Prawdopodobnie słyszałeś o wszystkich różne rodzaje portfeli kryptowalutowych, jednak taka różnorodność opcji utrudnia wybór najbardziej niezawodnej. Dzisiaj przyjrzymy się Ledger Nano S i przekonamy się, jak jest bezpieczny.

Ledger Nano S to jeden z najpopularniejszych i polecanych portfeli kryptowalutowych na rynku. Jednak ważne jest, aby wspomnieć, że w rzeczywistości będziesz musiał kupić portfel Ledger, aby przechowywać swoje bitcoiny.

W tej recenzji przedstawię Ci portfel Ledger i wyjaśnię, jak to działa. Ja też przejdę przez to zalety i wady a także pełny przegląd jego funkcji bezpieczeństwa. Na koniec pokażę ci, jak to zrobić ustawić to a także odbierać i wysyłać monety.

Zacznijmy od ustalenia, czym jest portfel Ledger!

Plusy

  • Super bezpieczne
  • Ochrona przed uszkodzeniami fizycznymi
  • Obsługuje ponad 1500 monet i tokenów

Cons

  • Stosunkowo drogie

Co to jest portfel Ledger?

Plik Ledger Nano S określany również jako Portfel Ledger, jest sprzętowy portfel kryptowalut który pozwala na bezpieczne przechowywanie kryptowalut. Nie tylko to, ale także umożliwia wysyłanie i odbieranie wielu różnych kryptowalut.


Firma stojąca za Ledger to Francuski start-up którzy wypuścili swój pierwszy portfel w 2014 roku. Od tego czasu stali się liderem rynku w branży portfeli sprzętowych. W rzeczywistości portfel Ledger jest tak popularny, że sprzedał ponad 1 milion urządzeń!

Więc co to jest portfel sprzętowy Ledger?

Zanim wyjaśnię, jak działa portfel sprzętowy, dobrze jest zrozumieć jak działa portfel programowy.

Większość ludzi przechowuje swoje kryptowaluty w portfelu oprogramowania, który można pobrać na komputer stacjonarny / laptop lub urządzenie mobilne. Te mają wiele zalet, na przykład bardzo wygodne wysyłanie monet innej osobie, a także bycie wolnym.

Recenzja portfela księgi: Urządzenie księgi.

Czasami jednak są podatne na włamania. To dlatego, że haker jest w stanie zainstalować złośliwe oprogramowanie na urządzeniu i infekują komputer użytkownika za pomocą rejestratora kluczy, który umożliwia kradzież kluczy prywatnych Twojego portfela oraz przechowywanych w nich kryptowalut.

Oto jak portfele sprzętowe, takie jak Nano Ledger S, są inne. Zamiast twoich kluczy prywatnych i kryptowalut na platformie oprogramowania, one są przechowywane na fizycznym urządzeniu sprzętowym! Oznacza to również, że Twoje monety są zawsze trzymane offline, co praktycznie uniemożliwia dostęp do nich zdalnie.

Tabela: Główne informacje o Ledger Nano X i Nano S

Gdyby haker chciał ukraść kryptowaluty, które były przechowywane w Twoim portfelu Ledger, musiałby nie tylko ukraść urządzenie, ale także potrzebowałby Twojego tajna szpilka. Funkcje bezpieczeństwa są jeszcze lepsze, ale omówię to bardziej szczegółowo później!

Skoro już wiesz, co robi portfel, dowiedzmy się, jakie kryptowaluty obsługuje Ledger Nano S!

Znaleziono najnowszy kupon portfela księgi:

Monety obsługiwane przez Ledger Nano S.

Jak zapewne wiesz, są teraz ponad 1500 różnych kryptowaluty dostępne do kupna i sprzedaży, a każdego dnia dodawane są coraz więcej. Niestety, nie ma na świecie portfela, który mógłby pomieścić je wszystkie, a niektóre portfele mogą przechowywać tylko jedną konkretną monetę.

