Merhaba ve Bitcoin’in geleceği ile ilgili bu makaleye hoş geldiniz. Aşağıdaki kılavuzda bir dizi konudan bahsedeceğim. Bunlar şunları içerir:

 • Bitcoin nedir?
 • Bitcoin’in yakın tarihi.
 • Bitcoin’in mevcut kullanılabilirliği.
 • Çeşitli kullanım durumları.
 • Bitcoin’in ağı ölçeklendirme çabalarının geliştiricileri.
 • Bazı olumsuz BTC fiyat tahminleri ve bazı olumlu Bitcoin tahminleri ile Bitcoin’in Geleceği.
 • Bitcoin’in geleceği hakkında kendi fikrim.

Makalenin sonunda umarım bu eşsiz kripto para birimi hakkında çok şey öğrenmişsindir. Ayrıca, Bitcoin’in neden benzersiz olduğunu ve başka hiçbir dijital madeni paranın, hızlı bir şekilde işlem yapamayacağını ve Bitcoin’in sahip olduğu şeyi asla yaratamayacağını da umarım..

Her zamanki gibi, üstesinden gelmemiz gereken çok şey var. Hadi başlayalım!

Bitcoin Nereden Geldi?

Bitcoin eşler arası, dijital paradır. Tamamen ademi merkeziyetçi. Bu, hiçbir otoritenin bundan fazlasını yaratamayacağı veya bundan kimin payına sahip olacağına karar veremeyeceği anlamına gelir. Ağın kuralları her şeyi belirler. Bu kuralların tüm taraflar üzerinde mutabık kalmadan değiştirilmesi imkansızdır. Kuralları değiştirememe sansür direnci olarak bilinir. Bu çok güçlü bir Bitcoin kalitesidir.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:


Bitcoin, Satoshi Nakamoto adlı anonim bir geliştirici veya geliştirici ekibi tarafından oluşturulmuştur. İsimsiz kalma kararı Satoshi tarafından iyi bir karar oldu. Ağ artık tamamen liderlik olmadan var – ademi merkeziyetçilikte gerçek bir deney.

Günümüzde Bitcoin

Bitcoin, yaratılmasından bu yana geçen dokuz yılda uzun bir yol kat etti. Başlangıçta sadece birkaç kriptograf tarafından 2009-2011 civarında forumlarda fikirleri tartışan biliniyordu. Dark web kullanan suçlular için bir ödeme yöntemi olarak erken bir kullanım örneği buldu ve bu kullanım sayesinde Bitcoin 2013’te ilk ana akım dikkatini çekti..

Bununla birlikte, daha fazla insan Bitcoin’i ve potansiyel olarak devrim niteliğindeki özelliklerini anladıkça, daha fazla insan ona tutunmanın değerini anlıyor. 21 milyon adetlik sabit arzı olduğu için talep arttıkça ve arz aynı kaldığı için fiyat yükseliyor.

Bitcoin'in Geleceği

Bu, Bitcoin hakkında bilgi edinmek için daha fazla insanın ilgisini çekiyor ve onlar da tasarruflarının bir kısmını para biriminde tutmanın değerini gördükçe fiyat yükselmeye devam ediyor..

2017 boyunca, bu istikrarlı büyüme yüksek vitese geçti. Birkaç olumlu haber, Bitcoin’in bir kez daha manşetlere çıkmasına neden oldu. İlki, Bitcoin fiyatının yaklaşık iki yıl içinde ilk kez 1.000 doları aştığı yılın başında doğruydu. Boğa koşusu hareket halindeydi ve herkesin merak etmesini sağladı, Bitcoin’in geleceği nedir.

