Çocukken arkeolog türü oyunlar oynamayı sevdiyseniz ve kendin yap videoları YouTube oynatma listenizde olağan bir manzaraysa, o zaman doğru yere geldiniz. Bugün size tüm şeylerden bahsedeceğim nasıl inşa edileceğine dair farklı yollar madencilik teçhizat.

Madencilik kuleleri ilk başta aldatıcı görünebilir, ancak onları parçaladığınızda o kadar da zor değil. Bu kılavuzda, maden ocaklarıyla ilgili bazı temel konuları ele alacağız: bileşenleri (ve en iyi bileşen üreticileri nelerdir), onlar nasıl çalışır, en iyi yerleşim fikirleri ve bunun gibi.

Ayrıca kripto para birimlerine yatırım yapmak istiyorsanız Coinbase, Binance ve Coinmama gibi platformları inceleyebilirsiniz..

Tanımlarla başlayacağız ve oradan itibaren yolumuza devam edeceğiz.

Maden Teçhizatı Türleri


Tıpkı kripto para cüzdanları gibi, üç farklı tür madencilik teçhizatı vardır:

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

 • İşlemci. CPU madencilik teçhizatları, blok zincirinden veri “çıkarmak” için işlemcileri kullanır. Bunlar çok basit ve ucuz kuleler – çoğu insan hakkında konuşurken CPU madenciliği, onların benim oldukları anlamına gelir kripto para birimleri doğrudan bilgisayarlarından. Bunun yararları ve dezavantajları vardır (ikincisinden çok daha fazlasına sahip olmak).

  CPU madenciliği oluyor gittikçe daha popüler olmayan Yıllar geçtikçe. Bunun arkasındaki mantığa birçok katkıda bulunanlar var, ancak en büyüklerinden biri fiyat. CPU madenciliği çok pahalı ve tıknaz – Elektrik faturalarınız tavandan fırlayacak ve uygun soğutmadan mahrum kalırsanız bilgisayarınız herhangi bir saniyede aşırı ısınabilir..

  ana perk madenciliğin CPU yönteminin sahip olduğu mevcudiyet. Yapabilirdiniz birkaç program indirin (daha sonra bunlarla ilgili daha fazla bilgi) masaüstünüze veya dizüstü bilgisayarınıza (kripto madenciliği için dizüstü bilgisayar kullanmak kesinlikle tavsiye edilmese de) ve madenciliğe başla tam şu anda. Çok fazla (veya herhangi bir) para yatırmak istemeyen insanlar, sıfır çaba gerektirdiği için CPU madenciliğini tercih ediyor.

 • GPU. GPU cryptocurrency madencilik teçhizatları mutlaktır Favoriler bakan insanlar için madencilik teçhizatı nasıl inşa edilir. Kesinlikle piyasadaki en popüler kripto çiftçiliği yöntemleri arasındadır – tek bir madenciden bir şirkete, bütün bir madencilik çiftliğine sahip olan herkes GPU teçhizatlarını kullanma eğilimindedir. GPU madencilik kuleleri grafik kartı GPU’larını kullan blok zincirinden veri çıkarmak için.

  Bir madencilik teçhizatı nasıl inşa edilir: GPU madenciliği.

  Onlar yapabilir adanmış veya basit madenciler – özel GPU madencilik teçhizatları, kripto para madenciliğinin ciddi bir amacı için inşa edilirken, basit madenciler başka amaç ve amaçlar için kullanılan, yalnızca yandan kripto madenciliği yapan cihazlardır (yani masaüstü bilgisayarlar). İnsanlar GPU madencilik teçhizatlarını kullanışlılık – bu kuleler işi yapar ve bunu zarafetle yaparlar.

  Doğal olarak, en iyi sonuçları elde etmek için, mevcut maksimum miktarda GPU kullanmanız gerekir, ancak en basit teçhizatlarda bile bir sonuç göze çarpacaktır. GPU madencilik teçhizatında birkaç tane var olumsuzluklar, ancak, bir madencilik teçhizatının nasıl inşa edileceğini arayan bir kişinin bilmesi gereken.

