Bitcoin soğuk depo kripto para biriminizi bir buzdolabında saklamak gibi gelebilir, ancak gerçek oldukça farklı.

Kriptolara gelince, sıcak ve soğuk hava depoları onları tutan cüzdanlara bakın. Bitcoin’inizi (veya başka herhangi bir kripto para birimini) saklamanın birçok farklı yolu vardır, bu nedenle hangi yöntemlerin en iyi ve hangilerinin en kötü olduğu, özellikle de bu alanda yeni başlayan biriyseniz kafa karıştırıcı olabilir..

Bu kılavuzda “soğuk depolamalı Bitcoin” ile ilgili her şeyden bahsedeceğiz: nasıl saklanacağı hakkında konuşacağız. Bitcoin çevrimdışı, en iyi soğuk saklama cüzdanlarını (ayrıca en kötüsü!) örtün ve karşılaştırın sıcak cüzdanlar vs soğuk cüzdanlar (gibi Ledger Nano S ve Trezor).

Yine de yavaş başlayacağız – ikimizin de aynı sayfada olduğundan emin olmak için tanımları gözden geçirelim.

Bitcoin Soğuk Depolamayı Anlamak

Yani, Bitcoin soğuk depolama nedir?


Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

İçinde kripto para dünya, soğuk depolama, kripto para birimlerinizi depolayacağınız fiziksel nesneleri (genellikle karmaşık, ancak küçük cihazlar) ifade eder..

Bu cihazlar özel güvenlik kodlarıyla şifrelenmiş kripto paralarınızı korumak ve herhangi bir zamanda erişilebilir olmaya devam etmek. Soğuk hava deposu dışında bu cihazlara soğuk cüzdan da denilebilir.

Sırayla, sıcak depolama (veya sıcak cüzdanlar) dijital kripto saklama cüzdanlarını ifade eder – bu cüzdanlar internette mevcut, masaüstünüz veya aradaki herhangi bir yer.

Bitcoin Cold Storage: Kapsamlı Bir Kılavuz

Hangi cüzdanın daha iyi ve daha üstün bir seçim olduğu konusunda birçok tartışma var. Bitcoin soğuk depolama kılavuzuyla daha ileri gitmeden önce, bu soruyu cevaplamaya çalışalım.

Sıcak Cüzdan vs Soğuk Cüzdan

Nasıl yapılacağına dair iki yöntem depolamak Bitcoin çevrimdışı devam eden bir tartışmaya tabidir. Bu tartışmada insanlar, kripto para birimlerini depolamak için mükemmel seçeneği bulma umuduyla sıcak cüzdanlar ile soğuk cüzdanları karşılaştırıyor ve karşılaştırıyor. Hem sıcak hem de soğuk depolama Bitcoin hakkında konuşacağız.

Bu tartışmaya başlayabileceğiniz birçok pozisyon var. Şahsen ben sadece bir tane olması gerektiğini düşünüyorum. – güvenlik.

Cüzdanın ne kadara mal olduğu, ne kadar iyi göründüğü veya kaç seçeneği olduğu önemli değildir – depolama yöntemi kullanıldığında her şey keyfi hale gelir güvenlikten yoksun. Bir gün uyanır ve sadece tüm paranızın çalındığını ve çalındığını görmek için sıcak veya soğuk cüzdanınızı kontrol ederseniz, cüzdanın görsel çekiciliğinin endişelerinizin en küçüğü olacağını düşünüyorum..

Bitcoin Cold Storage: Kapsamlı Bir Kılavuz

Tutmak yukarıda verilen örnek aklımda, sıcak ve soğuk depolama (Bitcoin) hakkında konuşurken ana odak noktam güvenlik. Depolama yöntemi çoğu açıdan üstün görünüyorsa ancak dolandırıcılığı önleme konusunda yeterli araçlardan yoksun görünüyorsa, bu listenin dışında.

Bunu söyledikten sonra, sunacağım objektif bilgi her iki Bitcoin depolama yöntemi hakkında – hem güçlü hem de zayıf yönlerinden.

