Hey, kripto hayranları, bugün mükemmel Bitcoin Alternatifini bulmanıza yardımcı olmak benim işim!

Bitcoin, 2017’de 1.000 doların altından yaklaşık 20.000 dolara çıktığında ana akımın dikkatini çekti. Sadece yatırımcılarına muazzam karlar vermekle kalmadı, aynı zamanda diğer birçok kripto para biriminin kapılarını da açtı..

Bu kripto para birimlerinin çoğu da geçmişte son derece iyi performans gösterdi ve belki de en popüler olanına iyi bir alternatif oluşturdu. Aslında, Litecoin ve Ethereum gibi bazı para birimleri 2017’de% 12000’den fazla getiri sağladı.!

Fena değil, doğru?!

Öyleyse, zaten Bitcoin’e yatırım yaptıysanız ve en iyi altcoinleri bilmek ve en iyi alternatifleri bulmakla ilgileniyorsanız, o zaman doğru yerdesiniz. Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple ve diğerleri dahil olmak üzere 10 Bitcoin rakibini sunacağım..

Bu kılavuzun sonunda, teknoloji, hız, piyasa değeri vb. Dahil olmak üzere çeşitli temel faktörlere ilişkin Bitcoin alternatiflerinin ayrıntılı bir karşılaştırmasına sahip olacaksınız..


Not: Piyasa değeri, tüm madeni paraların toplam değeridir. Örneğin, Bitcoin’in piyasa değeri (genellikle ‘piyasa değeri’ olarak anılır), dolaşımdaki Bitcoin sayısının bir Bitcoin fiyatı ile çarpımıdır. Denklemi Toplam Bitcoins X Bitcoin Fiyatı = Bitcoin’in Piyasa Değeri gibi görünecektir..

Şimdi, o zaman. Bitcoin’e bugüne kadarki en popüler alternatifle başlayalım: Ethereum.

Ethereum (ETH)

Ethereum, 2015 yılında ünlü Vitalik Buterin tarafından piyasaya sürüldü. Amacı, bir blok zinciri içinde bir programlama dili sunarak Bitcoin’in teknolojisini geliştirmekti. Piyasadaki en ünlü Bitcoin alternatifi.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Ethereum blok zincirindeki tüm işlemlerin, Ethereum’un kripto para birimi olarak anılabilecek Ether kullanımı için ödenmesi gerekir..

Ethereum’un nasıl performans gösterdiğini görelim:

  • Mevcut Ether Fiyatı: 535 ABD doları
  • Güncel Piyasa Değeri: 52.98 milyar $
  • Maksimum Eter sayısı: Arzı sınırlı olan Bitcoin’in aksine, bir Ether arzı sınırlı değildir. Ancak eter ihracı, yılda 18 milyon Eter ile sınırlandırılmıştır.. Ayrıca, Ethereum’un kullandığı mekanizmadan kaynaklanan yükseltmelerle Vitalik Buterin, toplam Ether miktarının 100.000.000’e ulaşmayacağını iddia ediyor
  • Teknoloji: Bitcoin sadece dijital bir para birimi iken, Ethereum bundan çok daha fazlasıdır. Ethereum, akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan uygulamaların inşa edilebileceği bir programlama dili ve platformu sunar..

Ethereum’u temel olarak kullanabildikleri için geliştiricilerin her uygulama için sıfırdan blok zinciri geliştirmelerine gerek yoktur..

Ethereum, bunu sunan ilk Bitcoin alternatifiydi. Popülerliğinin ve başarısının ana nedenlerinden biri olan başladığında tamamen benzersizdi..

  • İşlem Hızı: Ethereum işlemlerinin tamamlanması, 10 dakika veya daha uzun süren Bitcoin işlemlerine kıyasla birkaç saniye sürer.
  • Popülerlik: Ethereum, Bitcoin’den sonra en popüler ikinci kripto para birimidir.

