Demek milyonlar kazandınız ve şimdi bilmek istiyorsunuz nasıl nakde çevrilir Bitcoin? Pekala, bu rehber size bilmeniz gereken her şeyi anlatacak!

Bu kılavuz, Bitcoin’in nasıl nakde dönüştürüleceğine ilişkin yöntemleri içerecektir. banka transferi, PayPal ve hatta içinden Nakit yatırmak! Size Bitcoin’leri kullanarak nakite nasıl çekeceğinizi göstereceğim bir komisyoncu (yani, Coinbase) Ve aracılığıyla eşler arası değişim. Bunu sizin için kolaylaştırmak için bazı yararlı resimler de ekleyeceğim.

Bu kılavuzun sonunda, sizin için en iyi yöntemin hangisi olduğuna karar verebileceksiniz..

Harika gerçek: Her gün 2 milyar dolardan fazla Bitcoin işleminin gerçekleştiğini biliyor muydunuz??!

Farklı Nakit Çıkışı Yöntemleri

Var birçok şey değerlendırmek Bitcoin’i bozdururken. Burda biraz var:


Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

 • İstiyor musun en kolay yöntem veya en ucuz yöntem?
 • Paranın hesabınıza yatırılmasını mı istiyorsunuz? banka hesabı veya PayPal?
 • Ne kadar Sen istiyor musun Bekle paranı almak için?
 • Hangi para birimi Bitcoin’inizi değiştirmeye ihtiyacınız var mı?

Bunlar kendinize sormanız gereken sorulardan bazıları. Öyleyse, Bitcoin’i nasıl nakde çevireceğinize ilişkin aşağıdaki yöntemleri okuyun ve ardından hangisinin sizin için en iyisi olduğuna karar verin.

Üçüncü Taraf Broker Borsaları

Bir üçüncü taraf komisyoncu sadece başka bir isim bir takas. Çoğu kripto para birimi borsası, kullanarak para yatırmanıza izin vermez fiat para – ancak bazıları yapar.

Şu şekilde çalışır: Bitcoin’inizi borsaya yatırırsınız, ardından borsa Bitcoin’inizi aldıktan sonra, şunları yapabilirsiniz: itibari para çekme talebinde bulunmak. Bunu banka (banka havalesi) yoluyla yapmanın en yaygın yolu.

Komisyoncuların bozulmamasını sağlamak için Kara para aklama kanunlar, yatırdığınız banka hesabına para çekmeniz gerekecektir. Bir komisyoncu borsasına hiç fiat yatırmadıysanız, muhtemelen ilk önce (en az) bir para yatırmanız gerekecektir..

Bitcoin Nasıl Nakde Çevirilir?

Bu can sıkıcı olabilir, biliyorum… ama işler böyle gidiyor.

Bitcoin’inizi kullanarak nakde çevirmeye karar verirseniz bir komisyoncu borsası (gibi Coinbase), o zaman normalde alacak yaklaşık 1-5 gün Paranın hesabınıza ulaşması için. AB müşterileri için ödemeler şu yolla yapılır: ÖÇKB (para çekme işlemleri Euro olarak ödenir). Bununla birlikte, Bitcoin’i USD karşılığında satmak istiyorsanız, brokerler normalde SWIFT ödeme yöntemi.

Bir broker borsası kullanarak Bitcoin’i bu şekilde nakde çevirebilirsiniz – bunun nasıl yapılacağına ilişkin talimatları izlemek için sonraki bölümü atlayın.

Ancak tercih ederseniz daha anonim & daha az zaman alan yaklaşım, kullanarak Bitcoin’i nakit karşılığı nasıl satacağımıza bakalım a Eşler arası platform!

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Eşler arası

Bitcoin’i nakde çevirmek için üç gün beklemek zorunda kalmaktan hoşlanmıyorsanız, eşler arası satış platformu kullanmayı düşünmelisiniz. LocalBitcoins.