Bitcoin Sıcak Depolama – Artıları ve Eksileri

Muhtemelen güvenlidir sıcak depolama yöntemi kripto para birimlerini depolamanın en popüler yoludur. Bunun arkasında birkaç sebep var.

Her şeyden önce, sıcak depolama genellikle ücretsizdir. Cüzdanlarını sıcak arayan insanlara sunan binlerce olmasa da yüzlerce web sitesi var. depolama yöntemleri – ücretsiz! Bu, özellikle site doğru şekilde pazarlarsa çok fazla trafik getirir.

Çevrimiçi ve masaüstü cüzdanlar söz konusu olduğunda bir başka harika faktör de, ne tür bir kripto para birimi depolamak istediğiniz önemli değil – Muhtemelen bunun için bir cüzdan bulacaksın.

Hatta en az popüler olanlardan ve iyi bilinen kripto para birimleri genellikle bunları saklamak için dijital cüzdanlar belirlemiştir. Çoğu zaman yaratıcılar veya geliştiriciler Bu para birimlerinin kendisinde, kullanabileceğiniz isteğe bağlı, özel olarak tasarlanmış cüzdanlar vardır..

Bu gerçek tek başına sıcak depolama kullanıcılarının sayısını fırlatır, çünkü yalnızca diğer kripto para birimlerini elinde bulunduran pek çok insan var, Bitcoin veya Ethereum.

Bitcoin soğuk depolama: Bitcoin cüzdanı.

Dijital cüzdanların sahip olduğu bir başka çekici özellik, kolayca erişilebilir olmalarıdır. Masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızdaysanız, cüzdanınıza bir birkaç tıklama. Bu, bir işlem gerçekleştirmek istediğinizde her zaman yanınızda fiziksel bir ürün bulundurma ihtiyacını ortadan kaldırır..

Aşağı Taraf

Bununla birlikte, sıcak cüzdanlar için ana eleştiri, Emniyet. Kripto depoları söz konusu olduğunda bunun en büyük öncelik olması gerektiğini daha önce söylemiştim, bu yüzden zaman kaybetmek ve doğrudan içine atla.

Varsayılan olarak, sıcak cüzdanlar internete bağlı. Bu kendi başına bir sorun olmasa da, sonunda bir soruna neden olabilir. Potansiyel bilgisayar korsanı, hırsızlar ve diğer yaramaz kişiler, insanların cüzdanlarına girmek ve kripto para birimlerini çalmak için sürekli olarak yeni yollar ve yöntemler arıyorlar..

Dijital kripto depolama sunan birçok web sitesi ve şirket bunu zaten tecrübe etti ve güvenlik önlemlerini sürekli olarak iyileştirmeye çalışıyor. Bu övgüye değer olsa da, halihazırda dolandırıcılarla uğraşan insanlara çok az başsağlığı sunar veya hiç sunmaz..

Eğer bir sıcak cüzdan dır-dir güncel ve sürekli alıyor güvenlik güncellemeleri ve diğer iyileştirmeler entegre edildiğinde, bu bir güvenlik ihlali olasılığını azaltır. Dijital cüzdanlarla uğraşan daha tanınmış ve ciddi işletmelerin çoğu bunu yapmaya çalışıyor.

ne yazık ki, sen asla yapamazsın tamamen emin olun – tek yapmanız gereken tek bir hata ve tüm kripto kazancınız ve birikimleriniz sonsuza kadar gidebilir.

Bitcoin Cold Storage: Kapsamlı Bir Kılavuz

Bitcoin’inizi çevrimiçi olarak depolarsanız, başka bir olası tehlike ortaya çıkar – teknik arızalar.

Çevrimiçi cüzdanlar, cüzdan anahtarınızı sunucularında saklar. Site çalışır durumdayken, her şey yolunda ve zekice. Bununla birlikte, teknik bir aksaklık veya arıza gibi bir durum meydana gelirse, anahtarını kaybedebilir (ve karşılığında – kripto paralarınız) sonsuza kadar.

Hatta birçok web sitesi sorumluluk reddi beyanları sunar ve benzer bir olay meydana gelirse şirketi tüm sorumluluğu ortadan kaldıran bir belgeyi imzalamanızı ister..

Özet

Hızlı bir özet yapalım.