Aşağıdaki anlık görüntüde görebileceğiniz gibi, Ethereum’un fiyatı Ocak 2017’de 9 dolardan yaklaşık% 17000 artarak Ocak 2018’de 1.389 dolara yükseldi.!

Ethereum fiyat tahmin çizelgeleri

Bitcoin Cash (BCH)

Harika bir Bitcoin alternatifi, Bitcoin’in çatallanmasıdır, Bitcoin Cash (BCH). Bitcoin forkunu Bitcoin’in çocuğu olarak düşünebilirsiniz.

Bir çatallanma, bir blok zincirinde bir güncelleme yapıldığında gerçekleşir, ancak blok zincirini çalıştıran tüm kullanıcılar bunu kabul etmez. Böylece yeni bir kripto para birimi / fork yapılır. Güncelleme artık fork olarak bilinen kendi blok zincirinde çalışıyor. Orijinal blok zinciri aynı kalıyor.

Bu durumda, Bitcoin Cash güncellemedir. Herkes güncellemeyi kabul etmedi, bu yüzden onun yerine çatal yapıldı ve kripto para birimi Bitcoin Cash olarak adlandırıldı..

Bu, 2016’nın sonuna doğru oldu.

BCH’nin Güncel Fiyatı: 940 ABD doları

Güncel Piyasa Değeri: 16,07 milyar $

Maksimum BCH sayısı: Bitcoin gibi, maksimum BCH arzı da 21 milyon ile sınırlıdır.

Teknoloji: BCH, Bitcoin’in 2 ana teknolojik problemini çözmek amacıyla oluşturuldu:

  • Ölçeklenebilirlik – BCH işlemleri Bitcoin işlemlerinden daha hızlıdır ve saniyede daha fazla işlemi barındırmasına izin verir.
  • İşlemlerin maliyeti – BCH ile işlem ücretleri, Bitcoin işlem ücretlerinden neredeyse 5-10 kat daha ucuzdur!

Bitcoin Cash, Bitcoin blok zincirine kıyasla blok zincirinde daha büyük bir “blok” kullanıyor.

Not: Blockchain, tüm kripto para birimlerinin arkasındaki temel teknolojidir.

İşlem Hızı: Yukarıda bahsettiğim gibi, BCH daha iyi bir işlem hızı sunuyor, bu da Bitcoin’e göre avantajlı olduğu bir alandır..

Popülerlik: Bitcoin Cash, kripto para birimi dünyasındaki en iyi başarı hikayelerinden biridir. En gençlerinden biri olmasına rağmen, dördüncü en büyük kripto para birimi ve Bitcoin alternatifi haline geldi..

Bu grafikte gösterildiği gibi coinmarketcap.com, Temmuz 2017’de yaklaşık 500 ABD Doları’ndan Aralık 2017’de yaklaşık 4000 ABD Dolarına çıktı. Bu, altı aydan kısa bir süre içinde yaklaşık% 10.000’lik bir büyüme anlamına geliyor.!

Bitcoin alternatif bitcoin nakit çizelgeleri

Tron (TRX)

Mevcut CEO Justin Sun tarafından Eylül 2017’de kurulan Tron, küresel eğlence ve içerik paylaşım endüstrisini merkezden uzaklaştırmayı amaçlayan blockchain tabanlı bir platformdur..

Tron veya TRX, bu platformda işlem yapmak için kullanılan kripto para birimidir. İçeriğinizi doğrudan içeriğinizin son tüketicilerinden Tron’da paylaşabilir ve bunun için ödeme alabilirsiniz. Öyleyse, Tron’un özelliklerini bir Bitcoin alternatifi olarak görelim.

TRX’in Güncel Fiyatı: 0,049 ABD doları

Güncel Piyasa Değeri: 3,22 milyar $

Maksimum TRX sayısı:  TRX arzı sınırlıdır, ancak 100 milyarlık devasa bir arzda mevcuttur.

