Bitcoin çökmesi - LogoSon zamanlarda Bitcoin fiyatları ile ilgili birçok spekülasyon var. Daha doğrusu – Bitcoin çökecek mi? Ve eğer olacaksa… Bitcoin ne zaman çökecek??

Bitcoin’in (diğer çoğu kripto para biriminde olduğu gibi) büyük bir düşüş yaşadığına dair bir sır yok. 2018’in başında küçük bir kaza olarak başlayan şey, görünüşte hiç bitmeyen bir çarpışma ve fiyat düşüşü sarmalına dönüştü..

İnternette gezinirken ve sıralarken birçok farklı açıklama ve spekülasyonla karşılaşabilirsiniz. Bugün bunları çözmeye ve Bitcoin’in neden çöktüğünü bulmaya çalışacağız..

Dahası, bu kripto para biriminin düşüşüyle ​​ilgili en popüler birkaç spekülasyonu analiz edeceğim ve yanan soruya mantıklı, argümana dayalı bir cevap vereceğim – Bitcoin çökecek mi??

Bitcoin’in Yükselişi

Bir süredir Bitcoin, kripto para birimlerinin simgesi olarak biliniyor. Ancak mevcut popülaritesine ve ana akımdaki tanınmasına rağmen, hikaye madalyonun 2009’da başlangıcında çok farklıydı..


Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Bitcoin’in bebeklik günlerinde, kripto para birimi sıfıra yakın bir değere sahipti. Satoshi Nakamoto lakaplı yaratıcı (veya yaratıcılar) 2009’un başında Bitcoin’i piyasaya sürdü, ancak madeni para yalnızca 2011’de kayda değer bir değer kazandı..

2011’in ilk yarısında bir yerlerde Bitcoin’in fiyatı bir dolar işaretini aştı. Madeni para için gerçekten tarihi bir andı, ancak daha sonra zamanın göstereceği gibi – birçoklarının ilki.

Önümüzdeki iki yıl boyunca Bitcoin’in çökmesini ve tekrar yükselişini görmek neredeyse normaldi. Ve fiyat dalgalanmaları da oldukça dikkat çekiciydi – madeni para 3 ila 30 dolar aralığında herhangi bir şeye gidecekti. Ancak ilk kripto topluluğunun yaşadığı ilk gerçek şok dalgası Nisan 2013’te gerçekleşti. Ayın başında Bitcoin’in fiyatı her zamankinden daha fazla 266 $ olarak sınırlanmıştı..

Bu tür ani, patlayıcı büyüme, kripto para birimi topluluğundan dünyanın geri kalanına bir şeyler döndüğünün açık bir göstergesiydi. Birdenbire, kripto ya da – daha spesifik olarak – Bitcoin’e ilgi gösteren daha fazla insan vardı..

Bitcoin, 2017’nin ortalarına doğru bir yerde 1000 $ ‘ı aştı ve yıl sonunda neredeyse 18.000 $’ lık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 2018’in başlangıcına bakarsak, çok farklı bir hikaye türü ve bazıları için şu soruya bir cevap – Bitcoin ne zaman çökecek??

Bitcoin’in Düşüşü

2018’in başında Bitcoin fiyatına bir kez bakmak kafanızı karıştırabilir – madalyonun değeri 2017 sonunda neredeyse 18.000 $ ‘dan Ocak 2018’de 6000 $’ a düştü..

Bu, insanların ciddi bir şekilde merak etmeye başladığı zamandı – Bitcoin çökecek mi? O zamandan beri kripto fiyatının istikrarlı bir şekilde ve kesinlikle düşmekte olduğu gerçeğini akılda tutmak, insanların neden “Bitcoin balonu patlaması” nın nihayet gerçekleşip gerçekleşmediğini merak etmeye başladığını açıkça ortaya koymaktadır..

Yıllar boyunca, kripto meraklılarının dünyasını etkileyen birçok Bitcoin (diğer kripto para birimlerinden bahsetmiyorum bile) fiyat dalgalanmaları oldu. Bununla birlikte, insanlar daha önce hiçbir zaman Bitcoin’in son aylarda olduğu kadar çökmesinden korkmamıştı..

Peki… Bitcoin tamamen çökecek mi? Yoksa muhteşem bir dönüş mü yapacak? Bakalım bazı uzmanların ve gazetecilerin konuyla ilgili söyledikleri.

Bitcoin Çökecek mi?

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Hubspot

Blog.hubspot.com’dan Clifford Chi’ye göre, soruyu yanıtlamak çok çeşitli nedenlerden dolayı çok zor olabilir..

Öncelikle, “Bitcoin çökecek mi?” Sorusunu ele alırken, birkaç şeyi perspektif içine almak gerekiyor. Madeni parayı büyümeye ikna edebilecek olumlu yönlerle başlayalım.

Bitcoin’in Olumlu Tarafı

Bitcoin hakkında düşündüğünüzde aklınızda ortaya çıkan ilk düşünce “blok zinciri” ise, doğru yoldasınız.

