Z kryptowaluty wkraczając z hukiem do mainstreamu, każdego dnia coraz więcej ludzi interesuje się tym nowym i dziwnym światem blockchain. Wiele z tych osób przychodzi do kryptowalut, ponieważ słyszeli, że można na nich zarobić. Jeśli jesteś jedną z tych osób, masz szczęście, bo dzisiaj chcę ci powiedzieć jak wydobywać kryptowalutę.

Zaczniemy od omówienia samego terminu – porozmawiamy o tym, czym jest wydobywanie kryptowalut i dlaczego ludzie w pierwszej kolejności zawracają sobie głowę kopaniem kryptowalut. Następnie opowiem o różne sposoby wydobywania kryptowaluty – ich zalety, wady i tak dalej.

Na koniec porozmawiamy o niektórych z bardziej popularnych monet, jeśli chodzi o wydobywanie kryptowalut, a także o najbezpieczniejszych portfelach (takich jak Ledger Nano S, Coinbase i Trezor Model T), gdzie możesz przechowywać swoje monety i zawierać ich najwięcej niezawodne platformy wymiany kryptowalut (Coinbase i Binance), gdzie możesz wymieniać monety, które wydobywasz, na inne kryptowaluty.

Zrozumieć górnictwo

Ujmując to w bardzo prosty sposób, wydobywanie kryptowalut to proces, w którym maszyna wykonuje określone zadania, aby uzyskać trochę kryptowaluty. To jest największy możliwy TL; DR, więc przejdźmy trochę dalej, dobrze?

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:


Wyobraź sobie, że masz plik maszyna, która wydobywa kryptowaluty. W dalszej części samouczka omówimy konkretne typy maszyn, ale na przykład powiedzmy, że własny komputer osobisty i próbujesz dowiedzieć się, jak wydobywać kryptowalutę.

Twój komputer będzie wykonywał określone zadania, które są wymagane, aby móc to zrobić uzyskać nawet najmniejsze ilości kryptowaluty. Zadania te nazywane są „dowodem pracy” i mają na celu stworzenie równych szans dla wszystkich różnych górników..

Jak wydobywać kryptowalutę: Wydobywanie litecoinów.

Same zadania są równania matematyczne. Im więcej górników chce wydobywać jeden, konkretny basen wydobywczy – tym trudniejsze stają się równania. Zapewnia to równowagę w basenie, ale także motywuje do większego i silniejszego wykorzystania maszyn.

Wiele w grę wchodzą bardziej subtelne czynniki podczas procesu wydobywania, ale ogólna idea jest taka, że ​​jeśli Twoje urządzenie przyczyni się do „wydobycia”, otrzymasz część łupów.

To bardzo krótki i prosty sposób na zdefiniowanie, czym jest kopanie kryptowalut. Przejdźmy teraz do tego, po co tu przyszedłeś – jak wydobywać kryptowalutę.

Wydobywanie kryptowalut

Istnieje kilka sposobów na wydobycie kryptowalut. Omówię tutaj główne z nich, a zacznę od najłatwiejszego – kopanie w chmurze.

Metoda nr 1 – Wydobywanie w chmurze

Jeśli szukasz sposobów na wydobycie kryptowalut, kopanie w chmurze to prawdopodobnie najpopularniejszy sposób wydobywania kryptowalut bez kiwnięcia palcem.

Wydobywanie w chmurze to proces, w którym ty zapłacić komuś (najczęściej jest to duża korporacja) określoną kwotę pieniędzy i „wynajmuje” swoją maszynę górniczą zwaną „platformą”, a sam proces wydobywania.

Ten czynsz wystarcza na ok uzgodniony okres, dzięki któremu wszystkie zarobki, które zarabia platforma (pomniejszone o prąd i koszty utrzymania), są przekazywane do Twojego portfela kryptowalut.

Osoby (firmy), które oferują te usługi wyszukiwania w chmurze, zwykle mają ogromne obiekty górnicze z wieloma farmami (dziesiątkami lub setkami ustawionych w stos i działających razem platform) i doskonale wiedzą, jak wydobywać kryptowalutę.

Wydobywanie w chmurze stało się tak popularne, głównie dlatego, że oferuje możliwość uczestniczenia w świecie kryptowalut dla ludzi, którzy mogą nie mieć wystarczająco dużo pieniędzy na zakup sprzętu lub po prostu nie są zainteresowani posiadaniem sprzętu.

Jak wydobywać kryptowalutę: kopanie w chmurze.

Tam są dwie opcje kopanie w chmurzedarmowy i opłacone. Oczywiście wiele osób, które szukają sposobów na wydobycie kryptowaluty, skłaniałoby się ku „darmowym” opcjom, ale ma to swoje wady (bardzo wolne prędkości wydobycia, dodatkowe warunki itp.). Płatna chmura wydobycie zwykle działa w ten sposób:

Znajdziesz plik host wyszukiwania w chmurze online. Sprawdzasz plany, które oferuje gospodarz – zwykle jest ich cztery lub pięć, od najtańszego do najdroższego; niektórzy gospodarze oferują nawet możliwość tworzenia i dostosowywania planu wyszukiwania w chmurze.