Teknoloji: TRX ve Bitcoin teknolojisinin doğrudan karşılaştırılması mümkün olmayabilir çünkü ikisi de çok farklı amaçlara hizmet ediyor.

Bitcoin, EUR veya USD gibi itibari para birimlerini değiştirmeyi hedeflerken, bu Bitcoin alternatifi içerik satmak ve satın almak için kendi platformunda kullanılır..

Bunu, hem içerik yaratıcılarını hem de tüketicilerini aynı blok zincirine getirerek ve aracıları ortadan kaldırarak yapar..

Hız: Tron işlem hızları, Bitcoin’in saniyede ortalama 7-8 işlemine karşılık saniyede 1.000 işlemde duruyor.

Popülerlik: Tron, oyunlar, eğlence ve içerik endüstrisi için bir sonraki büyük şey gibi göründüğü için büyük bir popülerlik kazandı..

Piyasa değerinde büyük bir artış gördü 2017 ve 2018’de iyi bir performans gösteren birkaç kripto para biriminden biri..

Bitcoin alternatif tron ​​madeni para çizelgeleri

Dalgalanma (XRP)

Diğer bir Bitcoin alternatifi olan Ripple, 2012’de tek bir amaçla kuruldu: Uluslararası İşlemlerde yer alan sorunları çözmek. Sınır ötesi işlemler sadece yavaş değil aynı zamanda çok pahalıdır.

Diğer kripto para birimlerinin aksine Ripple, kripto para birimine çok daha merkezi bir yaklaşım benimsiyor. Ancak yine de ucuz ve hızlı bir sınır ötesi işlem çözümü olarak amacına hizmet etmektedir. Zaten bazı büyük merkez bankalarıyla ortaklık kurdu!

Bakalım onu ​​piyasadaki en büyük altcoinlerden biri yapan şey.

XRP’nin Mevcut Fiyatı: 0,859 ABD doları

Güncel Piyasa Değeri: 33,63 milyar $

Maksimum XRP sayısı: Bitcoin gibi, XRP arzı da sınırlıdır ve bu sayı 100 milyar XRP’dir. Aradaki fark, Bitcoin’lerin madencilik süreci boyunca kademeli olarak yaratılmasıdır, ancak Ripple ile tüm XRP zaten oluşturulmuştur! Ripple başladığında hepsi oluşturuldu.

Daha önce de belirtildiği gibi, bu Bitcoin alternatifi diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında oldukça merkezileştirilmiştir. Dolayısıyla, 50 milyar XRP’nin (toplam arzın yarısı) Ripple laboratuvarlarına (Ripple’ın arkasındaki şirket) ait olması şaşırtıcı değil..

Teknoloji: Ripple, daha önce de bahsettiğim gibi uluslararası işlemleri daha ucuz, daha hızlı ve şeffaf hale getirmeyi hedefliyor. Ripple ile yaklaşık bir hafta sürebilen uluslararası bir banka havalesi saniyeler içinde gerçekleşebilir.

Ripple’ın teknolojisi Bitcoin’den oldukça farklı. Ripple benzer bir şey üzerine inşa edilirken Bitcoin blockchain kullanır – Dağıtılmış Konsensüs Defter Sistemi.

Bitcoin, kararların topluluk tarafından verildiği% 100 merkezsizdir. Ripple, Ripple’ın kendisi için kararların çoğunu alma gücüne sahip özel bir kuruluş tarafından yönetiliyor..

Hız: Ripple işlemleri birkaç saniye sürer ve bu, Bitcoin işlemlerinin aldığı 10 dakikadan çok daha hızlıdır. Konu hız olduğunda Ripple’ı harika bir Bitcoin alternatifi yapmak!