LocalBitcoins üzerinden diğer kişilere Bitcoin satarken, alıcıların hangi ödeme yöntemini kullanmasını istediğinize karar verebilirsiniz. Bunlar şunları içerir:

 • Nakit yatırmak: Alıcıdan banka hesabınıza nakit para yatırın. Ancak, her zaman onlardan istemelisiniz kimlik belgesi ve ödeme belgesi Bitcoin’lerinizi onlara bırakmadan önce.
 • Banka transferi: Alıcıdan size bir banka havalesi ödemesi göndermek. Bitcoin’i nasıl nakde çevireceğiniz konusunda bu yöntemi denemeden önce, devam etmeden önce her zaman alıcıdan kimlik kanıtı talep ettiğinizden emin olun. Parayı aldıktan sonra Bitcoin’leri onlara bırakabilirsiniz..
 • Nakit için yüz yüze görüşün: Sizin için yerel olan bir alıcıyla buluşma ayarlayabilir ve Bitcoin’leriniz için size nakit olarak ödeme yapacaklardır..

P2P satışı ne yaptığınızı biliyorsanız güvenlidir. Ancak, dolandırıcıların farkında olmak önemlidir. LocalBitcoins, emanet hizmetleri nedeniyle iyi bir güvenlik seviyesi sunar. Bu, ödemenin alıcıdan alındığını onaylayana kadar Bitcoin’lerinizi kilitli tutar..

Bitcoin nasıl nakde çevrilir: LocalBitcoins.

Bahse girerim emanetin ne olduğu konusunda hala kafanız biraz karışık, o yüzden bir örnek verelim:

 1. John 1 Bitcoin almak istiyor. İngiltere’den olduğu için ülkesindeki satıcıları arıyor..
 2. John, Mike’ın 1 Bitcoin’i iyi bir fiyata sattığını görüyor ve ayrıca banka havalesini bir ödeme seçeneği olarak kabul ediyor.
 3. John, 1 Bitcoin talebini Mike’a gönderir ve Mike kabul eder.
 4. Mike 1 Bitcoin’ini emanete koyar. Bu, John parayı Mike’a aktarana kadar Bitcoin’i tutar.
 5. John, üzerinde anlaşmaya varılan tutarı Mike’ın banka hesabına aktarır.
 6. Mike ödemeyi aldığında, Bitcoins’i emanetten serbest bırakır ve bu daha sonra John’un hesabına gönderilir..

Bu kadar! Artık bir P2P takası kullanarak Bitcoin’i nakit karşılığı nasıl satacağınızı biliyorsunuz!

Bir Broker Borsası Kullanarak Bitcoin Nasıl Nakde Çevirilir

Artık tercih edilen iki yöntem arasındaki farkı bildiğinize göre, şimdi size nasıl yapılacağını göstereceğim. broker borsalarını kullanarak Bitcoin’leri nakit olarak çekmek!

Coinbase

Coinbase Bitcoin alım satımı için en popüler broker borsasıdır. Diğer komisyonculardan daha fazla Bitcoin işlemi gerçekleştiriyorlar ve 13 milyonluk devasa bir müşteri tabanına sahipler..

 • Para Çekme Yöntemleri: Coinbase size izin verir Bitcoin’leri nakit olarak satmak, daha sonra banka hesabınıza çekebilirsiniz. Bitcoin’inizi yalnızca Coinbase’de kripto para satın almak için kullandığınız bir banka hesabına aktarabilirsiniz. Öyleyse, henüz bunu yapmadıysanız, önce az miktarda kripto para satın almanızı tavsiye ederim..
 • Ücretler: Ücretler, bankanızın bulunduğu ülkeye bağlıdır. Örneğin, Bitcoin’i USD karşılığında satmak istiyorsanız, banka havalesi yapılır. 25 ABD doları. AB’de bulunuyorsanız ve SEPA’nız varsa, bu maliyetler sadece 0,15 dolar!
 • Nakde çevirme süreleri: Para çekme süreleri, bankanızın bulunduğu ülkeye de bağlıdır. ABD para çekme işlemleri normalde 4-6 iş günü arası, AB para çekme işlemleri sürerken 1-3 iş günü.