Bu dönemde Bitcoin’in temel değerine ulaşan diğer faktörler, ölçeklendirme tartışmasının çözümlenmesi, yazılım yükseltmesi SegWit’in etkinleştirilmesi ve CBOE ve CME Group tarafından Bitcoin vadeli işlemlerinin beklemede olan lansmanı oldu. Tüm bu faktörler Bitcoin’in olgunlaştığını gösterdi ve daha yüksek bir fiyatı garanti etti. Bununla birlikte, daha fazla haber yayını Bitcoin fiyatının yükseldiğini bildirmeye başladıkça, daha fazla insan yalnızca finansal nedenlerle satın almaya başladı.. 

2017’nin ikinci yarısında satın alan bu insanların çoğu ne satın aldıklarını zar zor anlamıştı. Sadece para kazanmak istediler. Bitcoin’in potansiyel olarak çığır açan bir inovasyona tamamen satılmadan, para akıttılar. Birçok yatırımcının dediği gibi bu “aptal para” 2017’nin son balonunu yarattı..

Bitcoin'in Geleceğini tahmin eden Bitcoin çizelgeleri

Aralık / Ocak Çöküşü

Yatırım yapmak veya ticaret yapmak konusunda eski bir söz vardır: “söylentiyi satın alın, haberleri satın”. Temel olarak, bunun anlamı, olumlu bir şey oluyormuş gibi geliyorsa, onunla ilişkili varlığı satın almanız gerektiğidir. Sonunda böyle bir şey olduğunda, varlığı satmalısınız. Bu zihniyet, pazarın bugün hala iyileşmekte olduğu çöküşe neden olmuş olabilir..

Temel olarak, birçok deneyimli tüccar, CME Group ve CBOE vadeli işlemlerinin, deneyimsiz yatırımcıların umduğu kadar büyük bir haber olayı olmayacağını tahmin etti. Piyasa, piyasaya sürüldüklerinde zaten tam ölçekli bir baloncuğa dönüşmüştü. Fiyatın 20.000 $ ‘lık direnç seviyesine yaklaşmasıyla birlikte, Bitcoin’in geleceğinde de büyük olasılıkla bir geri çekilme yaşanacaktır..

Bitcoin'in Geleceğini tahmin eden Bitcoin çizelgeleri

Kanımca, yıl sonundaki çöküşe öncelikle tecrübeli tüccarların zirveye yakın satış yapmaları ve fiyatlarda küçük bir düşüşe neden olması neden oldu. Yılın ilerleyen saatlerinde satın alanlar gerçekten neye bulaştıklarını bilselerdi, paralarını bu düşüş düşüşü boyunca tutacak ve fiyatı yükseltmeye devam edeceklerdi..

Ancak, bir çöküşün gelmesinden korkan, yaklaşık 6.000 ila 20.000 dolar arasındaki kazançların çoğundan sorumlu olan bu deneyimsiz yatırımcılar kitlesi aniden satmaya başladı. Bir çarpışmadan korkarak ve Bitcoin’in temel değerinden çok fiyatı önemseyerek, korktukları çöküşü yarattılar..

Bitcoin Kullanılabilirliği

Kullanılabilirliği açısından Bitcoin hiç bu kadar kullanışlı olmamıştı. Bitcoin kullanarak satın alınabilecek her türlü şey var. Bunları kabul eden birçok çevrimiçi perakendeci var. En büyüklerinden birinin adı Overstock.com.

fazla stok

Tatile çıkmanız gereken hemen hemen her şey Bitcoin ile de ödenebilir. Oradayken dışarıda konaklama, uçak bileti ve yemek satın alabilirsiniz. Gittiğiniz yeri beğendiğinize karar verirseniz, orada bir ev satın almak için Bitcoin bile kullanabilirsiniz.!

Bitcoin kullanan kişilerden de birçok hizmet için ödeme yapabilirsiniz. Bunlar, geliştiricilerin, yazarların, sanatçıların ve daha pek çok kişinin serbest çalışma hizmetlerini içerir. Bugünlerde Las Vegas’ta striptizciler için Bitcoin kullanarak ödeme yapmak bile mümkün!