Popülerlik: Ripple, 2017’nin en başarılı kripto para birimlerinden biri olarak düşünülebilir. Aşağıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi, Ocak 2017’de neredeyse sıfırdan Ocak 2018’de yaklaşık 3,65 dolara yükseldi. Bu% 56.000’den fazla bir getiri demektir.!

Sadece yatırımcılar arasında değil, kullanıcıları arasında da popülerdir. Gerçek dünyada aşağıdaki gibi kuruluşlar tarafından test edilmektedir. American Express ve Santander.

Bitcoin alternatif dalgalanma fiyat tahmin çizelgeleri

EOS

EOS, Ethereum’a benzer bir programlama platformu sağlayan bir blok zinciridir. Merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeler oluşturmak için kullanılabilecek bir platform olarak geliştirilmektedir..

EOS platformu hala geliştirme aşamasında ve Haziran 2018’de piyasaya sürülmesi bekleniyor..

EOS, blok zinciri alanında zaten iyi bilinen Dan Larimer tarafından kuruldu. Bitshares ve Steemit.

EOS’un Güncel Fiyatı: 10,49 ABD doları

Güncel Piyasa Değeri: 8.44 milyar $

Maksimum EOS sayısı: Maksimum EOS arzı 900 milyon ile sınırlıdır.

Teknoloji: EOS, Ethereum’a benzer ve Bitcoin’den farklıdır. Bitcoin sadece dijital bir para birimi olsa da, bu Bitcoin alternatifi merkezi olmayan açık kaynaklı bir yazılımdır.

Bu, EOS platformu üzerinde birçok başka uygulamanın oluşturulabileceği anlamına gelir. Ethereum gibi Akıllı Sözleşmelerin geliştirilmesini kolaylaştırmayı hedefliyor..

Not: Akıllı sözleşmeler, önceden belirlenmiş belirli koşulların yerine getirilmesi üzerine kendilerini yürüten blok zinciri üzerine inşa edilmiş sözleşmelerdir..

EOS ve Ethereum arasındaki en büyük fark, EOS’un bir dPoS çeşidi (delegated-Proof-of-Stake) kullanması, Ethereum ise şu anda Proof of Work kullanıyor olmasıdır. DPoS mutabakatı, EOS mekanizmasının bir parçasıdır ve EOS’un blok zincirlerinin Ethereum’dan çok daha ölçeklenebilir olacağını iddia etmelerinin ana nedenlerinden biridir..

Hız: Platform henüz lanse edilmediğinden, EOS İşlemlerinin hızını hala bilmiyoruz.

Popülerlik: Platformun piyasaya sürülmesinden önce bile, EOS coin çok popüler oldu. Ethereum’un öncülük ettiği teknolojiyi daha da geliştirecek bir şey olarak görülüyor. Bu nedenle, harika bir Ethereum veya Bitcoin alternatifi olabilir.

EOS, 2017’nin en başarılı ICO’larından biriydi – 700 milyon dolardan fazla para topladı!

EOS’un fiyatı Temmuz 2017’de yaklaşık 4 $ ‘dan Ocak 2018’de 18 $’ a yükseldi. Aşağıdaki anlık görüntüde de görebileceğiniz gibi, şu anda pozitif büyüme gösteren kripto paralardan biri..

Bitcoin alternatif EOS çizelgeleri

Litecoin

Bitcoin vs Litecoin … Bitcoin ile karşılaştırılabilecek ve Bitcoin alternatifi olarak adlandırılan herhangi bir kripto para birimi varsa o da Litecoin’dir..

Aynı zamanda dijital bir para birimi olan Litecoin, 2011 yılında eski bir Google çalışanı olan Charlie Lee tarafından oluşturuldu. Litecoin, iyileştirme yapma niyetiyle Bitcoin gibi aynı blok zinciri üzerine inşa edildi..

Ve bunu yaptı! İşlemlerin hızını artırdı!

Aslında, “Lite” olarak adlandırılır çünkü işlemleri Bitcoin’den yaklaşık 4 kat daha hızlıdır..

