Jeśli dopiero zaczynasz, to kupowanie i zarządzający kryptowaluty może być naprawdę trudnym zadaniem. Jedno z największych wyzwań pojawia się po zakupie kryptowaluty – jak ją zabezpieczyć? To jest coś, co w tym zbadamy Porównanie Trezor VS Ledger.

Kiedy słyszę historie o inwestorach, którym skradziono kryptowaluty, zaczynam szukać sposoby na zapewnienie im bezpieczeństwa.

W tym przewodniku poznasz jeden z najlepszych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa inwestycji – plik Trezor i Ledger Nano S portfele sprzętowe. Dostarczy Ci wszystkich informacji, które musisz znać przed zakupem jednego z nich, abyś mógł podjąć świadomą decyzję.

Tabela: Główne cechy Ledger Nano S i Trezor One

Porównamy te dwie marki, ich funkcje, obsługiwane monety, koszty, bezpieczeństwo oraz inne zalety i wady.


Pod koniec tego przewodnika będziesz dobrze rozumieć różnice między portfelem Trezor a portfelem Ledger. Dzięki temu będziesz mógł zdecydować, który portfel jest dla Ciebie bardziej odpowiedni! Przed zakupem zawsze najlepiej jest zapoznać się z ofertą?

Zanim więc przejdziemy do debaty na temat Trezora VS Ledger Nano S, zapoznajmy się z podstawami portfela sprzętowego.

Trezor VS Ledger: Co to są Trezor i Ledger?

Zarówno Trezor, jak i Ledger Nano S są portfele sprzętowe. Portfel sprzętowy to urządzenie fizyczne który służy do przechowywania kryptowaluty. Są to urządzenia podobne do USB, które bezpiecznie przechowują Twój klucz prywatny – są znacznie bezpieczniejsze niż portfele internetowe i portfele programowe.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Uwaga: Przykładem portfela internetowego mogą być portfele, których używasz do przechowywania kryptowalut w witrynach takich jak Binance i Coinbase. Przykładem portfela oprogramowania mogą być pobrane portfele, na przykład Exodus i Jaxx.

Dlaczego mówię „bezpiecznie”? Dzieje się tak, ponieważ portfele sprzętowe nie są połączone z Internetem, chyba że są podłączone do komputera. Jak być może wiesz, największym źródłem plików wszystko wirusy i hakerstwo.

Trezor VS Ledger: porównanie dwóch portfeli kryptograficznych.

Możesz spierać się, „dlaczego po prostu nie przechowywać klucza prywatnego na prawdziwym dysku USB i nie przechowywać tego USB w bezpiecznym miejscu?”. Cóż, pozwól mi wyjaśnić.

Dysk USB będzie po prostu przechowuj swój klucz prywatny, ale nadal będziesz musiał podłączyć go do komputera, gdy chcesz dokonać transakcji. Transakcja zostanie zakończona za Bitcoin portfel oprogramowania. Ten proces sprawia, że ​​Twój klucz prywatny jest dostępny dla hakerów.

Zobaczmy teraz, co się stanie, gdy zamiast tego wyślesz transakcję za pomocą portfela sprzętowego…

Portfele sprzętowe – bezpieczeństwo transakcji

Możesz myśleć o portfelu sprzętowym jak o mini komputerze. Po pierwsze, będzie bezpiecznie przechowuj klucz prywatny. Co się dzieje, gdy musisz wysłać transakcję?

Cóż, nadal musisz podłączyć go do komputera i połączyć się z Internetem. Portfel sprzętowy nawet musi użyć strony internetowej lub oprogramowania do wysłania transakcji. Jednak transakcja jest podpisywana w portfelu sprzętowym, więc Twój klucz prywatny pozostaje bezpieczny i nigdy nie jest przesyłany do komputera ani do witryny / oprogramowania, z którego korzysta.

W rzeczywistości nie możesz nawet zobaczyć swojego klucza prywatnego w samym portfelu sprzętowym!

Wady portfela sprzętowego

Musisz pomyśleć „jeśli portfele sprzętowe są tak doskonałe, dlaczego nie wszyscy ich używają?”. Głównym powodem jest Cena.

Podczas gdy większość portfeli (portfele internetowe, portfele programowe i portfele papierowe) to darmowy, portfele sprzętowe mają swoją cenę. Będą cię kosztować w dowolnym miejscu w przedziale od 50 do 150 USD.

