Kripto para birimi madenciliğine girmek zor olabilir. Satın alınacak çok sayıda donanım, öğrenilecek şeyler, dikkate alınması gereken faktörler var. Aynı şey Bitcoin Gold için de geçerli olsa da, geliştiriciler bunu kolaylaştırmayı hedefliyor. Nasıl? ASIC bilgisayarlarını keserek ve Bitcoin Gold madenciliğini herkesin kullanımına sunarak.

Bitcoin altın madenciliği - LogoBitcoin Gold, dünyadaki en popüler ve en eski kripto para birimi olan bitcoin’in hard fork’udur. Geliştiriciler bunu tek bir yol gösterici ilkeyle yaptı. ASIC bilgisayarlarla Bitcoin Gold madenciliğini imkansız hale getirmek için geliştirdiler..

ASIC bilgisayarlar nedir? Kısaltma, Uygulamaya Özel Entegre Devre anlamına gelir. Bu makale bağlamında, Bitcoin Gold madenciliği yapmak için özel olarak yapılmış bir makine. Neyse ki, bu kripto para birimi için bunun gibi makineler mevcut değil.

Madencilik seçeneklerinin yanı sıra, Bitcoin Gold atasıyla aynıdır. Aynı yönergeleri izler. Benzer aktarım işleme hızlarına sahiptir. Aynı amaçlarla kullanabilirsiniz, ticaret Onlardan biri. Bunu yapmaya karar verirseniz, bir güvenli kripto para birimi değişimi Coinbase, Binance ve Coinmama gibi platformlar.

ASIC’ler Neden Gerçek Bir Sorun??


Bitcoin Gold, ASIC madenciliğini önlemek için Bitcoin blok zincirinden çatallandı. Bu madencilik makineleri madencilikte GPU’dan çok daha verimlidir ve CPU madencilerinin şansı yoktur..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Madencilik başarınız, makinenizin hash oranına göre belirlenir.

Hashrate, bir makinenin bir kripto para birimi madenciliğinde ne kadar hızlı olduğunu açıklayan ölçüttür. En iyi tüketici sınıfı CPU’lar ve GPU’lar ASIC’lerle rekabet edemez.

Bu neden bir problem? Cryptocurrency safistleri, madenciliğin herkesin yapabileceği bir şey olması gerektiğine inanıyor. Bunu sadece bir yurt odasında bir dizüstü bilgisayarla yapabilmelisiniz. ASIC’ler bunu imkansız kılar.

Neden imkansız? Basit. Madenciler, önce hash fonksiyonlarını çözmek için kripto para kazanırlar. Bu, blok zincirini şifreler ve güvenliğini sağlar. Başarılı olduğunuzda, zincirdeki bir sonraki bloğu yayınlama ve Bitcoin Gold şeklinde tazminat alma hakkına sahip olursunuz..

Sorunu çözen yalnızca ilk kişi ödüllendirildiğinde, insanlar her zaman desteyi kendi lehlerine istiflemenin yollarını bulur. ASIC’ler, tüketici sınıfı bir makineyi çalıştıran herkes için aşılmaz bir engeldir.

Hash Rate Nedir?

Sisteminizin saniyede kaç hash işlemi tamamlayabileceği. ASIC bilgisayarları, diğer iki yöntem olan GPU ve CPU madenciliğinden çok daha ileridedir. Öyleyse bunun ötesinde komik bile değil.

Ne anlama geliyor?

Basit. Eğer reşit değilseniz, ASIC olmadan kar etme şansınız yoktur. Bitcoin Gold madenciliğine başlamadığınız sürece. Kuruluş prensibi NO ASIC’tir.

ASIC dışı madencilik yöntemlerine gelince, GPU madenciliği diğer tüm seçeneklerden önde. GPU fiyatlarının son yıllarda fırlamasının nedeni budur.

Tamam, Neye Başlamam Gerekiyor??

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Donanım

Pekala, ev bilgisayarınızla Bitcoin Gold madenciliği yapmayı öğrenmeye hazır mısınız? Yolculuğunuza başlamak için bilmeniz gereken şey bu.

Donanım

Etkili Bitcoin Gold madenciliği için tek yöntem GPU (ekran kartı) yoluyladır. Bilgisayarınızın işlemcisini kullanarak Bitcoin Gold kazmak mümkündür. Yine de o kadar etkili değil.