Litecoin’in Güncel Fiyatı: 142,74 ABD doları

Güncel Piyasa Değeri: 8,01 milyar $

Maksimum Litecoin sayısı: Maksimum Litecoin arzı, Bitcoin’inkinden oldukça büyük olan 84 milyon ile sınırlıdır..

Teknoloji: Litecoin, hem teknoloji hem de işlev açısından Bitcoin’e oldukça benziyor. Bu Bitcoin alternatifi, Ethereum gibi çok sayıda işlevi olan diğer kripto paraların aksine sadece dijital bir para birimidir..

Her iki madeni paranın teknolojisindeki en büyük fark işlem hızıdır. Litecoin, Bitcoin’in çekirdek algoritmasında değişiklikler yaptığı için işlem hızını artırmayı başardı.

İşlem hızı: Bir Bitcoin işlemini tamamlamak yaklaşık 10 dakika sürerken, bir Litecoin işlemini tamamlamak yalnızca 2,5 dakika sürer.

Popülerlik: Litecoin’in Bitcoin’in en yakın rakibi olduğunu söyleyebilirim. Litecoin’i yatırımcılar ve kullanıcılar arasında oldukça popüler yapan şey budur..

Litecoin, neredeyse 7 yıldır olduğu gibi zamanın testine dayandı. Ocak 2017’de yaklaşık 4 $ ‘dan Aralık 2017’de 350 $’ a yükseldi ve% 8000’den fazla getiri sağladı.!

Bitcoin alternatif Litecoin çizelgeleri

Ethereum Classic (ETC)

Ethereum Classic, Ethereum’un hard forkunu oluşturarak Temmuz 2016’da piyasaya sürüldü..

Merkezi Olmayan Bir Otonom Organizasyon (DAO) Ethereum tarafından fon sağlamak için oluşturuldu. DAO’nun güvenlik ihlali 50 milyon dolarlık hırsızlığa neden oldu. Bu 50 milyon doları kurtarmak için Ethereum, 2 blok zincirine (ve kripto para birimlerine) – Ethereum (ETH) çatallandı. & Ethereum Classic (ETC).

Dolayısıyla, Litecoin ve Bitcoin Cash’in aksine, bu tür bir Bitcoin alternatifi yaratmanın amacı teknolojik gelişmelerle ilgili değildi..

ETC’nin Güncel Fiyatı: 18,19 ABD doları

Güncel Piyasa Değeri: 1,84 milyar $

Maksimum ETC sayısı: Arzı sınırlı olmayan Ethereum’un aksine, ETC arzını sınırlama kararı verildi. 230 milyon 2017 yılında.

Teknoloji: Bahsettiğim gibi, Ethereum classic’in teknolojisi, Ethereum’unkine son derece benzer..

Bitcoin ile karşılaştırıldığında, ETC sadece bir dijital para biriminden çok daha fazlasını yapar. Akıllı sözleşmeler ve DApp’ler oluşturmak isteyen geliştiricilere bir platform sağlar..

ETC bir hard fork olduğundan, Ethereum’un kodunda yapılan değişiklikler ETC’nin koduna kopyalanmaz. Ethereum artık daha güçlü bir geliştirici topluluğuna sahip olduğuna göre, teknolojik iyileştirmelerde ETC’nin çok ilerisindedir..

İşlem hızı: Ethereum gibi, Ethereum classic de birkaç saniyelik işlem hızına sahiptir..

Popülerlik: Ethereum Classic, hem Ethereum hem de Bitcoin’den daha az popüler. Ocak 2017’de 1,50 dolardan Ocak 2018’de 43,50 dolara yükseldi ve% 2,900 civarında bir getiri sağladı. Bu 29 katlık bir artış, bu zaten çok büyük!

Aşağıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, ETC iyi bir performans gösterdi, ancak en iyi Bitcoin alternatif kripto para birimleri kadar iyi değil..

