Od Bitcoin powstała w 2009 roku, ponad 5000 różnych kryptowaluty są teraz dostępne do kupna, handlu i sprzedaży. Jednym z nich jest moneta Verge. Jednak, jak dowiesz się z mojego przewodnika, Verge jest zupełnie inny niż Bitcoin, podobnie jak jego szybciej, taniej i bardziej prywatne!

Nawiasem mówiąc, czy wiedziałeś, że Verge pierwotnie nosił nazwę DogecoinDark, zanim zmienił nazwę? Ten kompletny przewodnik powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć, w tym jak ta historia się zaczęła i jak to może być używane.

Dam ci również pełne wyjaśnienie, jak działa ta technologia. Część terminologii jest dość złożona, jednak zamierzam ją rozbić na rzeczywistych, łatwych do zrozumienia przykładach. Te wyjaśnienia będą obejmować nabywczy i przechowywanie XVG też!

Pod koniec tego przewodnika po monetach Verge będziesz ekspertem! Więc na co czekasz, dowiedzmy się dokładnie, czym jest moneta Verge!

Szukasz najbezpieczniejszego miejsca na zakup BTC? Poniżej zebrałem najlepiej oceniane giełdy kryptowalut, które zostały zatwierdzone jako najbezpieczniejsze platformy do kupowania BTC, więc spójrz.

Dostawca Visa / Mastercard Dostępne Crypto Nasz wynik Recenzja Coinbase TAK


 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 więcej

9.8 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Binance TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 więcej

9.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Coinmama TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 więcej

9.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Kraken TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DZIARSKOŚĆ
 • + 37 więcej

9.1 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja eToro TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 więcej

8.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja KuCoin TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 więcej

8.5 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Gemini Exchange Review TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 więcej

8.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Najbardziej popularny 729 Recenzje 9.8 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję Wybór redakcji 1279 Recenzje 9.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 816 Recenzje 9.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 1174 Recenzje 9.1 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 453 Recenzje 8.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 563 Recenzje 8.5 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 603 Recenzje 8.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję

Plusy

 • Wiele aktualizacji
 • Niesamowita prywatność
 • Znacznie szybszy niż Bitcoin
 • Wysoce skalowalne

Cons

 • Nie tak prywatne, jak niektóre inne kryptowaluty
 • Nadal związany z Dark Web

Co to jest Verge XVG?

Moneta Verge rozpoczęła swoją przygodę z kryptowalutą w 2014 roku pod nazwą DogecoinDark. Powód, dla którego został poczęty, był aby stworzyć prawdziwie prywatną kryptowalutę. Założyciel Verge uważał, że Bitcoin nie jest anonimowy, więc zdecydował się to zrobić zbudować nowy blockchain gdzie transakcji nie można było prześledzić.

Co ciekawe, nawet do dziś, nikt nie wie, kto stworzył Verge, ponieważ założyciel nadal używa swojej nazwy użytkownika „Sunerok”. To jest jak twórca Bitcoin, którego znany jest tylko pod pseudonimem „Satoshi Nakamoto”!

Podobnie jak założyciel monet Verge, wielu ludzi w to wierzy wysyłanie i otrzymywanie pieniędzy prywatnie jest ważnym prawem człowieka. Na przykład, kiedy wyjeżdżasz na wakacje i używasz karty debetowej, Twój bank wie, gdzie jesteś, ile masz pieniędzy i gdzie je wydajesz!

Moneta Verge: czym jest moneta Verge.

Niektórym nie przeszkadza prywatna firma przechowująca wiele informacji o tym, jak żyją, ale większość ludzi uważa, że ​​to źle!

Blockchain Verge jest również projekt open source, co to znaczy każdy może zasugerować zmiany i ulepszenia. Następnie przechodzi do głosowania i jeśli większości ludzi podoba się ten pomysł, zmiany są wprowadzane!

Moneta Verge jest również znana z symbolu giełdowego – XVG. W sumie będzie maksymalna podaż 16,5 miliarda monet, czyli znacznie więcej niż 21 milionów Bitcoinów!

wyjaśnię jak ta technologia działa bardziej szczegółowo później, ważne jest jednak, aby pamiętać o monecie Verge nikt nie wie, kto wysłał lub otrzymał transakcję. Ponadto, Blockchain Verge może przetworzyć transakcję w zaledwie 30 sekund, co jest dużym postępem w stosunku do Bitcoina, który zwykle zajmuje 10 minut!