Sıcak Cüzdan Artıları:

 • Genellikle ücretsizdir;
 • Hemen hemen tüm kripto para birimlerini orada saklayabilir;
 • Kullanımı kolay, “tüm süreç boyunca elinizi tutun” gibi bir şey;
 • Sadece birkaç tıklamayla kullanılabilir.

Sıcak cüzdan eksileri:

 • Ücretsiz olması düşük performansa, teknik hatalara vb. Yol açabilir;
 • Kontrolün sizde olduğunu düşünmüyorsunuz – herhangi bir teknik sorun sahip olduğunuz birikimleri silebilir;
 • Dolandırıcılığa, dolandırıcılığa, bilgisayar korsanlarına ve hırsızlara karşı savunmasız.

Artık sıcak cüzdanları daha iyi anladığınıza göre, soğuk cüzdanlara geçelim.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Bitcoin Soğuk Depolama – Artıları ve Eksileri

Eğer bakıyorsanız Bitcoin çevrimdışı nasıl saklanır, Bitcoin soğuk depo kesinlikle senin için.

Sıcak cüzdanlar kadar popüler ve yaygın olmaktan çok uzak olsa da, Bitcoin soğuk depolama sürekli olarak büyüyor ve giderek daha fazla tanınıyor. Bunun arkasında birkaç iyi neden var.

Her şeyden önce, Bitcoin soğuk depolama şu anda Bitcoin’lerinizi saklamanın mümkün olan en güvenli yolu. Kripto paralar küçük bir cihazda saklanır ve etrafta taşınabilir veya bir kasa içine yerleştirilebilir, güvenli veya başka bir olası yerde görünmeyecek şekilde saklanabilir..

Bu cihazların düzgün çalışması ve çalışması için internet bağlantısı gerekmez – bu faktör tek başına potansiyel hırsızlık, dolandırıcılık ve benzeri risklerin en büyük bölümünü ortadan kaldırır..

Bitcoin Cold Storage: Kapsamlı Bir Kılavuz

Güvende olmanın yanı sıra, soğuk depo (Bitcoin) size sıcak cüzdanların basitçe.

Dilerseniz Bitcoin soğuk depolama cihazını tüm gün cebinizde taşıyabilir ve tam anlamıyla yanınızda bulundurabilirsiniz. Başına gelecek her şeyden siz sorumlu olacaksınız – ister işlem açısından ister söz konusu olduğunda güvenli bir yerde saklamak.

Bu seçeneğe sahip olmak, paralarınızın herhangi bir zamanda dolandırılmayacağı ve çalınmayacağı konusunda size güvence verir. Herhangi bir üçüncü taraf hizmet sağlayıcıya güvenmenize gerek yoktur – sorumluluk ciddiyetle omuzlarınıza aittir.

Aşağı Taraf

Doğru dönüyor olumsuz yönler Bitcoin soğuk depolamasında, herkesin aklına gelen en bariz şey fiyattır..

Sıcak cüzdanların aksine, Bitcoin soğuk depolama oldukça maliyetli. Yine de özneldir – çok fazla Bitcoin’iniz varsa, tasarruflarınızın en iyi şekilde korunması söz konusu olduğunda fiyat hiçbir şey gibi görünmez. Alternatif olarak, elinizde tuttuğunuz şey çok küçük bir miktar kripto para birimiyse, soğuk cüzdanlar çok büyük bir aşırılık gibi görünebilir..

Bitcoin soğuk hava deposu fiyat civarında kalma eğilimindedir 50 $ – 100 $ aralığı. 100 dolarlık seçenekler genellikle oldukça süslü ve çok işlevlidir, daha ucuz sürümler ise sadece depolama cihazlarıdır..

İnsanları erteleme eğiliminde olan başka bir şey, soğuk cüzdanların desteklediği az sayıdaki Kripto para birimidir..

Bu kılavuzu yazarken, fiziksel depolama cihazları piyasadaki ana kripto para birimlerinin yalnızca birkaçını destekler ve depolayabilir. Her gün yeni seçenekler ortaya çıkıyor, ancak süreç, sürekli artan kripto para sayılarına yetişemeyecek kadar yavaş..

