17 był świetnym rokiem dla kryptowalut, ponieważ ich kapitalizacja rynkowa wzrosła z około 18 miliardów dolarów w styczniu 2017 roku do 800 miliardów dolarów w styczniu 2018 roku..

Niestety po tym widzieliśmy ogromną korektę, ponieważ ceny prawie wszystkich 10 największych kryptowalut załamały się, a ich kapitalizacja rynkowa osiągnęła najniższy poziom 254 miliardów dolarów na początku kwietnia 2018 roku..

W tym przewodniku podzielę się z wami przeglądem najpopularniejszych kryptowalut. Opowiem o ich zaletach, wadach, a także historii inwestycji.

Tak więc pod koniec tego przewodnika poznasz nie tylko topową kryptowalutę 2021, ale także powody ich popularności.

Zacznijmy!

Bitcoin (BTC)


Naszą pierwszą 10 najpopularniejszą kryptowalutą jest Bitcoin.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Utworzony w 2008 roku Bitcoin był pierwszą kryptowalutą w historii. Interesującą rzeczą w Bitcoinie jest to, że nikt nie wie, kto go stworzył. Wiemy tylko, że używa pseudonimu Satoshi Nakamoto.

Bitcoin to cyfrowa waluta oparta na technologii rozproszonej księgi zwanej blockchain, o której możesz przeczytać więcej tutaj. Bitcoin eliminuje potrzebę scentralizowanych pośredników, takich jak banki i firmy obsługujące karty kredytowe itp. Podczas dokonywania płatności elektronicznych.

Jeśli chcesz zapłacić 1 BTC swojemu znajomemu, możesz to zrobić bezpośrednio, bez konieczności angażowania w to banku. Tak więc dwa słowa opisujące Bitcoin byłyby – zdecentralizowany i cyfrowy. Jego celem jest stworzenie alternatywy dla walut fiducjarnych, takich jak USD, GBP, JPY itp.

Bitcoin Plusy

 • Jednym z powodów, dla których BTC jest wśród 10 najlepszych kryptowalut, jest to, że najstarsza z nich ma największą społeczność deweloperów i inwestorów, którzy wspierają jej dalszy rozwój.
 • Zakup Bitcoina jest łatwy, nawet dla początkujących, ponieważ jest obsługiwany przez wszystkie najlepsze giełdy i portfele.
 • Bitcoin jest wdrażany w gospodarce głównego nurtu. Bloomberg, Microsoft, Overstock.com, Expedia.com i wiele innych zaczęło akceptować płatności w BTC.

Wady Bitcoin

 • Przy bardzo niskiej prędkości transakcji Bitcoin stoi przed ogromnymi wyzwaniami związanymi ze zwiększaniem skali. Transakcja Bitcoin trwa około 10 minut, a jego sieć może przetwarzać tylko około 7 transakcji na sekundę.
 • Górnictwo, co jest ważnym działaniem dla każdej kryptowaluty, stało się bardzo energochłonne w przypadku Bitcoina. Wydobywanie bitcoinów jest teraz możliwe tylko przy użyciu drogiego, super wydajnego sprzętu, który zużywa dużo energii elektrycznej.
 • Opłaty transakcyjne za wysyłanie Bitcoinów również są na najwyższym poziomie, co sprawia, że ​​jest to mniej wykonalne.

Historyczna wydajność

W 2010 roku można było dostać 1 Bitcoina (BTC) za mniej niż dolara, aw grudniu 2017 roku cena jednego BTC osiągnęła maksimum 17.900 dolarów. Jak widać na poniższym obrazku, BTC wzrósł o prawie 2000% tylko w 2017 roku.

Podobnie jak wszystkie inne 10 najlepszych kryptowalut, BTC również odnotował ogromny spadek w pierwszym kwartale 2018 roku i od tamtej pory podlega wahaniom. Jego cena doświadczyła kolejnego znaczącego spadku w grudniu 2018 roku.

