Yani, duydun Bitcoin ve yatırım yapmak istiyorsun…

Sadece sen değilsin! Bitcoin olmuştur son 5 yılda yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biri. İnsanlar hala onu birçok farklı şekilde çok para kazanmak için kullanıyor..

Bu rehberde sana öğreteceğim Bitcoin’in tarihi, onun geleceği, ve fiyat tahminine neyin girdiğinin nasıl anlaşılacağı. 2021 Bitcoin fiyat tahmini de dahil olmak üzere farklı yıllar için tahminlere bakacağız. “Bitcoin çökecek mi?” Gibi herkesin aklındaki soruları cevaplayacağım. ve “Bitcoin neden yükseliyor?”.

Nasıl tahmin edileceğini ve yatırım yapılacağını anlamak, başarılı bir portföy oluşturmanın ilk adımıdır. Ancak, tüm yatırımlarda ilgili riskler vardır. Bu nedenle, Bitcoin’e yatırım yapmak veya yatırım yapmak gibi önemli bir karar vermeden önce her zaman bir finans danışmanıyla konuşmalısınız. bazı kripto para birimleri satın almak için bir kripto değişim platformu kullanmak, Genel olarak.

Not: Portföyünüz yatırımlarınızdan oluşmaktadır. Örneğin, yatırım yapacaksanız Bitcoin, Ethereum ve Litecoin, o zaman o paralar portföyünüzde.

Bitcoin’in Kökleri


Bitcoin projeksiyonlarını tahmin etmeye başlamadan önce, biraz temellere geri dönelim. Sanırım bu kılavuzu okurken Bitcoin’i duymuş olmalısınız. Bitcoin, dünyanın ilk dijital para birimidir, ve geçen yıl çok popüler oldu! Pek çok insan Bitcoin’i düşük bir fiyata satın alıp sonra yüksek bir fiyata satarak büyük karlar elde etti..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Şaşkın? Peki, açıklamama izin ver.

Bitcoin a para birimi, tıpkı ABD Doları, Japon Yeni veya İngiliz Sterlini gibi. Mal ve hizmetler satın alınabilir, satılabilir ve takas edilebilir. Ve tıpkı diğer para birimleri gibi, Yaklaşan Bitcoin fiyat tahminleri her zaman spekülasyon niteliğindedir.

Bitcoin Fiyat Tahmini: Bitcoin Çökecek mi, Yükselecek mi?

Mağazalara gittiğinizde, kağıt para kullanarak eşya satın alabilir veya banka kartınızla ödeme yapabilirsiniz. Ödeme yapmak için banka kartınızı her kullandığınızda, para banka hesap bakiyesinden çekilir.

Bitcoin buna çok benzer, kağıt not biçiminde alamamanız dışında (ABD Doları gibi). Bu eşler arası para birimi, anlamında ilgili banka yok.

Tüm Bitcoin işlemleri elektronik – bir şeyler satın almak ve satmak için ve ayrıca birkaç seçkin perakende mağazasında kullanabilirsiniz. Sadece bu değil, şimdi var Bitcoin ATM’leri bu, Bitcoin’inizi yerel para biriminize dönüştürebilir.

Bitcoin Hakkında Bazı Güzel Gerçekler:

  • Bitcoin, 2009 yılında Satoshi Nakamoto;
  • Kimse Satoshi Nakamoto’nun kim olduğunu bilmiyor – bu Bitcoin hakkındaki en büyük gizemlerden biri;
  • Satoshi Nakamoto, mevcut bankacılık sistemine dayanmayan bir para birimi yaratmak istedi;
  • Var sadece 21 milyon Bitcoin oluşturulabilir.

Devam edelim ve Bitcoin’in gerçek işlem süreçlerini tartışalım.

Bitcoin Nasıl Çalışır?

Aslında Bitcoin fiyat tahminine gitmeden önce tartışılması gereken bir şey daha Bitcoin’in çalışma şekli. Her bir Bitcoin işlemi gerçekleşir Bitcoin’de blok zinciri. Blok zinciri, Bitcoin’i ve kullanıcılarını bilgisayar korsanlarından koruyarak koruyan bir teknoloji parçasıdır..