Özet

Hızlı bir özet:

Soğuk Cüzdan Artıları:

 • THE kripto para depolaması söz konusu olduğunda en güvenli seçenekler;
 • Sadece öyle hissetmenizi değil, aynı zamanda kontrolün sizde olmasını sağlar;
 • Genellikle küçük ve kompakt, saklaması veya taşıması kolay.

Soğuk cüzdan eksileri:

 • Bazı insanlar için pahalı olabilir;
 • Sıcak cüzdanlar kadar pratik veya kolay erişilebilir değil.

Artık Bitcoin’i çevrimdışı olarak nasıl saklayacağınızı bildiğinize göre, piyasadaki en iyi soğuk depolama cüzdanlarını deneyelim ve bulalım..

En İyi Soğuk Cüzdan

Size en popüler üçünden bahsedeceğim ve tanınmış Bitcoin soğuk cüzdanları Marketin içinde. En iyi soğuk hava deposu cüzdanı hangisi? Pekala, karar vermene izin vereceğim.

Trezor

Trezor çok tanınmış kripto para topluluğunda. Ve haklı olarak – piyasadaki ilk Bitcoin soğuk depolama cihazıydı.

Bitcoin soğuk hava deposu: Trezor.

Günümüzde Trezor, birçok kişi tarafından güvende lider ve tamamen işlevsel soğuk cüzdan bölümler. İster fiziksel sağlamlık olsun, isterse kötü niyetli virüsler içeren bir cihaza taktığınızda, olası senaryolardan herhangi birinde kripto paranızı korur..

Trezor, Bitcoin soğuk depolama cihazları söz konusu olduğunda mükemmel bir seçimdir.

Ledger Nano S

Bu Bitcoin soğuk saklama cüzdanı, Trezor için ana rakipler. Rekabet gücü yüksek bir fiyata büyük güvenlik sunar.

Ledger Nano S aynı zamanda ünlüdür. boyut – onun daha küçük ve daha uyumlu diğer fiziksel cüzdanların çoğundan daha fazla.

Bitcoin Cold Storage: Kapsamlı Bir Kılavuz

Trezor’a benzer ancak daha ucuz bir şey arıyorsanız, Ledger harika bir alternatiftir.

KeepKey

KeepKey olabilir daha az bilinen Bitcoin soğuk depolama bu listedeki cihaz, ancak bunun nedeni hala nispeten yeni olmasıdır.

Bu kripto cüzdanı kısa sürede ünlendi. zarif ve sofistike tasarım. Teknik özelliklerinin çoğu Trezor’unkilerle neredeyse aynı. Onları ayıran en önemli şey? Dizayn.

KeepKey, örneğin, Trezor veya Nano Ledger S. Bu, uzun vadede bir baş belası olabilir veya olamaz – temelde, duruma göre bir senaryodur. Bazı insanlar cüzdanların daha ağır versiyonlarını sever, bazıları ise hafif olmasını tercih eder.

Sonuç

Bu kılavuzda, ilgili en yaygın konuları ele aldık. fiziksel depolama cihazları. En iyi soğuk saklama cüzdanları hakkında konuştuk, Bitcoin’i çevrimdışı nasıl saklayacağımızı anlattık, sıcak cüzdanlar ve soğuk cüzdanlar karşılaştırıldı ve size bazılarının birkaç örneğini verdim Daha orada kayda değer soğuk cüzdanlar, dahil olmak üzere Trezor ve Ledger Nano S.

Bitcoin soğuk depolama konusu, daha büyük bir konuşmanın sadece küçük bir parçası – kripto para birimlerinin popülaritesinin artmasıyla birlikte, giderek daha fazla insan cüzdanlar için mevcut seçeneklere bakacak ve bu da bu seçeneklerin daha da fazlasının ortaya çıkmasına neden olacak..

Hatırlanması gereken iyi bir kural şudur: güvenlik. Her zaman kriptolarınızın güvenliğini en öncelikli yere koyun ve her zaman hem sıcak hem de soğuk cüzdanları buna göre seçin. Güvenli ve güvenilmez olmadığında cüzdanın estetiğinin önemi yoktur.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me