Coinbase Kullanarak Bitcoin’i Nakite Çevirin

İşleri sizin için biraz daha kolaylaştırmak için şimdi size Coinbase’de Bitcoin’i nasıl nakde çevireceğinizi göstereceğim..

1. Öncelikle yapmanız gerekenler Coinbase ile bir hesap açın, banka hesabınızı bağlayın ve para yatırın. Bunun nasıl yapılacağı konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, kılavuzumuzu görüntüleyin İşte. Bunu zaten yaptıysanız, 2. adıma geçin.!

2. Hesabınızı kurduktan sonra yapmanız gerekenler Bitcoin’inizi Coinbase Bitcoin adresinize gönderin! Bunu yapmak için, hesaplar sekmesine tıklayın, Bitcoin cüzdanınızı açın ve “Teslim almak”. Daha sonra Bitcoin Coinbase cüzdan adresiniz gösterilecek. Bu, Bitcoin’inizi göndermeniz gereken adres.

3. Kurulum tamamlandıktan sonra, Al sat sayfanın üstünde.

Bitcoin nasıl nakde çevrilir: Coinbase al / sat.

4. Ardından, tıklayın Satmak.Bitcoin nasıl nakde çevrilir: Coinbase Bitcoin al / sat.

5. Bitcoin’i nasıl bozduracağınıza dair bir sonraki adım cüzdandadır. Bitcoin’inizi Coinbase cüzdanınıza gönderdiğinizi varsayarsak, Bitcoin cüzdanınızı ve varsayılan itibari para biriminizi burada görmelisiniz. Aşağıdaki örnek resimde, AB’den bir hesap açtım, bu nedenle mevduat cüzdanım Euro (EUR).

Bu, bulunduğunuz yere bağlı olarak değişecektir. Örneğin, ABD’deki müşteriler USD’ye, Japon kullanıcılar ise JPY’ye para çekme seçeneğine sahiptir..

Bitcoin nasıl nakde çevrilir: Coinbase Bitcoin'i anında satar.

Ayrıca göreceksin para çekme limitiniz. Hesabınızı zaten doğruladıysanız, limitleriniz oldukça yüksek olacaktır. Ancak, bunu artırmanız gerekiyorsa, Sınırları Gör ve ek doğrulama talimatlarını izleyin!

6. Para çekmeden önce yapmanız gerekenler Bitcoin’inizi yerel para biriminizle değiştirin. Örneğimde, Bitcoin’i Euro (EUR) ile değiştiriyorum. Satmak istediğiniz Bitcoin miktarını girin ve fiat para birimi eşdeğeri güncellenecektir.

7. Bir kez tıkladığınızda Anında Bitcoin Sat, Paranız artık itibari para cüzdanınızda olacak.

8. Tamam, Bitcoin’i banka hesabınıza nasıl nakde çevireceğinizin son adımındayız. İtibari para cüzdanınıza (örneğin, EUR / USD / YEN) ve ardından Çekil. Banka hesabı ayrıntılarınız, daha önce ayarladığınız andan itibaren zaten kaydedilmiş olacak.

Bitcoin nasıl nakde çevrilir: Bazı avrolarda bir Bitcoin.

Tebrikler! Artık Bitcoin’i USD, EUR ve diğer itibari para birimlerine nasıl dönüştüreceğinizi biliyorsunuz. Coinbase! Unutmayın, kullanabileceğiniz birçok başka aracı vardır. Bitcoin satıcıları için bir başka popüler seçenek de Kraken!

Kraken

Kraken itibari para yatırma ve çekme işlemlerine izin veren bir başka popüler borsadır. 2011’den beri var ve en çok Bitcoin’den Euro’ya işlem yapıyor. Bununla birlikte, USD, CAD ve JPY gibi diğer büyük para birimlerini de desteklerler.!

