Wraz ze wzrostem popularności finansowania społecznościowego, Initial Coin Offering stały się kolejnym dużym krokiem w gromadzeniu funduszy i kapitału potrzebnego do rozpoczęcia działalności. Rok 2017 był rokiem, w którym ICO zyskały na popularności i może to wynikać z dominacji kryptowalut i blockchain w mediach lub po prostu zapewniania współpracownikom łatwego sposobu na wsparcie projektu.

Technologia, która umożliwia ICO

ICO wykorzystują technologię blockchain. Blockchain jest wyjątkowy, ponieważ wszystkie bloki danych są ze sobą połączone, tworząc publiczną bazę danych. Baza danych jest uważana za publiczną, ponieważ jest współdzielona z setkami, a nawet tysiącami komputerów. Pomyśl o tych komputerach jako serwerach dla łańcucha bloków lub bazy danych.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Wszelkie zmiany wprowadzone w publicznej bazie danych muszą zostać zweryfikowane przez ponad 51% komputerów w sieci. Jeśli nie zostaną potwierdzone, nie będzie można dokonać zmiany. Ta technologia używana przez Initial Coin Offering sprawia, że ​​włamanie się do bazy danych jest niezwykle trudne, ponieważ haker musiałby jednocześnie przejąć kontrolę nad 51% komputerów. Różne firmy i instytucje są właścicielami tych komputerów.

Ponadto fakt, że jedna instytucja nie kontroluje wszystkich węzłów, nazywany jest decentralizacją. Oznacza to, że blockchain jest po prostu bezpieczniejszą bazą danych, która nie jest własnością unikalnej jednostki i każdy może wprowadzać zmiany, o ile 51% właścicieli zgadza się, że zmiana jest ważna.


Omawiane zmiany w bazie danych dotyczą różnych dokonywanych transakcji. W przypadku Bitcoinów tymi transakcjami są osoby sprzedające lub kupujące bitcoiny, a baza danych śledzi, ile bitcoinów posiada każda osoba. Jednak blockchain może śledzić znacznie więcej niż tylko dane transakcyjne. Praktycznie może to być absolutnie wszystko, o ile istnieje coś, co reprezentuje wartość przedmiotu lub usługi.

Na przykład wartość transakcyjna może reprezentować samochód lub rachunek za prąd. Oczywiście nie ma możliwości fizycznego umieszczenia tych wartości w łańcuchu bloków. Zamiast tego potrzebne jest coś, co reprezentuje wartość tych rzeczy. Jednym z takich reprezentatywnych narzędzi może być token.

Tokeny i inteligentne kontrakty

Tokeny są tworzone, aby reprezentować wartość czegoś. Tokenów tych nie można zastosować bezpośrednio do łańcucha bloków, ponieważ łańcuchy bloków mogą zazwyczaj przetwarzać transakcje tylko w ramach własnej kryptowaluty – jak Ether na łańcuchu blokowym Ethereum i Bitcoin na łańcuchu blokowym Bitcoin.

Pierwsza oferta monetTransakcje tokenowe muszą być przetwarzane za pomocą aplikacji. Aplikacje, z których korzystają tokeny, nazywane są inteligentnymi kontraktami. W 1994 roku Nick Szabo (kryptograf) miał wizję. Chciał tworzyć kontrakty za pomocą kodu komputerowego. Umowa ta byłaby aktywowana automatycznie po spełnieniu określonych warunków. Ponadto nie byłoby sposobu, aby oszukać te warunki, ponieważ wszystkie z nich byłyby zapisane w kodzie komputerowym.

Ponieważ zaufana strona trzecia nie jest już potrzebna podczas zawierania umów, umowy te (lub transakcje) mogą automatycznie wykonywać się w zaufanej sieci. Komputery całkowicie kontrolują tę sieć. Podstawowe cechy inteligentnego kontraktu:

 1. Mogą automatycznie przetwarzać transakcje
 2. Transakcje są uruchamiane tylko wtedy, gdy spełnione są odpowiednie warunki. Wyobraź sobie to w ten sposób: „KIEDY Piotr wpłaci 100 Ether do inteligentnego kontraktu, WTEDY żeton domu Jana jest wysyłany do Piotra”.
 3. Inteligentne kontrakty wykorzystują technologię blockchain, więc warunków inteligentnego kontraktu nie można zmienić.

