Plik kryptowaluta rynek w ciągu ostatniego roku doświadczył różnych wzlotów i upadków. Chociaż wszyscy mówią o kryptowalutach, wciąż pozostaje wiele pytań, na które należy odpowiedzieć.

Czy jesteś zdezorientowany, jeśli powinieneś zainwestować w Litecoin? Nie jestem pewien, czy cena pójdzie w górę, czy w dół?

Cóż, oto dobre wieści: na wszystkie Twoje pytania odpowiem w tym przewodniku. Omówię podstawy Litecoina i podzielę się z wami naszymi ulubionymi prognozami cen Litecoina. Trudno jest przewidzieć dokładną przyszłość Litecoina, ale możemy pomóc Ci dokonać lepszego wyboru.

Litecoin to ósma co do wielkości kryptowaluta z kapitalizacją rynkową wynoszącą ponad 9 miliardów dolarów. Co dokładnie sprawia, że ​​Litecoin jest tak popularny?

Na były pracownik Google, Charlie Lee, stworzył Litecoin w 2011. Tak jak Bitcoin, Litecoin też cyfrowa waluta. Jest zbudowany na tym samym blockchain jako Bitcoin i może być używany do dokonywania płatności. Największą zaletą Litecoina nad Bitcoinem jest prędkość. W rzeczywistości Litecoin jest nazywany monetą „Lite”, ponieważ jest prawie cztery razy szybciej niż Bitcoin.

Zanim przejdziemy do naszej prognozy cen Litecoin, najpierw wyjaśnijmy różnice między Bitcoinem a Litecoinem.


Prognoza ceny Litecoin: Litecoin VS Bitcoin

Litecoin jest bardzo podobna do Bitcoin. Tak jak Bitcoin zbudowany na tym samym kodzie. Potraktuj to jako aktualizację systemu operacyjnego, którą otrzymujesz na swoim smartfonie. Tak jak ma na celu aktualizacja poprawić niektóre problemy ze smartfonem, Litecoin ma na celu napraw niektóre problemy z Bitcoinem.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Inną kluczową różnicą jest całkowita liczba istniejących monet. Podobnie jak ograniczona jest światowa podaż złota, tak samo jest z podażą kryptowalut. Można stworzyć maksymalnie 21 milionów Bitcoinów. Maksymalna liczba litecoinów to 85 milionów.

Prognoza ceny Litecoin: Litecoins.

Aby dokonać płatności za pomocą kryptowaluty, musisz to zrobić uiścić opłatę transakcyjną. Ta opłata jest znacznie wyższa, gdy transakcje są wysyłane za pomocą Bitcoin, a nie Litecoin. Oznacza to, że nie tylko szybciej dokonywać płatności za pomocą Litecoina, ale tak też jest znacznie taniej. Jest to jeden z powodów, dla których wiele prognoz cenowych Litecoin jest bardziej prawdopodobnych pozytywny.

W przypadku nasza zwykła waluta, banki federalne mogą drukować nowe banknoty, aby zwiększyć podaż waluty. Tak nie jest w przypadku kryptowaluty, ponieważ nie ma rządu, który mógłby „wydrukować” więcej monet.

Czy wiedziałeś, że nowe monety muszą zostać „wydobyte”, aby mogły zostać użyte? Znowu jak złoto!

Wszystko, co musisz wiedzieć, to to, że wydobycie to proces, w którym ludzie używają komputerów do odkrywania nowego Litecoina, Bitcoin, i inne monety. Aby wydobywać Bitcoin (lub inne kryptowaluty), potrzebujesz za super wyspecjalizowany i potężny komputer, w przeciwieństwie do zwykłych komputerów, które można znaleźć w sklepach detalicznych.

Możesz jednak wydobywać Litecoina za pomocą zwykłego komputera, po prostu dodając kilka graficzne jednostki przetwarzania (GPU). Jeśli więc zdecydujesz, że chcesz posiadać Litecoina, ale nie chcesz kupować go na giełdzie, możesz pomyśleć o jego wydobyciu.

Przewidywanie ceny Litecoin: Bitcoiny.

Z tego właśnie powodu, Litecoin jest dostępny dla większej liczby osób niż Bitcoin. Dlatego Litecoin jest często określany jako srebro kryptowaluty, a Bitcoin jest określany jako złoto.

Różnice w technologii obu monet mają duży wpływ na ich ceny. Teraz, gdy wiesz, czym technologia Litecoina różni się od technologii Bitcoin, łatwiej będzie Ci zrozumieć nasze prognozy cenowe Litecoina.

Historyczny trend cenowy Litecoina

Litecoin był jedną z najlepiej prosperujących kryptowalut w 2018 roku. Jeśli kupiłeś Litecoina na początku 2017 roku, kiedy jego cena wynosiła 4,50 $, zrobiłbyś wzrost o prawie 8000% do końca roku! To prawie 80 razy Twoja inwestycja.