İhtiyaç duyabileceğiniz diğer her şey için, eGifter gibi hediye kartı hizmetleri vardır. Kullanıcılarının çeşitli şirketler için hediye kartları için kripto para takası yapmalarına izin veriyorlar. Bunlara Amazon, Tesco, Pizza Express ve çok daha fazlası dahildir. Bu, Bitcoin’i akla gelebilecek hemen hemen her şeyi satın almak için kullanmayı mümkün kılar!

Bitcoin’in Geleceği

Bitcoin’in geleceği, büyük ölçüde hangi kullanım durumunun daha sık kullanılacağına bağlı olacaktır. Bitcoin için iki büyük kullanım durumu örneği var gibi görünüyor. Biri bir mübadele aracı ve diğeri bir değer deposudur.

Bir Değer Deposu Olarak Bitcoin

Bitcoin’in sahip olduğu en büyük kullanım durumlarından biri bir değer deposu olmasıdır. Sadece çökmesinden bahsederken bu biraz aptalca görünebilir ama sadece beni dinle!

Bitcoin aslında teorik olarak mevcut haliyle mükemmel bir değer deposu oluşturur. Onun gibi davranmamasının tek nedeni, insanların açgözlülüğü ve ne olduğu ve neden özel olduğu konusundaki saflığıdır. Dolayısıyla, değerin kendisi Bitcoin’in geleceğinde kilit bir rol oynar.

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak tarafından “dijital altın” a benzetildi. Aslında birçok yönden altından daha iyi davranıyor. Depolaması daha kolay, nakliyesi daha kolay, sizden zorla alınamaz ve miktarı biliniyor. Altın tüm bu nedenlerden dolayı sorunludur.

Bitcoin 5'in Geleceği

Neden göremediğiniz bir şeyden (Bitcoin) Gold ile aynı şekilde bahsedilebileceğini anlamakta zorlanıyorsanız, o zaman Bitcoin’in geleceğinde büyük rol oynayan değer hakkında bir şey açıklamama izin verin..

Zaten Değer Nedir?

Değer, insanlar tarafından yaratılır. Bir elmas veya altın düşünün. Hiçbir şey yapmaz. Onu yiyemezsin ve seni sıcak tutmak için kullanamazsın.

Sadece gerçekten satabilirsiniz – birisinin ödemesi şartıyla. Altına değer vermeyen uzak bir orman kabilesine gidip altınları onlara satmaya çalışsaydınız, muhtemelen size gülerlerdi..

Bu örnek nasıl olur? III.Dünya Savaşı patlak verir ve birdenbire tüm bankanın çökmesi ve cebinizdeki dolarlar değersiz hale gelir. Artık kimse başkanın yüzü olan bu kağıdı istemiyor. Bu nedenle hiçbir değeri yoktur. Bu örnekte, yiyecek, silah ve cephane en çok arzu edilen mallar olacak ve değerleri artacaktır..

Altının kendisi biraz tarihli bir metadır. Dediğim gibi, onu iyi saklayamazsınız, onunla iyi seyahat edemezsiniz ve birinden çalmak kolaydır. Değerlidir, çünkü küresel bir toplum olarak buna karar verdik. Küresel bir toplum olarak bu amaç için Bitcoin’in altından daha iyi olduğuna karar verirsek, aniden bu rolü doldurur. Gezegen, varlığa 100 milyar dolardan fazla para depolamaya karar verdiğinden beri insanlar bu gerçekliğe uyanıyor.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Bir Değişim Aracı Olarak Bitcoin

Bitcoin için başka bir kullanım durumu, onu bir değişim aracı olarak kullanmaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, Bitcoin dünya çapında bir değişim aracı olarak zaten kullanılıyor. Bitcoin’in geleceği, işlemin ana aracı haline gelebilir mi??

Ne yazık ki, mevcut haliyle bir değişim aracı olarak kullanmak o kadar da iyi değil. Bitcoin, blockchain tabanlı bir dijital para birimidir. Mümkün olduğunca güvenli ve saldırılara karşı bağışık olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, bu güvenlik için hızdan ödün vermesi gerektiği anlamına gelir..

