Więc słyszałeś o Bitcoin i chcesz zainwestować…

Nie jesteś jedyny! Bitcoin był jedna z najlepszych inwestycji, jakich mógłbyś dokonać w ciągu ostatnich 5 lat. Ludzie wciąż używają go do zarabiania dużych pieniędzy na wiele różnych sposobów.

W tym przewodniku cię nauczę historia Bitcoina, przyszłość tego, i jak zrozumieć, co wchodzi w jej prognozowanie cen. Przyjrzymy się prognozom na różne lata, w tym prognozie cen Bitcoinów w 2021 r. Odpowiem na pytania, które wszyscy myślą, na przykład „czy Bitcoin się rozbije?” i „dlaczego Bitcoin rośnie?”.

Zrozumienie, jak przewidywać i inwestować, jest pierwszym krokiem do zbudowania udanego portfela. Jednak ze wszystkimi inwestycjami wiąże się to ryzyko. Dlatego zawsze powinieneś porozmawiać z doradcą finansowym przed podjęciem jakichkolwiek ważnych decyzji – niezależnie od tego, czy chodzi o inwestowanie w Bitcoin, czy wykorzystanie platformy wymiany kryptowalut w celu zakupu niektórych kryptowalut, ogólnie.

Uwaga: Twój portfel składa się z inwestycji. Na przykład, gdybyś miał zainwestować w Bitcoin, Ethereum i Litecoin, wtedy te monety znajdują się w Twoim portfolio.

Korzenie Bitcoina

Zanim zaczniemy przewidywać prognozy bitcoinów, wróćmy trochę do podstaw. Zakładam, że czytając ten przewodnik, na pewno słyszałeś o Bitcoinie. Bitcoin to pierwsza na świecie waluta cyfrowa, i cieszy się dużą popularnością w ciągu ostatniego roku! Wiele osób osiągnęło duże zyski, kupując Bitcoin po niskiej cenie, a następnie sprzedając go za wysoką cenę.


Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Zmieszany? Cóż, pozwól mi wyjaśnić.

Bitcoin jest za waluta, podobnie jak dolary amerykańskie, jeny japońskie lub funty brytyjskie. Można go kupować, sprzedawać i wymieniać na towary i usługi. I jak każda inna waluta, nadchodzące prognozy cen bitcoinów mają zawsze charakter spekulacyjny.

Prognoza ceny Bitcoin: Czy Bitcoin się zawiesi lub wzrośnie?

Kiedy idziesz do sklepów, możesz kupować przedmioty za pomocą papierowych pieniędzy lub płacić kartą bankową. Za każdym razem, gdy używasz karty bankowej do dokonywania płatności, pieniądze są pobierane z salda konta bankowego.

Bitcoin jest do tego bardzo podobny, z wyjątkiem tego, że nie możesz go otrzymać w formie papierowej notatki (np. w dolarach amerykańskich). To jest waluta peer-to-peer, co to znaczy nie ma zaangażowanych banków.

Wszystkie transakcje Bitcoin są elektroniczny – możesz go używać do kupowania i sprzedawania rzeczy w Internecie, a także w kilku wybranych sklepach detalicznych. Nie tylko to, ale teraz są Bankomaty Bitcoin które mogą zmienić Twoje Bitcoiny w lokalną walutę.

Kilka fajnych faktów na temat Bitcoin:

  • Bitcoin został założony w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto;
  • Nikt nie wie, kim jest Satoshi Nakamoto – to jedna z największych tajemnic Bitcoina;
  • Satoshi Nakamoto chciał stworzyć walutę, która nie opierałaby się na obecnym systemie bankowym;
  • Tam są tylko 21 milionów Bitcoinów, które można stworzyć.

Przejdźmy dalej i omówmy rzeczywiste procesy operacyjne Bitcoin.

Jak działa Bitcoin?