Genellikle “düğüm” olarak adlandırılan bir bilgisayar ağı tarafından desteklenmektedir. Bu düğümler birlikte çalışır gerçekleşen her Bitcoin işlemini doğrulayın.

Basit bir ifadeyle, birisi başka bir kişiye Bitcoin gönderdiğinde, blockchain ağındaki bir düğüm işlemi doğrulayacaktır. matematiksel bir denklem kullanarak. İşlem daha sonra blok zinciri ağına yerleştirilir.

Blok zinciri ağını çalıştırmaya yardımcı olan “düğümler” katkılarından dolayı ödüllendirilir. Bir düğüm işlemleri doğruladığında, çabaları için Bitcoin alırlar. Bu, “madencilik“.

Bitcoin merkezi olmayan: tüm dünyadaki düğümler ağı çalıştırır. Ağ, ana sunucu veya bir grup ana sunucu tarafından kontrol edilmez. Bu, bilgisayar korsanlarının ağa erişimini çok daha zor hale getirdiği için Bitcoin’in güvenliği için iyidir..

Bitcoin’in Fiyatı Neden Dalgalıyor??

Not: dalgalanmak, sabit bir model olmadan değiştirmek anlamına gelir.

“Bitcoin neden yükseliyor?” ve “Bitcoin çökecek mi?” çok duyduğumuz sorular. Bir Bitcoin fiyat tahmini yapmak veya anlamak için önce bilmelisiniz Bitcoin nasıl dalgalanır.

Tıpkı çoğu para birimi gibi, Bitcoin’in fiyatı her gün değişiyor. Tek fark, Bitcoin fiyatının yerel para birimlerinden çok daha büyük ölçekte değişmesidir..

Bitcoin fiyat tahmini: Bitcoin coin.

Bitcoin’in değeri, piyasanın (Bitcoin satın alan ve satan insanlar) ne kadar değerli olduğunu düşündüğüne dayanır. Altın gibi şu anda yatırım yapabileceğiniz bazı fiziksel şeyleri düşünün. Altının fiyatı şuna bağlıdır: arz ve talebi. Örneğin, yeni bir altın madeni keşfedildiğinde fiyat düşer. Bunun nedeni, daha fazla altının kullanılabilir hale gelmesi ve bu nedenle artık bu kadar nadir olmamasıdır. Yani, Bitcoin ne kadar nadir olursa, Bitcoin tahminleri de o kadar yüksek.

Altın örneği, Bitcoin fiyat tahminlerinin nasıl değiştiğine benzer. Ancak Bitcoin’in fiyatı genellikle kendisi hakkında yayınlanan haberler nedeniyle değişmektedir. İşleyiş şekli şöyledir:

  • Bitcoin hakkında kötü haberler yayınlandığında, Bitcoin’i satın almaktan çok satan çok daha fazla insan var. Bu insanlar Bitcoin’lerini mevcut değerinden daha düşük fiyatlara satarlar, böylece hızlı bir şekilde satabilirler. Bu fiyata neden olur bırakmak.
  • Bitcoin ile ilgili iyi haberler olduğunda, Bitcoin satın alan, onu satanlardan daha fazla insan var. Bu insanlar Bitcoin’i hızlı bir şekilde satın alabilmek için mevcut değerlerden daha yüksek fiyatlara satın alırlar. Bu, Bitcoin projeksiyonlarına neden olur yükselmek.

Doğal olarak, tahmin edebileceğiniz gibi, işler bundan çok daha karmaşıktır – yine de, düzgün bir genel yol noktası olarak hizmet etmelidir..

Bitcoin Arzı ve Talebi

Bitcoin, Satoshi Nakamoto tarafından oluşturulduğunda, kaç Bitcoin yapılabileceğine dair bir sınır koydu – 21 milyon. Bu, Bitcoin var olduğu sürece sadece 21 milyon olabileceği anlamına gelir – daha fazla yok. Yani, Bitcoin’in popülaritesi artarsa, Bitcoin fiyat tahminleri de artacaktır..