Trezor VS Ledger: portfel Trezor.

Ponadto pomysł zamówienia portfela sprzętowego i skonfigurowania go może wydawać się dość długim procesem, podczas gdy większość portfeli internetowych i programowych można skonfigurować w ciągu 2-15 minut.

Pomimo koszt i czas, jednak portfele sprzętowe są najlepszą opcją, jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje kryptowaluty tak są tak bezpieczne, jak to tylko możliwe. Zawsze zalecałbym korzystanie z portfela sprzętowego, jeśli przechowujesz kwotę, na której utratę nie możesz sobie pozwolić.

Trezor i Ledger Nano S są najpopularniejsze, więc porównajmy je!

Gdzie, kiedy i dlaczego zostały stworzone

Ponieważ zamierzamy powierzyć tym portfelom sprzętowym nasze kryptowaluty, byłoby to dobrym pomysłem spójrz na ich tło troszkę. To da nam większą pewność, że będziemy im ufać.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Portfel Trezor

Trezor, uruchomiony latem 2014 roku, był pierwszy na świecie portfel sprzętowy Bitcoin. Portfel Trezor to produkt stworzony przez firmę z Czech – SatoshiLabs. Założył także Marek Palatinus – który jest założycielem SatoshiLabs i twórcą Trezora Slushpool.

Uwaga: Slushpool to basen wydobywczy, który jest bardzo dobrze znany w świecie kryptowalut!

Trezor rozpoczął z zamiarem walczący hakerzy, wirusy, i oszustwa osób trzecich. Pomysł był prosty – zatrzymaj wszystko, co cenne Offline i pod twoją kontrolą.

Portfel Trezor zyskał świetną reputację od momentu wprowadzenia na rynek i stale się poprawia. Z biegiem czasu dodawano coraz więcej funkcji, a także obsługę nowych monet. Pomaga to sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na kryptowaluty!

Na reputację portfela Trezor pomaga fakt, że za projektem stoi świetny zespół. polecam cię przejdź do ich witryny internetowej aby dowiedzieć się o nich więcej.

Portfel księgi

Portfel Ledger to produkt francuskiej firmy (zwanej także Ledger). Księga Ledger została uruchomiona w 2014 roku przez ośmiu ekspertów z doświadczeniem w zakresie wbudowanych zabezpieczeń, kryptowalut i przedsiębiorczości.

Od samego początku jedno było jasne – chcą tworzyć bezpieczne rozwiązania dla blockchain Aplikacje. Teraz mają ponad 80 pracowników w Paryżu, Vierzon i San Francisco.

Trezor VS Ledger: portfel Ledger Nano S.

Pierwszy portfel sprzętowy został uruchomiony przez Ledger w grudniu 2014 r. Od tego czasu został ulepszony, a najnowsza wersja nosi nazwę Ledger Nano X. Jednak Nano S został bardzo pomyślnie, z sprzedano ponad 1 000 000 sztuk!

Ledger jest jedną z wiodących firm, jeśli chodzi o bezpieczną technologię dla kryptowalut. Mają odpowiednią mieszankę zespołu, pasji i wizji, co sprawia, że ​​tak jest bardzo godna zaufania marka.

Widzimy więc, że portfele Trezor i Ledger Nano S zyskały dobrą reputację, a ich zespoły wykonują świetną robotę dzięki ulepszeniom, które wprowadzają. Mając to na uwadze, przejdźmy do interesującej części – porównania ich funkcji!

Trezor VS Ledger: Porównanie ich funkcji

W tej ważnej sekcji porównania Trezor VS Ledger przyjrzymy się ich cechy. Pomoże Ci to zdecydować, który portfel będzie dla Ciebie najlepszy.

Wsparcie walutowe

Zacznijmy duża różnica w debacie Trezor VS Ledger. Jeśli kupisz monetę, ale potem okaże się, że nie jest ona obsługiwana przez Twój portfel, czy nie byłbyś rozczarowany??

Tabela: Obsługiwane monety Ledger Nano S i Trezor One

Zanim więc zdecydujesz, czy chcesz wybrać Trezor VS Ledger Nano S, spójrzmy na to jakie monety są przez nich wspierane.