Moneta Verge jest również znacznie bardziej skalowalna niż Bitcoin, ponieważ jest w stanie przetworzyć maksymalnie 100 transakcji na sekundę, przy czym Bitcoin zarządza tylko 7!

Moneta skrajna: popularność monety skrajnej.

Uwaga: być może słyszałeś o „skalowaniu” lub „skalowalności” w niektórych moich innych recenzjach. To jest naprawdę ważne; każdy łańcuch bloków może przetwarzać tylko maksymalną liczbę transakcji na sekundę. Gdy sieć osiąga tę maksymalną liczbę, transakcje stają się wolniejsze i droższe!

Inną ważną cechą monety Verge jest to, że ma pięć algorytmów wydobywania, które wymieniłem poniżej.

 • Scrypt
 • X17
 • Lyra2rev2
 • Myr-groestl
 • Blake2s

Chociaż te algorytmy prawdopodobnie nie mają dla Ciebie sensu, pozwól mi wyjaśnić, dlaczego jest to ważne! Górnictwo jest w zasadzie sposobem na zarobienie dodatkowych monet w zamian za wykorzystanie dodatkowej mocy obliczeniowej.

Kiedy to robią, pomagają zweryfikować transakcję, utrzymując sieć zdecentralizowane. Bez górników nie byłoby możliwe działanie łańcucha blokowego!

Chociaż ludzie tak naprawdę tego nie widzą, kiedy kopią, to tak naprawdę robią rozwiązywanie naprawdę złożonych zagadek. Te łamigłówki (lub algorytmy) są tak trudne, że żaden człowiek nie jest w stanie ich rozwiązać. Jednak, ponieważ Bitcoin stał się tak popularny, ludzie muszą kup naprawdę drogi sprzęt aby móc rozwiązać łamigłówkę, co oznacza, że ​​możesz kopać tylko wtedy, gdy masz dużo pieniędzy!

Moneta skrajna: cechy monety skrajnej.

To niesprawiedliwe dla ludzi, którzy chcą zarabiać monety, ale nie mogą sobie pozwolić na zakup sprzętu. Verge jest inny, ponieważ ludzie mogą używać kopalni CPU, GPU lub ASIC, co oznacza, że ​​każdy może to zrobić!

Teraz, gdy już wiesz, dlaczego pojawiła się moneta Verge i jak wypada w porównaniu z Bitcoinem, zastanówmy się, do czego można jej użyć.

Jak można używać monety Verge?

Podobnie jak każda inna kryptowaluta, monety Verge mogą być używane do wysyłać i odbierać środki między portfele. Ostatecznym celem jest to, aby był używany jako globalny system płatności. Chociaż może to zająć dużo czasu, technologia jest do tego idealna.

Po pierwsze, zastanów się, w jaki sposób mógłbyś wysłać fundusze członkowi rodziny mieszkającemu w innym kraju? Możesz udać się do lokalnego banku, podpisać kilka formularzy i przelać środki. Jednak jest to normalne bardzo drogie i zajmuje dni przybyć.

A co jeśli osoba, do której wysyłasz pieniądze, mieszka w odległej wiosce w Afryce? W promieniu mil może nie być żadnych banków! Inną opcją jest skorzystanie z firmy przekazującej pieniądze, takiej jak Western Union, ale znowu, to jest naprawdę drogie!

Moneta Verge: zasilana przez Verge.

Zamiast tego, gdybyś miał przelać środki za pomocą monety Verge, Twoja transakcja dotarłaby do członka Twojej rodziny w zaledwie 30 sekund, kosztuje mniej niż cent. Nie musisz też jechać do lokalnego banku / oddziału Western Union i wypełniać wielu formularzy, ponieważ możesz to zrobić anonimowo ze swojego komputera!

W prawdziwym świecie, kiedy wydajesz waluta fiducjarna używając banknotów lub monet, nie musisz nikomu podawać swojego nazwiska i adresu ani okazywać żadnego dowodu tożsamości. To ten sam pomysł, co Verge, jednak zamiast używać papierowych notatek, wydajesz pieniądze wirtualnie.

