Yani öğrenmek istiyorsun nasıl benim olur Bitcoin, sağ? Bu iyi, çünkü başlamak için mükemmel bir yer buldunuz!

Aşağıdaki kılavuzda, Bitcoin madenciliği hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz. Elbette, bunu yapmak istiyorsanız, Bitcoin olan inanılmaz yıkıcı teknolojik ve finansal atılımla ilgili temel bilgileri zaten bildiğinizi tahmin ediyorum.!

Eğer merak ettiyseniz Bitcoin’lerin nereden geldiği, işlemler nasıl güvende tutulur ve tutarlı Bitcoin ağında, veya Bitcoin kazmak ne kadar sürer, bu rehber size çok yardımcı olmalı.

O halde küreğinizi ve fenerinizi alın ve madenciliğe başlayalım! Şaka yapıyorum. Aslında madencilik yapmadığımızı bildiğinden eminim, değil mi??

Not: Ayrıca güvenilir bir borsadan Bitcoin satın alabilirsiniz. Eğer ilgileniyorsanız, kontrol edin Coinabase veya Binance!

Bitcoin Madenciliğinin Kısa Bir Açıklaması


Size nasıl Bitcoin madenciliği yapılacağını öğretmeye başlamadan önce, konuştuğumuzda ne demek istediğimize dair kısa bir açıklama yapmalıyım. Bitcoin madenciliği.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Muhtemelen zaten bildiğiniz gibi, Bitcoin a blok zinciri-dayalı kripto para. Esasen bir bankanın defterine (işlemlerin kaydı) benzer şekilde çalışır. Ancak bankaların onlara güvenmeniz gerekiyor. Bitcoin farklıdır. Yalnızca ağı oluşturan koda ve kurallarına güvenmeniz gerekir. Bitcoin’in 2008 küresel mali krizinden hemen sonra yaratılmış olması tesadüf değildir. Güvensiz para olacak şekilde tasarlanmıştır.!

Ama bir dakika bekleyin, bir bankaya güvenmeniz gerekmiyorsa, insanların ağı aldatmayacağını nasıl anlarsınız? Her Bitcoin’in yalnızca bir kez harcanabileceğini nereden biliyorsunuz??

özel bilgisayar birimleri tarafından güvenlik altına alındı çok sayıda benzersiz varlığa dağılmış madenciler olarak adlandırılır. Bitcoin blok zincirine bir işlem gönderdiğinizde, bu madencilerin bunu göndermek için gerekli Bitcoin’e sahip olup olmadığınızı ve diğer çeşitli kurallara uyulup uyulmadığını kontrol etmeleri gerekir..

Bitcoin madenciliği nasıl yapılır: madencilik kuleleri.

Kaynak: IEEE

İşlemler gruplandırılır bloklar ve sonra bir dizi karakter ağdaki madenciler tarafından tahmin edilmelidir. Bu karakterler bloğun “karması” olarak bilinir. Her blok, bir önceki bloğun karmasını ve tahmin edilmesi gereken yeni bir hash içerir..

Doğru bir şekilde tahmin edildikten sonra, madenci bloğu zincire ekleyebilir. Bu tahmin sürecine “işin kanıtı”. Bitcoin madenciliğinin nasıl yapıldığını bilmek için bilmeniz gereken en önemli güvenlik özelliğidir..

Bir önceki bloğun karmasını dahil ederek, ağdaki diğer madenciler, bir blokta yer alan işlemlerin kendisinden önce gelen bloklardakilerden sonra geldiğini doğrulayabilir. Sekanstaki bu blok koleksiyonu blok zinciridir. Basit, doğru?

Blok Ödülleri ve Madenci Ücretleri

Madenciler, blok zincirine bir blok eklediklerinde yeni Bitcoin’in kilidini açar. Ayrıca, kullanıcıların işlemlerine dahil ettikleri ücretlerin karşılığını da alırlar. Bu, madencilik için gerekli olan elektrik ve bilgisayar sistemlerine para harcamayı değerli kılıyor. Her bir Bitcoin binlerce dolar değerinde olduğunda, gerçekten çok güçlü bir teşviktir!