Bay Chi, blok zincirinin Bitcoin’i canlı ve çalışır durumda tutacak ana faktörlerden biri olduğunu düşünüyor (ve kripto topluluğunun çoğu muhtemelen aynı fikirde olacaktı). Sonuçta, bu tür teknoloji, iki taraf arasında hem hızlı hem de güvenli işlem türleri sağlar ve üçüncü bir kişiye (yani bankalara) olan ihtiyacı ortadan kaldırır..

Şu anda pek çok şirket, kendi projelerine yüz milyonlarca dolar yatırım yaparak blok zincirinin versiyonlarını geliştiriyor ve iyileştiriyor. Bu gerçek tek başına muhalifleri etkileme eğilimindedir, çünkü “Bitcoin çökecek mi?” Blockchain teknolojisine artan ilgiyi görmezden gelmek zor.

Kullanışlılık

Hubspot’tan Clifford Chi’nin vurguladığı olası bir Bitcoin büyümesinin bir başka nedeni de bu madeni paranın (ve genel olarak kripto para birimlerinin) çok kıt, ancak kullanışlı olmasıdır..

Bay Chi, nadir şeylerin değerli olduğu gerçeğini vurguluyor. Doğal kıtlıkları ve sınırlı arzları, bu şeylerin oldukça aranmasına eşittir ve bu da fiyatlarının yükselmesine neden olur..

Kripto para birimleri bunun harika bir örneğidir. Herhangi bir zamanda, bir veya daha fazla kripto madeni paranın arzı, büyük olasılıkla asla yükseltilmeyecek veya ihlal edilmeyecek belirli bir miktara sahiptir. Kriptoların denkleme çok faydalı ve çok yönlü olduğu ve elde ettiğiniz şeyin kripto dünyasında hiç bitmeyen bir talep olduğu gerçeğini ekleyin..

Dahası, Bitcoin’in piyasadaki diğer kripto para birimlerine göre bir avantajı var – büyüleyici popülaritesi ve “şöhrete yükselme” hikayesi ana akım başarının kapılarını açtı. Bugün Bitcoin’i hiç duymamış biriyle tanışmak tuhaf ve alışılmadık görülüyor. Tüm bu faktörleri eklediğinizde, Bitcoin’in çökmesini görmenin neden olası olmadığına dair oldukça sağlam bir neden elde edersiniz..

Bitcoin’in Olumsuz Tarafı

Öte yandan, hubspot.com’dan Clifford Chi, Bitcoin’in düşüşünün arkasındaki olası faktörlerden de bahsediyor. Muhtemelen en büyüğü kötü basın ve güvenlik sorunları. Kötü basın, bazı insanları Bitcoin’e sırtlarını dönmeye ikna edebilirken, etkili güvenliğin olmaması bu madalyonun algılanma biçimine zarar verebilir..

Bay Chi’nin özetlediği gibi, Bitcoin çökecek spekülasyonlara sağlam bir cevap vermek çok zor. Kripto topluluğu şanslıysa, dünyanın geri kalanı blok zinciri ve çeşitli kripto para birimlerinin büyümesine katılmaya devam edecek ve bu da büyük olasılıkla Bitcoin’in başarısına yol açacaktır..

CNBC

Cnbc.com’un Bitcoin çökmesi hakkında söylediklerine baktığımızda çok farklı bir tahmin türü görüyoruz..

CNBC, tanınmış bir ekonomist olan Nouriel Roubini’yi “Bitcoin balonu patlaması” ndan bahsederken referans alıyor. N. Roubini, Bitcoin’in “insanlık tarihinin en büyük balonu” olduğunu bile söyledi..

Bay Roubini, Bitcoin’in sadece çökmeyeceğini, sıfıra da ulaşacağını düşünüyor. Bu iddiaları, “HODL fındıklarının” Bitcoinlerine yapışacağını ve bu nedenle büyük bir gelir kaybı yaşayacağını belirterek sürdürüyor..

Bitcoin çökmesi - Nouriel Roubini twitter gönderisi

N. Roubini ayrıca bundan çok sayıda dolandırıcılığın ortaya çıkacağından, özellikle de yıkama ticaretinden söz ediyor. Yıkama ticareti, piyasada bir şey satma ve ardından hızlıca kendiniz yeniden satın alma eylemidir. Bu, piyasayı ilk satıcıya faydalı olacak şekilde manipüle etmek için yapılır. Ekonomist, bunun Bitcoin meraklılarının bu parayı canlı tutmaya çalışacakları birçok yoldan biri olacağını öne sürüyor..

Bunun gibi tahminlere bakıldığında, “Bitcoin çökecek mi?” spekülatif bir sorudan çok kasvetli bir kehanet haline gelir.

Forbes

Forbes.com “Bitcoin çökecek mi?” Sorusuna cevap vermeye çalışıyor. Bitcoin balon patlamasına atıfta bulunarak.