Jeszcze jedna rzecz do omówienia przed przejściem do prognozy ceny Bitcoin to sposób, w jaki działa Bitcoin. Każda transakcja Bitcoin ma miejsce na Bitcoinie blockchain. Blockchain to technologia, która chroni Bitcoin i jego użytkowników, chroniąc ich przed hakerami.

Jest zasilany przez sieć komputerów, które często nazywane są „węzłami”. Te węzły współpracują ze sobą zweryfikuj każdą transakcję Bitcoin, która ma miejsce.

Mówiąc prościej, gdy ktoś wyśle ​​Bitcoin do innej osoby, jeden węzeł w sieci blockchain zweryfikuje transakcję za pomocą równania matematycznego. Transakcja jest następnie umieszczana w sieci blockchain.

„Węzły”, które pomagają w obsłudze sieci blockchain, są nagradzane za swój wkład. Kiedy węzeł weryfikuje transakcje, otrzymuje Bitcoin za swoje wysiłki. Jest to proces nazywany „górnictwo”.

Bitcoin jest zdecentralizowane: węzły na całym świecie obsługują sieć. Sieć nie jest kontrolowana przez serwer główny ani grupę serwerów głównych. Jest to dobre dla bezpieczeństwa Bitcoin, ponieważ znacznie utrudnia hakerom uzyskanie dostępu do sieci.

Dlaczego cena Bitcoina się zmienia?

Uwaga: fluktuacja oznacza zmianę bez ustalonego wzoru.

„Dlaczego Bitcoin rośnie?” i „czy Bitcoin ulegnie awarii?” to pytania, które często słyszymy. Aby sporządzić lub zrozumieć prognozę ceny Bitcoin, musisz najpierw wiedzieć jak zmienia się Bitcoin.

Podobnie jak większość walut, cena Bitcoina zmienia się każdego dnia. Jedyna różnica polega na tym, że cena Bitcoina zmienia się na znacznie większą skalę niż waluty lokalne.

Przewidywanie ceny Bitcoin: Moneta Bitcoin.

Wartość Bitcoin opiera się na tym, jak cenny jest rynek (ludzie kupujący i sprzedający Bitcoin). Pomyśl o bardziej fizycznych rzeczach, w które możesz obecnie zainwestować, takich jak złoto. Cena złota zależy od podaż i popyt. Na przykład po odkryciu nowej kopalni złota cena spada. Dzieje się tak, ponieważ dostępnych jest więcej złota, a więc nie jest już tak rzadkie. Tak więc, im rzadszy jest Bitcoin, tym wyższe są prognozy Bitcoin.

Przykład złota jest podobny do tego, jak zmieniają się prognozy cen Bitcoin. Jednak cena Bitcoina zwykle zmienia się z powodu publikowanych na ten temat wiadomości. Oto jak to działa:

  • Kiedy pojawiają się złe wieści na temat Bitcoina, znacznie więcej osób sprzedaje Bitcoin niż go kupuje. Ci ludzie sprzedają swoje Bitcoiny po cenach niższych niż aktualna wartość, aby mogli je szybko sprzedać. To powoduje cenę upuścić.
  • Kiedy są dobre wiadomości na temat Bitcoina, jest więcej osób kupujących Bitcoin niż sprzedających. Ci ludzie kupują Bitcoiny po cenach wyższych niż obecne wartości, aby mogli je szybko kupić. To powoduje projekcje Bitcoina powstać.

Oczywiście, jak możesz sobie wyobrazić, sprawy są znacznie bardziej skomplikowane – mimo to powinien służyć jako przyzwoity ogólny punkt orientacyjny.

Podaż i popyt na Bitcoin

Kiedy Bitcoin został stworzony przez Satoshi Nakamoto, ustalił limit liczby bitcoinów, które można wyprodukować – 21 milionów. Oznacza to, że tak długo, jak istnieje Bitcoin, może być tylko 21 milionów – już nie. Tak więc, jeśli popularność Bitcoin wzrośnie, wzrośnie również prognozy cen Bitcoin.