Üç Yol

Tamam, neden Bitcoin madenciliği yapmak isteyeceğinizi artık tam olarak bildiğinize göre, hepinizin buraya geldiğinden eminim – Bitcoin madenciliğinin nasıl yapıldığını öğrenmek için! Var üç yol Bitcoin madenciliğine başlamak için:

havuz madenciliği yalnız madencilik bulut madenciliği

Havuz Madenciliği

(Önerilen)

Yalnız madencilik

(acemi veya amatör madenciler için önerilmez)

Bulut madenciliği hizmetlerini kullanma

(kimseye tavsiye edilmez!)

Bunlara biraz daha detaylı bakacağım ve ardından tam olarak nasıl Bitcoin madenciliği yapacağıma geçeceğim!

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Havuz Madenciliği

Daha büyük bir madenci havuzunun parçası olarak Bitcoin madenciliği, kolay, en hızlı, ve Bitcoin madenciliği operasyonunuzun karlı olduğundan emin olmanın en güvenilir yolu. Ödülleri paylaşmak için diğer madencilerle güçlerinizi birleştiriyorsunuz.

Bir havuza kaydolarak, siz (ve havuzdaki diğer herkes) şunları kabul etmiş olursunuz: Ödül aldığınız herhangi bir Bitcoin’i diğer havuz üyeleri ile paylaşın. Bu, düzenli olarak küçük ödemeler alacağınız anlamına gelir.

ancak, tüm havuzlar aynı değil. Havuz seçerken göz önünde bulundurmanız gereken pek çok şey var. Onlar:

 • boyut havuzun.
 • asgari ödemeler.
 • ücretler havuz tarafından ücretlendirildi.

Havuzun Boyutu

Havuzun boyutu Bir havuzun parçası olarak madencilik yaparken düşünülmesi gereken önemli bir şeydir çünkü havuzda daha fazla insan madencilik yaptıkça, ödül kazanma şansı artar. Ancak, ödüller daha fazla kullanıcıya bölüneceğinden daha küçük olacaklar!

Bitcoin madenciliği nasıl yapılır: en büyük madencilik havuzları.En Büyük Madencilik Havuzları | Kaynak: blockchain

Büyük kripto para madenciliği havuzlarına katılmak, genellikle yeni başlayanlar için Bitcoin madenciliğinin nasıl yapılacağı için rahat bir seçenektir. Çünkü onlar olacak birçok ödeme almak ve elektriğe çok para harcamayacak Bitcoin’in bir sonraki kısmının kendilerine ödüllendirilmesini beklemek.

Minimum Ödeme

Bakılması gereken bir diğer önemli şey de havuzun çekmenize izin vereceği minimum ödeme. Minimum ödeme ile, havuzun almanıza izin vereceği en küçük Bitcoin miktarını kastediyorum. Kripto para birimi madenciliğinde çok yeniyseniz, muhtemelen bir havuza katılmak isteyeceksiniz. mümkün olduğunca düşük minimum ödeme. Bu, her şeyin daha kısa sürede olması gerektiği gibi çalışacağından emin olabileceğiniz anlamına gelir..

Birkaç yüz dolar değerinde Bitcoin biriktiren çok fazla pahalı elektrik kullanmak, yalnızca havuzun kaybolduğunu veya kripto para birimi haberlerinde Bitcoin’in fiyatının aniden düşmesine neden olacak çok kötü bir şey olduğunu bulmak için kullanmak istemezsiniz.!

Havuz Ücretleri

Her havuz, hepsini sizin için organize etmek için bir ücret alır. Ücret genellikle kârınızın bir yüzdesidir. Her zaman otomatik olarak kazandığınız Bitcoin’den alınacaktır, böylece kendiniz ödeme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz!

Elbette bunu size söylememize gerek yok ödediğiniz ücret ne kadar düşükse, karlılığınız için daha iyi. Bu çok açık!

Bitcoin madenciliği nasıl yapılır: madenci madenciliği Bitcoin.

Tipik ücretler % 1 ile yaklaşık% 3 arasında. % 0 madencilik ücreti olan havuzlar da mevcuttur. Ancak, güvenilirlikleri henüz görülmedi. Ücretsiz bir madencilik havuzu öneren, güvendiğiniz bir kişiyi tanımıyorsanız, kendisi için itibar kazanmış biriyle gitmeniz çok daha iyi..

