Ten przewodnik pomoże Ci lepiej zrozumieć Ripple i przewidywać jego przyszłość. Pokaże również, jak Ripple rozwijał się w ciągu ostatnich kilku lat, opinie ekspertów na temat przyszłości Ripple i jak tworzyć własne prognozy cenowe Ripple.

Zanim przejdziemy do prognoz Ripple, powinieneś wiedzieć, że nie należy ich traktować jako porady finansowej. Zanim zainwestujesz w Ripple, musisz przeprowadzić więcej badań. Powinieneś inwestować tylko te pieniądze, na których utratę możesz sobie pozwolić.

W następnej sekcji omówimy, czym jest Ripple, i pomożemy wprowadzić różnice i podobieństwa, które dzieli Ripple z innymi kryptowalutami (i co to oznacza przy prognozowaniu cen Ripple), więc zacznijmy!

Zrozumienie Ripple Roots

Ripple to dwie rzeczy: kryptowaluta (znana jako XRP) i transgraniczny otwarty system płatności dla banków.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:


Logo Ripple i XRP

Firma została założona w 2012 roku i stała się ogromnym graczem na rynku kryptowalut!

Została założona, aby pomóc rozwiązać duży problem. Problem dotyczył płatności transgranicznych (sposobu przesyłania pieniędzy z jednego kraju do drugiego).

Najlepszą rzeczą w Ripple jest fakt, że jest już używany! To oczywiście ma ogromny wpływ na prognozę ceny Ripple. Współpracuje z dużymi globalnymi bankami, które testują technologię Ripple. Należą do nich Santander, MoneyGram, Amex i Western Union.

Czasy transakcji dla Ripple są bardzo krótkie, a opłaty są znacznie tańsze niż w przypadku innych głównych kryptowalut, takich jak Bitcoin czy Ethereum. Najważniejszą rzeczą, która sprawia, że ​​Ripple jest wyjątkowa, jest fakt, że wszystkie monety Ripple (XRP) zostały wydane jednocześnie.

Zgadza się – nowy Ripple nie jest tworzony za pomocą wydobywania. Wszystkie XRP są już w obiegu. I to nie wszystko…

To, co sprawia, że ​​Ripple bardzo różni się od większości innych kryptowalut, to fakt, że Ripple Labs (firma stojąca za Ripple) posiada większość monet XRP. Tak, dobrze słyszałeś – Ripple ma łączną podaż prawie 100 miliardów monet, a Ripple Labs posiada ich 50 miliardów.

Niektórzy inwestorzy uważają, że to zła rzecz, a niektórzy uważają, że to dobra rzecz. Tak czy inaczej, jeśli chcesz wiedzieć, ile to jest w dolarach: pojedyncza moneta XRP (Ripple) kosztuje dziś około 0,27 USD (22/01/21).

Jeśli wolisz nie liczyć samodzielnie, w kieszeniach Ripple Labs znajduje się XRP o wartości 27 miliardów dolarów.

Teraz przejdźmy dalej i przyjrzyjmy się, jak Ripple radził sobie w przeszłości i jak wpływa na samą prognozę cenową Ripple. To pierwszy krok w przewidywaniu przyszłości Ripple.

Więcej informacji znajdziesz w naszym przewodniku Czym jest Ripple.

Jak Ripple urosło, odkąd się zaczęło?

Cena XRP wzrosła znacznie w ubiegłym roku, co ma pozytywny wpływ na prognozę cenową Ripple.

Wiele osób twierdzi, że ten wzrost wynika z faktu, że Ripple zbudował światową sieć w 100 krajach z prawie 200 partnerstwami korporacyjnymi. Wykorzystanie XRP przez Standard Chartered do American Express pomogło „podnieść” wartość.

Dane CoinMarketCap pokazują, że w pierwszym publicznym dniu handlu 4 sierpnia 2013 r. Kurs XRP zamknął się na poziomie 0,005882 USD (tak zakończyła się moneta pierwszego dnia handlu). Do 16 marca 2018 r. XRP wyniósł 0,697269 USD (oznacza to wzrost o 11 752,28%!).