Bitcoin Geçmişi

Bitcoin’in fiyatı bir gün arttı, ertesi gün düştü … kısa vadede tahmin edilmesi zor bir geçmişe sahip.

Hala, bunun gibi birçok yatırımcı. Düzenli olarak dalgalanan (yükselen ve düşen) fiyatlar ile, yatırımcılar genellikle Bitcoin’i düşük bir fiyata satın alabilir ve daha sonra çok daha yüksek bir fiyata satabilirler..

Bununla birlikte, Bitcoin’i uzun vadede elinde tutmak için satın alan başka yatırımcılar da var – bu, pek çok insan nasıl zenginleştiğini gösteriyor! Bazı yatırımcılar Bitcoin’i 5 yıldan uzun bir süre önce süper düşük fiyatlarla (100 $ ‘ın altında) satın aldı ve ardından değeri 18.000 $’ dan fazla olan 2017’nin sonuna kadar elinde tuttu.!

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

2017 Bitcoin Rush

2021 yılına kadar Bitcoin’in değeri Ocak 2017’de en yüksek noktasına ulaştı. 19.498,63 $. Bu noktada Bitcoin medyada en çok konuşulan şeylerden biriydi. Tanıdığınız herkes – anneler, büyükanne ve büyükbabalar, okul öğretmenleri ve doktorlar – hepsi “Bitcoin ne kadar yükselecek?”. "Bitcoin fiyatı" ve "Bitcoin fiyatı" tahminler Twitter’daki en büyük trendlerden ikisiydi!

Bu medyanın ilgisi veya “heyecan”, Bitcoin’in fiyatının her zamankinden daha fazla artmasına neden oldu. Çok yükseldi. Çılgıncaydı! Haber muhabirleri ve finansal analistlerin tümü Bitcoin tahminlerini yaptı ve bu da halkın ilgisini çekti. Giderek daha fazla insan Bitcoin almaya çalışıyordu ve bu yüzden fiyat arttı.

Bitcoin fiyat tahmini: Bitcoin tablosu.

Kısa süre sonra Bitcoin Bitcoin’in fiyat düşüşüed.

Hızlı not: “ATH” Tüm Zamanların En Yüksek anlamına gelir. Şimdiye kadarki en yüksek fiyat.

“Bitcoin ne zaman çökecek?” sonunda cevaplanmıştı. Bitcoin fiyat tahmini gittikçe küçülmeye başladığında milyonlarca insan Bitcoin’lerini satıyordu ve fiyat şu seviyelere düştü: 10.000 doların altında.

Bitcoin fiyat tahmini: ikinci Bitcoin fiyat tablosu.

Bu önemli bir kaza!

Biraz zaman aldı, ancak Bitcoin tekrar ayağa kalkmayı başardı ve Ocak 2021’de fiyatı önemli ölçüde arttı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.940 $ ‘a ulaştı..

Diğer Bitcoin Çökmeleri

Bitcoin’in fiyatı yıllar içinde birçok kez düştü:

  • 2011’de fiyat düştü Beş ayda% 93;
  • Kasım 2014’ten Ocak 2015’e kadar Bitcoin’in değeri yarıya, Aralık 2017’deki kazasına çok benziyor.

Bitcoin’in çöktüğü başka bir zaman, yatırımcıların yeni yasalar ve düzenlemeler konusunda endişelendikleri zamandı. Güney Kore ve Çin’in kripto para borsalarını yasaklayabileceği haberleri vardı. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu birçok yatırımcıyı korkuttu ve bu yüzden Bitcoin’lerini sattılar..

Not: Kripto para birimi için yürürlükte çok fazla yasa yoktur ve birçok kripto işlemi anonimdir. Bazı yatırımcılar bundan hoşlanırken, çoğu hükümet tarafından bir sorun olarak görülüyor..