Na szczęście portfel Ledger to plik portfel wielowalutowy, co oznacza, że ​​jest w stanie przechowywać wiele różnych monet.

Portfel Ledger może obsługiwać 26 monet i ponad 1500 tokenów. Obejmuje to oczywiste monety, takie jak Bitcoin, Ethereum, Marszczyć, Litecoin i Bitcoin Cash, a także mniej popularne monety, takie jak Ubiq, Hcash i Stratis! Również możesz połącz swój Ledger Nano S do portfeli takich jak MIAUCZENIE i NEON, dzięki czemu możesz przechowywać wszystkie tokeny Ethereum i NEO również w swojej księdze Ledger.

Recenzja portfela Ledger: Portfele Ledger.

Zespół Ledger Nano S stale pracuje nad dodaniem do swojej listy obsługiwanych kryptowalut, a IOTA jest jedną z kolejnych dużych monet, które mają zostać uwzględnione!

Więc teraz, gdy wiesz, co to jest Ledger Nano S obsługiwane monety W następnej części tego przewodnika omówimy zalety portfela Ledger.

Porównaj portfel Ledger obok siebie z innymi

Czy wiedziałeś?

Porównaj portfel Ledger obok siebie z innymi

Wszystkie giełdy kryptowalut mogą wyglądać podobnie do Ciebie, ale są NIE wszystko to samo!

Tak! Pokaż tabelę porównawczą

Zalety Ledger Nano S

Jak zapewne się domyślasz, plik główna zaleta kupowania portfela Ledger jest takie najbezpieczniejszy sposób przechowywania monet! W rzeczywistości posiadanie portfela sprzętowego jest tak bliskie przechowywania kryptowalut w prawdziwym sejfie! Ale dlaczego?

Cóż, jak wspomniałem wcześniej, portfele oprogramowania może być zhakowany jeśli urządzenie jest zainfekowane złośliwe oprogramowanie, wirus lub rejestrator kluczy. To, co próbują zrobić hakerzy, to ukraść twoje klucze prywatne, co dałoby im pełny dostęp do twojego portfela.

Dzięki Ledger Nano S, Twoje klucze prywatne są przechowywane w rzeczywistym urządzeniu. Co więcej, jak zawsze portfel offline (chyba że wysyłasz środki – więcej o tym później), nikt nie może próbować uzyskać do nich dostępu przez połączenie internetowe.

Po otrzymaniu urządzenia będziesz musiał to zrobić wybierz numer pinu, który musi mieć co najmniej 4 cyfry. Tylko Ty powinieneś znać ten numer PIN i będziesz musiał wprowadzić go ręcznie na urządzeniu za każdym razem, gdy chcesz go użyć.

Przegląd portfela Ledger: bezpieczeństwo.

Tam jest dodatkowa warstwa bezpieczeństwa także, która cię chroni, jeśli kiedykolwiek o tym zapomnisz. Po potwierdzeniu numeru PIN otrzymasz 24-wyrazowa fraza odzyskiwania. Ponownie jest to pokazane na ekranie Księgi, więc nikt poza tobą nie będzie miał do niej dostępu. Jeśli zapomnisz kodu PIN, możesz po prostu wprowadzić frazę przywracania do urządzenia, a następnie utworzyć nowy kod PIN.

Twórcy publikują również regularne aktualizacje oprogramowania układowego. Tak więc, aby zapewnić bezpieczeństwo urządzenia, musisz występować regularny aktualizacjas.

Kolejną funkcją bezpieczeństwa jest Ochrona Ledgera przed uszkodzeniami fizycznymi. Ledger Nano S został zbudowany z wykorzystaniem wysokiej jakości trwałe materiały, w tym okładka, która jest wykonana z Stal nierdzewna. Gwarantuje to, że jeśli popełnisz błąd, upuszczając go, bardzo trudno byłoby uszkodzić urządzenie.