Wykres prognozy ceny Ripple

W tym pięcioletnim okresie najwyższy punkt przypadał na grudzień / styczeń 2018 r., Przed Wielką Korektą (wydarzeniem rynkowym, które spowodowało wymazanie setek miliardów z globalnego rynku kryptowalut), XRP wzrósł do 3,23 USD, po czym spadł do obecnej wartości..

Teraz jest rok 2021, a Ripple na początku roku był wart 0,27 USD.

Prognozy cen

Przewidywanie cen kryptowalut to niezwykle trudne zadanie. Zwłaszcza obecnie – ponieważ rynek zmienia się tak bardzo każdego dnia, trudno jest sformułować prognozę cenową Ripple na 2021 r..

Jednak niektórzy ludzie byli na tyle odważni, aby przewidzieć ceny Ripple w 2021 roku – oto niektóre z bardziej popularnych prognoz cenowych Ripple:

Agencja Prognoz Gospodarczych

Agencja Prognoz Gospodarczych przewiduje, że wartość Ripple może spaść jeszcze bardziej – z powodu niespełnienia obietnic partnerstwa technologicznego (co jest grzecznym sposobem na powiedzenie, że produkty Ripple są bezużyteczne i że banki przestaną ich używać). Mówią, że Ripple może spaść do 0,19 USD do 31 grudnia 2021 r.

Wiadomości Ripple Coin

Wiadomości Ripple Coin, drugi co do wielkości w sieci serwis informacyjny Ripple pod względem natężenia ruchu twierdzi, że rok 2021 może być łagodny dla firmy. Mówią, że nowe partnerstwa, nowe technologie i wysoka wydajność mogą przynieść XRP do 7 dolarów.

Daily Express

Daily Express, brytyjski tabloid uważa, że ​​XRP może gwałtownie wzrosnąć w 2021 r., a cena tokena XRP wyniesie 5,06 USD do 31 grudnia 2021 r.!

Metro

Metro, największa gazeta w Wielkiej Brytanii uważa, że ​​Ripple może spaść do 0,22-28 USD. Opierają to na fakcie, że Bitcoin będzie nadal dominował w mentalności Millenialsów i osiągnie punkt cenowy 20000 USD. Może to pomóc zepchnąć Ripple i inne altcoiny.

ValueWalk

ValueWalk, firma zajmująca się badaniami kryptograficznymi, uważa, że ​​Ripple musi wyjść poza to, by banki testowały ich produkty. Zamiast tego mówią, że Ripple musi zostać prawdziwym partnerem w grupie bankowej.

Ich zdaniem może to pomóc podnieść wartość Ripple do poziomu 10 USD. Jeśli jednak nie odniesie sukcesu w przypadku wszystkich tych partnerstw i nie wywrze żadnego realnego wpływu, cena tokena XRP może spaść poniżej poziomu 0,50 USD.

Ripple ma przed sobą wielki rok. Większość prognoz sugeruje, że wartość Ripple wzrośnie w 2021 r. Jednak niektórzy eksperci uważają, że duże wydarzenia i niepowodzenie w uruchomieniu ich technologii płatniczej dla banków może spowodować poważny spadek cen.

Następna sekcja oceni moje własne przemyślenia na temat przewidywania cen, a także to, w jaki sposób możesz samodzielnie przewidzieć.

Jaka jest prognoza cen tętnienia w 2021 r?

To wydarzenia spowodują wzrost lub spadek ceny Ripple, a firma ogłosiła już wiele, które mogą mieć pozytywny wpływ na prognozę ceny Ripple w 2021 r. Aby sformułować własną opinię, przyjrzyjmy się powodom, dla których cena Ripple może wzrosnąć lub w tym roku.

Szczerze mówiąc, wiadomości, które pojawiły się w Ripple, wydają się pozytywne.

W 2018 roku Santander ogłosił, że wykorzysta blockchain Ripple dla aplikacji płatniczej (która ma zostać uruchomiona jako pierwsza w Hiszpanii, Irlandii i Wielkiej Brytanii), która będzie oparta na technologii przetwarzania płatności Ripple.

Kolejnym wydarzeniem jest informacja, że ​​japońskie banki krajowe wykorzystają Ripple do zasilania nowego krajowego systemu płatności przelewami na żądanie. MoneyTap, który ma trzech dużych partnerów (SBI Net Sumishin Bank, Suruga Bank i Resona Bank), współpracuje z Ripple, aby pomóc ulepszyć płatności przelewami krajowymi.

