Crash Bitcoin - LogoOstatnio pojawiło się wiele spekulacji dotyczących cen bitcoinów. Dokładniej – czy Bitcoin ulegnie awarii? A jeśli tak się stanie… Kiedy nastąpi awaria Bitcoina?

Nie jest tajemnicą, że Bitcoin (podobnie jak większość innych kryptowalut) przeżywa poważny upadek. To, co zaczęło się jako niewielka krach na początku 2018 roku, przerodziło się w pozornie niekończącą się spiralę załamań i obniżek cen.

Podczas przeglądania i sortowania w sieci możesz napotkać wiele różnych wyjaśnień i spekulacji. Dzisiaj postaramy się je rozwiązać i dowiedzieć się, dlaczego Bitcoin się zawiesza.

Ponadto zamierzam przeanalizować kilka najpopularniejszych spekulacji na temat upadku tej kryptowaluty i udzielić logicznej, opartej na argumentach odpowiedzi na palące pytanie – czy Bitcoin się zawiesi?

Powstanie Bitcoina

Od jakiegoś czasu Bitcoin znany jest jako ikona kryptowalut. Ale pomimo jej obecnej popularności i uznania w głównym nurcie, historia była zupełnie inna w momencie powstania monety w 2009 roku..


Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

W czasach dzieciństwa Bitcoin kryptowaluta nie była warta prawie nic. Twórca (lub twórcy) o pseudonimie Satoshi Nakamoto uruchomił Bitcoin na początku 2009 roku, ale moneta zyskała znaczną wartość dopiero w 2011 roku..

Gdzieś w pierwszej połowie 2011 roku cena Bitcoina przekroczyła granicę jednego dolara. To był prawdziwie historyczny moment dla monety, ale w miarę upływu czasu – pierwszy z wielu.

To było prawie normalne, że Bitcoin się rozbijał i wznosił ponownie przez następne dwa lata. Wahania cen również były dość zauważalne – moneta byłaby warta wszystko z przedziału od 3 do 30 dolarów. Ale pierwsza prawdziwa fala uderzeniowa, której doświadczyła wczesna społeczność kryptowalut, miała miejsce w kwietniu 2013 r. Na początku miesiąca cena Bitcoina spadła do 266 USD – więcej niż kiedykolwiek wcześniej.

Ten rodzaj nagłego, gwałtownego wzrostu był wyraźnym wskaźnikiem od społeczności kryptowalutowej do reszty świata, że ​​coś się dzieje. Nagle pojawiło się coraz więcej osób, które interesowały się krypto, a dokładniej Bitcoinem.

Bitcoin przekroczył granicę 1000 USD gdzieś w połowie 2017 r. I pod koniec roku osiągnął rekordowy poziom prawie 18 000 USD. Gdyby jednak spojrzeć na początek 2018 roku, zobaczylibyśmy zupełnie inny rodzaj historii, a dla niektórych odpowiedź na pytanie – kiedy nastąpi awaria Bitcoina?

Upadek Bitcoina

Rzut oka na cenę Bitcoinów na początku 2018 roku może być bardzo zdezorientowany – wartość monety spadła z prawie 18.000 dolarów pod koniec 2017 roku do 6000 dolarów w styczniu 2018 roku..

To był czas, kiedy ludzie zaczęli się poważnie zastanawiać – czy Bitcoin się rozbije? Pamiętając o tym, że od tego czasu cena kryptowaluty stale i na pewno spada, jest całkiem oczywiste, dlaczego ludzie zaczęli się zastanawiać, czy „pęknięcie bańki bitcoina” w końcu się wydarzyło..

Przez lata było wiele wahań cen Bitcoinów (nie wspominając o innych kryptowalutach), które wpłynęły na świat entuzjastów kryptowalut. To powiedziawszy, nigdy wcześniej ludzie nie obawiali się, że Bitcoin załamie się tak bardzo, jak w ostatnich miesiącach.

Więc… Czy Bitcoin ulegnie całkowitej awarii? A może nastąpi wspaniały powrót? Zobaczmy, co niektórzy eksperci i dziennikarze mają do powiedzenia na ten temat.

Czy Bitcoin się rozbije?

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Hubspot

Według Clifford Chi z blog.hubspot.com odpowiedź na to pytanie może być bardzo trudna z wielu różnych powodów.

Przede wszystkim, rozważając pytanie „czy Bitcoin ulegnie awarii?”, Należy spojrzeć z perspektywy na kilka rzeczy. Zacznijmy od pozytywnych aspektów, które mogą skłonić monetę do wzrostu.

Pozytywna strona Bitcoina

Jeśli słowo „blockchain” jest pierwszą myślą, która pojawia się w Twojej głowie, gdy myślisz o Bitcoinie, jesteś na dobrej drodze.