Nie ma jednak produktu doskonałego, prawda? Tak więc nawet zabezpieczenia Ledgera są jednymi z najlepszych w branży, są też pewne wady, które należy wziąć pod uwagę. Omówię je poniżej.

Wady Ledger Nano S

Po pierwsze, w przeciwieństwie do portfeli programowych, Nano Ledger S nie jest darmowy. Jeśli kupisz portfel bezpośrednio na stronie portfela Ledger, będzie Cię to kosztować około 59 EUR. Chociaż możesz być w stanie kupić go taniej od innego sprzedawcy (takiego jak Amazon), ja nie poleciłbym robisz to.

To dlatego, że ty nie mogę zagwarantować że sprzedawca nie zainstalował wirusa w urządzeniu sprzętowym, który mógłby dać mu dostęp do Twojego portfela. Zawsze kupuj bezpośrednio w oficjalny producent, co możesz zrobić tutaj!

Recenzja portfela Ledger: Cennik Ledger Nano S.

Kolejną wadą jest to niedogodność. Jeśli chodzi o wysyłanie monet do kogoś innego, będziesz musiał wtyczka Twój Nano Ledger S do pliku urządzenie stacjonarne. Robiąc to, będziesz musiał wprowadzić swój kod PIN. Jest to znacznie mniej wygodne niż korzystanie z portfela programowego, ponieważ transfer środków zajmuje więcej czasu i wysiłku.

Musisz również wziąć pod uwagę, że portfel Ledger to mniej przyjazny dla użytkownika niż niektóre dostępne portfele oprogramowania. Bardzo ważne jest, aby przeczytać instrukcję obsługi przed jej skonfigurowaniem.

Więc teraz, gdy znasz zalety i wady Ledger Nano S, teraz odpowiem na pytanie, czy naprawdę nie da się zhakować!

Czy portfel Ledger jest odporny na włamania?

Dowiedzmy Się co by się stało jeśli hakerowi udało się fizycznie ukraść Twój portfel Ledger.

Po pierwsze, aby uzyskać dostęp do twoich funduszy, haker potrzebowałby twojego osobistego kołek, które tylko ty masz. Będą dawane trzy próby przy wpisaniu poprawnego numeru PIN, a jeśli wprowadzą nieprawidłowy kod PIN trzy razy, Księga przejdzie do trybu czasowego lokaut. Jest to doskonała funkcja bezpieczeństwa, ponieważ daje czas na odzyskanie dostępu do portfela Ledger po wprowadzeniu konta zapasowe hasło.

Jest jednak ciekawa historia, którą opublikował dziennikarz o godz Wired.com pod koniec 2017 roku, który wyjaśnił, jak on stracił zarówno swój numer PIN, jak jego fraza regeneracyjna. Dziennikarz miał kryptowaluty o wartości ponad 30000 USD w swoim Nano Ledger S i nie miał możliwości uzyskania dostępu do funduszy.

Tabela: Zabezpieczenia Ledger Nano S i Trezor One

Dziennikarzowi udało się znaleźć plik geniusz programowania który znalazł lukę w najnowszej wersji portfela Ledger, która pozwoliła mu zastąpić ostatnią aktualizację zabezpieczeń. Postępując zgodnie z instrukcjami programisty, Dziennikarzowi udało się w jakiś sposób odzyskać dostęp do swojego portfela.

Chociaż Ledger Nano S Zespół twierdzi, że ta luka w zabezpieczeniach została już naprawiona, ale pokazuje, że nic nie jest w 100% bezpieczne. Nawet najbezpieczniejsze sejfy na świecie zostały już wcześniej zhakowane, więc pamiętaj tylko, że chociaż plik portfel sprzętowy sprawia, że ​​kradzież twoich funduszy jest prawie niemożliwa, nic nie jest pewne.