Bitcoin Fiyat Tahmini: Bitcoin’in Geleceği

Hepimiz Bitcoin’in 1 yıl, 2 yıl, 5 yıl hatta 10 yıl sonra nerede olacağını merak ediyoruz. Tahmin etmesi zor ama herkes bunu yapmayı sever.

Bitcoin Tekrar Çökecek mi?

Daha fazla ülke kripto para birimi için düzenlemeler / kanunlar oluşturursa, daha fazla kötü haber yayınlanacak. Bu, Bitcoin’in tekrar çöktüğünü görebileceğimiz anlamına gelir. Güney Kore, Japonya, Çin, Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerin hepsi yeni düzenlemeler oluşturmak istiyor.

Yeni düzenlemeler oluşturmak isteseler de şunu unutmamalıyız:

  1. Bu uzun zaman alabilir.

  2. Bitcoin fiyatını etkilemeyebilir.

O zamana kadar, en popüler Bitcoin projeksiyonu şudur: yükselmeye devam edecek.

2021 için Bitcoin Tahminleri Nelerdir??

Bu, akşam yemeği partilerinde tartışmalar başlatan türden bir sorudur. Bitcoin bu yıl yükselecek mi? Önümüzdeki yıl düşecek mi? Kim bilir? Bitcoin fiyat tahmini nedir? Bitcoin ve teknolojisi olmasına rağmen çok kullanışlı ve dünyayı değiştiriyor, Bitcoin fiyatının yükselip düşmeyeceğini ‘bildiğini’ iddia eden herkes Bir yalancı. Üzgünüm ama gerçek bu.

Buna şiddetle inanıyorum blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri gelecek. Bu yüzden Bitcoin fiyatının bu yıl daha da artacağına inanıyorum. İnandığım şey bu, ama asla bilemem. Yapabileceğim tek şey tahmin etmek ve Bitcoin tahminleri yapmak. Grafiklere bakabilirsin, haberlere bakabilirsin ama asla kesin olarak “bilemezsin”.

Bitcoin fiyat tahmini: Bitcoin'in fiyat tahminleri hakkında spekülasyon yapan bir adam.

Bitcoin fiyat tahminleri hakkında konuşurken, Bitcoin’in bir ‘balon’ olduğunu söyleyenler var. “dot-com balonu” 1990’ların sonlarında internet şirketlerinin hisse senetleri fiyatlarında artmaya başladığında bu oldu. Bitcoin’in 2021’de ‘patlayacağını’ söylediler, yani çökeceğini düşünüyorlar. Bununla birlikte, Bitcoin 2021’in başında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı için çökecek gibi görünmüyor..

Dot-com balonunda, hisse senetleri gerçekten yüksek fiyatlar. Ancak balon “patladığında”, hisse senetleri düşük fiyatlara geri döndü. Hisse senetlerini yüksek fiyatla satın alan insanlar, paralarının çoğunu kaybetti. Bu yüzden önemli kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmamak.

İnsanlar da var – gibi John McAfee (kurucusu McAfee Güvenliği) – Bitcoin fiyatının artmaya devam edeceğini kim tahmin ediyor? Aslında John McAfee, Bitcoin’in 2021’de 10 ile çarpacağını (% 1.000 artacağını) tahmin etti! Ayrıca 2021’de 1.000.000 dolar olacağını söylüyor. Ne yazık ki bu gerçekleşmedi, ancak 2021’in başında Bitcoin’in fiyatı önemli ölçüde arttı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Şu anda Bitcoin’in geleceği parlak görünüyor, ancak kimse ne getireceğini bilmiyor.

Uzmanlardan Bitcoin Tahminleri

Şimdi, bazı kripto para birimi uzmanlarının bu konu hakkında söylediklerine bir göz atalım..

Bitcoin Fiyat Tahmini: Bitcoin’in Geleceği

Saxo Bankası Bitcoin’in bu yıl çok artacağını düşünüyor. John McAfee kadar değil ama yine de çok. Saxo’nun 2021 Bitcoin tahmini: Bitcoin fiyatı 2021’de 60.000 doların üzerine çıkacak! Yine de tek söyledikleri bu değil. Ayrıca Bitcoin fiyatının düşeceğini ve değerinin% 98’inden fazlasını kaybedeceğini söylüyorlar! Bu tam bir hız treni.