Bitcoin ağının güvenliğini en üst düzeye çıkarmak için, her bloğun oluşturulması arasında uzun süreler vardır. Bu, herhangi bir süre boyunca ağa saldırmayı çok daha pahalı hale getirirken, aynı zamanda işlemlerin geç gerçekleşmesinin yavaş olduğu anlamına gelir..

Bitcoin’i destekleyen blockchain ile ilgili bir başka sorun da, blok başına yalnızca belirli bir miktarda alan olmasıdır. Bu, ağ aynı anda birçok kişi tarafından kullanıldığında, istenen tüm işlemlerin bloklara sığamayacağı anlamına gelir. Bu bir tür bekleme listesi oluşturur.

Ağı doğrulayan bilgisayarlar (madenciler) kar etmeye çalıştıkları için, bir sonraki blokta en yüksek ücretlerin eklendiği işlemleri içerirler. Bu, insanların ağın işlemlerini fark etmesini sağlamak için ücretlerini artırmaya devam ettiği bir durum yaratır..

Bitcoin’i Ölçeklendirmeye Yardımcı Olur

Geçen yıl, Bitcoin ağına çok beklenen ölçeklendirme güncellemelerinden biri eklenmeden önce, Bitcoin kullanmak o kadar popülerdi ki, işlemlerin maliyeti 20 dolara kadar çıkıyordu. Açıktır ki, bir değişim aracı olarak Bitcoin, bir değer deposu olarak yapabildiği kadar iyi çalışmaz. Ne de olsa 20 dakika beklemek ve 1 dolarlık kahvesi için 21 dolar ödemek isteyen.

Güvenli bir depolama çözümüne bir işlem yapıp bunu bırakırsanız (Bitcoin’i bir değer deposu olarak kullanın) yüksek işlem ücretleri yeterlidir. Ancak, günlük satın alımlar için harika değillerdir.

Neyse ki, Bitcoin’i bir değişim aracı olarak daha kullanışlı hale getirecek bazı fikirler var..

SegWit

Ağa başarıyla eklenen ilk Bitcoin ölçeklenebilirlik çözümü SegWit olarak biliniyordu. Bu yazılım güncellemesi, işlemlerle ilişkili verileri bölerek çalışır, böylece tamamı blok zincirinde depolanmaz..

Bu, her bir bloğun yaklaşık yarısını kapladığı için her bloğa daha fazla işlemin sığabileceği anlamına gelir. Tüm Bitcoin adresleri SegWit formatına geçtiğinde, ağın kapasitesi kabaca iki katına çıkacaktır. Bu, Bitcoin’in geleceği için harika.

SegWit nihayet 2017 yılının Ağustos ayında etkinleştirildi. Piyasanın yükseltmeye nasıl tepki verdiğini aşağıdaki grafikte görebilirsiniz..

Bitcoin'in Geleceğini tahmin eden Bitcoin çizelgeleri

SegWit ağ üzerinde aktif olduğundan, işlem ücretleri kademeli olarak Bitcoin’i orta ölçekli alımlar için çok daha kullanışlı hale getiren seviyelere düşüyor. İşlemler yaklaşık 10 dakikada gerçekleşebilir ve bir dolardan daha ucuza mal olur. 30 $ veya daha fazla değerinde bir şey satın alıyorsanız, bu oldukça makul bir miktardır. Ancak, ücretleri o kadar düşürmedi ki gerçek mikro ödemeler bir gerçektir.

Yıldırım Ağı

Bitcoin’in arkasındaki çekirdek geliştiricilerin ağı ölçeklendirmek ve üzerinde gerçekleşen küçük işlemlerin sayısını azaltmak zorunda kaldığı bir fikir Lightning Network. Hala geliştiriliyor, ancak fikir şu ki, kullanıcılar kendileriyle tek bir satıcı arasında birçok işlem yapmayı planlıyorlarsa ödeme kanalları kurabilirler..