  En büyük dezavantajı fiyat. Grafik kartları Oldukça pahalı (veya en iyinin en iyisini hedefliyorsanız çok pahalı), bu nedenle yapmanız gereken ilk yatırım bir şekilde önemli olabilir. Onlar ayrıca bakım gerektirir – çok fazla soğutma, güçlerini beslemek için bol miktarda elektrik, genellikle bakma ve bakma, vb..

 • ASIC. ASIC’ler veya Uygulamaya Özel Tümleşik Devreler, aşağıdakilerle açıkça tasarlanmış özel cihazlardır: bir, belirlenmiş amaç akılda. Bu cihazlar, şu anki en iyi köpekler kripto para madencilik teçhizatları söz konusu olduğunda. Bir madencilik teçhizatını nasıl inşa edeceğini arayan biri, her ne kadar teçhizat olmasa da, ASIC’lerin sizin için kripto madenciliği yapmaları için satın alabileceğiniz ve kurabileceğiniz özel makine parçaları olduğunu bilmelidir..

  Çok popülerler ve bu da onları ziyaret etmeyi son derece az kılıyor. Kripto para birimleriyle para kazanmak tek amacınızsa, ASIC’ler mükemmel bir seçimdir. Bununla birlikte, kripto dünyası olan ekosistemi önemsiyorsanız, iki kez düşünmek isteyebilirsiniz..

  Bir madencilik çiftliği nasıl kurulur: madencilik çiftliği.

  Ne kadar güçlü oldukları nedeniyle, ASIC’lerin kripto para birimlerinin refahını döndürmek ve atma madenciler diğer türden teçhizatı dengesiz kullanan. Bu nedenlerden dolayı, ASIC’ler son zamanlarda Ethereum madencilik topluluğu içinde ateşlenen ve kripto dünyasında yankılanmaya devam eden yüksek düzeyde tartışmalara maruz kaldı..

Bunlar üç tip en yaygın kullanılan madencilik teçhizatlarından. Bilgiler değişiklik gösterse de, üç kökten en popüler olanı GPU türü, sırasıyla ASIC ve CPU olanları takip ediyor..

Artık ana madencilik teçhizatı türleri, artıları ve eksileri hakkında genel bir anlayışa sahip olduğunuza göre, elimizdeki ana konuya geçebiliriz – bir madencilik teçhizatı nasıl yapılır?

Madencilik Teçhizatı Nasıl Yapılır?

Diyelim ki bir madencilik teçhizatını nasıl inşa edeceğinizi düşünürken, bir GPU hakkında düşünüyorsunuz. ASIC’ler kendi başlarına cihazlardır (sizin tarafınızdan ilk inşa gerektirmezler), CPU kuleleri GPU ile aynı şekilde oluşturulmuştur, ana bileşenleri tek farklılaştırıcıdır.

Akılda Tutulması Gerekenler

Peki bir madencilik teçhizatı nasıl inşa edilir? Öncelikle, teçhizatınız için parçaları seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz..

Doğal olarak, akılda tutulması gereken pek çok şey vardır, ancak en önemlileri muhtemelen karma oran ve enerji tüketimi.

Hash oranı teçhizatınızın ne kadar güçlü olduğunu tanımlar. Teçhizatınızın bir saniyede kaç hesaplama yapabileceğini bilmenin bir yoludur. Miktar ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Doğal olarak, yüksek hash oranları, yüksek güç talebi anlamına gelir ve bu da yüksek bir elektrik faturasıyla sonuçlanır. Bir madencilik teçhizatının nasıl inşa edileceğini düşünen herkes için bu, dikkate alınması gereken büyük bir faktör olmalıdır..

Bir madencilik çiftliği nasıl kurulur: kripto madenciliği.

Enerji tüketimi bir madencilik teçhizatının nasıl inşa edileceğini düşünürken dikkate alınması gereken bir diğer önemli faktördür ve bir kişi bunu göz ardı etme eğilimindedir. “Madencilik teçhizatı bileşenlerimi satın aldım, yani harcama yaptım” yanılsamasının kafanıza girmesine asla izin vermemelisiniz. Madencilik enerji maliyetleri sadece karınızla eşleştirin e rağmen onları aş ve seni tamamen beş parasız ve borçlu bırak.