Monety obsługiwane przez Trezor

Obecnie portfel Trezor obsługuje następujące kryptowaluty:

 • Bitcoin
 • Litecoin
 • DZIARSKOŚĆ
 • Zcash
 • Bitcoin Cash
 • Bitcoin Gold
 • Ethereum
 • Ethereum Classic
 • Tokeny ERC-20 (tokeny na łańcuchu blokowym Ethereum)
 • Przestrzeń
 • UBIQ
 • NEM
 • Namecoin
 • Dogecoin
 • Testnet Bitcoin

Proszę to zanotować Trezor nie zapewnia pełnego wsparcia oprogramowania dla wszystkich tych monet. Na przykład musisz użyć MyEtherWallet lub podobną aplikację do przechowywania Ethereum in oraz tokeny ERC-20 w Trezorze. Więcej informacji na temat monet obsługiwanych przez Trezor można znaleźć tutaj.

Monety obsługiwane przez Ledger Nano S.

Obecnie Ledger Nano S obsługuje następujące monety:

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • Ethereum Classic
 • Bitcoin Gold
 • Litecoin
 • Dogecoin
 • Zcash
 • Marszczyć
 • Dziarskość
 • Stratis
 • Komodo
 • Arka
 • Przestrzeń
 • Ubiq

W przeciwieństwie do Trezora, Ledger Nano S zapewnia pełne wsparcie dla większości monet, w tym Ethereum. Oznacza to, że nie będziesz musiał używać MyEtherWallet na przykład do tokenów Ethereum i ERC-20.

Ledger Nano S VS Trezor: Obsługiwane monety

Patrząc na powyższe listy, widzimy, że Ledger Nano S obsługuje obecnie więcej monet niż Trezor. Najpopularniejszą kryptowalutą, której Trezor nie obsługuje, ale obsługuje Ledger Nano S, jest Ripple!

Trezor VS Ledger: Bitcoin.

Mam nadzieję, że Trezor zaktualizuje swój portfel, aby obsługiwał Ripple, ale na razie będziesz musiał używać Ledger Nano S, jeśli chcesz przechowywać Ripple.

Koszt portfeli

Tutaj możesz zobaczyć różnica w cenie pomiędzy Trezor VS Ledger Nano S.

Koszt portfela Trezor:

Cena Trezora w oficjalnym sklepie to na około 70 $.

Koszt portfela Ledger Nano S:

Jego cena w oficjalnym sklepie Ledger to na około 70 $.

Trezor VS Ledger Nano S: Koszt

Jak widać, koszty są praktycznie takie same. Dlatego najważniejsze są inne czynniki (takie jak obsługa monet, bezpieczeństwo i użyteczność); i powinny to być rzeczy, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Ekran wyświetlający

Portfel Trezor i portfel Ledger mają ekrany! Całkiem fajnie, eh?

Najpierw, Trezor był jedynym portfelem z ekranem – wcześniejsze wersje portfeli Ledger go nie miały. Ponieważ jest to ważna funkcja bezpieczeństwa, została wprowadzona przez Ledgera w Ledger Nano S..

Trezor VS Ledger: portfel Ledger Nano S.

Ekran wyświetlacza jest ważną funkcją bezpieczeństwa, ponieważ:

 • Jest do tego przyzwyczajony wyświetl frazę odzyskiwania lub ziarno odzyskiwania klucza prywatnego. Jeśli nie wiesz, jakie są zwroty i nasiona regenerujące, nie martw się – wyjaśnię je w następnej sekcji.
 • Ekran wyświetlacza pozwala upewnić się, że tak jest wysłanie odpowiedniej ilości monet pod właściwy adres.

Wolę wyświetlacz w portfelach Trezora, ponieważ jest większy niż ten w Ledger Nano S. Dzięki temu jest o wiele łatwiejszy i wygodniejszy do oglądania!

Ustawiać & Użyteczność

Zarówno portfel Trezor, jak i portfel Ledger działają Windows, Linux i System operacyjny Mac. Oboje muszą podłączony do komputera za pomocą kabla micro USB.

Proces konfiguracji obu portfeli jest dość łatwy i podobny. Obaj dotyczą dwa główne kroki – ustawianie kodu PIN i zapisywanie kopii zapasowej zarodka odzyskiwania.

Uwaga: jeśli kiedykolwiek zgubisz swój klucz prywatny, będziesz potrzebować ziarna odzyskiwania. Potraktuj to jako swoje „pytanie ochronne”, takie jak te, które ustawiłeś podczas tworzenia konta na Facebooku lub Google. Jest to seria 24 losowych słów, które są generowane przez portfel.