Kiedy już wiesz, czego chcesz, po prostu wykonać transakcję (co oznacza, że ​​płacisz gospodarzowi), zarejestrować kod portfela kryptowaluty i w ten sposób stawiasz pierwsze kroki, jak wydobywać kryptowalutę!

Różne plany kosztują różne kwoty i trwają przez różne okresy. Standardowe plany można zabrać wszędzie od 500 $ do 5000 $, i trwają od dwóch lat do końca życia.

Zwykle oczekuje się, że osiągniesz rentowność na poziomie około pół roku – jeden rok, a potem zyskaj od tego momentu. Nikt jednak nie może tego wiedzieć na pewno, ponieważ ceny kryptowalut są bardzo zmienne, a ich ceny mają tendencję do dość znacznego wahania.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Metoda nr 2 – Wydobywanie procesora

Wydobywanie procesora wykorzystuje procesory do wydobywania kryptowalut. Kiedyś była to opłacalna opcja, ale obecnie coraz mniej osób wybiera tę metodę codziennego wydobywania kryptowaluty.

Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze, Wydobywanie procesora jest BARDZO powolne. Możesz pracować przez wiele miesięcy, nie zauważając najmniejszego dochodu.

To także zwykle nie warto – zarabiasz bardzo mało pieniędzy, ale prawdopodobnie wydajesz dziesięć razy tyle na energię elektryczną i chłodzenie. Problem nieco ustępuje, jeśli znajdziesz miejsce z dobrym chłodzeniem i tanimi rachunkami za prąd, ale rzadko się to zdarza.

Dlaczego więc ludzie nadal używają kopania procesorów?

Cóż, po prostu dlatego, że każdy, kto ma komputer stacjonarny, mógłby to zrobić.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby móc kopać metodą CPU, to tylko komputer i kilka programów. Można to zrobić za pomocą laptopa, ale tak jest BARDZO MOCNIE NIE ZALECANE. Twój laptop prawdopodobnie usmaży się i przegrzać w ciągu kilku godzin.

Fakt, że tak łatwo jest rozpocząć wydobywanie kryptowalut, przyciąga uwagę nowi kopacze CPU codziennie. Niektórzy ludzie, którzy szukają sposobu na wydobycie kryptowaluty, nie przejmują się szczegółami – chcą po prostu rozpocząć proces tak szybko, jak to możliwe iw jakikolwiek możliwy sposób.

Metoda nr 3 – Wydobywanie GPU

Wydobywanie GPU jest prawdopodobnie najbardziej popularny i dobrze znane metoda wydobywania kryptowalut. Jeśli wyszukasz w Google „kopanie kryptowalut”, pierwsze rzeczy, które zobaczysz, to platformy GPU.

Na przykład kopacze chmur używają plików Rig GPU za ich usługi. A ci faceci to profesjonaliści, którzy czasami mają setki, jeśli nie tysiące platform, więc prawdopodobnie wiedzą, co robią?

Jak wydobywać kryptowalutę: farma kryptowalut GPU.

Wydobywanie GPU jest bardzo popularne ponieważ to jedno i drugie wydajny i stosunkowo tani. Nie zrozumcie mnie źle, sama konstrukcja platformy jest zwykle kosztowna – ale jeśli chodzi o szybkość mieszania i ogólną siłę roboczą, platforma do wydobywania GPU jest świetna.

Rig GPU wykorzystuj karty graficzne do wydobywania kryptowalut. Jedna standardowa platforma składa się z procesora, płyty głównej, chłodzenia, ramy platformy i – oczywiście – kilku (2-8) kart graficznych.

Typowa cena za dobrze działająca i ładnie zbudowana platforma do wydobywania GPU ma być w przedziale cenowym 3000 USD. Jest to duża inwestycja, ale zwróci się znacznie szybciej niż, powiedzmy, górnik procesora. Osoby szukające sposobów na wydobycie kryptowaluty powinny je sprawdzić.

Metoda nr 4 – Wydobywanie ASIC

ASIC (Układy scalone specyficzne dla aplikacji) to specjalne urządzenia zaprojektowane specjalnie do wykonywania pojedynczego zadania, którym w tym przypadku jest wydobywanie kryptowalut.

ASIC są bardzo dobrze znane i cenione, ponieważ one produkować szalone ilości kryptowaluty w porównaniu do GPU i procesora swoich konkurentów.

Ale jeśli są tak dobre, dlaczego nie wspomniałem o nich wcześniej?

Cóż, głównie dlatego, że są duże przedmiotem kontrowersji.

Widzisz, kiedy firma ASIC ogłosiła swoją nową wersję maszyny, ogłoszenie wywołało poruszenie w społeczności kryptowalut. Wiele osób wzywało do całkowitego zakazu korzystania z tych maszyn. Dlaczego?