Havuz işletmek pahalıdır. Ödenmesi gereken çok sayıda bilgisayar sistemi ve veri merkezi alanı var. Birkaç personel için tam zamanlı bir iştir. Yaklaşık% 1’lik ücretler adil. Ancak, muhtemelen% 3’ün üzerinde ücretli havuzlardan kaçınmalısınız..

Tek Başına Madencilik

Bitcoin madenciliği hakkında konuşurken, tek başına madencilik mümkündür. Muhtemelen en iyi fikir gibi görünüyor. Elbette madencilik ödüllerinizi binlerce başka insanla paylaşmak zorunda değilsiniz? Ayrıca, uzun süre madencilik yapmayı planlıyorsanız, yaptığınız her şey için% 1 ödemek pahalı olabilir..

Pekala, haklısın. Sıralama.

Solo Bitcoin madenciliği bunun anlamı kârınızı çok sayıda başka insanla paylaşmak zorunda değilsiniz. Ancak, aynı zamanda diğer binlerce madencinin karını paylaşamayacağınız anlamına da gelir. Sadece hash’i çözen madenci iseniz ödeme alırsınız.

Bu, yalnızca gezegendeki diğer tüm tek başına madencilerle rekabet etmeyeceğiniz, aynı zamanda her havuzla da rekabet ettiğiniz anlamına gelir. Her havuzdaki her madenciden daha fazla bilgi işlem gücünüz olsa bile, tüm havuzun toplamından daha fazlasına sahip misiniz? Muhtemelen (kesinlikle) hayır!

Bununla birlikte, bir multi milyoner iseniz, karlı bir solo madencilik operasyonu kurabilirsiniz. Yüzlerce (binlerce değilse) satın almanız gerekir. ASIC’ler (uygulamaya özel devre çipleri). En iyi madencilik çipleri için, yaklaşık 1.000 ila 1.500 ABD Doları arasında bir harcama yapacaksınız..

Solo Bitcoin Madencileri için Sorunlar

Yüzlerce bilgisayar yongasını çalıştırmak için çok fazla elektrik. Bitcoin madenciliğinin mümkün olan en iyi yolu şu anda DragonMint T1 madenci. Bu 1.600W’da çalışıyor. Örneğin bunu 100 ile çarptığınızda her ay dev bir elektrik faturası görüyorsunuz!

Daha da kötüsü, yüzlerce bilgisayar çipi çalıştırmak, Sıcak. Dizinizin üzerinde birkaç saat dizüstü bilgisayar kullanmayı düşünün. Oldukça ısınabilirler, değil mi? Ortalama bir dizüstü bilgisayar 60W civarında çalışır. Bu tek bir DragonMint ünitesinden yaklaşık 26 kat daha az güç. Şimdi, bu kötü çocuklardan 100 tanesinin aynı anda küçük bir odada koştuğunu hayal edin. Ciddi bir havalandırmaya ihtiyacınız olacak! Bu, daha fazla güç tüketimi anlamına gelir!

Bitcoin madenciliği nasıl yapılır: DagonMint T1 Miner solo madencilik.

Kaynak: halongmining

Bitcoin madenciliğinin nasıl yapılacağını öğrenme yolunda ortaya çıkacak endişelerden biri de gürültü. Yüzlerce bilgisayar bileşeninin sürekli vızıltısı ve günün 24 saati çalışan endüstriyel ölçekli soğutma tesisleriyle, profesyonel ölçekte tek başına bir madencilik operasyonu son derece gürültülü olacak.!

Çoğu tek başına madencinin faaliyetlerini kurmaya karar verdiği yere baktığınızda, ortaya çıkan bir model göreceksiniz. Onlar hoşlanıyor serin iklimler (daha az havalandırma gerekir), ucuz elektrik (gücün maliyeti karı daha az tüketir) ve uzak, kırsal yerler (gürültüden şikayet edebilecek insanlardan uzakta büyük operasyonlar için alan var). Bugün en iyi Bitcoin madenciliği yerleri: İzlanda, kırsal Kanada, ve Rusya.

