za korzystanie z usług SEPA..

Opłaty w Coinbase

Zapłacisz co najmniej 1,49% kwoty zakupu jako opłata przy zakupie Bitcoinów z Coinbase. Zapłacisz to, jeśli zdeponujesz walutę fiducjarną na swoim koncie Coinbase przed zakupem Bitcoin. Coinbase nie pobiera opłat za depozyty w walucie fiducjarnej dokonane przelewem bankowym.

Coinbase będzie pobierać opłaty co najmniej 3,99% kwoty zakupu jeśli używasz karty kredytowej lub debetowej kupić Bitcoin.

Uwaga: jeśli korzystasz z Coinbase w Kanadzie lub Australii, będziesz mógł kupić Bitcoin tylko za pomocą karty kredytowej lub debetowej.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Czy Coinbase to najlepsze miejsce do kupowania bitcoinów?

Niektórzy krytycy uważają, że Coinbase działa zbyt podobnie do aplikacji do zakupów online. Jeśli chcesz poznać zagorzałą społeczność kryptowalut, prawdopodobnie nie ma jej w Coinbase! Coinbase również nie jest dla użytkowników, którzy chcą anonimowości. W lutym 2018 roku Coinbase podał amerykańskiemu podatnikowi dane konta 13 000 użytkowników!

jednak, Coinbase to bardzo łatwa w użyciu platforma. To także ma świetny rekord bezpieczeństwa. Coinbase nigdy nie został zhakowany i około 98% jego środków jest przechowywanych offline. To idealne miejsce dla większości początkujących użytkowników kryptowalut, aby kupić Bitcoin.

Przyjrzyjmy się opłatom kilku innych giełd brokerskich, aby sprawdzić, czy Coinbase jest najtańszym sposobem zakupu Bitcoin.

Inne giełdy brokerów

Jest kilku innych brokerów, którzy oferują podobne usługi do Coinbase. Ale która jest najtańszą giełdą Bitcoin?

CEX.IO – Kup Bitcoin teraz

CEX to giełda brokerska z siedzibą w Londynie. Oferuje usługi w 99% krajów świata, i 24 stany USA (nie działa w Nowym Jorku).

najtańszy sposób na zakup bitcoinów na cex

CEX pobiera 7% za zakup Bitcoin za pomocą karty kredytowej lub debetowej. CEX pobiera niższe opłaty, jeśli wpłacisz pieniądze na swoje konto przed zakupem.

Możesz dokonywać wpłat przelewem bankowym za pomocą Dolary amerykańskie (USD), Funty brytyjskie (GBP) i Euro (EUR) za darmo. Opłaty CEX zależą wtedy od tego, czy jesteś wytwórcą, czy biorcą.

ZA producent to ktoś, kto jest skłonny kupić lub sprzedać Bitcoin za cenę, która nie jest jeszcze oferowana na giełdzie. Przyjmujący to ktoś, kto chce kupić lub sprzedać Bitcoin za cenę, która jest już oferowana. Przyjmujący otrzyma natychmiastową realizację zamówienia na Bitcoin. Twórca będzie musiał poczekać, aż biorący zaakceptuje jego cenę.

Brokerzy łączą twórców i nabywców. CEX obciąża przyjmujących 0,25%. Jest to oparte na zakupie poniżej 5 BTC (co jest warte około 48 000 USD). Opłaty dla twórców są niższe (0,16%), ale większość początkujących będzie chętnych, ponieważ jest to łatwiejsza wymiana.

CEX to bezpieczna platforma, ale dla początkujących może być trochę zbyt skomplikowana. Najtańszym sposobem na szybki zakup Bitcoinów jest nadal Coinbase. Rzućmy okiem Coinmama, i zobacz, czy ta platforma jest najtańszym sposobem na zakup Bitcoinów.

Coinmama – Kup Bitcoin teraz

najtańszy sposób na zakup bitcoinów na coinmama

Coinmama jest giełdą brokerską z siedzibą w Izraelu. Oferuje usługi dla ponad 180 krajów na całym świecie. Coinmama oferuje bardzo podobne usługi do Coinbase, ale która jest najlepszą witryną do kupowania bitcoinów?

Nie możesz wpłacać pieniędzy na Coinmama, więc musisz zapłacić kartą kredytową, kartą debetową lub płatnością Western Union.

Możesz TYLKO KUP Bitcoin z Coinmama. Jeśli chcesz go później sprzedać, będziesz musiał użyj innej wymiany. Coinmama ma bardzo ograniczone funkcje, ale co z opłatami?

Coinmama zarzuca opłata w wysokości 5,9% za każdy zakup Bitcoina. Dodaje kolejne 5% opłaty za zakupy przy użyciu karty kredytowej lub debetowej. Możesz spodziewać się, że łącznie zapłacisz prawie 11%.

Coinmama to jeden z droższych brokerów, ale ma też kilka dobrych cech. Coinmama jest łatwy w użyciu i jej szybki. Rejestracja karty nie jest potrzebna do dokonania zakupu, a szczegóły karty nie są przechowywane w witrynie głównej. To sprawia, że ​​Coinmama jest jednym z najbezpieczniejszych i bardziej anonimowych miejsc do kupowania Bitcoinów.