Podobnie interfejs jest dobrze zaprojektowany i łatwy w użyciu zarówno w portfelu Trezor, jak i w Ledger Nano S. Porównajmy, jak wyglądają interfejsy: Trezor VS Ledger!

Trezor:

Trezor VS Ledger: strona konfiguracji Treor.

Księga główna:

Trezor VS Ledger: Konto księgi.

Powinieneś to wiedzieć Trezor ma również aplikację na Androida. Oznacza to, że możesz faktycznie używać Trezora ze swoim telefonem, eliminując potrzebę korzystania z komputera! Ledger też sposób na korzystanie z telefonu z Androidem zamiast komputera, ale nie jest to tak proste, jak pobranie aplikacji ze Sklepu Play.

Tabela: Funkcje oprogramowania Ledger Nano S i Trezor One

Możesz także zsynchronizować dane Trezora z Dropbox! Ogólnie wydaje się, że oprogramowanie Trezora jest nieco bardziej zaawansowane niż oprogramowanie Ledgera. Może to się jednak zmieni – kto wie?

Wygląd fizyczny i trwałość

Portfel Trezor jest wykonany z Plastikowy, podczas gdy w zestawie znajduje się portfel Ledger korpus ze stali nierdzewnej. Dzięki temu Ledger Nano S wygląda bardziej stylowo, ale nie to jest ważne. Ważną częścią jest fakt, że stal nierdzewna również tworzy Ledger Nano S. bardziej chronione przed uszkodzeniami!

Chociaż oba portfele są dość mocne, widzimy, że Ledger Nano S ma przewagę ze względu na korpus ze stali nierdzewnej.

Oba urządzenia są wyposażone w dwa przyciski służące do zarządzania ich oprogramowaniem. Należy tutaj zauważyć, że Przyciski Trezora są łatwiejsze w użyciu. Dzieje się tak, ponieważ między nimi jest dużo miejsca.

Dwa przyciski w portfelu Ledger różnią się znacznie od przycisków Trezora – są bardzo blisko siebie, co zwiększa ryzyko naciśnięcia obu naraz.

Możesz sprawdzić wygląd Trezora VS Ledger na poniższych obrazkach.

Trezor VS Ledger: Podłączono urządzenie Trezor.

Trezor VS Ledger: podłączono urządzenie Ledger.

Rozmiar

Trezor jest większy niż Ledger Nano S..

 • Wymiary portfela Trezor: 59 mm x 30 mm x 6 mm
 • Wymiary portfela księgi: 98 mm x 18 mm x 9 mm

Chociaż nie ma to żadnego wpływu na wydajność portfeli, może być łatwiej nosić przy sobie portfel Ledger ze względu na jego mniejszy rozmiar.

Zgodność aplikacji

Oprócz korzystania z własnego interfejsu, oba portfele mogą być używane z wieloma niezależnymi aplikacjami portfela. Poniższa tabela przedstawia zgodność aplikacji Trezor VS Ledger z niektórymi popularnymi portfelami.

Aplikacja Trezor Ledger Nano S
Elektron tak tak
MyEtherWallet tak tak
Grzybnia tak tak
Copay tak tak
GreenBits tak tak
MultiBit HD tak Nie
MyTrezor tak Nie
Ledger Chrome Nie tak

Jeśli chodzi o kompatybilność aplikacji, nie ma dużej różnicy – oba portfele są kompatybilne z prawie wszystkimi popularnymi aplikacjami.

Teraz, gdy przejrzałem większość głównych czynników związanych z tymi dwoma portfelami sprzętowymi, pozostaje tylko jedna ważna rzecz do porównania!

Trezor VS Ledger: Jak bezpieczne są?

Pod względem bezpieczeństwa Trezor i Ledger są prawie tak samo silne jak siebie nawzajem. Najważniejszą cechą bezpieczeństwa obu portfeli jest to oboje generują Twój klucz prywatny w trybie offline, używając ich ekranów.

Ponadto Trezor i Ledger zapewniają materiał siewny odzyskiwania i proszą o skonfigurowanie kodu PIN, aby uzyskać do nich dostęp. Jeśli Twój portfel zostanie zgubiony, skradziony lub uszkodzony, to Twój klucz prywatny zostanie utracony. Do tego służy ziarno odzyskiwania i kod PIN.