Bir çit boyamayı düşünün. Evet, diş fırçası (CPU) ile bir çit boyayabilirsiniz. Ama uygun bir boyama fırçası (GPU) kullanabiliyorken neden bunu yapasın ki??

Tamam, Bitcoin Gold nasıl çıkarılır? Hangi donanımı satın almanız gerekiyor? Bu bağlıdır. Sisteminizi yakın zamanda yükselttiyseniz ve madenciliği denemek istiyorsanız, neyle ilgili olduğunu görmek için gitmekte fayda var.

İyi bir CPU, bir GTX 10xx ekran kartı, biraz RAM ve iyi bir SSD? Başlamak için iyisin. Yine de günlük işinizden banka yapmayı veya emekli olmayı beklemeyin. Bitcoin Gold madenciliği, ciddi para kazanmak için çok daha güçlü bir sistem gerektirir.

Unutmayın, yalnızca makineniz solo madencilik yaparken önce hash işlevini çözerse ödeme alırsınız. Bir Bitcoin Gold madenciliği havuzuna katılarak bunu aşmanın yolları var, ancak bunun hakkında biraz sonra konuşacağız..

Şimdilik, tüketici sınıfı bir bilgisayarda Bitcoin Gold madenciliğinin nasıl bir şey olduğunu göreceksiniz. Bu süreçte biraz Bitcoin Gold kazanırsanız, harika!

Süreçte yolunuzu öğrendikten sonra, daha madencilik merkezli bir bilgisayar için çalışmaya başlayabilirsiniz. O neyi kapsar?

Birkaç güçlü GPU almanız ve tüm sistemi soğutmanın bir yolunu bulmanız gerekir. Soğutmadan tasarruf ederseniz, 900 dolarlık GPU’larınız yanacak ve sonunda size çok daha pahalıya mal olacak.

Altı ekran kartı, birlikte çalışmak için iyi bir hedeftir.

Ayrıca, PSU’nuzun (Güç Kaynağı Ünitesi) tüm bu donanımı desteklediğinden emin olmalısınız. Eksik bırakmayın. Ucuz olanlar, gücü dönüştürmede verimli olmayacak. Sisteminiz daha sıcak çalışacaktır. Sisteme güç sağlamak için daha fazla elektriğe ihtiyacınız olacak ve karınızı azaltacaksınız.

İyi bir Anakart da önemlidir. Anakartınız yalnızca ikisini destekleyebiliyorsa, kumbaranızı altı NVIDIA RTX 2080 Ti kart için bozmanız önemli değil. Bununla ilgili olarak, madencilik odaklı bir vaka bulmalı ya da kendiniz yapmalısınız. Sonuçta, tüketici sınıfı PC kasaları altı grafik kartını alacak şekilde yapılmadı.

Altı GPU için yeterli PCIE yuvası olsa bile, bu Anakartın hepsini iyi çalıştıracağı anlamına gelmez. Yapılacak en iyi şey, satın almadan önce istediğiniz belirli tahtayı araştırmaktır..

Ayrıca bir İşletim Sistemine ihtiyacınız var. İşletim Sistemini asla unutmayın. Hem Linux hem de Windows çalışırken, kullanımı ve kurulumu daha kolay olduğu için Windows ile başlayabilirdik.

Özet: Oyun PC’nizde Bitcoin Gold madenciliği yapmaya başlayabilirsiniz, ancak ciddileşmek için bir GPU madencilik teçhizatına ihtiyacınız olacak. Altı yüksek kaliteli video kartı. İyi bir Sabit Disk. Video kartlarınızı sağlamak için yeterli güce sahip verimli PSU. Her şeyi çalıştırabilen bir Anakart. Harika bir soğutma çözümünden tasarruf etmeyin. Sonunda karşılığını alacak.

Bir yatırım yapmaya karar verirseniz, bir de güvenli donanım cüzdanı Bitcoin Gold’u saklamak için. Önerilen seçeneklerden birkaçı Ledger Nano X ve Trezor Model T’yi içerir.

Tamam, Bitcoin Gold’u nasıl çıkaracağınızı bilmenin yolunun bir parçasısınız. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Yazılım

Bitcoin Gold madenciliğine başlamak için, muhtemelen dördüncüsü olmak üzere üç adet yazılıma ihtiyacınız olacak.