Wykresy cen bitcoinów

BTC, z kapitalizacją rynkową na poziomie 163 miliardów dolarów, ma około 36% udziału w rynku. Bitcoin jest punktem wyjścia w świecie kryptowalut i dlatego jest niewątpliwie najpopularniejszą kryptowalutą.

Ethereum (eter)

Ethereum to druga najcenniejsza kryptowaluta po Bitcoinie. Stworzony w 2015 roku przez Vitalika Buterina, Ethereum to w rzeczywistości znacznie więcej niż tylko cyfrowa waluta.

Ethereum to platforma oparta na łańcuchu bloków do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji i inteligentnych kontraktów. Ether to natywna kryptowaluta używana do wszystkich transakcji na łańcuchu blokowym Ethereum.

Uwaga: inteligentne kontrakty to umowy zakodowane w łańcuchu bloków i są one realizowane po spełnieniu określonych z góry określonych warunków.

Oznacza to, że jeśli masz pomysł na projekt / aplikację wykorzystującą technologię blockchain, nie musisz tworzyć własnego łańcucha blokowego. Powodem, dla którego Ethereum różni się od pozostałych 10 najlepszych kryptowalut, jest to, że zamiast tego możesz zacząć budować go na blockchainie Ethereum.

Zalety Ethereum

 • Jest to najpopularniejsza platforma do budowania inteligentnych kontraktów, która jest uważana za kolejną wielką rzecz w świecie kryptowalut.
 • Ethereum zapewnia doskonałą platformę do uruchamiania ofert początkowych monet (ICO) dla innych projektów blockchain. Większość ICO o wartości 5,6 miliarda dolarów w 2017 roku została uruchomiona na Ethereum.
 • Ethereum ma prędkość transakcji wynoszącą kilka sekund w porównaniu z 10 lub więcej minutami Bitcoina.

Wady Ethereum

 • Podobnie jak Bitcoin, Ethereum również boryka się z poważnymi problemami dotyczącymi skalowalności. Nadal wykorzystuje przestarzały mechanizm (Proof-of-Work) do weryfikacji transakcji, które prowadzą do przeciążenia sieci. Jest to ten sam mechanizm, którego używa Bitcoin, więc podobnie jak Bitcoin, Ethereum wymaga dużej ilości energii elektrycznej. Należy jednak zauważyć, że Ethereum aktywnie pracuje nad rozwiązaniem tego problemu.
 • Ethereum obsługuje tylko jeden język kodowania – Solidity. Ponieważ programiści muszą nauczyć się nowego języka, stanowi on dla nich barierę wejścia.
 • Ethereum zmaga się z silną konkurencją na rynku ze strony monet takich jak NEO i Cardano, które oferują podobne platformy, ale z ulepszoną technologią.

Historyczna wydajność

Ethereum był jednym z najlepszych graczy z 10 największych kryptowalut 2017 r. Jak widać na poniższym obrazku, cena Ethereum wzrosła z 9 USD w styczniu 2017 r. Do 1389 USD w styczniu 2018 r., Co daje zwrot w wysokości 17 000%!

Obecnie Ethereum ponownie zaczął się zawieszać. Ze stałą passą spadków, w styczniu 2021 r. Ponownie zaczął wykazywać oznaki wznoszenia się z popiołów. Po drugie, tylko po Bitcoinie, Ethereum ma kapitalizację rynkową w wysokości 77,5 miliarda dolarów..

Wykresy cen Ethereum

Dzięki bardzo silnym podstawom i doskonałemu zespołowi Ethereum zdecydowanie zasługuje na swoje miejsce wśród najpopularniejszych kryptowalut.

Ripple (XRP)

Ripple to bardzo wyjątkowa kryptowaluta, ponieważ koncentruje się na rozwiązywaniu problemów związanych tylko z jedną branżą – międzynarodowymi przelewami płatniczymi. Została założona w 2012 roku w celu dokonywania transakcji międzynarodowych zarówno szybko, jak i tanio.