Bulut Madenciliği

bulut madenciliği

Birisinin neden bu kadar büyük parayı pahalı madencilik ekipmanlarına harcayarak başkasına kiraya vereceğini sorabilirsiniz. Nedeni basit. Onlar ister yatırımlarından elde ettikleri karı garanti eder ve bunların Bitcoin fiyatındaki dalgalanmalardan etkilenmemesi.

Konsept garip görünüyor, ancak bazı insanlar Bitcoin’i bu şekilde nasıl kazılacağını seçiyor. Bulut madenciliğinin bazı avantajlarına ve dezavantajlarına bakalım.

başparmak havaya

Bulut Madenciliğinin Avantajları

✓ Ekipmandan sorumlu değilsiniz. Bir şey kırılırsa, genellikle onu değiştirmeniz veya tamir etmeniz gerekmez (ancak, her zaman bir bulut madenciliği sözleşmesindeki küçük yazıları okumaya dikkat edin. Şirket, ekipmanına verilen hasar için ödeme yapmanızı isteyebilir!).

✓ Madencilik ekipmanına binlerce veya milyonlar harcamadan Bitcoin madenciliği yaparak para kazanabilirsiniz. Bu aynı zamanda kendi evinizdeki veya diğer potansiyel yerlerdeki ısı veya gürültüyle uğraşmanıza gerek olmadığı anlamına gelir..

✓ Nihai avantaj şudur: kripto para birimi madenciliği hakkında hiçbir şey bilmenize gerek yok. Madeni bulutlamak istiyorsanız, muhtemelen Bitcoin madenciliğinin nasıl yapılacağına dair bu rehbere ihtiyacınız yok!

başparmak aşağı

Bulut Madenciliğinin Dezavantajları

✗ Ön ödeme yaparsınız. Bitcoin’in fiyatı önemli ölçüde düşerse, fiyat tekrar yükselene kadar (eğer artarsa) bir sözleşmede sıkışıp kalabilirsiniz. Bulut madenciliği operatörünün kâr garantisi olduğu için tüm riski alıyorsunuz.

✗ Bulut madencilik sağlayıcısı tarafından kullanılan madencilik yazılımını veya donanımını yükseltemez veya değiştiremezsiniz.

✗ Bulut madenciliği şirketleri için hedefler hackerlar. 2017 yılının Temmuz ayında, Genesis Mining saldırıya uğradı. Bitcoin transfer edildi şirketin sıcak cüzdanından harici bir cüzdana.

Kişisel görüş: Bazı kripto para birimlerini ele geçirmek istiyor ancak pahalı madencilik donanımına yatırım yapmak istemiyorsanız, bulut madenciliği sözleşmesine harcayacağınız parayla biraz Bitcoin satın alın. Bu şekilde, piyasa dramatik bir gerileme yaşarsa, pozisyonunuzu satabilirsiniz. Gün geçtikçe daha da değersiz hale gelen bir madencilik sözleşmesine sıkışıp kalmayacaksınız.

Bir Havuzda Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır: Eğitim

Yani, muhtemelen zaten Bitcoin madenciliğine başlamak istiyorsun? Başlamadan önce sahip olmanız gereken birkaç şey var:

 • En az bir ASIC Bitcoin madencilik teçhizatı.
 • Bir madencilik uygulaması.
 • Dijital cüzdan yaptığınız Bitcoin’i saklamak için.
 • Havalandırma ekipmanı – fanlar, kanallar (yalnızca büyük işlemler için).
 • Bir havuzda üyelik.
 • Güç Bölücüler.
 • Güç kaynağı birimleri (ASIC’inizin watt değeri, kaç tane ve hangi güce ihtiyacınız olduğunu belirleyecektir).
 • Ethernet kablosu.
 • internet bağlantısı.
 • İnternete göz atabilen bilgisayar veya mobil cihaz.

Gear’ı kurma

Belirli kurulum seçenekleri, kullandığınız ASIC madencisinin modeline bağlı olarak değişecektir. Üretici, bunun nasıl yapılacağını kullanıcı kılavuzunda veya web sitesinde tam olarak detaylandırmalıdır. Aşağıdaki kılavuz şunlara özeldir: Antpool’daki Antminer S9 ünitesi ile Bitcoin nasıl kazılır. Ancak, hangi ASIC madencisini kullanmaya karar verirseniz verin, bunların çoğu faydalı olacaktır..