Uwaga: kiedy używam terminu „waluta fiducjarna”, oznacza on w zasadzie prawdziwe pieniądze, takie jak dolary amerykańskie lub euro. Verge (XVG) nie jest pieniądzem fiducjarnym, to kryptowaluta. Oznacza to, że żaden bank centralny nie może go kontrolować!

Innym powodem, dla którego ludzie kupują monety Verge, jest jak narzędzie inwestycyjne, mając nadzieję, że w przyszłości jego wartość będzie nadal rosła. Kiedy ludzie kupili Verge w 2014 roku (nie zapominajmy, że wtedy nazywano go DogecoinDark), jego wartość była warta zaledwie 0,000005 USD.

W ciągu następnych dwóch lat nie urósł wyżej niż 0,00001 USD, ale odkąd zmienił nazwę, cena oszalała! Pod koniec 2017 roku Verge osiągnął najwyższy punkt na 0,29 $!

Gdybyś kupił Verge w 2014 roku i trzymał się go do końca 2017 roku, osiągnąłbyś zysk wyższy niż 5 milionów procent!

Verge coin: wykres cen skrajnych.

Teraz, gdy wiesz, jak można używać monety Verge, czas przyjrzeć się bliżej technologii. Mam nadzieję, że jesteście gotowi, ponieważ teraz sprawy mają się poważnie!

Ponadto, jeśli chcesz wymienić Verge na dobry kurs, powinieneś spróbować użyć Binance platforma wymiany kryptowalut. Jednak po zdobyciu kilku monet XVG prawdopodobnie będziesz chciał przechowuj je w bezpiecznym miejscu – w tym przypadku, Trezor to najlepszy wybór.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Jak działają transakcje?

Zanim zacznę, ważne jest, aby pamiętać, że firma Verge została stworzona, ponieważ jej założyciel tak uważał Bitcoin nie był naprawdę prywatny. Z tego powodu dobrym pomysłem byłoby porównanie dwóch różnych łańcuchów bloków. Ponadto zespół Verge pracuje nad nową aktualizacją, która sprawi, że sprawy będą jeszcze bardziej prywatne, ale później wyjaśnię tę część.

Tak więc, kiedy wysyłasz transakcję za pomocą systemu Bitcoin, potrzebujesz połączenie internetowe. To dość oczywiste, prawda? Jednak łącząc się z Internetem, ujawniasz wiele informacji, do których mają dostęp inne osoby.

Wyobraź sobie, że chcesz uzyskać dostęp do Facebooka, aby sprawdzić, czy masz jakieś polubienia na ostatnio przesłanym zdjęciu. Aby to zrobić, twój ISP (Dostawca usług internetowych) wyśle ​​wiadomość do Facebooka, który będzie miał Twój osobisty adres IP.

Jeśli masz Wi-Fi w domu, Twój adres IP będzie zawsze taki sam i możesz go wykorzystać, aby uzyskać ogólne pojęcie o tym, gdzie jesteś. To jest to samo, gdy wysyłasz transakcję Bitcoin, jako sieć może zobaczyć Twój osobisty adres IP. Dlatego używanie Bitcoin nie jest tak naprawdę prywatne.

Verge coin: przeglądarka Tor.

W tym miejscu Verge jest inny. Kiedy uzyskujesz dostęp do sieci, Twój adres IP nie jest nikomu ujawniany! Aby to zrobić, używają dwie różne metody.

Pierwsza opcja to użycie SŁUP (Router cebulowy) jako pośrednik między Twoim adresem IP a łańcuchem bloków Verge. Tor jest sieć peer-to-peer który używa wiele różnych serwerów aby ukryć swoją prawdziwą lokalizację. Czyni to poprzez ciągłą zmianę adresu IP wysyłanego do sieci Verge.

Drugą opcją jest użycie czegoś o nazwie I2P, który jest bardzo podobny do TOR, ale jeszcze bardziej anonimowy. Podczas gdy zarówno wiadomości wychodzące, jak i przychodzące w TOR używają tej samej ścieżki, I2P używa indywidualnych ścieżek. W prawdziwym przykładzie jest to jak podsłuchiwanie rozmowy telefonicznej, ale możliwość usłyszenia tylko jednej osoby!

Teraz, gdy wiesz, jak obecnie działa technologia Verge, wyjaśnię, co zespół obecnie buduje, aby transakcja była jeszcze bardziej prywatna!

