Nie ma wątpliwości, że środowisko kryptowalut stało się bardzo konkurencyjne, ponieważ różne kryptowaluty starają się o to samo miejsce. Jedną z takich par kryptowalut, która często jest postrzegana jako konkurująca ze sobą, jest – NEO vs Ethereum.

Podczas gdy Ethereum jest drugą najpopularniejszą kryptowalutą po Bitcoinie, NEO rozwija się bardzo szybko i podejmuje dobrą próbę dogonienia Ethereum. Ich konkurencja jest tak intensywna, że ​​NEO często określa się mianem „chińskiego Ethereum”.

Być może zastanawiasz się, „jakie są różnice między blockchainem Ethereum i NEO? Dlaczego NEO nazywa się kolejnym Ethereum? ”. Zapewniamy, że odpowiedzi znajdziesz w tym przewodniku.

Na koniec zrozumiesz, jakie kluczowe cechy NEO i Ethereum to (między innymi) i czym się od siebie różnią.

Więc zacznijmy!

NEO vs Ethereum: podstawy


Zanim przejdziemy do kluczowych różnic między NEO i Ethereum, prawdopodobnie powinieneś wiedzieć, dlaczego mówi się, że konkurują ze sobą!

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Cały powód debaty NEO vs Ethereum jest taki, że oba projekty są podobne w tym, co przede wszystkim oferują. W przeciwieństwie do Bitcoina, który jest tylko walutą cyfrową, zarówno NEO, jak i Ethereum służą znacznie więcej niż tylko jednemu celowi.

Łańcuchy bloków Ethereum i NEO zapewniają platformy zaprojektowane specjalnie do tworzenia aplikacji rozproszonych (DApps) i inteligentnych kontraktów. Oprócz wykorzystania w DApps, inteligentne kontrakty są często wykorzystywane w ICO.

Nie martw się, jeśli nie znasz tych terminów – tutaj szybko je wyjaśnię.

  • dApps i inteligentne kontrakty

DApp to zasadniczo aplikacja działająca w łańcuchu bloków, dzięki czemu jest rozproszona i zdecentralizowana. Zamiast tworzyć własny łańcuch bloków, programiści mogą zbudować aplikację na podstawie istniejącego łańcucha bloków, takiego jak NEO lub Ethereum.

Inteligentne kontrakty są mechanizmem DApps. Są to samowykonalne umowy, w których warunki umowy między nimi wpisane są bezpośrednio w linijki kodów. Ponieważ jest to napisane w kodzie, a nie na kartce papieru, do wykonania umowy nie jest wymagana żadna osoba trzecia! Oznacza to, że nie ma centralnego organu, któremu można by ufać lub na którym można by polegać.

  • Pierwsza oferta monet (ICO)

ICO stały się najpopularniejszym sposobem pozyskiwania nowych kryptowalut na ich projekty. Ethereum i NEO zapewniają platformę dla nowych monet do uruchamiania ich ICO.

Warto o ICO 10 miliardów dolarów został już uruchomiony w 2017 i 2018 łącznie.

Aby dowiedzieć się więcej o ICO, zobacz mój Co to jest ICO? przewodnik.

DApps, inteligentne kontrakty i ICO są uważane za kolejną wielką rzecz dla kryptowalut i dlatego wiele kryptowalut walczy o udział w tym rynku. Ethereum i NEO to liderzy rynku w tej przestrzeni, a także najwięksi rywale.

Więc teraz, gdy wiesz już o podstawach wojny NEO vs Ethereum, przejdźmy do zobaczenia, czym się one od siebie różnią.

NEO vs Ethereum: kluczowe różnice

Chociaż Ethereum i NEO starają się obsługiwać ten sam rynek, różnią się od siebie wieloma czynnikami. Porównajmy je pod kątem niektórych podstawowych czynników.

  • Przyjęcie przez programistów

NEO znalazł natychmiastowe wsparcie wśród społeczności programistów, ponieważ obsługuje programowanie w wielu językach, takich jak C ++, C #, Go, Java. Tak więc każdy, kto zna jeden z tych języków, może zacząć budować projekty na blockchainie NEO. Teraz zobaczmy Ethereum w adopcji Neo vs Ethereum.

Z drugiej strony Ethereum umożliwia kodowanie tylko w jednym języku – Solidity. Co więcej, Solidity to nowy język (został zaprojektowany przez założycieli Ethereum wyłącznie dla Ethereum), więc niewiele osób go zna. Tak więc każdy, kto chce zbudować DApps lub inteligentne kontrakty, musi najpierw nauczyć się tego języka.