Z łącznej liczby 100 miliardów XRP, które kiedykolwiek będą istnieć, 50 miliardów należy do laboratoriów Ripple (firmy stojącej za Ripple).

Jest to zupełnie inne podejście w porównaniu do większości innych 10 najlepszych kryptowalut, w których nie ma centralnego podmiotu posiadającego większość monet.

Zalety Ripple

 • Międzynarodowy przelew pieniędzy trwa około tygodnia. Z drugiej strony Ripple może to zrobić w ciągu kilku sekund. Ponadto opłaty są znacznie niższe w porównaniu z opłatami pobieranymi przez instytucje finansowe i inne kryptowaluty.

  Najniższy koszt transakcji na Twitterze Ripple

Uwaga: powyższy obraz pochodzi z grudnia 2017 r., A opłaty za Bitcoin znacznie spadły od tego czasu.

 • Ripple ma bardzo jasny przypadek użycia – płatności międzynarodowe. Zespół jest w stanie dostarczyć najlepsze rozwiązania skierowane do jednej konkretnej branży.
 • Ripple jest jedną z nielicznych platform kryptowalut, które są testowane w prawdziwym świecie. Ripple ma strategiczne powiązania z wieloma głównymi instytucjami finansowymi i jest obecnie używany przez American Express i Santander.

Wady Ripple

 • Ponieważ sama firma jest właścicielem połowy monet, często jest krytykowana za centralizację, podczas gdy decentralizacja jest główną ideą kryptowalut.
 • Banki i instytucje finansowe, które są największymi użytkownikami Ripple, zaczęły opracowywać własne kryptowaluty do płatności międzynarodowych.

Historyczna wydajność

Mimo że Ripple istnieje od dłuższego czasu, wskoczył na pojazd wzrostu dopiero w drugim kwartale 2017 r. Ale od tego czasu stał się trzecią najcenniejszą kryptowalutą wśród innych 10 największych kryptowalut o kapitalizacji rynkowej 34,12 USD. miliard.

W rzeczywistości XRP należał do najlepszych w 2017 r., Ponieważ jego cena wzrosła od około zera w styczniu 2017 r. Do około 3,65 USD w styczniu 2018 r. Podobnie jak inne kryptowaluty, XRP spadł i osiągnął najniższy poziom 0,48 USD w kwietniu 2018 r..

Od kwietnia Ripple ma wiele trudności z ponownym podbiciem cen. Pewne oznaki wzrostu można dostrzec w grudniu 2018 r., Ale czy mają one zostać? Tylko czas powie.

Wykresy cen XRP

Bitcoin Cash (BCH)

Jak sama nazwa wskazuje, Bitcoin Cash został rozwidlony od samego Bitcoina w 2016 roku. Kiedy społeczność programistów Bitcoin nie mogła dojść do porozumienia w sprawie zmian wymaganych w kodzie Bitcoina, został on rozwidlony do BCH i obecnie plasuje się pośrodku wśród 10 najlepszych kryptowalut.

Uwaga: rozwidlenie ma miejsce, gdy kryptowaluta jest podzielona na dwie części. Kryptowaluty macierzyste zachowują swoje funkcje, podczas gdy kryptowaluta podrzędna przechodzi ulepszenia technologiczne.

Celem stworzenia BCH było rozwiązanie niektórych istniejących problemów Bitcoin, zwłaszcza dotyczących skalowalności i opłat transakcyjnych.

Zalety Bitcoin Cash

 • Transakcje Bitcoin Cash są szybsze niż transakcje Bitcoin ze względu na wzrost rozmiaru bloku do 8 MB w porównaniu do 1 MB Bitcoin.
 • Średnie opłaty transakcyjne za Bitcoin wynoszą obecnie około 1,8 USD, co w przypadku Bitcoin Cash spadło do 0,067 USD.