ICO już teraz wykorzystują inteligentne kontrakty i technologię blockchain w projektach finansowania społecznościowego. Podczas tworzenia ICO potrzebny jest inteligentny kontrakt i token do tego inteligentnego kontraktu. Następnym krokiem jest określenie warunków inteligentnego kontraktu. Na przykład: JEŚLI do inteligentnego kontraktu zostanie wysłane 0,1 ETH, WTEDY inteligentny kontrakt wyśle ​​1 token na adres, który wysyła 0,1 ETH.

Gwarantuje to, że każdy, kto uczestniczy w początkowej ofercie monet, zawsze otrzyma odpowiednią liczbę tokenów. Brak interakcji międzyludzkich lub ręcznej dystrybucji. Inteligentne kontrakty są zwykle również dostępne publicznie, więc wszyscy uczestnicy mogą zapoznać się z warunkami inteligentnego kontraktu.

Oto dwa najczęstsze powody, dla których ludzie uczestniczą w ICO:

 1. Token można wykorzystać w aplikacji, gdy produkt końcowy jest gotowy.
 2. Wraz ze wzrostem popularności projektu cena żetonów lub monet może wzrosnąć. Ponieważ coraz więcej osób będzie chciało korzystać z usług, rośnie popyt.

Mastercoin, pierwsze ICO

Pomyśl o ICO jako o blockchainowej wersji Kickstartera. Zasadnicza różnica polega na tym, że automatyzuje cały proces sprzedaży zbiorowej w bezpieczny i pozbawiony zaufania sposób. Jednak wszystko zaczęło się od pierwszego ICO posiadanego przez Mastercoin w lipcu 2013 roku.<

Mastercoin opublikował swoją białą księgę w styczniu 2012 r., Zaproponował, że istniejąca sieć Bitcoin może zostać wykorzystana jako warstwa protokołu dla protokołów wyższego poziomu. Celem było włączenie nowych zasad umów. Pozwoliłoby to ludziom tworzyć nowe waluty bez potrzeby stosowania oddzielnego łańcucha bloków.

Jest to podobne do tego, co robi teraz Ethereum, Ethereum jest nawet określane jako Mastercoin 2.0. Ponadto, chociaż oficjalna księga została opublikowana od stycznia 2012 r., Zbieranie funduszy na urzeczywistnienie tego projektu rozpoczęło się 31 lipca 2013 r. Kiedy J. R. Willett, człowiek, któremu przypisano wymyślenie pierwszej oferty monet, rozpoczął coś, co stało się pierwszym ICO w historii..

15 sierpnia to data, w której zarejestrowano pierwszą w historii transakcję Mastercoin. Sieć została poddana testowi z wysłaniem 1 testowego Mastercoina. Po testach Mastercoin był otwarty dla publiczności i nadal otrzymywał stały dopływ finansowania. Jednak najbardziej znacząca fala inwestorów została wystawiona na Mastercoin podczas prezentacji dla BitAngels. BitAngels były pierwszą siecią inwestorów i inkubatorem stworzonym do inwestowania wyłącznie w startupy kryptowalutowe. BitAngels byli zainteresowani Mastercoinem i byli na pokładzie projektu.

Podczas zbierania funduszy Mastercoin ustawił adres Bitcoin, jeśli ktoś wysłałby BTC na adres przed 31 sierpnia, otrzymałby 100-krotność kwoty Mastercoinów. Tak więc, jeśli ktoś wyśle ​​na ten adres 0,01 BTC, otrzyma z powrotem 1 Mastercoin. Pod koniec ICO Mastercoin zebrali około 4700 BTC, które w tamtym czasie były wyceniane na około 500 tysięcy USD. Dla porównania 4700 BTC jest wyceniane na około 41 milionów USD w momencie pisania tego. Na rekordowo wysokim poziomie Mastercoin był sprzedawany po 0,25 BTC do 1 MSC.

Pierwsza oferta monet

Jednak w 2015 roku Mastercoin zmienił nazwę na Omni i rozpoczął rebranding. Ich celem było pozostawienie całej złej prasy, krytyki i oburzenia społeczności, które dostał Mastercoin i zaczęło od nowa. W wyniku rebrandingu wielu pozostałych liderów Mastercoin, w tym główny architekt JR Willet, CTO Craig Sellars oraz członek zarządu i współzałożyciel BitAngels, David Johnston, przeniosło się do Omni.