Donanımınızı seçerken, her zaman bir bileşenin gücü ile güç tüketimi arasında mükemmel bir denge kurmaya çalışın..

Son olarak, Google “bir madencilik teçhizatı inşa etmek için en iyi donanımı” yaptığınızda, sadece ilk pazar sitesine atlamayın ve ekranınızda çıkan her şeyi satın almayın. Biraz kazı yaparak aynı bileşenleri çok daha ucuza bulabilirsiniz. Akıllı olun – kripto para birimi madenciliği rekabetçi bir iştir, bu nedenle her dolar önemlidir!

Donanım hakkında konuşurken, bir satın almanın çok önemli olduğunu bilmelisiniz. güvenilir donanım cüzdanı kripto para birimlerinizi korumak için. Önerilen seçeneklerden birkaçı Ledger Nano X ve Trezor Model T’yi içerir.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Bileşenler

Madencilik teçhizatı inşa etmek için ihtiyaç duyacağınız bileşenlere hızlı bir bakış yapalım.

Genel olarak, arayacağınız şey aşağıdaki bölümlerdir:

 • Anakart. Bu, teçhizatınızın ana bileşenlerinden biridir. Genel olarak, bir anakart, donanımdaki diğer parçalarınızı belirler (veya başka bir deyişle, donanımın uyumluluğunu belirler). Bir anakart seçerken, aradığınız ilk ürünse, her zaman uyumlu olduğu grafik kartlarını kontrol edin.
 • Grafik kartları. GPU’lar bir önemli bölüm teçhizatınızın. Madencilik teçhizatınızın birinci sınıf mı yoksa mehli mi olacağını belirlerler. Üreten ve satan iki ana şirket üst düzey grafik kartları vardır Nvidia ve AMD. Kartlarınızı seçerken, kripto para madenciliği için uygun olup olmadıklarını çevrimiçi olarak kontrol etmeyi unutmayın. Bununla birlikte, iyi bir donanımın birkaç veya daha fazla GPU’dan yapılması gerektiğini unutmayın. – fonlarını planla ve bir madencilik teçhizatının nasıl inşa edileceğini düşünürken buna göre diğer satın alımlar.
 • Güç kaynağı. Almanız gereken güç kaynağı, ciddi bir şekilde teçhizatınızın diğer bileşenlerine bağlıdır. Bir inşa etmeye çalışıyorsanız sert, aşırı yüklü kripto para madenciliği teçhizatı, daha sonra güç kaynağının buna uyması gerekecek. Çoğu durumda, orta düzey bir güç kaynağı işi mükemmel bir şekilde yapar.
 • Soğutma. Her tür madencilik teçhizatında önemli bir faktör olan soğutma, cihazınızın çalışmasını sağlayacaktır. uygun şekilde ve her türlü olası aşırı ısınmayı önler. Ucuz olmayın ve mümkün olan en iyi soğutmaya yatırım yapmayın – güvende olmak üzgün olmaktan her zaman daha iyidir.
 • İşlemci. İyi bir işlemci, teçhizatı sorunsuz bir şekilde ve herhangi bir önemli hata veya hata olmadan çalıştırabilmek söz konusu olduğunda anahtar olacaktır..
 • Çerçeve. Bir madencilik teçhizatı çerçevesi, ihtiyaç duyacağınız son temel bileşendir (en azından GPU madencilik kuleleri söz konusu olduğunda). Bir madencilik teçhizatı çerçevesi, cihazınızın karkası – bu çerçeveler çok çeşitli seçeneklere sahiptir ve tercihe bağlıdır. Doğal olarak, muhtemelen sağlam bir şey kullanmak isteyeceksiniz ve üzerine düşen ilk toz parçasından kopacak bir çerçeve yerine tüm makineyi bir arada tutacaksınız..