  Funkcje gotówki Bitcoin

Wady Bitcoin Cash

 • Oczekuje się, że Bitcoin Cash, podobnie jak Bitcoin, będzie całkowicie zdecentralizowany.
 • Wydobywanie BCH jest tak samo drogie jak wydobywanie bitcoinów, ale daje mniejsze zyski, więc nie jest ulubionym miejscem wśród górników.
 • Bitcoin Cash nie jest tak łatwo dostępny na giełdach kryptowalut, jak inne 10 najlepszych kryptowalut.

Historyczna wydajność

Uruchomiony dopiero w 2016 roku Bitcoin Cash urósł bardzo szybko, aby znaleźć się na szczycie listy kryptowalut. Wzrósł z około 500 USD w lipcu 2017 r. Do około 4000 USD w grudniu 2017 r., Dając zwrot w wysokości około 10 000% w mniej niż 6 miesięcy.

Jak widać na poniższym wykresie, cena Bitcoin Cash również spada od początku 2018 r. Przy kilku oznakach życia przyszłość BCH jest nadal dość niepewna.

Wykresy gotówkowe Bitcoin

EOS

Token EOS został uruchomiony za pośrednictwem ICO w czerwcu 2017 r. Platforma EOS, która miała zostać uruchomiona w czerwcu 2018 r., Ma być bezpośrednim konkurentem dla Ethereum i NEO.

EOS został stworzony przez Dana Larimera, który jest również założycielem giełdy kryptowalut Bitshares i witryny blogowej Steemit opartej na blockchain.

EOS tworzy platformę dla programistów do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji i inteligentnych kontraktów, ale z ogromnym ulepszeniem technologicznym.

Zalety EOS

 • EOS ma być znacznie bardziej skalowalny niż Ethereum, ponieważ wykorzystuje zaawansowany mechanizm (Delegated Proof-of-Stake + Bizantine Fault Tolerance) do weryfikacji transakcji. Podobno jest w stanie osiągnąć 10 000-100 000 transakcji na sekundę.
 • W przeciwieństwie do innych 10 najlepszych kryptowalut, EOS obsługuje wiele języków, w tym C++.
 • EOS ma bardzo doświadczony zespół z udokumentowaną historią.

Wady EOS

 • Największym problemem jest to, że platforma wciąż nie została uruchomiona, więc nikt nie wie na pewno, jak dobra lub zła będzie w rzeczywistości.

Wydajność historyczna

Uruchomiony w lipcu 2017, EOS zebrał 700 milionów dolarów w swoim ICO do czasu, gdy nadszedł styczeń 2018. Od tamtej pory podniósł się jeszcze bardziej. Jak widać na poniższym obrazku, EOS ma trwające ICO, które otwiera się na krótkie okresy w regularnych odstępach czasu. Możesz sprawdzić więcej szczegółów tutaj.

Cena tokena EOS

Jak widać na poniższym wykresie, cena tokena EOS znacznie wzrosła od czasu jego uruchomienia ICO. W rzeczywistości jest to jedna z nielicznych kryptowalut, które w najmniejszym stopniu ucierpiały w wyniku krachu na rynku, który miał miejsce w 2018 roku.

Wykresy cen EOS

Biorąc wszystko pod uwagę, EOS jest niewątpliwie jedną z najlepszych kryptowalut na 2021 rok.

Cardano (ADA)

Cardano zostało stworzone przez Charlesa Hoskinsona, współzałożyciela Ethereum, we wrześniu 2017 r. Podobnie jak Ethereum, Cardano zostało również opracowane jako platforma dla zdecentralizowanych aplikacji i inteligentnych kontraktów.

Podobnie jak EOS, różnica między Cardano i Ethereum polega na wielu ulepszeniach technologicznych, które wprowadził w stosunku do technologii Ethereum. Cardano jest uważane za trzecią i najbardziej zaawansowaną generację technologii blockchain (podobnie jak EOS i NEO), co czyni ją jedną z 10 najlepszych kryptowalut 2021 roku..

Plusy Cardano

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me