W rzeczywistości, jeśli byłeś w tej samej sytuacji co dziennikarz, nie ma możliwości, abyś kiedykolwiek był w stanie odzyskać swoje fundusze. Ledger Nano S nigdy nie ma dostępu do twoich kluczy prywatnych, więc Twoim obowiązkiem jest zapewnienie im bezpieczeństwa.

Co jest w pakiecie portfela Ledger

Zastanawiasz się, co jest zawarte w zakupie portfela Ledger? Cóż, oto lista rzeczy, które będziesz znaleźć w pudełku:

  • Ledger Nano S
  • Karta instrukcji
  • Brelok do kluczy
  • Smycz na klucze
  • Karta odzyskiwania
  • Kabel USB

Chociaż wspomniałem o tym wcześniej, chcę ci tylko przypomnieć nigdy kup portfel Ledger od gdziekolwiek indziej niż oficjalna strona internetowa.

Jak skonfigurować portfel Ledger

Jeśli to przeczytałeś Przewodnik po portfelu Ledger do tej pory powinieneś mieć już dobre pojęcie o tym, co robi portfel, czym różni się od portfela programowego i jakie zalety i wady. Zbadałem również bezpieczeństwo portfela.

Tak więc, jeśli zdecydowałeś się kupić jeden (lub już go masz), teraz ci pokażę jak to skonfigurować!

1. Najpierw musisz włożyć Ledger Nano S do portu USB urządzenia.

2. Teraz powinieneś zobaczyć "Skonfiguruj jako nowe urządzenie" na ekranie portfela Ledger. Naciskając przycisk po prawej stronie, dokonujesz wyboru "tak".

Przegląd portfela księgi: konfiguracja

3. Spowoduje to zainstalowanie wymaganych sterowników w urządzeniu.

4. Zostaniesz poproszony o wybranie numeru PIN. Aby rozpocząć proces, naciśnij jednocześnie lewy i prawy przycisk.

Przegląd portfela Ledger: wybór kodu PIN.

5. Możesz wybrać dowolną kombinację numeru PIN, o ile ma od 4 do 8 cyfr. Jednak nie jest łatwo odgadnąć kombinacje, takie jak „1, 2, 3, 4” czy „9, 9, 9, 9”. Będziesz musiał również to wprowadzić Kod PIN za każdym razem, gdy chcesz skorzystać z portfela Ledger, więc nie zapomnij o tym!

6. Gdy już wprowadzisz numer PIN i będziesz z niego zadowolony, zostaniesz poproszony o jego ponowne wprowadzenie. Ma to na celu upewnienie się, że nie popełniłeś błędu.

7. Gdy tylko potwierdzisz swój numer PIN, portfel Ledger poprosi Cię o zapisanie swojego numeru PIN fraza odzyskiwania kopii zapasowej.

Recenzja portfela Ledger: fraza odzyskiwania.

8. Bardzo ważne jest, aby zapisać plik 24-wyrazowa fraza odzyskiwania a następnie przechowuj w bezpiecznym miejscu. To może być ostatnia rzecz, która stoi między tobą a utratą środków. Pamiętaj, że jeśli zapomnisz numeru PIN lub skradzisz urządzenie, Twoje hasło zapewni Ci dostęp do Twoich monet.

9. Każde z 24 słów zostanie wyświetlone osobno na ekranie. Następnie urządzenie sprawdzi Cię, prosząc o ponowne wprowadzenie niektórych słów.

Recenzja portfela Ledger: fraza odzyskiwania.

10. Po zakończeniu konfiguracji odzyskiwania hasła, Twój portfel Ledger będzie teraz gotowy do użycia!

Recenzja portfela Ledger: gotowe urządzenie

Więc teraz, gdy skonfigurowałeś swój Ledger Nano S, dowiedzmy się, jak możesz wysłać do niego monety!

W jaki sposób aby otrzymać fundusze

Pokażę ci, jak wysłać środki za pomocą Ledgera.