Kolejnym dużym osiągnięciem w 2018 roku było partnerstwo MoneyGram / Ripple. Wykorzystanie XRP jako systemu przetwarzania płatności transgranicznych wraz z technologią przetwarzania płatności Ripple poprawi międzynarodowe transgraniczne płatności finansowe.

MoneyGram, druga co do wielkości firma przekazująca pieniądze na świecie, wykorzysta nową technologię, aby pomóc w korzystaniu z XRP jako natychmiastowej metody rozliczenia (co oznacza szybsze przelewy do przyjaciół i rodziny za granicą).

To tylko trzy zmiany, które Ripple wprowadził w 2018 roku.

Globalne banki współpracują

Prowadzone są rozmowy i projekty pilotażowe z bankami centralnymi Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, projekty z Bankiem Anglii i innymi.

Ripple ma również zamiar współpracować z większą liczbą banków w Europie i Ameryce Łacińskiej, aby promować zarówno XRP, jak i technologię płatności Ripple. Zmiany te mogą prowadzić, jak wskazali eksperci powyżej, do dużych wzrostów ceny tokena XRP. Oznacza to, że prognoza cen Ripple powinna iść pozytywnie.

Partnerstwa z bankami centralnymi, finansowymi gigantami korporacyjnymi i bankami wskazują na innowacyjną technologię Ripple i możliwości, jakie może ona przynieść tym firmom.

Jednak to bit „możliwości” stanowi problem i może mieć negatywny wpływ na prognozy cenowe Ripple.

Profesjonalni eksperci przede wszystkim zwrócili uwagę, że „testy” i „programy pilotażowe” to wielki pokaz potencjału (może to zmienić sposób, w jaki wszyscy korzystamy z przelewów bankowych). Ale jeśli faktycznie coś nie zmieni, nie było wystarczająco uciążliwe.

Krypto ma być destrukcyjne (ma na celu zniszczenie scentralizowanego systemu bankowego). Bez większych zmian wartość Ripple może ucierpieć.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Zaopatrzenie w monety XRP

Kolejnym punktem nacisku na Ripple jest całkowity obrót rynkowy w wysokości 100 miliardów XRP. To o wiele więcej niż, powiedzmy, maksymalne 21 milionów Bitcoinów.

Rzadkość Bitcoinów w porównaniu z nadpodażą XRP zawsze będzie wywierać dużą presję cenową na ogólną wartość XRP – poniżej znajduje się wykres pokazujący, jak podaż wzrosła od czasu uruchomienia Ripple.

Wzrost tętnienia od jego wydania

Jednak Ripple bardzo różni się od Bitcoin, ponieważ Bitcoin jest tylko systemem płatności peer-to-peer, którego celem jest decentralizacja globalnych finansów. Podczas gdy Ripple jest specjalnie przeznaczony dla banków, zapewniając technologię płatności transgranicznych w technologii blockchain i jest mniej zdecentralizowany niż Bitcoin.

Ogólnie rzecz biorąc, nie można zaprzeczyć, że 2021 Ripple wygląda pozytywnie. Uważam, że po przywróceniu wiary i zaufania na rynku kryptowalut w ogóle, moneta XRP Ripple może powrócić do ceny 2-3 dolarów, którą widzieliśmy na początku roku.

W następnej sekcji podsumujemy, co jest dobre, a co złe w Ripple. Robimy to, abyś mógł zrozumieć zalety i wady XRP jako inwestycji.

Czy Ripple to dobra czy zła inwestycja?

Pytanie za milion dolarów (miejmy nadzieję!): Czy Ripple to dobra czy zła inwestycja? Aby to zrozumieć, musimy zrozumieć, co jest złego w Ripple, a co dobrego.

Zacznijmy od pozytywów.