Więc gdybyś zainwestował 500 $ w styczniu 2017 r. zarobiłbyś prawie 45 000 dolarów kiedy cena Litecoina osiągnęła najwyższy poziom w grudniu 2017 r.

Możesz zobaczyć historyczny trend cenowy Litecoina w poniższej tabeli. Nie ma wątpliwości, że Litecoin wykazał ogromny wzrost kilka lat temu, co czyni go jedną z dziesięciu najlepszych kryptowalut pod względem wzrostu procentowego.

Przewidywanie ceny Litecoin: Wykres cen Litecoin.

Kolejną ważną rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, zanim przejdziemy do naszej projekcji Litecoin, jest to, że Litecoin ma wysoki wolumen obrotu. Oznacza to, że coraz więcej osób sprzedaje i kupuje Litecoiny na rynku kryptowalut. Litecoin zajmuje czwarte miejsce pod względem wolumenu obrotu, zaraz po Ethereum.

Prognozy cen Litecoin

Nie ma wątpliwości, że rynek kryptowalut się porusza bardzo szybki, robić to bardzo trudne aby inwestorzy mogli zdecydować, jak wybrać najlepsze opcje inwestycyjne.

W takiej sytuacji najlepiej zrób swoje badania aby pomóc Ci zrozumieć aktualne trendy rynkowe. W rzeczywistości przed dokonaniem jakichkolwiek większych inwestycji należy zawsze skontaktować się z ekspertem finansowym.

Poniżej wymienione są najlepsze prognozy Litecoina, które możesz wykorzystać jako punkt wyjścia w swoich badaniach, aby lepiej zrozumieć rynek.

Przewidywanie Litecoina za pomocą analizy technicznej

Najpierw wyjaśnijmy analizę techniczną, abyś miał jasne zrozumienie podstaw tej prognozy.

Plik analiza techniczna bierze pod uwagę tylko fakty dotyczące przeszłych i obecnych trendów cenowych oraz tendencje w zakresie wolumenu obrotów. Nie bierze pod uwagę takich rzeczy jak jak dobra jest technologia kryptowaluty, i tak dalej.

Analitycy techniczni analizować dane za pomocą funkcji matematycznych, aby uzyskać prognozy cenowe. To, co dla nas dobre, to to, że nie musimy martwić się o część matematyczną, ponieważ jest wielu analityków, którzy wykonują analizę i udostępniają ją w Internecie..

Walletinvestor.com, witryna internetowa, która przeprowadza analizę techniczną, przedstawiła roczną prognozę cen Litecoina na kwotę około 127 USD. Przewidują, że Litecoin może nie być najlepszą inwestycją na dłuższą metę.

Prognozowanie ceny Litecoin: analiza danych technicznych.

Inne Witryna analizy technicznej uważa, że ​​jeśli Litecoin przekroczy granicę 250 USD, będzie to punkt wyjścia do dalszego wzrostu cen. Ich krótkoterminowe prognozy dotyczące Litecoina są gotowe za 300 $.

Tak, wiem, o czym myślisz – to taki ogromny przedział cenowy do przewidzenia, prawda?

Cóż, możemy wyciągnąć z tej analizy cenę Litecoina, podobnie jak innych kryptowalut, może się bardzo zmienić w nadchodzących latach. Widzicie, nie jest to całkowicie bezużyteczne!

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Prognoza ceny Litecoin na podstawie ceny bitcoinów

Jest wiele przepowiedni, które mówią Wzrost Litecoina będzie wyższy niż Bitcoina. Nikt tak naprawdę nie wie, co się stanie, ale oto kilka dobrych powodów, dla których istnieją takie prognozy.

  • Litecoin wykazał lepszy wzrost niż Bitcoin w 2018 roku;
  • Litecoin ulepszył technologię używaną przez Bitcoin (pamiętaj, jest 4 razy szybsza!);
  • Obecnie Litecoin wykazuje dobrą poprawę.

Według oracletime.com, przewaga Litecoina nad Bitcoinem zainteresuje wielu nowych inwestorów. Ich prognozy Litecoina na koniec 2020 roku wynosiły 1000 USD, ale były też takie przewidywania może nawet wzrosnąć do 2000 dolarów!

Była kolejna projekcja wg investingpr.com który spodziewał się osiągnięcia ceny Litecoina do 1000 $ w 2018 roku. Spodziewają się, że więcej inwestorów zacznie inwestować w Litecoin, szukając opcji innych niż Bitcoin i aby zmniejszyć ryzyko.

Chociaż te prognozy były naprawdę ekscytujące, tak się nie stało. W styczniu 2021 roku Litecoin był wart około 175 dolarów. To jest dalekie od 1000 $, jednak nigdy nie wiadomo, co przyniesie przyszłość.