Elde edilen tüm parçalarla birlikte yapım sürecinin kendisine geçelim.

İnşa Süreci

Açıkçası, inşa sürecinin kendisi oldukça basittir. Madencilik teçhizatının nasıl inşa edileceğinden bahsedelim.

Atmanız gereken ilk adım, anakartı madencilik teçhizatı çerçevesinin içine yerleştirmektir. Bir madencilik teçhizatı inşa etmek, teçhizatın içinde kalması için uygun bir yer seçtiğinizde çok daha kolay hale geliyor. önceden iyi bir yer seçin.

Bir Madencilik Teçhizatı Nasıl Yapılır: Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Anakartı kurduktan sonra, kabloları CPU’ya takın. Grafikleri ayarlayın kartlar ve gerekli donanımın geri kalanı ve sırasıyla kabloları takın.

Artık donanımı yerine getirdiğinize göre, kablo yerleşimini iki kez kontrol edin ve her şey yolundaysa, yazılıma geçme zamanı.

Seçtiğiniz yazılıma bağlı olarak, teçhizatınız birkaç meraklı işleve sahip olabilir veya tamamen basit olabilir. Fantezi her zaman iyi anlamına gelmez, bu nedenle güvenli bir yazılım seçin, iyi bir üne sahip ve iyi çalışıyor.

Çevrimiçi kripto forumları, kripto para birimi madenciliği yazılımlarını aramak ve incelemek için mükemmel bir yerdir. Bir madencilik teçhizatının nasıl inşa edileceğini düşünürken, yazılım resimden çıkarılmamalıdır – iyi yazılım genellikle onu yapan veya bozan şeydir.

Yazılımı kurduktan sonra, seçenekleri yapılandır beğeninize göre ve kuruluma devam edin. Cihazınız tam olarak çalışmadan önce birkaç kez yeniden başlatılmalıdır, bu yüzden sabırlı olun.

Bir madencilik çiftliği nasıl kurulur: Bitcoin, Ethereum madencisi.

Tüm bunlar yapıldıktan sonra, profesyonel bir kripto para madencisi olarak kariyerinize resmi olarak başlayabilirsiniz.!

Sonuç

Giderek daha fazla insan kripto para birimlerine yöneldikçe, bir uzman ihtiyacında büyük artış alan içerisinde. Madencilik teçhizatlarını nasıl inşa edeceklerini anlayan insanlar, kripto departmanında oldukça ileridedir – sonuçta, sadece teçhizatın kendisi hakkında değil, gerekli yazılım, kriptoların nasıl çalıştığı, piyasanın nasıl kullanılacağı hakkında da bilgi sahibi olursunuz. , vb.

Bu noktada, en azından aşağıdaki konularda biraz bilgili olmalısınız. kripto madenciliği donanım ve yazılım donanımı, belirli belirli öğelerin nasıl seçileceği, hangi kriterlere bakılacağı ve nelerin göz ardı edileceği, teçhizatın kendisinin nasıl monte edileceği vb..

Emin olun bu bilgiyi iyi kullanmak, ve unutmayın – Roma bir günde inşa edilmedi. Bozulmamış bir madencilik teçhizatı inşa etmek çok fazla pratik gerektirir, bu nedenle ilk birkaç kez işe yaramazsa strese girmeyin.

Ve unutmayın, her zaman Üzgünümden daha iyi olmak daha iyi. Hem donanım hem de yazılım açısından iş için doğru ekipmanı seçin. İlk birkaç ayda parçalanmak yerine, yalnızca işi sizin için yapmakla kalmayacak, paranızı güvende ve uzun süre koruyacak bir şeye yatırım yapmaktan çekinmeyin. İyi ekipman harikalar yaratabilir – sadece denemekten korkmayın!

Ayrıca, kripto para biriminizi güvende tutmak istiyorsanız, güvenli bir cüzdan kullanmayı unutmayın! Ledger Nano X ve Trezor Model T gibi seçenekleri kontrol ettiğinizden emin olun..

Ledger Cüzdan Anlaşması Şu Anda Etkin:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me