Kanal açıldıktan sonra, bir miktar Bitcoin ile yüklerler ve kanal kapanana kadar bu Bitcoin’i kullanarak ücretsiz işlem yapmaya devam edebilirler. Kapatıldığında, tüm işlemler tek bir işlem olarak kapatılır ve satıcıya ödeme yapılır. Blok zincirini güncellemek için ağa tek seferlik bir ücret de ödenir..

Lightning Network başlatıldığında, mikro işlemlerin blok zincirinden uzak tutulmasına yardımcı olmalı ve böylece tüm kullanıcılar için ücretleri düşürerek ağı serbest bırakmalıdır. Bu, Bitcoin’in geleceğinin yeni bir bölümünün başlangıcı olabilir.

Bitcoin Fiyatının Geleceği

Yıllar boyunca Bitcoin için birçok farklı fiyat tahmini yapıldı. Bunlar, olumsuzdan oldukça iyimser olana kadar değişir. Daha ünlü örneklerden bazılarına bakalım. Etraftaki çeşitli altcoinler için fiyat tahminlerinin aksine, Bitcoin fiyat tahminleri genellikle finansal veya teknolojik geçmişe sahip kişiler tarafından yapılır. Bu onları daha güvenilir biri yapar. Bununla birlikte, kimse ne olacağını gerçekten bilemez!

Negatif BTC Fiyat Tahminleri

JP Morgan’dan Jamie Dimon ve Berkshire Hathaway’den Charlie Munger ve Warren Buffet’in beğenileri gerçekte sayısal Bitcoin tahminleri vermedi. Bununla birlikte, meşhur Bitcoin karşıtıdırlar. Bitcoin’in sonunda ulaşabileceği bir sayı için basılırsa, muhtemelen üçünden de sıfır olacaktır..

Geçtiğimiz Eylül ayında Jamie Dimon, Bitcoin’i “dolandırıcılık” olarak gördüğü meşhur bir ifadeyle reddetmişti. Çalışanlarından herhangi birinin Bitcoin ticareti yaptığı tespit edildiğinde kovulacağını söyleyecek kadar ileri gitti. Oldukça eğlenceli bir şekilde, JP Morgan’ın daha sonra Bitcoin satın aldığı anlaşıldı ve Dimon, daha önceki yorumları nedeniyle piyasayı kötüye kullanmakla suçlandı..

Bitcoin 7'nin Geleceği

Bu gerçek bir şey değil, eninde sonunda kapanacak.

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon

Bu arada, Warren Buffet muhtemelen Bitcoin’de şimdiye kadar alınan en yaratıcı hakaret ödülünü almalı. 87 yaşındaki milyarder, dijital para biriminin “muhtemelen fare zehirinin karesi” olduğunu söyledi. Teknolojideki eğilimleri belirlemede pek iyi olmadığını da kabul etti..

.@Filmdenkare Bitcoin’de şu anda: “muhtemelen fare zehirinin karesi var.” # brk2018

– Becky Quick (@BeckyQuick) 5 Mayıs 2018

Son olarak, Buffet’in yardımcısı Charlie Munger de geçmişte Bitcoin’i protesto etti. Bu yılın başlarında bunun bir “pislik topu aktivitesi” olduğunu ve bu görüşü açıklama yolunda pek bir şey önermediğini belirtti..

İlginç bir şekilde, bu üçü Bitcoin’e karşı en yüksek seslerden bazıları ve hepsi geleneksel finans dünyasından geliyor. Bitcoin ağının yıkıcı potansiyeli tarafından en çok tehdit edilen sektörün geleneksel finans olması da tesadüf değil. Hindilerin her zaman Noel’e karşı oy kullanmasıyla ilgili eski bir sözü hatırlattı bana..

Olumlu Bitcoin Tahminleri

Eminim bu beklediğiniz “Bitcoin’in Geleceği” makalesinin bir parçası – olumlu Bitcoin tahminleri!