1. ASIC’inizin güç çekişini bulun. Bu, kılavuzda spesifikasyonlar altında açıkça belirtilmelidir. S9 kullanır 1.275 Vat.

2. Güç kaynağı birimlerinizi güç çekişi ile eşleştirin. Çoğu tek madenci işlemi için 1.000W ve 650W’lık iki 110v PSU yeterli olacaktır.

3. Güç kaynağı ünitelerini ilgili bağlantıları kullanarak Antminer ünitesine bağlayın.

4. Güç kaynağına bağlandıktan sonra, ethernet kablosunu takın ve internetinizin yönlendiricisine bağlayın.

5. Gerekli tüm bağlantıların yapıldığından emin olun ve ardından güç kaynağını açın. Antminer S9’unuz şimdi çıkmalı.

6. Bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda şunu kullanın: bir IP tarama aracı İnternet bağlantınıza bağlı cihazları göstermek için. Antminer’ınızın listelendiğini görmelisiniz. Ardından, Antminer’in IP adresini, seçtiğiniz cihazdaki tarayıcı pencerenize yazabilirsiniz..

7. Göreceğiniz sonraki ekran, madencinin oturum açma penceresi olmalıdır. Antminer S9 durumunda, varsayılan oturum açma ayrıntıları kullanıcı adı – kök, şifre – köktür. Bunları “Yönetici”Sekmesi. Bunu yapmayı tavsiye ederim.Bitcoin madenciliği nasıl yapılır: Karınca Madeni.

8. Şimdi kullanacağınız madencilik havuzundan çeşitli detayları girmeniz gerekecek. Bunları madencilik havuzunuzun web sitesinden kolayca bulabilmelisiniz..

Bitcoin madenciliği nasıl yapılır: Ant Miner genel konfigürasyonları.

9. Girdikten sonra, Antminer’ınız havuzda madencilik yapmaya başlamalıdır.

Madencilik Havuzu Seçmek

Bitcoin madenciliğini öğrenme yolunda istediğiniz herhangi bir Bitcoin madenciliği havuzunu seçebilirsiniz. Bununla birlikte, başlamak için bu önerilen havuzlardan birini seçmenizi öneririz:

Havuz Adı Havuz Ücreti Asgari ödeme Havuz Adresi Havuz büyüklüğü
Slush Havuzu % 2 1mBTC (ücretli) 10mBTC (ücretsiz) stratum + tcp: //eu.stratum.slushpool.com: 3333

(Euro adresi)

Orta
ViaBTC % 2-% 4 (hisselerin nasıl ödendiğine bağlıdır) 0.1 mBTC stratum + tcp: //btc.viabtc.com: 3333 Büyük
F2Havuz % 3 1mBTC stratum + tcp: //stratum.f2pool.com: 3333 Büyük
Antpool % 1 0.5mBTC stratum + tcp //stratum.antpool.com Büyük

Not: Havuz adresleri, belirtilen yerlerde Avrupa’daki kullanıcılar içindir. Diğer adresler dünyanın diğer bölgelerinden geçerli olacaktır.

Not: 1mBTC, bir Bitcoin’in 1 / 1.000’i kadardır.

Ne Kadar Madencilik Yaptığınızı Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Her madencilik havuzunun kendi Kullanıcı arayüzü. Ancak fikir her zaman aynıdır. Gerek havuzunuzun web sitesini ziyaret edin ve cüzdanınızın genel adresini yazın istendiğinde.

Arama çubuğuna cüzdanınızın genel adresini yazın. Bu, şimdiye kadarki Bitcoin madenciliği çabalarınız hakkında tüm bilgileri görmenizi sağlayacaktır. Bazı havuzlar, kullanıcıların Bitcoin’leri otomatik olarak gönderilmeden önce ne kadar madencilik yapmak istediklerini belirlemelerine izin verir. dış cüzdan belirledikleri adres.

Beklenen Karlar Nasıl Hesaplanır?

Ne kadar kazanmanız gerektiğini kontrol etmek istiyorsanız, bir madencilik hesaplayıcısı kullanabilirsiniz.. CryptoCompare kullanımı kolay bir tane sağlar.