 • Para Çekme Yöntemleri: Kraken ile Bitcoin’inizi nakite dönüştürmek istiyorsanız, şunları yapabilirsiniz: yerel banka hesabınıza para çekin.
 • Ücretler: Kraken’de para çekme ücretleri Çok düşük. Örneğin, bir SEPA nakit çıkışı sadece € 0,09! Yerel bir ABD bankasını kullanarak USD karşılığında Bitcoin satmak istiyorsanız, sadece 5,00 $!
 • Nakde çevirme süreleri: Alır 1-5 iş günü arasında Kraken para çekme işlemlerinin banka hesabınıza ulaşması için.

Eşler Arası Değişim Kullanarak Bitcoin’i Nakite Dönüştürün

Artık bir komisyoncu kullanarak Bitcoin’i nasıl nakde çevireceğinizi bildiğinize göre, bunu kullanarak nasıl yapacağınızı göstermeme izin verin eşler arası değişim. Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç tane var, ancak en çok tavsiye ettiğim Yerel Bitcoin.

LocalBitcoins 2012’de oluşturuldu ve şimdi destekliyor dünyadaki hemen hemen her ülke. Yani, nerede olursanız olun, Bitcoin’inizi satmak için alıcılar bulabilmelisiniz..

P2P ile ilgili en güzel şey, şunları yapabilmenizdir: istediğiniz herhangi bir ödeme yöntemini talep edin. LocalBitcoins’de bulunan farklı ödeme yöntemlerine bazı örnekler:

 • Yerel Banka Havalesi
 • Uluslararası Banka Havalesi
 • PayPal
 • Skrill
 • Payoneer
 • Western Union
 • hediye çekleri
 • İnternet parası
 • Banka Nakit Depozito
 • Neteller

Bitcoin’i nasıl nakde çevireceklerini bilen satıcılar, Bitcoin’lerini satmak istedikleri fiyatı da seçebilirler. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz: bir reklam yaratmak, bu sizden toplam satışın% 1’ini ücretlendirecek.

Ancak, ödemek istediği fiyatı listeleyen bir alıcıya satış yaparsanız, herhangi bir ücret alınmaz..

EBay gibi yapabileceğiniz bir derecelendirme sistemi de vardır. alıcı veya satıcı için geri bildirim bırakın. Bu, bir alıcı seçerken güvende kalmanıza yardımcı olur. Yeni başlayan biriyseniz, yalnızca sahip olan alıcılara satış yapmanızı öneririm. 100 Olumlu geribildirim.

Bitcoin Nasıl Nakde Çevirilir?

Yerel Bitcoin’ler de anonim kalmanıza izin verir (web parası veya hediye çekleri gibi ödeme yöntemlerini seçerken), özellikle de kullanıyorsanız a güvenilir ve güvenli VPN bağlantınızı güvence altına almak için. Bununla birlikte, bazı satıcılar yeni alıcılardan (geri bildirimi olmayanlardan) kimlik sağlamalarını istemeye karar verirler..

Eşler arası bir değişim kullanarak Bitcoin’in nasıl nakde dönüştürüleceğine dair adım adım bir kılavuz:

LocalBitcoins kullanarak Bitcoin nasıl nakde çevrilir

1. Öncelikle, Yerel Bitcoins’de bir hesap açmanız gerekecek. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz: burayı tıklayın.

Bitcoin nasıl nakde çevrilir: LocalBitcoins.

2. Bir kullanıcı adı ve güçlü bir şifre seçin. Ayrıca şuna ihtiyacın var e-posta adresinizi girin ve onaylayın.

3. Giriş yaptıktan sonra, tıklayın Bitcoin satmak sayfanın üstünde.

Bitcoin nasıl nakde çevrilir: Yerel Bitcoinlerde Bitcoin satabilirsiniz.