Co jest dobrego w Ripple

 • Największą zaletą XRP jest to, że jest on faktycznie używany przez prawdziwe firmy – znane nazwiska – na całym świecie.
 • Czasy transakcji są znacznie krótsze niż w przypadku Bitcoin, Ethereum i Litecoin.Czas transakcji kryptowalut
 • Jak widać na powyższym wykresie, XRP ma 4-sekundowe ramy czasowe rozliczenia płatności. Jest to szybsze niż 2+ minuty Ether, znacznie szybsze niż czas Bitcoin 1hr + (pre-SegWit – aktualizacja systemu Bitcoin) i dużo szybszy niż tradycyjne przelewy bankowe (co może zająć do pięciu dni roboczych).
 • Opłaty transakcyjne są niewiarygodnie niskie – 0,00001XRP (czyli mniej niż 0,00023 USD). Dla porównania, Ethereum ma średnią opłatę transakcyjną w wysokości 4,34 USD. Bitcoin ma średnią opłatę transakcyjną w wysokości 7,92 USD. Litecoin ma najniższą opłatę transakcyjną od rywala wynoszącą 1,22 USD.
 • Jest to renomowany format płatności transgranicznych (rywalizujący z fiatem jak w przypadku MoneyGram) używany przez duże serwisy przekazów pieniężnych.
 • Co jest złego w Ripple?

  • Fale są sprzeczne z wartościami kryptowaluty. Mają być zdecentralizowane, aby żadna firma ani organizacja nie miała całkowitej kontroli, ale Ripple Labs posiada ponad 50% całej podaży Ripple XRP. Może to więc mieć negatywny wpływ na prognozę ceny Ripple.

  Pojawiają się pytania o manipulację ceną, jaką ten poziom XRP mógłby wpłynąć na ogólną cenę (mogliby zrzucić dużą część, aby obniżyć ceny, aby odkupić większy udział).

  • Podejście oparte na księdze konsensusu różni się również od zwykłego standardu Bitcoin. Ripple wymaga, aby „zweryfikowani” uczestnicy weryfikowali transakcje.

  W sieci Bitcoin każdy może skonfigurować węzeł i weryfikować transakcje. W systemie Ripple tylko wstępnie zatwierdzeni uczestnicy mogą uruchamiać węzeł i weryfikować transakcje Ripple.

  To kolejna forma władzy centralnej, którą posiada Ripple Labs.

  • Głównym celem Ripple jest sprzedaż technologii transakcyjnej. XRP to tylko drugorzędna część działań Ripple.

  Ogólnie rzecz biorąc, Ripple nie działa według tradycyjnych reguł kryptograficznych – ma scentralizowaną strukturę własności. Ponadto Ripple w dłuższej perspektywie koncentruje się nie na XRP, ale na samej technologii płatności.

  Ma jednak niskie koszty transakcji i krótkie czasy transakcji. Daje również możliwość korzystania z XRP za pośrednictwem zaufanych marek finansowych, co może spodobać się niektórym osobom, takim jak poczucie wiarygodności.

  Wniosek

  Co 2021 zrobi dla prognozy cenowej Ripple? Czy jakiekolwiek prognozy cenowe Ripple na 2021 r. Będą poprawne?

  Przedstawiliśmy rozwój Ripple i to, co mówią kluczowi eksperci, a także informacje o Ripple, a także dokonaliśmy kilku prognoz.

  Ogólnie moje ustalenia dotyczące Ripple były pozytywne! Nawiązali ogromne partnerstwa, duże globalne banki testują swoje technologie i najwyraźniej ciężko pracują, aby spełnić swoje obietnice.

  Jak wspomniałem wcześniej, przewiduję, że Ripple powróci do swojego maksimum 3+ dolarów za XRP. ALE uważam, że opiera się na wierze, a zaufanie jest najpierw przywracane na całym rynku kryptowalut.

  Mimo to ważne jest, aby pamiętać, że jest to dokładnie to, o czym mówi, że jest – przepowiednia. Należy zawsze pamiętać, że nikt nie jest w stanie przewidzieć rynku.

  Zależy to od tak wielu różnych rzeczy i, o ile wiem, nikt nie może patrzeć w przyszłość. Dlatego nigdy nie traktuj przepowiedni jako faktu!

  Aha, i nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz stracić.

  Jeśli masz własną prognozę ceny Ripple na rok 2021, koniecznie daj mi znać! Bardzo chciałbym usłyszeć Twoje myśli.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me