Niestety projekt stracił na popularności i pozostawił ludzi niezadowolonymi. Mastercoin lub Omni jest dziś wyceniany tylko od 0,0041 BTC do 1 monety OMNI. Nie powstrzymało to jednak ludzi przed wniesieniem wkładu w model wstępnej oferty monet.

Ta metoda pozyskiwania funduszy okazała się skutecznym sposobem finansowania projektu. Zamiast zwracać się do prywatnych inwestorów, którzy wnieśliby duże sumy pieniędzy, Mastercoin z powodzeniem osiągnął swój cel finansowania, zbierając fundusze od ponad 500 mniejszych inwestorów z całego świata.

Najbardziej udane ICO wszechczasów

Do 2017 roku firmy, które podczas swoich ICO zebrały ponad kilka milionów dolarów, były dość rzadkie. Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta w 2018 roku, zebrała 18 milionów dolarów w 2015 roku dzięki innowacyjnym inteligentnym kontraktom. Następny znaczący kamień milowy dla ICO miał miejsce w 2016 roku. DAO zebrał 150 milionów dolarów w ciągu kilku minut. DAO później napotkało problemy z bezpieczeństwem, które doprowadziły do ​​włamania i utraty ponad 50 milionów dolarów.

Od czasów Mastercoin, Ethereum i innych wczesnych ICO koncepcja zyskała znacznie większą przyczepność. Pierwsze oferty monet zebrały łącznie prawie 10 miliardów dolarów w 2017 i 2018 roku. Wydawało się, że rynek kryptowalut zwolnił pod koniec 2017 roku. Grudzień był najbardziej aktywnym miesiącem w 2017 roku i zebrał ponad 1 miliard milionów dolarów. Jednak 2018 był świetnym początkiem dla ICO, a marzec był jak dotąd najbardziej aktywnym miesiącem. W marcu 2018 r. Zebrano ponad 2,9 miliarda dolarów w ramach różnych początkowych ofert monet.

Pierwsza oferta monetW sierpniu 2017 ICO Filecoin zebrało 257 milionów dolarów od ponad 2100 inwestorów, czyniąc Filecoin największym ICO w 2017 roku. Filecoin umożliwi swoim użytkownikom wynajmowanie wolnego miejsca na ich dyskach twardych. Użytkownicy otrzymaliby wtedy Filecoin, które mogliby wymienić na USD, ETH, BTC i inne waluty. Sukces Filecoin i innych ICO pokazuje, że model ICO to świetny sposób na rozpoczęcie biznesu.

10 najlepszych ICO wszechczasów:

Pozycja Nazwa projektu i symbol giełdowy Całkowita kwota zebrana w dolarach
1 EOS (EOS) 4,2 miliarda
2 Telegram (GRAM) 1,7 miliarda
3 Smocza moneta (DRG) 320 milionów
4 Żeton Houbi (HT) 300 milionów
5 Kontrakty terminowe na Filecoin (FIL) 257 milionów
6 Tezos (XZT) 232 miliony
7 Token Sirin Labs (SRN) 158 milionów
8 Bancor (BNT) 153 miliony
9 Bankera (BNK) 152 miliony
10 Polkadot (DOt) 151 milionów

1. EOS (EOS) podnieśli niesamowitą kwotę 7162546,39 ETH w ich ostatni dzień, co oznacza, że ​​do tej pory udało im się zebrać 4201836214 USD (4,2 miliarda USD) przy obecnej cenie Ethereum wynoszącej 586 USD według BitGuru. ICO EOS trwało łącznie 350 dni i zakończyło się 1 lipca.

2. Telegram (GRAM) jest często określany jako numer 2 ICO wszechczasów, zbierając 1,7 miliarda dolarów. Można jednak argumentować, że Telegram nie należy do tej samej kategorii, co inne ICO, ponieważ nie miały one ICO, a ich kryptowaluta nigdy nie była publicznie dostępna. Według Theverge, sposób, w jaki Telegram zebrał 1,7 miliarda dolarów, polegał na przeprowadzeniu 2 prywatnych sprzedaży przed ICO. Przyciągnięcie 81 inwestorów, którzy wnieśli łącznie 850 milionów dolarów, a następnie druga prywatna sprzedaż, która przyciągnęła 94 inwestorów, którzy wnieśli kolejne 850 milionów dolarów. Ponieważ Telegram miał tylko 2 sprzedaże przed ICO, nigdy nie potrzebował crowdsource, a ich ICO zostało sfinansowane, zanim się zaczęło.