Makalenin bu bölümünde, uzayın en iyi düşünürlerinden üçünün BTC fiyat tahminlerine bakacağım. Gerçekçi, iyimser ve düpedüz vahşi!

İlk BTC fiyat tahminimiz, yatırım ve teknoloji geçmişine sahip bir kişiden geliyor. Alexis Ohanian, sosyal medya forumu Reddit’in kurucu ortağıdır. Aynı zamanda çeşitli blok zinciri projelerinde yatırımcıdır..

Alexis, genel olarak Bitcoin ve blockchain teknolojisi konusunda çok yükseliş gösteriyor. 2021’in sonunda Bitcoin’in son dönemdeki çöküşünü atlatacağına ve yukarı doğru bir yörüngeye döneceğine inanıyor. Aslında, bu yılın sonunda 20.000 $ ‘a yakın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını düşünüyor..Bitcoin 9'un Geleceği

Yıl sonunda Bitcoin 20.000 $ olacak.

İnternet girişimcisi & yatırımcı,

Alexis Ohanian

Tom Lee

Tom Lee’den daha da olumlu bir Bitcoin projeksiyonu geliyor. Lee’nin geleneksel finansla dolu bir geçmişi var. Daha önce JP Morgan’da stratejist olarak çalıştı ve şu anda Fundstrat’ta çalışıyor..

Lee, bu yılın sonuna doğru bir noktada 25.000 $ Bitcoin göreceğimize inanıyor. Ayrıca 2021’in sonunda 64.000 dolarlık Bitcoin göreceğimize inanıyor. Lee’nin Bitcoin tahminini daha inandırıcı kılan şey, daha önce olduğu gerçeğidir. 2017 boyunca bir noktada daha önce 10.000 dolarlık Bitcoin çağrısı yaptığı için alay konusu oldu. Tabii ki, fiyat sonunda bu rakamı neredeyse ikiye katladı.!

John McAfee

Son olarak, biraz daha az inandırıcı olana gidiyoruz. Bitcoin’in geleceği için bu Bitcoin tahmini John McAfee’den geliyor. McAfee, anti-virüs ürünleri yelpazesiyle ünlüdür ve son yıllarda bir kripto para birimi gurusu haline gelmiştir..

Bitcoin 10'un GeleceğiDijital para birimi alanında, en çok 1 milyon dolarlık fiyat tahminiyle ünlüdür. Ancak, medyanın ilgisini çeken sadece aşırı BTC fiyat tahmini değil. Fiyat 1 milyon dolara ulaşmazsa yapacağını söyledi.

Geçen yıl, McAfee, fiyat 2021 yılına kadar 500.000 $ ‘a ulaşmazsa, kendi erkekliğini yiyeceğini, televizyonda canlı olarak yayınlanacağını söyledi. 2017 boğa koşusunun ortasında, cezayı aynı tutarken, kendisine karşı yaptığı bahsi ikiye katladı. . John ya bizim bilmediğimiz bir şey biliyor ya da kesinlikle çılgın.!

Bitcoin’in Geleceği Hakkındaki Görüşüm

Yani, bu “Bitcoin’in Geleceği” makalesini neredeyse tamamladık. Ona kendi düşüncelerimi eklemem için sadece zaman var. Bunu yapmadan önce, bunun hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak algılanmayacağını size hatırlatmalıyım. Bu sadece Bitcoin’in geleceği hakkında benim fikrim. Bitcoin’e yatırım yapmak istiyorsanız, teknolojiye inandığınız için bunu yapmanız çok önemlidir. Teknolojiye tamamen inanmak için önce o teknolojiyi anlamalısınız.

Bunun gibi makaleler size kendi araştırmanız için iyi bir temel sağlarken, bunlar yeterli değildir. Bunu bir başlangıç ​​noktası olarak almanız ve elinizden geldiğince çok çalışmanız çok önemlidir. Hala yatırım yapmak istiyorsanız, çok dikkatli yapmalısınız ve sadece kaybetmeyi göze alabileceğiniz parayla.