  • Szybkość transakcji

NEO poradzi sobie z ok 10000 transakcji na sekundę podczas gdy blockchain Ethereum obsługuje obecnie około 15 transakcji na sekundę.

Jak widać, istnieje ogromna luka w szybkości transakcji. W czasie, gdy zarówno Bitcoin, jak i Ethereum starają się zwiększyć swoją prędkość, NEO stanowi świetną alternatywę.

  • Paliwo Blockchain

Blockchain NEO ma dwie różne monety – NEO i GAS. Podczas gdy NEO vs Ethereum, Ethereum gaz to ten sam „gaz”. Spójrzmy na to. Każdy, kto trzyma NEO w portfelu, zostaje nagrodzony w postaci GAZU. Możesz myśleć o NEO jako o akcjach firmy, a GAS jako o dywidendzie.

Użytkownicy mogą następnie używać tego GAS do płacenia za transakcje w łańcuchu blokowym NEO.

Natywna waluta Ethereum nazywa się Ether, a mniejsze jednostki eteru nazywane są „gazem”. Możesz myśleć o eterze jako o dolarze, a gaz jako o centach.

Aby wyjaśnić: NEO i GAS to dwa odrębne tokeny, podczas gdy eter i gaz są tym samym, „gaz” na Ethereum to po prostu mniejsze jednostki eteru, jak wspomniałem powyżej.

  • Podzielność

Ethereum (eter) można podzielić na mniejsze jednostki (gaz), ale NEO jest niepodzielne. Tak to prawda! NEO jest jedną z niewielu walut, których nie można podzielić, tak jak akcje firmy.

Nie możesz więc przenieść 10,5 NEO lub 1,2 NEO, ponieważ istnieje tylko w liczbach całkowitych. I to jest powód, dla którego potrzebuje innego tokena, GAS, który jest podzielny.

  • Wsparcie rządu

Chiny są znane z tworzenia własnych alternatyw dla popularnej zachodniej usługi, takiej jak Alibaba przeciwko Amazon, WeChat przeciwko WhatsApp, Baidu przeciwko Google i tak dalej.

Podobnie, NEO jest postrzegane jako odpowiedź Chin na Ethereum. NEO to pierwsza i największa chińska kryptowaluta, rzekomo wspierana przez chiński rząd.

Z drugiej strony Ethereum nie jest wspierane przez chiński rząd. NEO ma wielką szansę na zdobycie ogromnego rynku chińskiego i innych rynków azjatyckich.

To są główne punkty różnicowania między Ethereum i NEO. Patrząc na zalety oferowane przez NEO, widać wyraźnie, dlaczego nazywany jest kolejnym Ethereum.

Innym ważnym czynnikiem, który jest bardzo ważny dla każdej kryptowaluty, są ludzie, którzy za nimi stoją. Przyjrzyjmy się, jak zespół NEO kontra zespół Ethereum.

NEO vs Ethereum: The Teams

Jeśli chodzi o zespół, powiedziałbym, że zarówno NEO, jak i Ethereum mają świetne zespoły, które je wspierają.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Ethereum

Wszyscy znają teraz mózg Ethereum – Vitalik Buterin.

Jest programistą rosyjsko-kanadyjskim, który ma zaledwie 24 lata. Zainteresował się Bitcoinem w bardzo młodym wieku i był współzałożycielem Magazyn Bitcoin.

Wraz z innymi współzałożycielami zaczął rozwijać i uruchamiać Ethereum w 2015 roku. Od tego czasu jest jednym z najbardziej wiodących głosów w społeczności kryptowalut i blockchain.

Vitalik Buterin i reszta zespołu odegrali ważną rolę w przeniesieniu technologii Bitcoin na wyższy poziom. Wciąż wprowadzają innowacje, aby sprostać wyzwaniom technologicznym, przed którymi stoi obecnie Ethereum.

Niektórzy z pierwotnych członków zespołu Ethereum, który był współzałożycielem, założyli inne własne projekty. Obejmuje to Charles Hoskinson, który założył Cardano.

NEO

Czas przejść do NEO i zobaczyć, kto ma lepszą drużynę w bitwie NEO vs Ethereum. Da Hongfei, założyciel NEO, ma również długą historię w łańcuchu bloków. Założył AntShares w lutym 2014 roku, aby stworzyć platformę do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji.

Zastanawiasz się, czym jest AntShares? Cóż, tak pierwotnie nazywano NEO. Marka AntShares została przemianowana na NEO dopiero w 2017 roku.

W 2014 roku Da Hongfei i Antshares CTO Erik Zhang założyli również Onchain, blockchain R&D firma. AntShares (obecnie NEO) został również opracowany w ramach kompetencji Onchain.