3. Smocza moneta (DRG) zebrał 320 milionów dolarów według Brazzi. Dragon to zdecentralizowana waluta używana do hazardu. Dragon Coin (DRG) ma działać w kasynach i wzmacniać odwieczny przemysł gier.

4. Token Huobi (HT) zebranie 300 milionów dolarów. Tokeny Houbi działają jak system punktów lojalnościowych oparty na technologii blockchain. Tokeny pozwalają użytkownikom uzyskać rabaty na giełdzie Houbi i handlować z innymi popularnymi kryptowalutami, takimi jak pary ETH lub BTC.

5. Kontrakty terminowe na Filecoin (FIL) zebrał 257 milionów. Filecoin wyróżnia się, ponieważ ICO jest zgodne z nowymi przepisami SEC dotyczącymi ICO. Oznacza to, że tylko współpracownicy z akredytacją mogli uczestniczyć w ICO. Niezastosowanie się do przepisów SEC lub wykonanie KYC może spowodować, że moneta lub token zgromadzą dużo środków, ale żaden bank ich nie zaakceptuje, co oznacza, że ​​wymiana z ETH na FIAT często jest niemożliwa. Filecoin podjął wszelkie środki, aby temu zapobiec.

6. Tezos (XTZ) zebrał 232 miliony dolarów. Tezos opracowuje samodzielnie poprawiającą się rozproszoną księgę, która będzie używana do tworzenia inteligentnych kontraktów. Tezos umożliwia posiadaczom tokenów zatwierdzanie i finansowanie nowych aktualizacji protokołów. Umożliwi to Tezos złagodzenie wszelkich sporów dotyczących skalowania lub rozwoju sieci Tezos w przyszłości.

7. Token Sirin Labs (SRN) zebrał 158 milionów dolarów. Sirin dąży do masowego przyjęcia technologii blockchain. Koncentrują się na opracowywaniu bezpiecznego sprzętu, zarabianiu na dodatkowych zasobach urządzeń poprzez mikrotransakcje. W tej chwili Sirin tworzy ekosystem wokół blockchain.

8. Bancor (BNT) zebrał 153 miliony dolarów. Bancor to protokół, który umożliwia ludziom wydawanie ich kryptowalut. Nazywają kryptowalutę inteligentnymi tokenami. Podstawową zaletą używania inteligentnych tokenów jest to, że nie potrzebują one drugiej strony, jeśli chcesz je wymienić. Bancor wykorzystuje inteligentne tokeny i wewnętrznie konwertuje je między różnymi tokenami ERC-20.

9. Bankera (BNK) zebrał 152 miliony dolarów. Bankera koncentruje się na budowaniu banku, który może działać w erze blockchain. Aby zapewnić użyteczność tokenom Bankera, nie pobierają żadnych opłat za handel tokenami BNK z jakąkolwiek parą. Zrobiono to, aby użytkownicy najpierw kupowali tokeny BNK, a następnie wymieniali je na inne kryptowaluty bez opłat.

10. Polkadot (KROPKA) zebrał 151 milionów dolarów. Polkadot stara się stworzyć skalowalny heterogeniczny multi-łańcuch. I w przeciwieństwie do poprzednich wdrożeń blockchain, które skupiały się głównie na pojedynczym łańcuchu, Polkadot nie ma żadnej nieodłącznej funkcjonalności. Polkadot zapewnia podstawę "łańcuch przekaźników" które mogą obsługiwać inne sprawdzalne i dynamiczne struktury danych.

Różnice między Ethereum i EOS

Projekty takie jak DAO czy Filecoin wykorzystywały sieć Ethereum do organizowania swoich ICO. Istnieją jednak alternatywy Ethereum. Jedną z tych alternatyw jest EOS.