Która jest najtańszą wymianą bitcoinów?

Coinbase to najszybszy i najtańszy sposób na zakup Bitcoina od trzech brokerów, o których mówiłem. CEX ma lepsze opcje handlowe i Coinmama jest lepsza dla prywatności. jednak, Coinbase oferuje jedne z najniższych na rynku opłat za bezpośrednie zakupy za pomocą kart kredytowych i debetowych.

Wiem, o czym myślisz! Myślisz: „hej, myślałem, że Bitcoin miał być nowym rodzajem pieniędzy? Dlaczego mam płacić opłaty za giełdy !? ” Wielu użytkowników Bitcoinów tak się czuje. Bitcoin jest za peer-to-peer waluta, więc powinieneś być w stanie go kupić wymiana peer-to-peer. Nie martw się, możesz!

Uwaga: peer-to-peer oznacza komunikację między osobami. Bitcoin jest peer-to-peer, ponieważ użytkownicy mogą wysyłać sobie bitcoiny bez korzystania z banku. Bank to osoba trzecia lub pośrednik. Bitcoin – i wszystkie inne kryptowaluty – nie potrzebują do działania stron trzecich.

Jednak kupując Bitcoin na giełdzie – takiej jak Coinbase – korzystasz z usług strony trzeciej. Niektórzy fani kryptowalut w ogóle nie chcą korzystać z usług stron trzecich!

Czy giełdy peer-to-peer to najtańszy sposób na zakup Bitcoinów? Dowiedzmy Się.

Kupowanie Bitcoinów Peer-to-Peer

Jedną z najpopularniejszych giełd peer-to-peer jest LocalBitcoins. LocalBitcoins ma siedzibę w Finlandii i umożliwia swoim użytkownikom bezpośredni handel bitcoinami. Oznacza to, że możesz używać LocalBitcoins do kupowania Bitcoinów od osób w Twojej okolicy!

najtańszy sposób na zakup bitcoinów

LocalBitcoins ma handlowców chętnych do sprzedaży Bitcoinów ponad 15 000 miast w 248 różnych krajach. Handlowcy na LocalBitcoins płacą opłatę za reklamowanie swoich Bitcoinów. Kupujący nic nie płacą!

Tam są wiele różnych metod płatności dostępne na LocalBitcoins. Możesz płacić handlowcom PayPal, depozyty bankowe, przelewy bankowe, karty kredytowe, i nawet gotówka!

LocalBitcoins to jedna z nielicznych giełd, które zachęca swoich użytkowników do osobistego spotkania w celu kupna i sprzedaży Bitcoinów. To sprawia, że ​​jest to świetna platforma dla użytkowników, którzy chcą być częścią społeczności kryptowalut. Ze względów bezpieczeństwa LocalBitcoins ma funkcja oceny użytkowników. Ma również dobre usługi obsługi klienta. Obejmują one rozwiązywanie konfliktów i utrzymywanie depozytu.

To jest ważny dla bądź ostrożny przy zakupie Bitcoinów peer-to-peer. Dowiedz się jak najwięcej o sprzedawcy przed zakupem. Jeśli spotykasz się ze sprzedawcą osobiście, zawsze rób to w miejscu publicznym i zabierz ze sobą kumpla!

Czy LocalBitcoins to najtańszy sposób na zakup Bitcoin Peer-to-Peer?

Tam są bez opłat, i nie musisz podawać żadnych danych osobowych przy zakupie Bitcoinów za pośrednictwem LocalBitcoins. Użytkownicy mogą pozostać anonimowi i poznać społeczność kryptowalut! Jednak sprzedawcy często pobierają więcej za Bitcoiny niż niektóre giełdy. Oznacza to, że LocalBitcoins nie zawsze jest najtańszym sposobem na zakup Bitcoinów.

Inne giełdy Bitcoin peer-to-peer obejmują Ściana monet, Paxful, i BitQuick. Te giełdy mają zwykle wyższe opłaty niż LocalBitcoins i oferują mniej usług. Na przykład Wall of Coins jest dostępny tylko w 12 krajach, a BitQuick obciąża kupujących opłata w wysokości 2%.

LocalBitcoins to najlepszy i najtańszy sposób na zakup Bitcoinów w sieci peer-to-peer.

Wiem, że kiedy chcę trochę gotówki, idę do bankomatu. Zobaczmy, gdzie można kupić Bitcoiny z bankomatu.

Kupowanie bitcoinów z bankomatu

Bankomat Bitcoin to bankomat, w którym można kupić Bitcoiny. CoinATMRadar wymienia lokalizacje bankomatów Bitcoin w ponad 60 różnych krajach. Bankomaty Bitcoin mogą być w pełni anonimowe. Są również bezpieczniejszym sposobem kupowania Bitcoinów niż peer-to-peer. Jednak bankomaty Bitcoin mogą kosztować znacznie więcej niż inne sposoby zakupu Bitcoin. Posłużmy się przykładem, aby zobaczyć różnicę:

Mario mieszka w San Diego w Kalifornii i chce kupić 1 BTC. Mario korzysta z Coinbase i płaci kartą kredytową. Coinbase oferuje 1 BTC za 9633 USD. Mario płaci za to 10018 $ po doliczeniu opłaty w wysokości 3,99%.