İki Saxo Bank analisti, “Bitcoin 2021’in çoğunda yükselmeye ve yükselmeye devam edecek, ancak Rusya ve Çin birlikte bir çöküşe yol açacak.” Dedi. Bunun yüzünden çökeceğini düşünüyorlar hükümetlerin yeni kripto para birimi düzenlemeleri / yasaları.

Blockchain Capital Ortağı, Spencer Bogart’ın Bitcoin Fiyat Tahmini – Bitcoin Ne Kadar Yükselecek??

Diğer analistler 2021’de Bitcoin fiyat tahminlerini yaptılar diyor 50.000 $ ‘ın üzerine çıkacak. Blockchain Capital ortağı Spencer Bogart’ın Bitcoin hakkındaki tahminleri tam olarak bu. Bu tahmin en gerçekçi tahminlerden biri gibi görünüyor çünkü Bitcoin’in fiyatı zaten ulaşmayı başardı. 2021 Ocak ayında neredeyse 42.000 dolar.

Artışın büyük şirketler ve yatırım bankaları tarafından yapılan büyük yatırımlardan kaynaklanacağını söyledi. Bay Bogart, bankaların insanların Bitcoin ile ne kadar para kazandığını gördüğüne ve bunu kaçırmak istemediğine inanıyor..

Wawllet’in kurucusu Mihail Lala’s – 2021’de Bitcoin Tahminleri Nedir??

Pek çok uzmanın Bitcoin’in bu yıl harika şeyler yapacağını düşündüğü açık, peki ya uzun vadede?

Bitcoin fiyat tahmini: Bitcoin kabul ediliyor.

Mihail Lala (Wawllet’in kurucusu ve CEO’su) 2021’de bir Bitcoin tahminine sahip. Bitcoin projeksiyonu şudur: Bitcoin, 2021’e kadar 100.000 $ ‘ın üzerine çıkacak. Yine, bu John McAfee’nin 1 milyon dolarlık tahmininden daha az, ancak yine de çok büyük!

Kendimize “Bitcoin çökecek mi?” Diye sormamalıyız, “Bitcoin ne zaman çökecek?”. Bunun nedeni, çöktüğü zaman Bitcoin’i çok daha düşük bir fiyata satın alabilmemizdir.!

Sonuç

Açıktır: Doğru yapılırsa, Bitcoin alıp satmak şu anlama gelebilir: büyük kar. Geçmişte insanlar için çok para kazandı ve hala bugün. Yine de çok fazla para kaybedebileceğiniz de açıktır..

Artık Bitcoin fiyatının nasıl ve neden değiştiğini (arz ve talep, düzenlemeler, haberler vb.) Daha iyi anlamalısınız, bu da insanların Bitcoin tahminlerini nasıl yaptığını bildiğiniz anlamına gelir. Bunlar (arz ve talep, düzenlemeler, haberler vb.) Hakkında düşünmenin yanı sıra, Bitcoin teknolojisi (Bitcoin blockchain) ve ilerlemesi hakkında da düşünüyorlar..

Artık Bitcoin uzmanlarının tahminlerini okudunuz ve artık hazırsınız. biraz BTC al veya sat, kendinize ait bir Bitcoin fiyat tahmininiz var mı? Bilmemize izin ver!

Önemli Not!

Bitcoin’e (veya başka bir kripto para birimine) yatırım yapmadan önce daha fazla araştırma yapın ve her zaman bir finansal danışmanla konuşun. Asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden fazla yatırım yapmayın. Bitcoin hala genç ve fiyat sürekli değişiyor, bu yüzden bazen kimsenin tahmin edemeyeceği şeyler oluyor.

* Not: Bu makale kişisel bir görüştür. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce bir profesyonele danışmalısınız..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me