Historia Bitcoin

Cena Bitcoina wzrosła jednego dnia, następnego dnia spadła… historia jego historii była trudna do przewidzenia w perspektywie krótkoterminowej.

Jeszcze, wielu takich inwestorów. Przy cenach, które regularnie się zmieniają (rosną i spadają), inwestorzy często mogą kupić Bitcoin po niskiej cenie, a następnie sprzedać go po znacznie wyższej cenie.

Są jednak inni inwestorzy, którzy kupują Bitcoin, aby utrzymać go na dłuższą metę – w ten sposób wielu ludzi się wzbogaciło! Niektórzy inwestorzy kupili Bitcoin ponad 5 lat temu za super niskie ceny (poniżej 100 USD), a następnie trzymali go do końca 2017 roku, kiedy był wart ponad 18 000 USD.!

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Bitcoin Rush 2017

Do 2021 r. Wartość Bitcoina osiągnęła najwyższy poziom w styczniu 2017 r., Kiedy to uderzyła 19 498,63 $. W tym momencie Bitcoin był jednym z najczęściej omawianych w mediach. Wszyscy, których znałeś – matki, dziadkowie, nauczyciele i lekarze – wszyscy pytali „jak wysoko osiągnie Bitcoin?”. “Cena bitcoina” i “Cena bitcoina” prognozy były dwoma największymi trendami na Twitterze!

Ta uwaga mediów lub „szum” spowodowała, że ​​cena Bitcoina wzrosła bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Poszło daleko w górę. To było szalone! Wszyscy reporterzy i analitycy finansowi przedstawili swoje prognozy dotyczące Bitcoina – co wzbudziło zainteresowanie opinii publicznej. Coraz więcej osób próbowało kupić Bitcoin, więc cena wzrosła.

Przewidywanie ceny Bitcoin: wykres Bitcoin.

Wkrótce potem Bitcoin Krach cenowy Bitcoinawyd.

Krótka notatka: „ATH” oznacza rekord wszech czasów. Jest to najwyższa cena, jaka kiedykolwiek była.

Pytanie „kiedy nastąpi awaria Bitcoina?” w końcu otrzymał odpowiedź. Kiedy prognozy cen bitcoinów zaczęły stawać się coraz mniejsze, miliony ludzi sprzedawały ich Bitcoin, a cena spadła do poniżej 10 000 USD.

Przewidywanie ceny Bitcoin: drugi wykres cen Bitcoin.

To poważny wypadek!

Minęło jednak trochę czasu, aby Bitcoin zdołał ponownie się podnieść i w styczniu 2021 roku jego cena znacznie wzrosła i osiągnęła rekordowy poziom 41 940 USD..

Inne awarie Bitcoin

Cena Bitcoina wielokrotnie spadała na przestrzeni lat:

  • W 2011 roku cena spadła 93% w pięć miesięcy;
  • Od listopada 2014 do stycznia 2015 wartość Bitcoina wynosiła o połowę, podobnie jak jego awaria w grudniu 2017 r.

Innym razem, gdy Bitcoin się rozbił, miał miejsce, gdy inwestorzy martwili się o nowe przepisy i regulacje. Pojawiły się wiadomości, że Korea Południowa i Chiny mogą zakazać wymiany kryptowalut. Jak możesz sobie wyobrazić, przestraszyło to wielu inwestorów, więc sprzedali swoje Bitcoiny.

Uwaga: nie ma wielu przepisów dotyczących kryptowalut, a wiele transakcji kryptograficznych jest anonimowych. Chociaż niektórzy inwestorzy to lubią, większość rządów postrzega to jako problem.

Prognoza cen bitcoinów: przyszłość bitcoinów

Wszyscy zastanawiamy się, gdzie Bitcoin będzie za 1 rok, 2 lata, 5 lat, a nawet 10 lat od teraz. Trudno to przewidzieć, ale każdy uwielbia to robić.