Bitcoin alternatie Ethereum klasik çizelgeleri

NEO

Başlangıçta AntShares olarak adlandırılan NEO, 2014 yılında Çin’de oluşturuldu. Genellikle “Çin Ethereum” olarak anılır, çünkü Ethereum gibi NEO da merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için kullanılan bir platformdur..

Neo, lansmanından bu yana muazzam ilerleme kaydetti ve en iyi Bitcoin alternatiflerinden biri olarak kabul edilebilir..

NEO’nun Güncel Fiyatı: 73,92 ABD doları

Güncel Piyasa Değeri: 4,80 milyar $

Maksimum NEO sayısı: Maksimum NEO arzı 100 milyon ile sınırlıdır.

Teknoloji: ETH ve EOS’da olduğu gibi, NEO bir dijital para biriminden çok daha fazlasıdır. Aynı zamanda akıllı sözleşmelerin ve DApp’lerin geliştirilmesi için bir platform sağlıyor..

NEO, Ethereum’un modelini geliştiren benzersiz bir blok zinciri algoritması kullanır. NEO’nun CEO’su Da Hongfei, “Teknolojisi, yüksek kesinlik, yüksek ölçeklenebilirlik ve uygulamalar arasında daha iyi uyumluluk açısından daha iyi bir umut vadediyor”

İşlem Hızı: Bitcoin’in saniyede 7-10 işlemine karşın, NEO başa çıkabilir Saniyede 10.000 işlem. Bu önemli gelişme, NEO’yu hızlı ve ölçeklenebilir hale getiriyor.

Popülerlik: NEO, Çin’in en büyük madeni parası ve genel olarak en popüler paralardan biridir. Ocak 2017’de yaklaşık 0.16 dolardan Ocak 2018’de yaklaşık 162 dolara çıktığı için geçmişte çok iyi performans gösterdi..

Ne kadar geri dönüş olabileceğini tahmin edebilir misin??

…% 111.400 civarında! Bu, Ripple’ın ürettiği getirinin neredeyse iki katı!

Yani evet, NEO harika bir proje ve harika bir Bitcoin alternatifi.

Bitcoin alternatif NEO para çizelgeleri

Binance Coin (BNB)

Binance coin, mevcut en büyük kripto para alım satım platformlarından biri olan Binance tarafından piyasaya sürülen bir kripto para birimidir. Temmuz 2017’de platform için para toplamak için kullanılan ICO’larının bir parçası olarak piyasaya sürüldü..

BNB kripto parası, Binance’de daha ucuza işlem yapmak için kullanılabilir. BNB ile işlem yaptığınızda, işlem ücretlerinde% 50 indirim alırsınız. Bu, görünüşe göre tek işlevi, bu da onu diğer en iyi kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında oldukça benzersiz kılıyor..

Şimdi temellerine bir göz atalım.

BNB’nin Güncel Fiyatı: 12,98 ABD doları

Güncel Piyasa Değeri: 1,48 milyar $

Maksimum BNB sayısı: Maksimum BNB arzı 194.972.068 jetonla sınırlıdır.

Teknoloji: BNB bir ERC-20 belirtecidir. Bu, Ethereum blok zincirinde oluşturulduğu ve Ethereum ağında kaldığı anlamına gelir..

Not: ERC-20, Ethereum blok zincirindeki akıllı sözleşmeler için kullanılan teknik bir standarttır..

Ancak son zamanlarda Binance, Binance Chain adlı kendi blok zincirini oluşturma planlarını duyurdu. Bu, bir şirketten bir topluluğa geçişlerinin bir parçasıdır – merkezi olmayan bir değişim yaratıyorlar.

İşlem hızı: Bir Bitcoin alternatifi olan BNB coin işlemleri Bitcoin’in kendisinden daha hızlıdır çünkü Ethereum ağında çalışırlar, yani on dakika yerine sadece saniyeler içinde işlenirler..