Pierwsza oferta monet

EOS jest jednym z najnowszych projektów blockchain, które weszły na rynek kryptowalut. Celem EOS jest zbudowanie solidnej sieci zdolnej do przetwarzania milionów transakcji na sekundę. Jednak firma EOS nie ukończyła jeszcze budowy swojego produktu. Na tym etapie wszystko jest tylko teoretyczne. Najbardziej ekscytującą częścią EOS jest to, że chcą zbudować platformę, która będzie działać jako system operacyjny. Stąd nazwa E-OS. Możliwość przetwarzania milionów transakcji na sekundę rozwiązałaby duży problem, ponieważ inne łańcuchy bloków mogą rozpoznawać inteligentne kontrakty, a żaden z nich nie jest w stanie wykonać tego zadania wystarczająco szybko. Na przykład, chociaż Ethereum jest najpopularniejszym blockchainem inteligentnych kontraktów, może obsłużyć tylko 15 transakcji na sekundę.

EOS ICO (podobnie jak wiele innych inteligentnych sieci blockchain) jest często określany jako „Ethereum Killer”, ponieważ może zrobić wszystko, co może Ethereum, tylko szybciej. Możliwość szybszego przetwarzania danych pomaga EOS w rozwiązaniu problemu „skalowalności”, z którym boryka się obecnie Ethereum. Skalowalność jest jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia podczas analizy potencjału projektu blockchain.

Ponieważ Ethereum nadal jest w stanie przetwarzać tylko około 15 transakcji na sekundę, napotyka problemy, gdy trzeba obsłużyć więcej operacji. Im więcej transakcji jest w kolejce, tym wydłuża się czas realizacji każdej transakcji. Chociaż sieć EOS nie została jeszcze zbudowana, ICO EOS (Initial Coin Offering) było bardzo interesujące z kilku powodów.

INTERESUJĄCY FAKT

Pierwsza oferta monet, którą EOS organizuje w celu sfinansowania swojego projektu, rozpoczęła się 26 czerwca 2017 r. Datę końcową wyznaczono na 1 czerwca 2018 r. To sprawia, że ​​pierwsza oferta monet EOS ma łącznie 350 dni i jest obecnie najdłuższa. -running ICO kiedykolwiek.

Pierwsza oferta monet

Podczas 350-dniowego ICO EOS zdołał podnieść 7162546,39 ETH w ich ostatni dzień. Oznacza to, że do tej pory zgromadzili 4201836214 USD (4,2 miliarda USD) przy obecnej cenie Ethereum wynoszącej 586 USD..

Kwota funduszy zebranych przez EOS sprawia, że ​​jest to nie tylko najdłużej działająca pierwsza oferta monet, ale także jedna z najbardziej udanych ICO wszechczasów. Po zakończeniu ICO EOS wydali 700 milionów swoich tokenów, co stanowi 70% całkowitej podaży tokenów. EOS ma kilku doświadczonych członków zespołu, w tym Daniela Larimera, który był również współzałożycielem zarówno BitShares, jak i Steem. Projekty kryptowalut Larimera są teraz warte miliardy dolarów.

Korzystając z modelu Initial Coin Offering, firma umożliwia uczestnictwo na całym świecie, a łatwość zaangażowania sprawia, że ​​osoby, które wcześniej nie rozważałyby inwestowania, mogą to zrobić. Zbieranie funduszy w ramach modelu Initial Coin Offering pokazuje, że w odpowiednich warunkach rynek inwestorów jest dużo większy, niż wcześniej sądzili firmy chcące uzyskać finansowanie.

Główną atrakcją Initial Coin Offering (ICO) jest to, że inwestorzy mogą zobaczyć wyniki swoich inwestycji w czasie rzeczywistym. Ponieważ wymieniają jedną walutę na drugą, a wszystkie dane są jawne. Jako inwestor może śledzić cenę swojej inwestycji i podejmować decyzje w oparciu o opinię publiczną lub postępy zespołu.