Czy Bitcoin ponownie się rozbije?

Jeśli więcej krajów stworzy przepisy / prawa dotyczące kryptowaluty, zostanie opublikowanych więcej złych wiadomości. Oznacza to, że możemy ponownie zobaczyć awarię Bitcoina. Kraje takie jak Korea Południowa, Japonia, Chiny, Francja i Stany Zjednoczone chcą stworzyć nowe przepisy.

Choć chcą tworzyć nowe regulacje, musimy pamiętać, że:

  1. Może to zająć dużo czasu.
  2. Może to nie wpłynąć na cenę Bitcoina.

Do tego czasu najpopularniejszą projekcją Bitcoin jest to będzie nadal rosnąć.

Jakie są prognozy Bitcoin na 2021 r?

To jest rodzaj pytania, które rozpoczyna kłótnie na przyjęciach. Czy Bitcoin wzrośnie w tym roku? Czy spadnie w przyszłym roku? Kto wie? Jaka jest prognoza ceny Bitcoin? Mimo że Bitcoin i jego technologia są bardzo przydatne i zmieniają świat, każdy, kto twierdzi, że „wie”, czy cena Bitcoina wzrośnie, czy spadnie kłamca. Przepraszam, ale taka jest prawda.

mocno w to wierzę technologia blockchain i kryptowaluty to przyszłość. Dlatego uważam, że cena Bitcoina wzrośnie w tym roku jeszcze bardziej. W to wierzę, ale nigdy się nie dowiem. Wszystko, co mogę zrobić, to zgadywać i przewidywać Bitcoin. Możesz patrzeć na wykresy, możesz przeglądać wiadomości, ale nigdy nie możesz „wiedzieć” na pewno.

Przewidywanie ceny Bitcoin: człowiek spekulujący na temat prognoz cen Bitcoin.

Mówiąc o prognozach cen Bitcoin, są ludzie, którzy mówią, że Bitcoin jest jak „bańka” „bańka dot-com” stało się tak, gdy ceny akcji firm internetowych zaczęły rosnąć pod koniec lat 90. Powiedzieli, że Bitcoin „pęknie” w 2021 roku, co oznacza, że ​​sądzą, że się rozbije. Jednak odkąd Bitcoin osiągnął najwyższy poziom w historii na początku 2021 roku, nie wydaje się, aby się zawieszał.

W bańce internetowej akcje osiągnęły naprawdę wysokie ceny. Ale kiedy bańka „pękła”, akcje od razu spadły do ​​niskich cen. Ludzie, którzy kupili akcje po wysokich cenach, stracili większość pieniędzy. Dlatego jest to ważne nie inwestować więcej pieniędzy, niż możesz stracić.

Są też ludzie – jak John McAfee (założyciel McAfee Security) – którzy przewidują, że cena Bitcoina będzie nadal rosła. W rzeczywistości John McAfee przewidział, że Bitcoin pomnoży się o 10 (wzrost o 1000%) w 2021 roku! Mówi również, że do 2021 r. Będzie to 1 000 000 USD. Niestety tak się nie stało, jednak na początku 2021 r. Cena Bitcoina znacznie wzrosła i osiągnęła najwyższy w historii poziom. W tej chwili przyszłość Bitcoina wygląda jasno, jednak nikt nie wie, co przyniesie.

Prognozy dotyczące bitcoinów od ekspertów

Sprawdźmy teraz, co na ten temat mają do powiedzenia niektórzy eksperci od kryptowalut.

Prognoza cen bitcoinów: przyszłość bitcoinów

Saxo Bank uważa, że ​​Bitcoin znacznie wzrośnie w tym roku. Nie tak bardzo, jak robi to John McAfee, ale wciąż dużo. Prognoza Saxo dotycząca Bitcoinów na rok 2021: mówią Cena bitcoina wzrośnie powyżej 60000 USD w 2021 roku! Jednak to nie wszystko, co mówią. Mówią również, że cena Bitcoina spadnie i straci ponad 98% swojej wartości! To niezła kolejka górska.