1. Zanim zaczniesz, musisz najpierw pobrać plik Menedżer księgi. Możesz to zrobić tutaj.

2. Kliknij Dostępne w wersji Chrome, a następnie pobierz. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji.

3. Po zainstalowaniu Ledger Manager, musisz to zrobić pobierz aplikację portfela.

4. Niezależnie od wybranej opcji pobierz aplikację na swoje urządzenie i zainstaluj ją.

5. Po uruchomieniu aplikacji Bitcoin (lub wybranej kryptowaluty), którą właśnie zainstalowałeś, zostaniesz poproszony o włożenie portfela Ledger do urządzenia i podanie numeru PIN.

6. Zostaniesz zapytany, czy chcesz mieć portfel Legacy czy portfel Segwit. Najbardziej przyjazną dla użytkownika opcją jest Segwit.

Recenzja portfela Ledger: typ portfela.

7. Następnie kliknij Otrzymać, które znajdziesz u góry aplikacji.

Przegląd portfela Ledger: instalacja portfela.

8. Teraz kliknij Wyświetl adres na urządzeniu.

Przegląd portfela księgi

9. Zostanie wyświetlony Twój unikalny adres portfela Bitcoin Ledger. Możesz go po prostu skopiować, udać się do portfela, w którym obecnie przechowywane są twoje monety, a następnie przesłać je! Ostrzeżenie: wysyłaj Bitcoiny tylko na ten adres.

Przegląd portfela księgi

Otóż ​​to! Twój portfel Ledger powinien otrzymać monety w ciągu kilku minut! Przyjrzyjmy się teraz, jak wysłać monety z Twojej księgi do innego portfela!

Jak Skoniec faunds

Teraz ci pokażę jak wysłać Bitcoin z portfela Ledger. Ten proces jest taki sam dla wszystkich monet, jednak po prostu upewnij się, że zainstalowałeś odpowiednią aplikację dla monety, którą chcesz wysłać lub odebrać, którą znajdziesz w sekcji powyżej. W tym przykładzie będę nadal używać Bitcoin.

1. Wróć do swojego Aplikacja portfela Bitcoin. Jeśli odłączyłeś portfel Ledger, będziesz musiał go ponownie włożyć i ponownie wprowadzić swój numer PIN.

2. Tym razem kliknij Wysłać u góry ekranu.

Przegląd portfela księgi

3. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to wprowadź adres portfela chcesz wysłać środki, a także kwotę. Masz również możliwość wyboru opłaty transakcyjnej. Pamiętaj, że im niższa opłata transakcyjna, tym wolniej transakcja będzie trwała.

Jak zakończyć bitcoiny w portfelu Ledger

4. Na koniec, aby zakończyć transakcję, kliknij zielony Wysłać przycisk!

Otóż ​​to! Wiesz już, jak wysyłać kryptowaluty za pomocą Ledger Nano S!

Znaleziono najnowszy kupon portfela księgi:

Wniosek

Mam nadzieję, że znalazłeś to Portfel Ledger przegląd przyjemny i edukacyjny. Przekazałem Ci wszystkie informacje, które moim zdaniem są ważne, zanim zdecydujesz się zainwestować w jakąś.

Jeśli udało Ci się przeczytać ten przewodnik od początku do końca, powinieneś mieć naprawdę dobre zrozumienie co robi portfel Ledger, jak również wszystkie jego zalety i wady.

Ogólny, Ledger Nano S jest jednym z najbardziej niezawodnych i bezpiecznych portfeli kryptograficznych. Ma dodatkową warstwę zabezpieczeń, co oznacza, że ​​będziesz musiał wybrać nie tylko kod PIN, ale także 24-wyrazową frazę odzyskiwania. Co więcej, ponieważ jest wykonany z wytrzymałych materiałów, nie powinieneś obawiać się uszkodzeń fizycznych.

Jeśli nadal masz jakieś obawy lub pytania dotyczące portfela Ledger, nie wahaj się zapytać!

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me