Popülerlik: Binance’deki yüksek ticaret hacmi göz önüne alındığında, BNB doğal olarak çok popüler bir kripto para haline geldi. BNB coin, Binance borsasının sağlam bir desteğine sahip olduğundan, kullanıcılar ve yatırımcılar ona güveniyorlar..

BNB, piyasaya çıktıktan sonraki 6 ay içinde 0,10 dolardan 24 dolara çıktı. Ve özellikle Binance borsasında işlem yaparken sağladığı fayda nedeniyle en iyi altcoinlerden biri olmaya devam ediyor..

Bitcoin alternatif binance madeni para çizelgeleri

Cardano (ADA)

Listemizdeki son Bitcoin alternatifi Cardano’dur. Eylül 2017’de piyasaya sürülen Cardano, en genç ve yine de en çok aranan kripto para birimi projelerinden biridir. Cardano, aynı zamanda Ethereum’un kurucularından biri olan Charles Hoskinson tarafından yaratıldı..

Bitcoin 1. nesil ve Ethereum 2. nesil blok zinciri iken, Cardano ileri teknolojisi nedeniyle bir sonraki (3.) nesil olarak kabul ediliyor. EOS ve NEO da bu sınıflandırmaya dahildir.

Cardano’nun yerel kripto para birimi ADA olarak bilinir. Öyleyse Cardanos’un Bitcoin alternatifini karşılaştıralım.

ADA’nın Güncel Fiyatı: 0,28 ABD doları

Güncel Piyasa Değeri: 7,35 milyar $

Maksimum ADA sayısı: Mevcut olacak toplam ADA arzı 31.112.483.745’tir..

Teknoloji: Cardano, öncüllerinin (Bitcoin ve Ethereum) sorunlarını çözmeye çalıştığı için 3. nesil blockchain olduğunu iddia ediyor..

Teknoloji yükseltmesiyle üç sorunu çözecek: ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve sürdürülebilirlik.

Ayrıca, uluslararası ödeme işlemlerini daha sorunsuz hale getirmeye odaklandığı için XRP’ye zorlu bir rekabet sağlayabilir..

İşlem hızı: Cardanos’un Bitcoin alternatifi şu anda şu kadar bir işleme kapasitesine sahip: Saniyede 257 işlem Bitcoin’den çok daha yüksek, ancak NEO’nun beğenileri kadar yüksek değil.

Popülerlik: Cardano, vaat ettiği teknolojik gelişmeler nedeniyle büyük bir popülerlik kazanmıştır. Ona yardımcı olan bir başka faktör de şüphesiz kurucusu Charles Hoskinson’ın blockchain alanında bu kadar sağlam bir figür olması gerçeğidir..

ADA, bu listedeki en yeni kripto para birimidir ve diğer kripto para birimleri kadar yüksek getiri sağlamamıştır. Aşağıdaki grafikten de görebileceğiniz gibi, lansmanında yaklaşık 0,20 $ ‘dan Ocak 2018’de 1,20 $’ lık en yüksek fiyatına yükseldi..

Buna rağmen, Cardano çok yüksek bir piyasa değeri elde etmeyi başardı ve çok kısa sürede en iyi altcoinlerden biri haline geldi..

Bitcoin alternatif Cardano madeni para çizelgeleri

Son sözler

Ve işte karşınızda, Bitcoin’e harika alternatiflerin uzun bir listesi! Kuşkusuz, Bitcoin hala kripto para birimlerinin kralı, ancak Bitcoin alternatifi olarak keşfedilmeye değer birçok Bitcoin rakibi var..

Peki, bu Bitcoin alternatiflerinden hangisinin en iyisi olduğunu düşünüyorsunuz? Veya, en sevdiğiniz Bitcoin alternatifini listelemediysek, hangisinin olduğunu bize bildirin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me