Przewidywanie cen Litecoin: wykresy Bitcoin.

Jak Bitcoin jest często porównywany do złota, a Litecoin do srebra… co robimy ze złotem w prawdziwym życiu? Przechowuj to. Podobnie Bitcoin będzie używany do przechowywanie wartości, podczas gdy Litecoin będzie używany do przeprowadzanie transakcji.

Tak, to prawda Litecoin ma przewagę nad Bitcoinem. Jednak prawdą jest również, że Litecoin może tracić część swoich zalet związanych z wydobyciem i kosztami.

Tak więc, o ile powyższa prognoza ceny Litecoina może skłonić Cię do zainwestowania, przed podjęciem decyzji powinieneś najpierw przyjrzeć się innym czynnikom.

Prognoza Litecoina opracowana przez ekspertów (takich jak John McAfee)

Możesz zadawać sobie pytanie, kto to jest John McAfee? Nawet jeśli myślisz trochę poważnie o inwestowaniu w kryptowaluty, nadszedł czas, abyś rozpoznał nazwę. John McAfee jest wielki inwestor kryptowalut i bardzo aktywny promotor kryptowalut. Jego prognozy cenowe mogą mieć realny wpływ na ceny kryptowalut.

Więc jakie są jego poglądy na przyszłość Litecoina?

John McAfee uważa, że ​​Litecoin nie zyskał na wartości tak bardzo, jak powinien. On to powiedział Litecoin może wzrosnąć równie mocno, Jeśli nie więcej, niż Bitcoin. Jeśli uważamy, że prognoza Johna McAfee dotycząca Bitcoina jest poprawna, to kto może powiedzieć, że myli się co do Litecoina.

Przewidywanie ceny Litecoina: człowiek myślący.

George Tung, analityk kryptowalut, wypowiedział się na temat prognozy cen Litecoina. Powiedział, że cena Litecoina wzrośnie aż 1500 USD w 2018 roku. Nie jest sam, ponieważ jest wielu ekspertów i analityków, którzy wierzyli, że cena Litecoina będzie nadal rosła w 2018 r. Jednak, jak widzimy, cena Litecoina znacznie spadła do końca 2018 r. Dobra wiadomość jest taka, że w tej chwili (czerwiec 2021) cena Litecoina powoli rośnie.

Ile może jednak wzrosnąć? No chyba tylko czas powie. Ale przynajmniej teraz wiesz, co o tym sądzą eksperci.

Jednym z powodów, dla których wielu uważa, że ​​Litecoin będzie dobrze funkcjonował w tym roku, jest właśnie to powrót Charliego Lee, założyciel Litecoin. Opuścił Litecoin i zdecydował się dołączyć Coinbase, ale niedawno ponownie stał się aktywnym członkiem zespołu Litecoin.

Charlie Lee powiedział, że 2021 będzie dobrym rokiem dla Litecoina. Jednak odmówił podania swojej przewidywanej ceny kryptowaluty.

Prognoza cen Litecoina z perspektywy Wall Street

Uwagę zwracają kryptowaluty Wall Street handlowcy i inwestorzy, zbyt. Podobnie jak my, nie mogli powstrzymać się od zainteresowania kryptowalutami.

Wall Street ma duże doświadczenie, jeśli chodzi o dokonywanie inwestycji w akcje i inne aktywa. Oznacza to, że powinni dobrze wiedzieć, co jest, a co nie jest dobrą inwestycją.

Kelly, głowa ofBK Capital Management (LLC), jest handlowcem z Wall Street, którego zadaniem jest śledzenie rynku kryptowalut. BK Capital Management to firma, której celem jest inwestowanie w kryptowaluty. Kelly podał prognozę Litecoina od 87 do 107 USD przez następne 12 miesięcy, więc może to nie być najlepsza inwestycja w tej chwili. Jednak według tego samego źródła. cena Litecoina może wzrosnąć do 347,8 USD do końca 2024 r.

Prognoza ceny Litecoina: inwestorzy z Wall Street.

Kelly pozytywnie ocenia Litecoina ze względu na przewagę nad Bitcoinem. Uważa, że ​​szybsze transakcje i niskie opłaty sprawiają, że Litecoin jest atrakcyjną opcją inwestycyjną dla każdego.

Spróbuj pomyśleć o Litecoinie jako iPhonie X i Bitcoinie jako iPhonie 8. Jedyną różnicą jest to, że iPhone X jest w tym przypadku tańszy.

Prognoza cen Litecoina na 2021 rok

Jeśli planujesz długoterminowo inwestować w Litecoin, warto przyjrzeć się prognozom cenowym na 2021 r..