Yol dışı uyarı, işte Bitcoin’in geleceği hakkında düşündüklerim.

Bitcoin, kripto para birimi alanında benzersiz bir şekilde konumlandırılmıştır. Yalnızca büyük bir ilk hamle avantajına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda bugün başka hiçbir dijital para biriminin başaramayacağı bazı unsurlara sahiptir..

Birincisi, lideri yok. Para birimi geleneksel para birimlerini tehdit etmeye başlarsa herhangi bir yetkilinin hapse atabileceği kimse yok.

İkincisi, sansüre en dayanıklı para birimidir. Ağ bir değişikliğin olmasını istemiyorsa, bu kesinlikle olmayacaktır. Bu, Bitcoin’in en güçlü özelliklerinden biridir.

Son olarak, gerçekten ademi merkeziyetçi. Bu, büyük ölçüde organik büyümesinden kaynaklanıyor ve bu büyüme, insanlar kendilerini zenginleştirmek için projelere daldıklarında bir daha başarılamayacak bir şey. Bitcoin, bugün radar altındaki küresel canavara dönüştü. Sadece hazır olduğunda ortaya çıktı.

Bu benzersiz özellikler, birlikte ele alındığında Bitcoin’i gezegen için inanılmaz derecede değerli hale getirir. İnsanların potansiyel olarak baskıcı hükümetlerin ve kurumlarının kontrolü dışında bir değer deposuna sahip olması önemlidir. Bitcoin, herkes için gerçek finansal özgürlüğe sahip bir geleceği temsil eder. Bu, birçok yatırımcının henüz kavrayamadığı bir şey. Bitcoin’in gerçek değeri, zamanların en zor ve en adaletsiz olduğu zamanlarda kendini gösterecektir..

Hükümetler buna karşı düzenleme girişiminde bulunabilirken, Bitcoin’e yapılabilecek herhangi bir hasar yalnızca geçicidir. Şu anda durdurulamaz ve tam bir finansal özgürlük için bir araç almak isteyen herhangi bir hükümet derhal sorgulanmalı ve devrilmeli..

Sonuç

İşte bu kadar. Bitcoin’in geleceği hakkındaki makalem bu. Bir şey öğrendin mi Okumayı keyifli buldunuz mu? umarım!

Makale boyunca çok şey anlattım. Hızlı bir özet olması muhtemelen akıllıca olacaktır. Tartıştım:

 • Bitcoin nedir?
 • Bitcoin’in yakın geçmişi.
 • Bitcoin’in bugün kullanılabilirliği.
 • Bitcoin’in çeşitli kullanım durumları.
 • Bitcoin geliştiricilerinin ağı ölçeklendirme çabaları.
 • Bitcoin’in Geleceği. Hem negatif BTC fiyat tahminine hem de olumlu olanlara baktım.
 • Bitcoin’in geleceği hakkında kendi düşüncelerim.

Umarım bu makaleden bir şeyler öğrenmişsindir. Kripto para birimindeki en önemli kavramların çoğunu kapsar. Birçoğu uzaya girmek için Bitcoin tarihli ve eski haberler gibi görünebilir. İlk etapta dijital para birimi değeri oluşturan önemli yönleri unutmaları onlar için kolaydır..

Bitcoin, son finansal çöküş sırasında merkez bankacılarının acımasız ve yıkıcı uygulamalarına bir tepki olarak yaratıldı. Bu, dünya çapında para atmanın bir yolundan veya “hızlıca zengin olma” planından çok daha fazlasıdır.

Her neyse, artık işimiz bitti, Bitcoin’in geleceği ne olacak? Düşüncelerinizi duymak isteriz. Daha fazlasını öğrenmek isterseniz, bu eksiksiz Bitcoin tahmin kılavuzunu okuyun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me