Dwóch analityków Saxo Bank powiedział: „Bitcoin będzie nadal rosnąć – i rosnąć wysoko – przez większą część 2021 roku, ale Rosja i Chiny wspólnie doprowadzą do katastrofy”. Myślą, że się rozbije z powodu nowe przepisy / prawa dotyczące kryptowalut od rządów.

Blockchain Capital Partner, prognoza cen Bitcoin Spencer Bogart – How High Will Bitcoin Go?

Inni analitycy przygotowali prognozy cen bitcoinów w 2021 roku wzrośnie do ponad 50 000 USD. Partnerze Blockchain Capital, przewidywania Spencera Bogarta dotyczące Bitcoin są dokładnie takie. Ta prognoza wydaje się być jedną z najbardziej realistycznych, ponieważ cena Bitcoina zdążyła już osiągnąć prawie 42 tysiące dolarów w styczniu 2021 roku.

Powiedział, że wzrost byłby spowodowany dużymi inwestycjami dokonywanymi przez duże firmy i banki inwestycyjne. Pan Bogart uważa, że ​​banki widziały, ile pieniędzy ludzie zarabiają na Bitcoin i nie chcą ich przegapić.

Założyciel Wawllet, Mihail Lala’s – What’s the Bitcoin Projections in 2021?

Oczywiste jest, że wielu ekspertów uważa, że ​​Bitcoin zrobi świetne rzeczy w tym roku, ale co z dłuższą metą?

Przewidywanie ceny bitcoinów: akceptacja bitcoinów.

Mihail Lala (założyciel i dyrektor generalny Wawllet) ma prognozę Bitcoin w 2021 roku. Bitcoin wzrośnie do ponad 100000 USD do 2021 roku. To znowu mniej niż prognozy Johna McAfee w wysokości 1 miliona dolarów, ale wciąż jest ogromne!

Nie powinniśmy zadawać sobie pytania: „czy Bitcoin się zawiesi?”, Ale „kiedy nastąpi awaria Bitcoina?”. Dzieje się tak, ponieważ gdy się zawiesi, możemy kupić Bitcoin za znacznie niższą cenę!

Wniosek

To jasne: jeśli zrobisz to poprawnie, kupowanie i sprzedawanie Bitcoinów może oznaczać duże zyski. W przeszłości przyniosło ludziom dużo pieniędzy i nadal nimi jest. Jasne jest jednak również, że możesz stracić dużo pieniędzy.

Powinieneś teraz lepiej zrozumieć, w jaki sposób i dlaczego zmienia się cena Bitcoin (podaż i popyt, przepisy, wiadomości itp.), Co oznacza, że ​​wiesz, w jaki sposób ludzie tworzą swoje prognozy Bitcoin. Oprócz myślenia o tych rzeczach (podaż i popyt, regulacje, wiadomości itp.), Myślą również o technologii Bitcoin (łańcuch bloków Bitcoin) i jej postępach.

Teraz, gdy przeczytałeś o przewidywaniach ekspertów Bitcoin i jesteś na to gotowy kup lub sprzedaj trochę BTC, czy masz własne prognozy cen Bitcoinów? Daj nam znać!

Ważna uwaga!

Przed zainwestowaniem w Bitcoin (lub jakąkolwiek inną kryptowalutę) powinieneś poszukaj dalszych informacji i zawsze rozmawiaj z doradcą finansowym. Nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz stracić. Bitcoin jest wciąż młody, a cena ciągle się zmienia, więc czasami zdarzają się rzeczy, których nikt nie jest w stanie przewidzieć.

* Uwaga: ten artykuł jest osobistą opinią. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych należy skonsultować się z profesjonalistą.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me