W jaki sposób firma Verge zamierza uczynić transakcję jeszcze bardziej prywatną?

Następnym etapem dla zespołu Verge zajmującego się monetami jest stworzenie czegoś, co nazywa się Protokół Wraith. Ponownie, aby zrozumieć, jak to działa, wyjaśnię, co się dzieje, gdy używasz Bitcoin.

Kiedy wysyłasz transakcję za pomocą Bitcoin, wysyłasz monety z adresu portfela na inny adres portfela. Na przykład „Adres ABC123 wysyła 1 Bitcoin adresować DEF456”. Jak tylko transakcja zostanie zakończona, wszyscy na świecie mogą ją zobaczyć na publicznym blockchainie.

Chociaż nie będziesz w stanie zobaczyć prawdziwych nazwisk osób, które wysłały i otrzymały monety, możesz zobaczyć szczegóły transakcji. Po uzyskaniu adresu Bitcoin możesz sprawdzić, jakie inne transakcje dokonała ta osoba. Możesz także sprawdzić, ile łącznie mają Bitcoiny!

W tym miejscu protokół Wraith będzie inny. Sprawdź poniższy przykład:

 1. John decyduje się wysłać monety Bob 100 Verge (XVG).
 2. Adres Jana to V123, a adres Roberta to V456.
 3. Jan potwierdza transakcję, a 30 sekund później Bob otrzymuje 100 monet Verge (XVG).
 4. Jedyną rzeczą, którą sieć będzie mogła zobaczyć, jest wysłanie 100 monet Verge (XVG).
 5. Transakcja będzie wyglądać następująco: XXXXX wysłał 100 monet Verge (XVG) na adres XXXXX

Verge coin: jak działa protokół Wraith kryptowaluty Verge.

Dzięki zbudowaniu protokołu Wraith, Verge będzie jeszcze bardziej anonimowe! Teraz, kiedy już wiesz, nad czym pracuje Verge, wyjaśnię, czy sądzę, że moneta urośnie, czy nie.

Potencjał Verge?

Próba zrozumienia potencjału Verge jest trudnym zadaniem. Jeden argument powiedziałby, że ich blockchain jest naprawdę szybko (30 sekund VS Bitcoin 10 minut) i dość skalowalne (100 transakcji na sekundę w porównaniu z Bitcoinem 7). Ponadto koszt wysłania transakcji to około 0,01 XVG, czyli praktycznie za darmo!

Jeśli protokół Wraith odniesie sukces, cena może nadal rosnąć. Verge pracuje również nad projektem o nazwie Podkładka. Umożliwi to przetwarzanie łańcucha bloków Verge inteligentne kontrakty, coś, co byłoby prawdziwym osiągnięciem.

Jednak ważne jest również, aby pamiętać, że Verge nie jest jedynym blockchainem, który zapewnia prywatność. Projekty takie jak Monero i Zcash wszyscy robią to samo. w rzeczywistości, Technologia Monero jest w rzeczywistości bardziej prywatna niż Verge, jednak transakcje są również droższe. Należy to rozważyć przed zakupem jakichkolwiek monet Verge!

Ostatecznie rynki kryptowalut są naprawdę niestabilny, co oznacza, że ​​nikt nie może przewidzieć przyszłości! Tylko upewnij się, że nigdy nie inwestujesz pieniędzy, na utratę których nie możesz sobie pozwolić.

Is Verge Secure?

Podobnie jak większość kryptowalut, Twoje monety są wyjątkowo bezpieczny tak długo, jak przechowujesz je w bezpieczny portfel Verge. XVG jest kompatybilny tylko z kilkoma portfelami, więc upewnij się, że wybierasz taki, który nie ma dostępu do twoich kluczy prywatnych.

Możesz pobrać oficjalny portfel Verge na swój komputer, co jest najbezpieczniejszą opcją.

Jeśli chcesz połącz bezpieczeństwo z wygodą, wiele osób lubi używać Elektron. Pobieranie portfela Electrum zajmie mniej miejsca na dysku twardym i jest bardziej przyjazne dla użytkownika.

Moneta Verge: kobieta z logo Verge.