Używasz nasion odzyskiwania, aby odzyskać swoje monety, a kod PIN uniemożliwia innym uzyskanie dostępu do Twojego portfela – jeśli zostanie zgubiony lub skradziony, nikt inny nie może dostać się do Twojego portfela sprzętowego bez kodu PIN!

Uwaga: Zarodek odzyskiwania jest określany jako fraza odzyskiwania w portfelu Księgi, ale to jest to samo.

Trezor VS Ledger: Trezor 24-wyrazowa fraza.

Oprócz kodu PIN i zarodka odzyskiwania, oba portfele zapewniają również „hasło” jako trzecią warstwę zabezpieczeń. Hasło może być traktowane jako 25-te słowo twojego nasienia regeneracji.

Po skonfigurowaniu kodu PIN masz możliwość ustawienia hasła. Może to być słowo lub zestaw liter. Naprawdę powinieneś zapamiętać hasło zamiast je zapisywać – w ten sposób, nie ma szans, że ktoś go znajdzie. Jeśli jednak obawiasz się, że go nie pamiętasz, po prostu przechowuj go w jak najbezpieczniejszym miejscu.

Pamiętaj, że jeśli zapomnisz lub zgubisz hasło, nie możesz odzyskać swoich monet, jeśli Twój portfel się zepsuje, zgubi lub zostanie skradziony!

Tak więc większość ważnych funkcji bezpieczeństwa jest taka sama dla Trezora i Ledgera. Porozmawiajmy teraz o fizycznych aspektach bezpieczeństwa w Trezorze i Ledgerze.

Bezpieczeństwo fizyczne

Ledger Nano S przechowuje Twój klucz prywatny bardzo bezpieczne chipy. Te chipy są podobne do tych, które widzisz na najnowszych kartach kredytowych lub kartach SIM. Te chipy mają najwyższy poziom certyfikacji! Zapewnia, że ​​Twój klucz prywatny jest kryptograficznie bezpieczne.

Chociaż Trezor nie mówi wiele o swoich żetonach, wspomina, że ​​tak brak baterii, Wi-Fi, Bluetooth, czytnik linii papilarnych, lub Komunikacja bliskiego zasięgu (NFC) na urządzeniu. Trezor uważa, że ​​ograniczenie liczby sposobów komunikacji zwiększa bezpieczeństwo urządzenia.

Chociaż zarówno portfel Trezor, jak i portfel Ledger mają imponujące funkcje bezpieczeństwa, jest więcej rzeczy, które możesz zrobić, aby uniknąć ryzyka. Poniżej wymieniłem kilka:

 • Nigdy nie wprowadzaj nasion odzyskiwania na żadnym komputerze ani smartfonie;
 • Trzymaj ziarno regeneracyjne w miejscu, w którym jest bezpieczne przed ogniem, wodą i światłem słonecznym;
 • Nigdy nie rób zdjęć swojego nasiona regeneracji;
 • Nigdy nie używaj portfela, który założył ktoś inny;

Wnioski

Więc dotarłeś do końca porównania Trezor VS Ledger! Oznacza to, że znasz już różnice między plikami dwa z najlepszych portfeli sprzętowych dostępnych na rynku.

Widziałeś lista obsługiwanych monet by portfele Trezor i Ledger. Chociaż oba obsługują wiele monet, musisz sprawdzić, który z nich obsługuje posiadaną monetę. Koszt portfeli Trezor i Ledger jest również bardzo podobny.

Wiesz również, jak porównują się oba portfele pod względem wygląd fizyczny, pokaz, rozmiar, łatwość konfiguracji, łatwość użycia, zgodność aplikacji, i funkcje bezpieczeństwa. Tu i ówdzie występuje kilka różnic, ale nie są one na tyle duże, aby zmienić Twoją decyzję.

Tabela: wady i zalety Ledger Nano S i Trezor One

Tak więc ten, który jest dla Ciebie najlepszy, całkowicie zależy od tego, do czego go chcesz i jakie monety chcesz na nim przechowywać. Jedno jest jednak jasne: portfele sprzętowe są znacznie bezpieczniejsze niż portfele internetowe i portfele programowe.

Po nowym zrozumieniu portfela Trezor i Ledger Nano S, co o nich myślisz? Który wolisz? Czy zdobędziesz któreś z nich? Daj nam znać!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me