Öncelikle güvendiğiniz bir kripto para borsasında hesap açmalısınız. Bitcoin Gold madenciliği yaptıktan sonra, onu itibari para birimine (veya bizim için gerçek paraya) dönüştürmek için bir borsaya ihtiyacınız olacak..

Ardından, Bitcoin Gold’unuzu saklamak için bir kripto para cüzdanı hesabına ihtiyacınız olacak. Sonuçta, para biriminin gidecek yeri yoksa ne tür bir Bitcoin Gold madencisi olurdunuz??

Son olarak, özel madencilik yazılımına ihtiyacınız olacak. Bu yazılım, bilgisayarınızı blok zincirine bağlar. Ayrıca size Bitcoin Gold’u kazandırmak için hash işlevlerini çözerek onu çalıştırır. Sonunda açtığınızda, kendinize Bitcoin Gold madencisi diyebilirsiniz. Bilgisayarınız uçak sesleri çıkarmaya başlarsa korkmayın.

Önerilen madencilik yazılımlarından bazıları şunları içerir:

  • ccgmining.com
  • hashflare.io
  • minergate.com
  • nicehash.com

İhtiyacınız olabilecek dördüncü yazılım parçası, bu seçeneği tercih ederseniz bir madencilik havuzu istemcisidir. Bitcoin Gold madencilik havuzuna neden katılmak istersiniz? Şanslısın, sonraki bölüm bununla ilgili!

Bitcoin Altın Madenciliği Havuzları

Bitcoin altın madenciliği - havuz hash oranı

Tek başına bir Bitcoin Gold madencisi olmak, tüm sıkıntıları üstlenmek ve tüm ödülü almak isteyebilirsiniz. Bu pek iyi bir fikir olmayabilir.

Görüyorsunuz, sadece makineniz dünyada daha önce de belirttiğimiz gibi hash fonksiyonunu çözen ilk ise bir şey elde edersiniz. Tek bir oyun bilgisayarı veya hatta 6 GPU’lu bir madencilik teçhizatı ile pek şansınız yok.

Tutarlı bir getiri elde etmek için, tam bir Bitcoin Gold madenciliği çiftliği kurmanız gerekir. Birden fazla 6-GPU kulesi olacak, elektrik maliyetlerinde bir servet alacak ve çalışmaya devam etmek için sürekli bir baş ağrısı olacaktı. Bitcoin Gold madenciliği operasyonunun tamamını tuttuğunuz oda aynı zamanda bir fırın olacaktır..

Bunların hepsini siz inşa etseniz bile, büyük madencilik çiftliklerine ve çok daha fazla bilgi işlem gücüne sahip insanlar var. Bitcoin Gold madenciliğine başladığınızda onlarla rekabet edersiniz.

Bir şansa sahip olmak için inanılmaz şansa sahip olmalısın.

Yine de bir çözüm var. Dünyanın her yerinden madenciler, kaynaklarını Bitcoin Gold madencilik havuzunda bir araya getirmenin bir yolunu buldular. Büyük madencilik çiftlikleriyle bu şekilde rekabet edersiniz.

Bir madencilik havuzunun parçası olduğunuzda, Bitcoin Gold’u tam olarak kendiniz çıkaramazsınız. Havuzun, bunun yerine madencilik yapmak için sisteminizin işlem gücünü kullanmasına izin veriyorsunuz..

Diyelim ki Bitcoin Gold madenciliği ile ilgilenen 200 kişi var. Hepsinin 500 h / s veya 500 hashrate sahip makineleri var. Kendi başlarına Bitcoin Gold madenciliği yapan diğer herkesle rekabet edebilirler mi? Hayır.

Bununla birlikte, birleştirildiğinde, 100.000 h / s veya 100 Kh / s hashrate değerine sahiptirler. Şimdi dünyanın geri kalanına karşı rekabet ederken bir şeyler yapmak için çok daha iyi bir şansa sahipler..

Bu soruyu akla getiriyor, havuzun kazandığı Bitcoin Gold nasıl ödüllendiriliyor? Sistem her madencilik havuzunda farklıdır. Sonuçta hepsi birbirinden bağımsız. Karları belirli bir kişinin katkıda bulunduğu hashate göre bölmek popülerdir..