Różnice między Ethereum i NEO

Kolejną kryptowalutą, która walczyła o miejsce nr 1, jest NEO. NEO rozprzestrzenia się i podejmuje dobrą próbę dogonienia Ethereum. Jednak w miarę jak EOS pracuje nad zwiększeniem liczby przetwarzanych transakcji, NEO robi znacznie więcej. Podstawowe różnice między NEO i Ethereum można podsumować w następujący sposób:

 1. NEO znalazł natychmiastowe wsparcie wśród społeczności programistów, ponieważ obsługuje programowanie w wielu językach, takich jak C ++, C #, Java. Z drugiej strony, aby stworzyć projekt w sieci Ethereum, należy użyć stosunkowo nowego języka stworzonego wprost do tworzenia inteligentnych kontraktów o nazwie Solidity..
 2. Szybkość transakcji. NEO może obsłużyć około 10000 transakcji na sekundę, ponieważ Ethereum jest ograniczone do 15 transakcji na sekundę.
 3. Blockchain NEO ma dwie różne monety – NEO i GAS. Ethereum ma tylko eter. Każdy, kto trzyma NEO w portfelu, zostaje nagrodzony w postaci GAZU. Możesz myśleć o NEO jako o akcjach firmy, a GAS jako o dywidendzie.
 4. Ethereum (eter) można podzielić na mniejsze jednostki (gaz), ale NEO jest niepodzielne. Tak więc transfery 10,5 NEO lub 1,2 NEO są niemożliwe, ponieważ istnieje tylko w liczbach całkowitych.
 5. NEO jest pierwszą i najbardziej znaczącą chińską kryptowalutą, rzekomo wspieraną przez chiński rząd. Z drugiej strony Ethereum nie jest wspierane przez chiński rząd. NEO ma doskonałą okazję do zdobycia ogromnego rynku chińskiego i innych rynków azjatyckich.

Token vs moneta: jaka jest różnica?

Mówiąc o NEO, Ethereum i EOS, należy wspomnieć o różnicy między tokenem a monetą. Najlepszy sposób na rozróżnienie monet i tokenów poprzez analizę samej kryptowaluty. Monety są rodzime dla ich łańcucha blokowego, tak jak Bitcoin. Tokeny zostały zbudowane na innym łańcuchu bloków. Zatem Ether byłby monetą, ponieważ ma natywny łańcuch bloków.

Jeśli jednak wykorzystywana jest sieć Ethereum, a nowa kryptowaluta jest tworzona na szczycie sieci Ethereum, jest ona uważana za token. Krótko mówiąc, różnica między tokenem a monetą polega na posiadaniu łańcucha blokowego.

Stwórz własną kryptowalutę

Jeśli chcesz stworzyć własną kryptowalutę, musisz zdecydować, czy potrzebny jest oddzielny łańcuch bloków. Ponieważ ta decyzja drastycznie zmienia proces tworzenia. Jeśli chcesz stworzyć własną kryptowalutę, oddzielny łańcuch bloków wymaga więcej środków i czasu. Jeśli jednak oddzielny łańcuch bloków nie jest potrzebny, zamiast tego można utworzyć token. W ten sposób zamiast budować oddzielny łańcuch bloków, budowana jest aplikacja. Ta aplikacja działa na istniejącym łańcuchu bloków – takim jak Ethereum lub NEO. Najważniejsze rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed utworzeniem kryptowaluty, to:

 1. Pomysł, jaki problem rozwiązuje projekt i czym różni się od istniejących rozwiązań?
 2. Deweloperzy, jeśli tworzony jest token ERC20 (w sieci Ethereum), potrzebni będą programiści biegli w Solidity. Jeśli tworzony jest token NEP-5, potrzebni będą programiści biegli w takich językach programowania, jak C ++ i Java. Ponadto programiści będą musieli również stworzyć inteligentny kontrakt, jeśli ICO zostanie zorganizowane w celu finansowania społecznościowego.
 3. Audyt kodu wykonany przez profesjonalistów. Jeśli problemy z bezpieczeństwem pojawią się w połowie projektu, może to oznaczać koniec. Badanie zmniejsza szanse na zhakowanie projektów.
 4. Informacyjne podsumowanie projektu. Posiadanie informacyjnej białej księgi, mapy drogowej lub prezentacji pozwala potencjalnym współpracownikom lepiej zapoznać się z projektem.

Białe księgi powinny być łatwe do odczytania, zwięzłe i zawierać wszystkie główne punkty projektu. Biała księga to miejsce, w którym potencjalni współpracownicy mogą uzyskać wszystkie wymagane informacje o Twoim projekcie. Kiedy potencjalny współpracownik czyta białą księgę, nie powinien mieć żadnych pytań do zadania. Najlepsze białe księgi są również oryginalne, łatwe do odczytania i zrozumienia, przedstawiają kolejno wszystkie istotne punkty. Niektóre z najlepszych białych ksiąg zawierają również wykresy / wykresy / ilustratory, które pomagają współpracownikom lepiej zrozumieć, jaki problem i jak projekt go rozwiązuje.