Ponieważ ASICS tak jest potężny, okradają innych górników, którzy używają układów GPU lub CPU, z możliwości utrzymania zarówno szybkości mieszania, jak i zysków. Ponadto układy ASIC mają wypaczył gospodarkę pewnych konkretnych kryptowalut – wyobraź sobie, że większość zarobków trafiłaby do jednego górnika z farmą ASIC, jaki chaos by to nastąpił.

Najlepsza metoda wydobywania kryptowaluty

Teraz, gdy już wiesz, jak wydobywać kryptowalutę i jakie są różne sposoby, aby to zrobić, który z nich jest najlepszy?

Jak wydobywać kryptowalutę: dostosowywanie platformy kryptowalutowej.

Metoda, która najbardziej Ci odpowiada zależy uroczyście od kilku kluczowych szczegółów: czy chcesz wydać początkowe pieniądze? W takim razie, ile? Czy chcesz WŁASNY sprzęt? Czy w ogóle chcesz to zrobić za pomocą platformy?

Te i wiele innych podobnych pytań określać najlepsza metoda wydobywania kryptowaluty.

Ogólnie rzecz biorąc, wydobywanie GPU i chmury wydaje się być dwie duże opcje które ludzie kochają. Wydobywanie procesora jest powolne i żmudne, podczas gdy wydobywanie ASIC może stać się bardzo nieprzewidywalne, zwłaszcza ostatnio.

Jeśli chcesz zbuduj swój sprzęt, wtedy GPU jest drogą do zrobienia. Jeśli nie chcesz wydawać ani grosza i po prostu zacząć działać jak najszybciej, możesz dać szansę wydobywaniu procesora. Jednak jeśli tak chętny do ryzyka to i nie boisz się kontrowersji – ASIC to świetny zakład. I wreszcie, jeśli nie chcesz mieć nic wspólnego z platformami ani innymi typami maszyn – kopanie w chmurze jest najlepszym sposobem na wydobycie kryptowaluty!

Którą kryptowalutę kopać?

Twój wybór sprzętu powinno również zależeć od rodzaju wydobywania kryptowaluty że zdecydowałeś się to zrobić.

Jak wydobywać kryptowalutę: Litecoin.

Niektóre z oczywistych faworytów byłyby Bitcoin, Ethereum lub Dziarskość. Pamiętaj jednak, że Bitcoin wydobycie jest prawdopodobnie najtrudniejsza z nich wszystkich – ponieważ moneta jest tak popularna, na całym świecie jest wielu górników, którzy dostrajają się do nielicznych basenów, które są i próbują złapać przynajmniej niewielką część Bitcoina. Może to spowodować, że będziesz czekać niezliczone godziny, aż zaczną napływać pierwsze krople Bitcoina.

Mając to na uwadze, plik Najprościej prawdopodobnie będzie się trzymać Ethereum lub inną mniej popularną kryptowalutą. W zależności od wybranej metody, sprawdź ceny, oblicz, kiedy nastąpi zwrot z inwestycji, zrób trochę matematyki, a obliczysz to w mgnieniu oka!

Wniosek

Jak zapewne zauważyłeś, są na wiele różnych sposobów o tym, jak wydobywać kryptowalutę. To są po prostu główne metody – jeśli chcesz, możesz nawet zapomnieć o wydobywaniu i wskoczyć do kranów Bitcoin – ale to zupełnie inna historia na cały inny dzień. Ale to opcja!

Jedną rzeczą, o której powinieneś nie tylko pamiętać, ale także zrobić od razu, jest utworzenie portfela kryptowalut. Wybierz rodzaj kryptowaluty, którą chcesz wydobywać i po prostu sprawdź opcje portfela dla tej waluty. Gorąco polecam Ledger Nano S, Coinbase i Trezor, oni są naprawdę niezawodny.

Nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem takiego za takie monety Bitcoin, Ethereum lub Litecoin, ale jeśli chcesz wydobywać mniej znane waluty, być może będziesz musiał poszukać trochę, aż znajdziesz renomowany portfel.

Zdobycie bezpieczny i renomowany portfel jest najważniejszym zadaniem, gdy zaczynasz od wydobywania kryptowalut. Wyobraź sobie, że wydobywasz przez rok i wszystkie twoje oszczędności zostałyby skradzione tylko dlatego, że nie poświęciłeś wystarczającej uwagi przy wyborze portfela i wybrałeś podejrzany, do którego włamano się.

Jeśli myślisz poważnie i szukasz sposobów na wydobycie kryptowaluty, proponuję kupić plik portfel sprzętowy – są to najbezpieczniejsze i najbardziej godne zaufania portfele kryptowalut.

To już koniec mojego samouczka o kopaniu kryptowalut. Omówiliśmy kilka różnych tematów i zbadaliśmy różne odmiany metod wydobywania kryptowalut.

Zapamiętaj – the metoda, że najbardziej Ci odpowiada będzie poważnie zależeć od tego, czego chcesz i jakie masz zasoby, więc wybieraj ostrożnie! Jeśli zdecydujesz się dać szansę wydobyciu, życzę powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me