 • Madencilik yazılımınızı açın ve saniyede kaç Megahash yaptığını kontrol edin (Mh / s).
 • Madencilik karlılık hesaplayıcısını yükleyin.
 • Mevcut madencilik hash gücünüzü girin.
 • Ünitenizin veya ünitelerinizin güç tüketimini girin.
 • Elektrik maliyetinizi kWh cinsinden girin. Bunu enerji tedarikçinizden alabilmelisiniz.
 • Kullandığınız havuz için havuz ücretini girin.

Aşağıdaki resimdeki örnekte, Slush madencilik havuzunda tek bir DragonMint T1 madenciliği kullanıyoruz. Elektriğimiz İngiltere’deki ortalama oranla ilgili. Bölgenizde mümkün olan en düşük elektrik maliyetini bulmak için alışveriş yapmak isteyeceksiniz, ancak!Bitcoin madenciliği nasıl yapılır: CryptoCompare'de beklenen karları hesaplayın.

Gördüğünüz gibi, Birleşik Krallık’ta madencilik özellikle karlı değil! Elektrik fiyatının yüksek olması demek her gün 2,45 dolar kaybediyor, piyasadaki en verimli madenciyle bile. Birimin fiyatını hesaba kattığınızda, bu örnek işlem şu şekilde olacaktır: inanılmaz pahalı!

Bir Bitcoin madenciliğinin ne kadar sürdüğünü merak ettiyseniz, bunu görebilirsiniz donanımınıza bağlıdır. Bu son derece gelişmiş kit ile, üç buçuk yıldan biraz fazla. Bu da mevcut zorluk derecesinde. Ağ üzerinde daha fazla madenci çalıştıkça zorluk artar ve bir madencinin bekleyebileceği Bitcoin sayısı azalır..

Kapanış Düşünceler

İşte bu kadar! Bu, Bitcoin madenciliğinin nasıl yapılacağına dair rehberim. Rehberi Bitcoin madenciliği üzerine birkaç düşünceyle kapatacağım.

Bitcoin madenciliği çok önemli. Çok büyük (veya hiç) kâr etmiyor olsanız bile yapmaya değer. Ağ üzerinde çalışan daha fazla madenci, o kadar güvenli. Bazı hobici madenciler ağa zarar vererek madencilik yapar. Ağın değerini artırmak için bir madenci çalıştırmayı görevleri olarak görüyorlar. ademi merkeziyetçilik ve azalt potansiyel bir saldırı olasılığı başarılı olmak.

Ne yazık ki Bitcoin madenciliği son derece rekabetçi bugünlerde. Büyük bir yatırım ve düşük elektrik oranları ve serin bir iklime sahip bir yer kurma özgürlüğü olmadan, çok para kazanma şansınız Bitcoin madenciliği çok zayıf..

Bitcoin madenciliği yapmayı planlamıyor olsanız bile, teknolojiyi ve daha geniş endüstriyi daha iyi anlayabilmeniz için nasıl yapılacağını öğrenmek yine de iyidir..

Harcayacak çok şeyiniz yoksa ve ağı güvence altına almaktan daha çok kârla ilgileniyorsanız, her zaman farklı bir kripto para birimi madenciliği yapabilirsiniz. Birkaç dijital para birimi, bir GPU veya CPU yongası ile hala başarılı bir şekilde çıkarılabilir. Ethereum ve Monero en popüler seçenekler arasındadır. Bununla birlikte, web’de hızlı bir arama, daha ucuz donanımlarla madencilik yapılabilecek çok daha belirsiz projeler bulacaktır..

Yani, buydu. Bitcoin madenciliği nasıl yapılır kılavuzunun sonu budur. Umarım çok şey öğrenmişsindir!

Artık Bitcoin madenciliği hakkında bilmeniz gereken hemen hemen her şeyi bilmelisiniz; nedenlerden, Bitcoin madenciliği yapmayı, kurulum prosedürüne ve “Bitcoin kazmak ne kadar sürer” sorusunun cevabına kadar düşünmelisiniz. Bitcoin madenciliği yazılımı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, tıklayın İşte. En iyi Bitcoin madenciliği donanımıyla ilgileniyorsanız, İşte.

Ayrıca, madencilik sizin bir fincan çayınız gibi görünmüyorsa, daha güvenilir borsalardan birinde Bitcoin de satın alabilirsiniz. Coinbase veya Binance.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me