Forbes’a göre, bu tür bir ekonomik patlama üç aşamada gerçekleşir:

  • Her şeyden önce, yavaş ve (bazen öyle olmayan) istikrarlı bir büyüme dönemi vardır. Bitcoin için bu dönem, 2009’daki başlangıcından 2017’nin başlarına kadar sürdü..
  • Sonra, herkesin ve annelerinin, işlerin gerçekten çok hızlı gidebileceği gerçeğine pek aldırış etmeden hızlı bir kar elde etmek için adım attığı “irrasyonel” dönem var. Bitcoin söz konusu olduğunda bütünüyle 2017 bunun harika bir örneğidir.
  • Sonunda, kaza. Herkes bir an önce kaçmaya çalışır, ancak tabiri caizse geminin batmaya devam edeceğinin hala farkında değiller. Bitcoin şu anda bu son aşamada ve 2018’in başından beri burada..

Forbes, “Bitcoin balonu patlaması” durumunu açıklıyor, ancak “Bitcoin çökecek mi?” Sorusuyla karşılaşıldığında işler biraz daha karmaşık hale geliyor.

Bitcoin çökmesi

Forbes.com, bir kripto para biriminin değerinin gerçek dünyadaki kullanımıyla doğru orantılı olduğu gerçeğini detaylandırıyor. Kriptolar (Bitcoin dahil), gerçek, önemli bir kullanıma sahip oldukları sürece her zaman “çökme ve yanma” senaryolarından ortaya çıkacaktır..

Nouriel Roubini, “Bitcoin çökecek mi?” Sorusunu düşünmedi bile. ve hatta “Bitcoin ne zaman çökecek?” için belirli (kötümser de olsa) bir cevabı bile vardı, hem blog.hubspot.com hem de forbes.com yaklaşımlarında biraz daha açıktı. Bu, özellikle Bitcoin gibi uçucu bir maddeyle, olayların olası sonucunu tahmin etmenin ne kadar zor olduğunu gösterir..

Özet

Yukarıda gösterilen örneklerden ve fikirlerden muhtemelen fark ettiğiniz gibi, insanlar Bitcoin’in geleceği söz konusu olduğunda çok farklı düşünme eğilimindedir..

Bitcoin çökecek mi? Tartışmanın her iki tarafını da destekleyen pek çok kanıt var. Bir yandan Bitcoin, kripto para birimlerinin temelini oluşturuyor – son birkaç yılda kriptoların ne kadar ilerlediğinin bir örneği haline geldi. Bitcoin’in ana akım haline gelmesi birçok yeni kapıyı da açtı – insanlar bunun hakkında daha fazla konuşmaya başladılar, bu da madeni paranın fiyatını şişirdi, popüler hale getirdi ve yeni blockchain teknolojisi tabanlı girişimlerin başlamasına izin verdi..

Öte yandan, Bitcoin de düşüşlerden payına düşeni aldı. Şu anda yaşadığı büyük patlama, en sert, en kararlı Bitcoin destekçilerinin bile bu madeni paraya yaklaşımlarını yeniden değerlendirmelerini sağladı. Dahası, Bitcoin’in çökmesi diğer kriptoların çoğunu da beraberinde sürüklüyor gibi görünüyordu..

Kripto para birimleri dünyası öngörülemez bir durumdur – belirli madeni paraların fiyatları, görünürde bir neden olmaksızın fırlayıp düşebilir. İnsanlar “Bitcoin çökecek mi?” piyasayı her günün her dakikasında etkileyen yüzlerce (binlerce değilse de!) çeşitli faktörlerin olmasıdır. Ortalama bir insan için, özellikle kripto para dünyasında en son haberleri ve ayrıntıları takip etmek oldukça imkansızdır..

Sonuç

Bu noktada, artık Bitcoin’in iktidara yükselişinin tarihini (hem iyi hem de kötü zamanlar) ve sonsuz soruyu çevreleyen tahminlerden bazılarını biliyorsunuz – Bitcoin çökecek mi?

Muhtemelen kripto para dünyasında herhangi bir zamanda her şeyin olabileceğini fark etmişsinizdir. Kriptoların son derece değişken olma üne sahiptir – bazen fiyat değişikliklerinin arkasındaki sebebi söylemek neredeyse imkansızdır. Bu nedenle tek başına Bitcoin’in geleceğini en yüksek hassasiyetle tahmin etmek neredeyse imkansız hale geliyor. En iyi bahsiniz, uzman ekonomistlerin, kripto meraklılarının ve alandaki diğer profesyonellerin görüşlerini akılda tutmaktır. Günün sonunda her zaman karar vermelisin.

Daima başkalarının fikirlerini biraz tuzla alın. Bugüne kadar piyasadaki herhangi bir kripto para biriminin geleceğinden hiç kimse% 100 emin olamaz – bunların tümü çoğunlukla eğitimli (veya bazı durumlarda cahilce) spekülasyonlar ve tahminler. Uzmanlara ek olarak, kripto para birimi ile ilgili sohbet merkezlerini ve forumları ziyaret etmeyi unutmayın. Bu tür yerlerdeki insanlar genellikle yardım etmeye isteklidir.

Ne yapmaya karar verirseniz verin, Bitcoin (ve genel olarak kripto para birimi) ile ilgili tüm girişimlerinizde iyi şanslar dilerim..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me