Najważniejsze, że ty nigdy nie dawaj nikomu swoich kluczy prywatnych, bo jeśli to zrobisz, będą mogli ukraść wszystkie twoje monety Verge. Dobrym pomysłem jest również zapisanie frazy zapasowej i przechowywanie jej w bezpiecznym miejscu. Oznacza to, że jeśli zapomniałeś hasła do portfela, możesz odzyskać dostęp.

Tam było hack ostatnio na koncie Verge na Twitterze, na którym haker próbował skłonić ludzi do wysłania im monet. Nigdy nie wysyłaj nikomu monet, chyba że wiesz na pewno, komu je wysyłasz! Prawidłowy projekt mógłby nigdy skontaktować się z Tobą, prosząc o przesłanie im kryptowaluty.

Jak można to nadużywać?

Jedną z głównych obaw związanych z monetą Verge jest to, że mogą być używane przez złych ludzi, którzy chcą popełniać przestępstwa anonimowo. To był jeden z głównych powodów, dla których Verge zmienił nazwę, ponieważ DogecoinDark sprawił, że brzmiało to tak, jakby było idealne dla Dark Web.

Uwaga: Dark Web to termin często używany w odniesieniu do stron internetowych, do których dostęp uzyskuje się za pośrednictwem przeglądarek Tor i używanych do robienia nielegalnych rzeczy. Dobrym tego przykładem był jedwabna droga, czyli „eBay dla przestępców”. Ludzie mogli kupować narkotyki, broń, skradzione karty kredytowe i wiele więcej, używając kryptowaluty do handlu.

Verge coin: płacenie za klucze prywatne.

Jedną z możliwości jego nielegalnego użycia jest pranie pieniędzy. Gdyby przestępca wpłacił swoje pieniądze do Verge, śledzenie go przez organy ścigania byłoby prawie niemożliwe!

Moneta Verge byłaby również popularna w przypadku ataków ransomware, które mają miejsce, gdy przestępcy wysyłają wirusa na twój komputer. Wirus powie, że Twój komputer jest zablokowany, dopóki nie wyślesz pieniędzy. Ponieważ moneta Verge jest anonimowa, bardzo trudno byłoby ustalić, kto jest odpowiedzialny za atak!

Porównaj Verge Coin obok siebie z innymi

Czy wiedziałeś?

Porównaj Verge Coin obok siebie z innymi

Wszystkie giełdy kryptowalut mogą wyglądać podobnie do Ciebie, ale są NIE wszystko to samo!

Tak! Pokaż tabelę porównawczą

Wniosek

Mam nadzieję, że spodobał Ci się mój przewodnik po monecie Verge i że był zarówno interesujący, jak i pouczający! Chociaż technologia jest dość skomplikowana, mam nadzieję, że wyjaśniłem ci wszystko w prosty sposób. Oznacza to, że powinieneś być teraz ekspertem w kryptowalutach Verge!

Więc co myślisz o projekcie? Czy myślisz, że pewnego dnia stanie się globalnym systemem płatności? Porównując tę ​​technologię z Bitcoinem, z pewnością ma ona wiele zalet. To szybciej, taniej i dużo bardziej prywatne.

Chociaż Verge ma dużą konkurencję, może stać się naprawdę duży, jeśli jego protokół Rootstock stanie się rzeczywistością. Oznacza to, że Verge może być używany do innych celów niż tylko transakcje finansowe!

Jeśli jednak chcesz używać Verge DO transakcji finansowych i chcesz kupić niektóre monety dla siebie, nie ma lepszego miejsca na zrobienie tego niż na Binance. Przedmiotowa giełda kryptowalut to wiodąca platforma wymiany monet Verge – proces wyglądałby mniej więcej tak:

 1. Zarejestruj się Binance;
 2. Wybierz opcję zakupu monet Verge (XVG);
 3. Zdecyduj się na wybraną metodę płatności;
 4. Sprawdź, czy wszystko się zgadza, i Twój portfel wszystko jest gotowe;
 5. Dokonaj zakupu!

Chciałbym również usłyszeć przemyślenia na temat tego, czy uważasz, że cena Verge będzie nadal rosła w 2021 r., Lub czy uważasz, że inne łańcuchy bloków prywatności są lepszą inwestycją. Ponadto, jeśli faktycznie interesuje Cię moneta Verge, upewnij się, że kupujesz ją tylko od kilka wiarygodnych wymian, i przechowuj w portfelach z najwyższej półki!

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me