4. O zaman ideal alıcılarınızın bulunduğu ülkeyi seçmeniz gerekir. Kendi ülkenizi kullanmanızı tavsiye ederim (elbette), ancak bu size kalmış. Bu örnekte İngiltere’yi seçtim. Satmak istediğiniz Bitcoin miktarını da girmeniz gerekiyor.

Bitcoin nasıl nakde çevrilir: İngiltere'de LocalBitcoins üzerinden Bitcoin satın.

5. Aşağıda göreceğiniz gibi, Bitcoin’inizi bozdurmanın birçok farklı yolu vardır..

Bitcoin nasıl nakde çevrilir: LocalBitcoins'de satıcıları aramak.

6. Bu örnekte size göstereceğim PayPal kullanarak Bitcoin nasıl nakde çevrilir. Gördüğünüz gibi, alıcı% 100 geri bildirim derecesine sahip ve 1000’den fazla işlem tamamladı! Bu ciddi, yasal bir alıcının işaretidir.

7. Satmak istediğiniz Bitcoin miktarını onaylayın ve PayPal e-posta adresinizi girin. Sonra tıklayın Takas Talebi Gönder.

Bitcoin nasıl nakde çevrilir: LocalBitcoins'de PayPal kullanarak Bitcoin satmak.Bitcoin nasıl nakde çevrilir: LocalBitcoins satış ayarları.

8. Alıcınız, Bitcoin’lerinizi onlara satmak istediğinizi belirten bir bildirim alacak. Kabul ettiklerinde, Bitcoin’lerinizi LocalBitcoins emanetine göndereceksiniz (daha önce bir emaneti açıkladım, hatırladınız mı?). Dolayısıyla, alıcı size ödeme yapana kadar Bitcoin’lerinizi almayacaktır ve siz bunu yaptığını onaylıyorsunuz..

9. Alıcı, paranın gönderildiğini size bildirmek için sizinle iletişime geçmelidir. Paranın PayPal’ınıza ulaşıp ulaşmadığını kontrol edin ve ardından Ödeme alındı, ve sen bittin.

Tebrikler! Artık bir P2P takası kullanarak Bitcoin’i nasıl nakde çevireceğinizi biliyorsunuz.

İle daha deneyimli hale geldiğinizde Yerel Bitcoin, Farklı ödeme yöntemlerini kullanarak satış alıştırması yapabilirsiniz. İşin iyi yanı, bazı ödeme yöntemleri Bitcoin’lerinizi daha yüksek bir fiyata satmanıza izin veriyor – bu yüzden alışmaya değer.

Aynı zamanda iyi bir fikirdir bir reklam kur. Ücretlerde size% 1 mal olacak olsa da, kendi fiyatınızı belirleyebilir ve kendi ödeme yönteminizi seçebilirsiniz. Bu durumda, sizden satın almak istediklerinde alıcılardan bir bildirim alacaksınız..

LocalBitcoins, Bitcoin’inizi bozdurmanıza izin veren P2P borsalarından sadece bir tanesidir – diğerleri de vardır. Unutulmaması gereken önemli şey, borsanın bir emanete sahip olmasıdır ve ASLA Bitcoin’inizi ödemeden önce bir alıcıya gönderin!

Sonuçlar

Bu kılavuzu baştan sona okuduysanız, şimdi bilmelisiniz Bitcoin nasıl nakde çevrilir! Size iki farklı yöntem gösterdik – komisyoncu değişim yolu (Coinbase), ve ayrıca eşler arası yol.

İkisinin de avantajları ve dezavantajları var. Coinbase olabilir yeni başlayanlar için daha rahat ve güvenli, LocalBitcoins size anonim kalın ve daha yüksek bir fiyata satış yapın.

Peki hangisini tercih ettin? Bitcoin’i nakde çevirmek için bir komisyoncu mu yoksa bir P2P borsası mı kullanacaksınız??

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me