Pan Chi uważa (i większość społeczności kryptowalut prawdopodobnie by się z tym zgodziła), że blockchain jest jednym z głównych czynników, które utrzymywałyby Bitcoin przy życiu i działał. W końcu tego typu technologia zapewnia zarówno szybkie, jak i bezpieczne typy transakcji między dwiema stronami, eliminując potrzebę trzeciej (tj. Banków).

Obecnie sporo firm opracowuje i ulepsza swoje wersje łańcucha blokowego, inwestując setki milionów dolarów w swoje projekty. Już sam ten fakt ma tendencję do kołysania przeciwników, ponieważ myśląc o „czy Bitcoin ulegnie awarii?” trudno zignorować stale rosnące zainteresowanie technologią blockchain.

Przydatność

Innym powodem możliwego wzrostu bitcoinów, który podkreśla Clifford Chi z Hubspot, jest to, że ta moneta (i ogólnie kryptowaluty) jest bardzo rzadka, ale przydatna.

Pan Chi podkreśla, że ​​rzadkie rzeczy są cenne. Ich naturalny niedobór i ograniczona podaż oznaczają, że są one dość poszukiwane, co z kolei powoduje wzrost ich cen.

Świetnym tego przykładem są kryptowaluty. W dowolnym momencie podaż jednej lub drugiej kryptowaluty ma ustaloną kwotę, która najprawdopodobniej nigdy nie zostanie podniesiona ani naruszona. Dodaj fakt, że kryptowaluty są bardzo przydatne i wszechstronne do równania, a otrzymujesz niekończące się zapotrzebowanie w świecie kryptowalut.

Co więcej, Bitcoin ma przewagę nad innymi kryptowalutami na rynku – jego fascynująca popularność i historia „dojścia do sławy” otworzyła wrota głównego nurtu sukcesu. Dziś spotkanie z kimś, kto nigdy nie słyszał o Bitcoinie, jest uważane za dziwne i niezwykłe. Dodaj wszystkie te czynniki, a otrzymasz całkiem solidny powód, dla którego byłoby mało prawdopodobne, aby doszło do awarii Bitcoina.

Negatywna strona Bitcoina

Z drugiej strony Clifford Chi z hubspot.com również wspomina o możliwych czynnikach stojących za spadkiem Bitcoina. Prawdopodobnie największe są zła prasa i Problemy z bezpieczeństwem. Chociaż zła prasa może skłonić niektórych ludzi do odwrócenia się od Bitcoina, brak skutecznych zabezpieczeń może zaszkodzić postrzeganiu tej monety.

Jak podsumował pan Chi, bardzo trudno jest przewidzieć solidną odpowiedź na spekulacje, czy Bitcoin się załamie. Jeśli społeczności kryptowalutowej dopisze szczęście, reszta świata będzie nadal uczestniczyć w rozwoju technologii blockchain i różnych kryptowalut, co z kolei najprawdopodobniej doprowadzi do sukcesu Bitcoin.

CNBC

Widzimy zupełnie inny typ prognoz, gdy spojrzymy na to, co cnbc.com ma do powiedzenia na temat awarii Bitcoina.

CNBC nawiązuje do Nouriela Roubiniego – znanego ekonomisty – kiedy mówi o „pęknięciu bańki bitcoinowej”. N. Roubini został nawet zacytowany, mówiąc, że Bitcoin to „największa bańka w historii ludzkości”.

Pan Roubini uważa, że ​​Bitcoin nie tylko się załamie – osiągnie martwe zero. Potwierdza te twierdzenia, stwierdzając, że „orzechy HODL” będą trzymać się swoich Bitcoinów i doświadczyć z tego powodu poważnej utraty przychodów.

katastrofa bitcoin - post na Twitterze Nouriel Roubini

N. Roubini wspomina również, że wyniknie z tego wiele oszustw, w szczególności – transakcje mycia. Handel praniem to czynność polegająca na sprzedaży czegoś na rynku, a następnie samodzielnym szybkim ponownym zakupie. Ma to na celu manipulowanie rynkiem w sposób korzystny dla pierwszego sprzedawcy. Ekonomista sugeruje, że będzie to jeden z wielu sposobów, w jakie entuzjaści Bitcoina będą próbowali utrzymać tę monetę przy życiu.

Patrząc na takie przewidywania, pojawia się pytanie „Czy Bitcoin ulegnie awarii?” staje się bardziej ponurą przepowiednią niż spekulatywną kwestią.

Forbes

Forbes.com próbuje odpowiedzieć na pytanie „czy Bitcoin ulegnie awarii?” odwołując się do pęknięcia bańki Bitcoin.