Bir havuzda Bitcoin Gold madenciliği, Bitcoin Gold kazanmanın çok daha istikrarlı bir yoludur. Havuz yeterince sık kazandığı ve Bitcoin Gold fiyatı buna değer olduğu sürece para kazanacaksınız. Bir sel yerine damlama olacak ama çatıdaki bir güvercinden daha iyi bir el serçe olacak, değil mi??

Ya bir maden havuzuna katılmak istemezseniz? Ya makinenizi satın almak, bakımını yapmak ve daha yüksek elektrik faturaları ödemek istemezseniz? Kendinize Bitcoin Gold madencisi demenin başka bir yolu var, ancak bir sonraki bölümde bunun hakkında konuşacağız..

Bulut Madenciliği

Bulut madenciliğinin arkasındaki fikir bulut oyunlarına benzer. Diyelim ki kötü bir bilgisayarınız var ama Bitcoin Gold madenciliği yapmak istiyorsunuz. Veya en yeni Assassin’s Creed oyununu oynayın.

Bulut hizmetleri her iki durumda da size yardımcı olabilir. Oyun oynarken, dünyanın herhangi bir yerinde güçlü bir bilgisayarı kullanmak için aylık bir abonelik ödersiniz. O bilgisayarda neler olduğunu görüyorsun ve hamlelerini yapıyorsun. İhtiyacınız olan tek şey harika bir İnternet bağlantısı.

Bulut madenciliği benzerdir. Bir ücret ödüyorsunuz, diyelim ki 500 $. Paranız için, iki yıl boyunca madencilik yapmak için 7/24 belirli bir hashrate miktarı kullanacaksınız..

Servisi çalıştıran şirket, donanımı koruyacaktır. Karma oranınızı almanızı sağlayacak.

Yine de, elektrik ve bakım maliyetlerini artırmak için günlük ödeme yapmanız gerekecek. Ödediğiniz miktar küçük olacak, bunun için endişelenmenize gerek yok.

Kulağa harika geliyor, değil mi? Bitcoin Gold madenciliğinin tüm faydaları hiçbir sorun yaşamadan. Bazen gerçek olamayacak kadar iyi.

Görüyorsunuz, bulut madenciliği pazarı dolandırıcılarla dolu. Bir hizmet seçerken şüpheci olmanız gerekir.

Bitcoin altın madenciliği - bulut madenciliğiAyrıca, ilk yatırımı telafi etmenin ne kadar süreceğini de düşünmelisiniz. Uzun zaman alabilir veya Bitcoin Gold’un fiyatı yarın yükselebilir ve bir hafta içinde zengin olursunuz..

Ayrıca kendinize başka bir soru sormalısınız. Bu bulut madenciliği hizmetlerinin akıllara durgunluk veren hash oranları var. Öyleyse neden kripto para madenciliği yapmak yerine başkalarına kiralıyorlar??

Tüm karı kendiniz için almak daha iyi olmalı, değil mi? Birçok bulut madenciliği hizmetinin saadet zinciri olması mümkündür. En aza indirgenmiş (çünkü kullanıcılar bunları karşılamaktadır) elektrik faturaları ve yeni aboneler bunların çalışmaya devam etmesini sağlar. Gelen kişilerden gelen para masrafları karşılayamadığında hizmet kapanır.

Dün 2 yıllık hashrate için 500 $ ödediniz mi? Çok kötü.

Durum böyle olmayabilir, ancak bu ve kripto para birimiyle ilgili diğer tüm durumlarda dikkatli olmak gerekir. Kazanılan paranın olduğu yerde, her zaman yararlanmak isteyen insanlar vardır..

Bitcoin Altın madenciliği harika bir (çoğunlukla) pasif gelir kaynağı olabilir. Umarım Bitcoin Gold madenciliği yapmayı öğrenmek için neye ihtiyacınız olduğunu artık biliyorsunuzdur..

Biraz kar etmek istiyorsanız deneyebileceğiniz başka bir şey ticarettir. Güvenilir seçin kripto para borsası, Coinbase veya Binance gibi ve bunu yapmaya başlayın!

Ayrıca, kripto para birimlerinizi içeride tuttuğunuzdan emin olun. güvenli donanım cüzdanları her zaman. Ledger Nano X ve Trezor Model T’yi inceleyerek başlayın.

Ledger Cüzdan Anlaşması Şu Anda Etkin:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me