Tak więc, jak widać, NEO również ma mocne podstawy. Zespół założycielski jest częścią ekosystemu blockchain i kryptowalut od samego początku. To jest powód, dla którego udało im się nawiązać świetne partnerstwa i działający produkt.

Teraz możesz zobaczyć, że NEO i Ethereum są wspierane przez równie kompetentne zespoły. Jedyną istotną różnicą jest to, że Ethereum ma większą społeczność programistów wspierających jego rozwój w porównaniu z NEO.

NEO vs Ethereum: skalowalność

Większość z was wie, że technologią leżącą u podstaw kryptowalut jest blockchain. Zgodnie z oczekiwaniami kryptowaluty z solidniejszymi i skalowalnymi łańcuchami bloków są technicznie lepsze. Jest jeden bardzo ważny aspekt łańcucha bloków Ethereum i NEO, który musimy porównać – mechanizm konsensusu.

A więc czym jest mechanizm konsensusu?

Ponieważ blockchain jest zdecentralizowaną siecią peer-to-peer, nie ma jednego lidera, który mógłby podejmować ważne decyzje. Jak więc podejmowane są decyzje? W jaki sposób decydujesz, czy transakcja kryptowalutowa jest ważna, czy nie?

W tym miejscu pojawia się mechanizm konsensusu. Każda transakcja na łańcuchu bloków jest potwierdzana, gdy uczestnicy sieci dojdą do porozumienia (umowy grupowej), że jest to ważna transakcja.

To nie jest tak proste, jak się wydaje, ale pozwól mi wyjaśnić…

Uczestnicy sieci (zwani „węzłami”) muszą uruchamiać złożone funkcje na swoich komputerach, aby móc rozwiązać problem, a następnie przekonać resztę sieci, że ich rozwiązanie jest poprawne. Ta metoda podejmowania decyzji nazywana jest mechanizmem konsensusu.

Poniżej przedstawiono ważne czynniki w walce NEO vs Ethereum, które zależą od skuteczności mechanizmu konsensusu:

  • Szybkość transakcji
  • Skalowalność sieci (czyli zasadniczo liczba transakcji, które może wykonać w ciągu sekundy)
  • Opłata transakcyjna

Istnieje kilka popularnych mechanizmów, a kryptowaluty można rozróżnić na podstawie typu mechanizmu konsensusu, którego używają.

NEO wykorzystuje delegowaną bizantyjską odporność na awarie (dBFT) mechanizm konsensusu. To jest ulepszona wersja Mechanizm dowodu stawki (PoS). Z drugiej strony Ethereum wykorzystuje mechanizm Proof-of-Work (PoW).

Tak więc, gdybyśmy powiedzieli, że umieścilibyśmy je w kolejności rosnącej poprawy, mogłoby to wyglądać jak PoW, PoS i dBFT. Jak widać, NEO już znacznie wyprzedza Ethereum pod względem mechanizmu konsensusu.

W bitwie NEO vs Ethereum, dBFT umożliwia NEO bardziej skalowalne niż Ethereum. Ethereum nadal używa bardzo kosztownego i nieefektywnego mechanizmu konsensusu (PoW). To zdecydowanie daje NEO przewagę.

Dobra wiadomość (dla zwolenników Ethereum) jest taka, że ​​Ethereum jest w trakcie uaktualniania swojego mechanizmu konsensusu do PoS, który jest znacznie bardziej wydajny niż PoW.

Vitalik wskazał również, że może wdrażać inne rozwiązanie, zwane Sharding, w celu dalszej skalowalności. Więc co zrobi sharding?

W PoW wszyscy uczestnicy sieci są zobowiązani do walidacji każdej transakcji. Podczas dzielenia na fragmenty tylko niewielki podzbiór uczestników sieci przeprowadzi walidację każdej transakcji.

Tak więc większa liczba transakcji zostanie zweryfikowana jednocześnie przez różne podzbiory, poprawiając w ten sposób skalowalność. To sprawiłoby, że przyszłość Ethereum byłaby o wiele jaśniejsza.

Wpis na Twitterze od Vitalika Buterina

Jeśli chodzi o skalowalność i mechanizmy konsensusu, NEO na razie wygrywa, ale Ethereum go dogania. Okaże się, jak szybko Ethereum może doprowadzić do tych zmian.

Teraz, gdy znasz większość kluczowych punktów tej debaty NEO vs Ethereum, przeprowadzę cię przez ich dotychczasową podróż.