Longforecast.com to serwis specjalizujący się w dostarczaniu długoterminowych prognoz finansowych przy użyciu analizy technicznej. Longforecast.com Prognozy Litecoina do 2021 roku już są zakres od 86 do 170 USD.

Oracletimes.com to kolejna strona, która spodziewa się ceny Litecoina 1000 $ w pewnym momencie w dającej się przewidzieć przyszłości.

Przewidywanie cen Litecoin: Litecoin, Ethereum i Bitcoin.

Ta prognoza jest oparta na wynikach Litecoina w 2017 r. – czyli lepszy niż Bitcoin w 2017 roku. Nie opiera się jednak na analizie technicznej ani opinii ekspertów. Dlatego warto skupić się bardziej na innych przewidywaniach.

Inne czynniki, które mogą wpłynąć na przyszłość Litecoina

Istnieje kilka innych czynników, które mogą wpłynąć na przyszłość Litecoina.

Technologia

Zmiany wprowadzone w samej technologii Litecoina są ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę. Litecoin niedawno przeszedł przez wydarzenie o nazwie „Hard Fork”. Pozwól, że wyjaśnię ci, co to jest hard fork.

Mówiąc najprościej, dzieli kryptowalutę na dwie części. Jedna część podziału to wciąż starsza wersja – w tym przypadku Litecoin. Druga część podziału skutkuje narodziny nowej kryptowaluty, co w tym przypadku jest Litecoin Cash. Litecoin Cash twierdzi, że oferuje pewne przewagi nad Litecoinem, ale zachowamy tę dyskusję na inny czas.

Przewidywanie ceny Litecoina: Litecoin na klawiaturze laptopa.

Więc co się stało, gdy doszło do tego podziału? Cóż, powinno się wydarzyć coś dobrego, ale nic się nie wydarzyło. W rzeczywistości Litecoin radził sobie bardzo dobrze od hard forka, podczas gdy Litecoin Cash nie.

Coindesk miał również swój wpływ na prognozowanie cen Litecoina. W 2018 roku wierzyli, że jeśli Litecoin zostanie powyżej 240 USD przez krótki okres czasu, może osiągnąć znak 300 $ wkrótce. Według nich Litecoin może skorzystać na pozytywnych wiadomościach o założycielu, Charliem Lee, i wprowadzeniu nowych funkcji. Niestety, wtedy tak się nie stało.

Przepisy prawne

Czy możesz sobie wyobrazić grę w piłkę nożną bez sędziego? To by nie działało dobrze, prawda? Cóż, tak właśnie działa obecnie rynek kryptowalut – nie ma żadnych przepisów!

Wkrótce wszystko się jednak zmieni. Stali się regulatorzy z całego świata bardzo aktywny jeśli chodzi o kryptowaluty. Nikt nie wie, jaki wpływ będą miały przepisy na przyszłość Litecoina lub na jakąkolwiek inną kryptowalutę.

Wiemy tylko, że te przepisy mogłyby zwolnij rynek, ogólnie. Może to mieć podobny wpływ na prognozę Litecoina. Polecam bądź na bieżąco z nowymi przepisami dotyczącymi kryptowalut ponieważ pomoże Ci to zapewnić bezpieczeństwo inwestycji.

Czy więc warto zainwestować w Litecoin?

Jak możesz zrozumieć, jest nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. To jest bardzo trudne przewidzieć, jaka może być cena Litecoina w ciągu 24 godzin – a jeszcze trudniej przewidzieć cenę Litecoina w ciągu roku.

To, co widzimy z powyższych prognoz cenowych Litecoina, to jednak to Litecoin zmierza w dobrym kierunku. Ma mocne strony technologiczne to mogłoby pomóc mu stać się jeszcze bardziej popularnym w świecie kryptowalut.

Myślę, że analiza techniczna i Porada eksperta to coś, co zawsze powinieneś wziąć pod uwagę przed zainwestowaniem. Ja też w to wierzę przepisy prawne może mieć duży wpływ na przyszłość Litecoina. Dlatego ważne jest, aby poznać te przepisy, zwłaszcza w swoim kraju.

Parzysty największych inwestorów i ekspertów kryptowaluty trudno przewidzieć przyszłość kryptowalut. Więc zanim zainwestujesz, powinieneś przeprowadzić jak najwięcej badań i zaplanuj swoje inwestycje tak, aby nawet jeśli ceny spadły, nadal byłeś bezpieczny.

Co najważniejsze, nie inwestuj wszystkich swoich pieniędzy w jedną kryptowalutę. Nawet jeśli uznasz, że jedna z powyższych prognoz cen Litecoina jest bardzo atrakcyjna, nigdy inwestować jeszcze than możesz sobie pozwolić na przegraną.

* Uwaga: ten artykuł jest osobistą opinią. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych należy skonsultować się z profesjonalistą.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me