Biała księga powinna być generalnie sformatowana jako plik PDF. Zapewnia to łatwość dystrybucji białej księgi. Jednak trudno go edytować. Zmiany w białej księdze są mile widziane w społeczności kryptowalut, ponieważ ludzie uważają, że zespół nie poświęcił wystarczającej uwagi podczas przedstawiania swojej misji lub chce zmienić produkt, który zamierzali wykonać.

Unikaj kłaczków i nadmiarowości. Dłuższe białe księgi nie są uważane za lepsze w żaden sposób. Ponieważ potencjalni inwestorzy poświęcają czas i energię na czytanie białej księgi, najlepiej jest zadbać o jej aktualność. Objaśnienie wszystkich znaczących punktów na jak najmniejszej liczbie stron.

Korzystając z atrakcyjności początkowych ofert monet na całym świecie, biała księga powinna to odzwierciedlać. Przetłumaczenie białej księgi na wiele języków może znacznie zwiększyć zasięg projektu i pomóc inwestorom z krajów nieanglojęzycznych lepiej zrozumieć plan.

Udoskonalenie białej księgi nie jest łatwym zadaniem. Jednak prawdziwy zespół nie powinien napotkać żadnych problemów ze zgromadzeniem informacji potrzebnych do skonstruowania doskonałej białej księgi. Białe księgi pomagają sfinalizować wizję i dopracować wszystkie szczegóły z wyprzedzeniem.

Blokada Google, Facebook, Mailchimp Initial Coin Offering

ICO przeszły długą drogę od ich powstania latem 2013 r. Zebranie tak dużych kwot pieniędzy, które są bardzo trudne do wyśledzenia lub odzyskania, ponieważ większość transakcji jest anonimowych, nie obyło się bez niepowodzeń. Google, Facebook i Mailchimp zablokowały już reklamy Initial Coin Offering.

Pierwsza oferta monet

Zakaz nastąpił po tym, jak oszukańcze ICO crowdsourcingowały swoje projekty i po prostu uciekły ze wszystkimi pieniędzmi. Te oszukańcze ICO są powodem, dla którego włożono dodatkowy wysiłek w ochronę mniej poinformowanych użytkowników. Zakaz reklamy ma również bezpośredni wpływ na różne działania marketingowe związane z Pierwszą Ofertą Monet. Utorowanie nowej platformie wzrostu popularności reklam.

Podobnie jak LinkedIn, płatne reklamy są nadal zakazane, ale społeczności kryptowalut nadal istnieją. Współpraca z tymi społecznościami może zachęcić entuzjastów kryptowalut / blockchain o podobnych poglądach do wspierania Twojego projektu. Inne kanały, takie jak Telegram, który umożliwia użytkownikom tworzenie grup do 100 tysięcy członków i oferują komunikatory internetowe, odegrały znaczącą rolę w społeczności kryptowalut.

Co więcej, aktywny udział w dyskusjach Reddit może zapewnić projekt jednej z największych publiczności na świecie. Podsumowując, zakaz mediów społecznościowych wpłynął w taki czy inny sposób na rynek kryptowalut. Jednak Facebook czy Twitter nie są miejscami, w których większość entuzjastów kryptowalut spędza czas, były one bardziej wykorzystywane do docierania do nowych klientów.

Wniosek

Ostatecznie każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w pierwszej ofercie monet, powinien przeprowadzić badania i zachować ostrożność. Kryptowaluta nie jest już niszą dla wybranych. Jest to wielomiliardowa branża, w której inwestorzy mogą zarobić lub stracić znaczne kwoty w ciągu kilku tygodni. Istnieje duży potencjał wykorzystania technologii blockchain w przyszłych projektach.

Zorganizowanie pierwszej oferty monet może być najłatwiejszym sposobem na zdobycie środków. Jednak nic nie jest pozbawione zagrożeń. Zorganizowanie udanej pierwszej oferty monet wymaga dobrze przemyślanego projektu, doświadczonego i oddanego zespołu do tworzenia skutecznych kampanii marketingowych oraz wsparcia publicznego. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym jest ICO? Śledź jeszcze jeden artykuł na naszym blogu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me