Brat Mario, Wario, również mieszka w San Diego i chce kupić 1 BTC. Idzie do bankomatu Bitcoin w The Cage Smoke Shop na El Cajon Boulevard. Bankomat pobiera opłaty za Wario $10,420,36. To ponad 400 dolarów więcej niż zapłacił Mario!

Kupowanie bitcoinów z bankomatów jest szybki, anonimowy, i bezpieczny. Nie jest to jednak najtańszy sposób na zakup Bitcoina.

Kiedy kupujesz Bitcoin, potrzebujesz go gdzieś do przechowywania. Aby skorzystać z którejkolwiek z metod, o których mówiłem, będziesz potrzebować Bitcoin portfel.

Jak kupić Bitcoin bez opłat

Pamiętaj, kiedy ci to powiedziałem Coinbase nie pobiera opłat za wpłaty? Cóż, Coinbase ma siostrzaną firmę o nazwie GDAX. Zakładając konto Coinbase, uzyskujesz również dostęp do GDAX. GDAX nie pobiera opłat producenta. Oznacza to, że możesz kupić Bitcoin bez ponoszenia żadnych opłat!

Najtańszy sposób na zakup Bitcoinów: GDAX.

Aby to zrobić, musisz przelać środki z Coinbase do GDAX (za darmo). Następnie musisz złożyć zamówienie kupna, które nie jest jeszcze dostępne na giełdzie. To jest zamówienie producenta. Realizacja zamówienia może zająć trochę czasu. Kiedy zamówienie zostanie zrealizowane, otrzymasz zamówiony Bitcoin. Bez opłat!

To najtańszy sposób na zakup Bitcoinów bez uiszczania opłat!

Przechowywanie bitcoinów

Portfele Bitcoin to miejsce, w którym przechowujesz wszystkie kody potrzebne do uzyskania dostępu do bitcoinów. Portfel może być oprogramowanie, sprzęt komputerowy, online, lub offline. Może to być nawet kawałek papieru! Zaleca się używanie więcej niż jednego rodzaju portfela do przechowywania Bitcoinów.

Obecnie najbardziej polecanymi portfelami są sprzętowe, w tym takie produkty jak Ledger Nano X i Trezor Model T. Są bardzo bezpieczne i niezawodne, ponieważ Twoje klucze prywatne będą przechowywane w trybie offline!

Portfele są bardzo ważne, więc trzymaj je w bezpiecznym miejscu!

Następne kroki

W tym przewodniku opowiedziałem Ci o najtańszym miejscu, w którym można kupić Bitcoin. Dowiedziałeś się również, jak kupować Bitcoiny bez opłat. Są jednak inne miejsca, w których można spróbować. Gdy zyskasz więcej pewności siebie, możesz spróbować kupić Bitcoin na profesjonalnej giełdzie handlowej, takiej jak Bitstamp lub Kraken.

Jeśli jesteś gotowy, aby zacząć handlować jak profesjonalista, sprawdź nasze Porównanie Kraken VS Bitstamp.

Zakończmy kilka myśli końcowych.

Wniosek

Jeśli wyszukasz w Google słowa „kupuj najniższe opłaty za Bitcoiny”, otrzymasz tysiące wyników. Większość stron, które twierdzą, że mają najniższe opłaty za bitcoiny, kłamie! Prawda jest taka, że ​​kupowanie Bitcoina jest dość drogie.

Nie martw się więc zbytnio o najtańszy sposób zakupu Bitcoinów. Spróbuj znaleźć najlepsze miejsce na zakup Bitcoinów dla Ciebie. Pierwsze miejsce, w którym kupujesz Bitcoin, powinno być bezpieczne i łatwe w użyciu. Coinbase to obie te rzeczy i jest tanie. Dlatego tak wiele osób poleca Coinbase początkującym użytkownikom.

Niektórym kupującym może bardziej zależeć Prywatność niż opłaty. Dla tych osób sugerowałbym skorzystanie z wymiany peer-to-peer, takiej jak LocalBitcoins. Lub, jeśli chcesz całkowicie uniknąć kłopotów, możesz po prostu kupić BTC za pośrednictwem Simplex, kartą kredytową. To także świetny sposób na zaangażowanie się w świat kryptowalut. Pamiętaj, Bitcoin to coś więcej niż tylko pieniądze. Bitcoin to nowy sposób łączenia się ludzi.

Nie zapomnij o tym wybierz bezpieczny portfel dla twojego Bitcoina. Do najczęściej polecanych opcji należą Ledger Nano X i Trezor Model T..

Umowa portfela Ledger jest teraz aktywna:

Daj mi znać, kiedy dokonasz pierwszego zakupu Bitcoin. Bardzo chciałbym usłyszeć, której metody użyłeś!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me