NEO vs Ethereum: dotychczasowa historia

Historia Ethereum

Przejdźmy przez historie NEO vs Ethereum, aby zobaczyć, kto jest liderem. Ethereum zostało uruchomione w 2015 roku w celu poprawy ograniczeń Bitcoina. Vitalik Buterin, także współzałożyciel Magazyn Bitcoin, próbował przekonać społeczność Bitcoin do aktualizacji, której potrzebowała technologia Bitcoin.

Kiedy społeczność nie mogła dojść do porozumienia, Vitalik Buterin postanowił współtworzyć Ethereum wraz z Mihai Alisie, Anthonym Di Iorio i Charlesem Hoskinsonem. Podczas gdy rozwój projektu rozpoczął się w 2014 roku, sama platforma została uruchomiona w lipcu 2015 roku.

W 2016 roku utworzono zdecentralizowaną organizację autonomiczną (DAO) w celu zbierania funduszy na projekt Ethereum. Dobre było to, że udało im się zebrać rekordowe 150 milionów dolarów. Niestety anonimowa osoba wykorzystała błąd w kodzie DAO i ukradła 50 milionów dolarów.

Atak ten wywołał debatę w społeczności Ethereum i ostatecznie doprowadził do podzielenia Ethereum na dwie waluty: Ethereum (ETH) i Ethereum Classic (ETC).

Historia NEO

NEO zostało uruchomione w 2014 r. Jako AntShares przez Da Hongfei i Erika Zhanga przez ich firmę deweloperską „Onchain”.

Tworząc AntShares, Onchain nawiązał współpracę z Microsoft China i Fadada w czerwcu 2016 r. Wszystkie trzy firmy razem utworzyły Legal China z zamiarem usunięcia kilku niedociągnięć w legalnych aplikacjach cyfrowych..

W czerwcu 2017 roku AntShares zmienił nazwę na NEO. W marcu 2018 r. Onchain rozprowadził 1 token ontologii (ONT) na każdych 5 NEO przechowywanych w portfelu użytkownika. Korzystając z ONT, inwestorzy mogą głosować nad aktualizacjami systemu i innymi kwestiami dotyczącymi zarządzania na platformie NEO.

To krótka historia Ethereum i NEO. Omówię teraz historyczne trendy cenowe obu kryptowalut.

Trendy cenowe Ethereum

Ethereum to druga najcenniejsza kryptowaluta o kapitalizacji rynkowej wynoszącej 68,17 miliarda dolarów. Będąc pierwszą kryptowalutą oferującą platformę do tworzenia inteligentnych kontraktów, Ethereum uzyskało ogromne wsparcie od inwestorów i programistów.

Jak widać na poniższej migawce, cena Ethereum wzrosła z 9 USD w styczniu 2017 r. Do 1389 USD w styczniu 2018 r. To jest 17 000% powrót już za rok! Zobaczmy teraz, co konkurencja ma do zaoferowania w bitwie NEO vs Ethereum.

Wykres cen Ethereum

Trendy cenowe NEO

Jeśli uważasz, że pokonanie zwrotów zapewnianych przez Ethereum jest zbyt trudne, to się mylisz. Opierając się na wsparciu chińskiego rządu i dobrej technologii, NEO spisał się wyjątkowo dobrze.

Wzrósł z około 0,16 USD w styczniu 2017 r. Do około 162 USD w styczniu 2018 r. To wzrost o około 111 400%. Niesamowite, prawda?

Obecna kapitalizacja rynkowa NEO wynosi 4,96 miliarda dolarów.

Ethereum jest zdecydowanym zwycięzcą, jeśli chodzi o popularność. Ma rzesze inwestorów, deweloperów i entuzjastów. Jest również najbardziej przyjęty. To powiedziawszy, Ethereum musi ulepszyć różne aspekty, w których NEO jest lepszy, w tym skalowalność.

Wykres cen monet NEO

Ostatnie słowa

Więc teraz znasz tajniki wojny NEO vs Ethereum.

Wiesz, że NEO jest uważane za następne Ethereum ze względu na zalety, jakie oferuje w porównaniu z Ethereum pod względem technologii.

Wiesz również, że Ethereum ma przewagę pod względem przyjęcia i popularności. Co więcej, zespół Ethereum pracuje obecnie nad rozwiązaniami, które pozwolą ulepszyć technologię, aby dorównać lub pokonać technologię NEO.

Niewątpliwie NEO vs Ethereum to trudna debata i trudno powiedzieć, kto jest zwycięzcą. To bardzo wczesne dni i wciąż mamy wiele do zobaczenia – tylko czas pokaże.

Co myślisz? To jest NEO vs Ethereum; który wolisz? Czy to NEO, czy myślisz, że jesteśmy przygotowani na przyszłość Ethereum? Bardzo chciałbym usłyszeć Twoje myśli!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me