Według Forbesa, ten typ wybuchu gospodarczego zachodzi w trzech etapach:

  • Przede wszystkim jest okres powolnego i (czasami nie tak) stałego wzrostu. W przypadku Bitcoina okres ten trwał od jego powstania w 2009 roku do początku 2017 roku.
  • Jest też „irracjonalny” okres, w którym wszyscy i ich matki próbują po prostu osiągnąć szybki zysk, nie zważając na fakt, że sprawy mogą się szybko potoczyć na południe. Rok 2017 w całości jest tego doskonałym przykładem, jeśli chodzi o Bitcoin.
  • Wreszcie katastrofa. Każdy próbuje jak najszybciej uciec, ale nadal nie zdaje sobie sprawy, że statek będzie tonął, że tak powiem. Bitcoin znajduje się obecnie na tym końcowym etapie i jest tutaj od samego początku 2018 roku.

Forbes wyjaśnia sytuację „pęknięcia bańki bitcoinowej”, ale w obliczu pytania „czy Bitcoin się załamie?”, Sprawy stają się nieco trudniejsze.

bitcoin-crash

Forbes.com rozwija fakt, że wartość kryptowaluty jest wprost proporcjonalna do jej wykorzystania w świecie rzeczywistym. Kryptowaluty (w tym Bitcoin) zawsze pojawią się w scenariuszach „awarii i wypalenia”, o ile mają rzeczywiste, ważne zastosowanie.

Chociaż Nouriel Roubini nawet nie zastanawiał się nad pytaniem „czy Bitcoin ulegnie awarii?” a nawet mieli konkretną (czy to pesymistyczną) odpowiedź na pytanie „kiedy nastąpi awaria Bitcoina?”, zarówno blog.hubspot.com, jak i forbes.com były nieco bardziej otwarte w swoim podejściu. To tylko pokazuje, jak trudno jest przewidzieć możliwy wynik wydarzeń, szczególnie w przypadku tak lotnej materii, jak Bitcoin.

Podsumowanie

Jak zapewne zauważyłeś na podstawie przykładów i opinii przedstawionych powyżej, ludzie mają tendencję do myślenia zupełnie inaczej, jeśli chodzi o przyszłość Bitcoina.

Czy Bitcoin się zawiesi? Istnieje wiele dowodów na poparcie obu stron sporu. Z jednej strony Bitcoin jest podstawą kryptowalut – stał się przykładem tego, jak daleko zaszły kryptowaluty w ciągu ostatnich kilku lat. Pojawienie się Bitcoina w głównym nurcie otworzyło również wiele nowych drzwi – ludzie zaczęli o tym coraz częściej mówić, co z kolei zawyżało cenę monety, spopularyzowało blockchain, umożliwiło powstanie nowych start-upów opartych na technologii blockchain itp..

Z drugiej strony jednak Bitcoin również miał swój udział w spadkach. Ogromny wybuch, którego obecnie doświadcza, spowodował, że nawet najtrudniejsi, najbardziej nieugięci zwolennicy Bitcoina ponownie oceniają swoje podejście do tej monety. Co więcej, katastrofa Bitcoina zdawała się pociągać za sobą większość innych kryptowalut.

Świat kryptowalut jest nieprzewidywalny – ceny niektórych konkretnych monet mogą gwałtownie wzrosnąć lub spaść bez wyraźnego powodu. O czym ludzie często zapominają, myśląc o „czy Bitcoin ulegnie awarii?” jest to, że istnieją setki (jeśli nie tysiące!) różnych czynników, które wpływają na rynek w każdej minucie każdego dnia. Dla przeciętnego człowieka śledzenie wszystkich najnowszych wiadomości i szczegółów, zwłaszcza w świecie kryptowalut, jest całkiem niemożliwe.

Wniosek

W tym momencie wiesz już o historii (zarówno dobrych, jak i złych czasach) dojścia do władzy Bitcoina i niektórych prognoz związanych z odwiecznym pytaniem – czy Bitcoin się rozbije??

Prawdopodobnie zauważyłeś, że w świecie kryptowalut wszystko może się zdarzyć w dowolnym momencie. Kryptowaluty mają reputację wyjątkowo niestabilnych – czasami prawie niemożliwe jest wyjaśnienie powodów ich zmian cen. Tylko z tego powodu prawie niemożliwe jest przewidzenie przyszłości Bitcoin z najwyższą precyzją. Najlepiej jest pamiętać o opiniach ekspertów ekonomistów, entuzjastów kryptowalut i innych profesjonalistów w tej dziedzinie. Jednak pod koniec dnia zawsze powinieneś się zdecydować.

Zawsze traktuj opinie innych z przymrużeniem oka. Nikt nie może być w 100% pewny co do przyszłości jakiejkolwiek kryptowaluty na rynku – wszystko to jest w większości wykształcone (lub, w niektórych przypadkach, ignoranckie) spekulacje i domysły. Oprócz ekspertów nie zapomnij odwiedzić centrów czatu i forów związanych z kryptowalutami. Ludzie przebywający w takich miejscach są zwykle chętni do pomocy.

Cokolwiek zdecydujesz się zrobić, życzę powodzenia we wszystkich twoich przedsięwzięciach związanych z Bitcoinem (i ogólnie kryptowalutą).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me