2017’de en az bir kez herkesin aklındaki sorular: Bitcoin nedir ve Bitcoin nasıl çalışır??

Bitcoin iki kelimeden oluşur ‘Bit’ & ‘Madeni para’. Bilgisayarların içindeki bilgileri daha küçük parçalara bölerseniz, 1’ler ve 0’lar bulacaksınız. Bunlara bit denir. Madeni paraları zaten biliyorsun.

…ve Bitcoin nedir?

Bitcoin’ler sadece Bitcoin’in çoğuludur. Bilgisayarlarda depolanan paralardır. Fiziksel değiller ve sadece dijital dünyada varlar! Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin genellikle dijital para birimleri olarak adlandırılmasının nedeni budur..

İlk başta oldukça kafa karıştırıcı görünebilir, ancak bu kılavuzda bunu yapacağım olabildiğince basit – Yeni başlayanlar için Bitcoin’e hoş geldiniz! Kılavuzun sonunda, tamamen yeni başlayanlar bile Bitcoin’in ne olduğunu, Bitcoin’in nasıl elde edileceğini ve Bitcoin’in nasıl kullanılacağını anlayacaktır..

Ayrıca, bazılarını kontrol etmeyi düşünün. dürüst kripto borsaları (yani Coinbase veya Binance), Bitcoin almayı veya satmayı planlıyorsanız! Dahası, Bitcoin’lerinizi güvenli cüzdanlar, Bu nedenle Ledger Nano S ve Trezor gibi donanım seçeneklerini göz önünde bulundurun.


Ayrıca, bunu yapmanın en basit yolunun kredinizle Bitcoin satın alın kart Simplex üzerinden – sahtekarlık içermeyen ödeme işlemi. Seçim senin.

Hadi başlayalım!

BTC satın almak için en güvenli yeri mi arıyorsunuz? Aşağıda BTC satın almak için en güvenli platformlar olarak onaylanan en iyi kripto borsalarını topladım, bu yüzden bir göz atın.

Sağlayıcı Visa / Mastercard Mevcut Kripto Puanımız Coinbase İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 tane daha

9.8 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Binance İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 tane daha

9.6 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Coinmama İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 tane daha

9.4 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Kraken İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DASH
 • + 37 tane daha

9.1 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin eToro İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 tane daha

8.6 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin KuCoin İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 daha fazla

8.5 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Gemini Exchange İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 tane daha

8.4 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin En popüler 729 İncelemeler 9.8 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi oku Editörün Seçimi 1279 İncelemeler 9.6 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 816 İncelemeler 9.4 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 1174 İncelemeler 9.1 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 453 İncelemeler 8.6 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 563 İncelemeler 8.5 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 603 İncelemeler 8.4 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun

Artıları

 • Şeffaflık
 • Merkezi olmayan
 • Topluluk tarafından desteklenmektedir
 • Yeni kullanıcılar için doğrulama yok

Eksileri

 • Değişen ücretler
 • Diğer kripto para birimleriyle karşılaştırıldığında o kadar hızlı değil

Bitcoin Nasıl Çalışır? Bitcoin Neden İcat Edildi?

Temel bilgilerle başlayalım…

Var üç bu dünyadaki insan türleri: yapımcı, Tüketici, ve aracı. Amazon’da bir kitap satmak istiyorsanız, büyük bir ödeme yapmalısınız. % 40-50 ücret. Bu hemen hemen her sektörde aynıdır! Aracı, her zaman yapımcının parasının büyük bir bölümünü alır.

Bitcoin’in ne olduğunu anlamak için bilmek önemlidir neden yaratıldı. Bitcoin icat edildi bir tür aracı kaldırmakbankalar. Ülkenizden Birleşik Krallık’taki arkadaşınıza 5000 $ transfer etmeniz gerekiyorsa, para ülkenizdeki bir bankadan geçmelidir. İşleme için bir ücret alırlar. Para Birleşik Krallık’taki bankaya ulaştığında, arkadaşınızın bankası da bir ücret alır.

Bitcoin nasıl çalışır: bir yığın kripto para.

Sorun sadece ücretler değil, aynı zamanda sakladıkları veriler. Bankalar, müşterileri hakkında çok sayıda özel veri depolar. Son 10 yılda birçok banka hacklendi. çok tehlikeli bu bankaları kullanan insanlar için. Bu yüzden anlamak önemlidir Bitcoin nasıl çalışır.

Bitcoin’den farklı olarak, bankalar insanların hesaplarını dondurabilir / engelleyebilir ne zaman isterlerse. Bankaları kullanan insanlar üzerinde çok fazla kontrole sahipler ve güçlerini kötüye kullandılar. Bankalar büyük rol oynadı 2008 mali krizi, çok. Bitcoin, bu krizin hemen ardından 2009’da başladı. Pek çok insan, krizin Bitcoin yaratmanın nedenlerinden biri olduğuna inanıyor.

Bitcoin’i kim yarattı? Bitcoin’in yaratıcısı bilinmiyor. Kullanılan isim Satoshi Nakamoto, ama bu sahte bir addı ve kimse gerçek yaratıcının kim olduğunu bilmiyor.

Çözüm, bir sistem kurmaktı. tek bir yetkisi yok (banka gibi). İnsanları kontrol etme gücü tek bir otoriteye verilmemelidir. Para birimlerini bankalar ve hükümetler kontrol etti, bu nedenle yeni bir para birimi yaratılmalıydı.

Çözüm Bitcoin: tek bir yetkisi yok. Bu, bankaların, PayPal’ın, devletin bankaya hesabınızı dondurmasını söyleyemeyeceği anlamına gelir. Harika, değil mi? Şimdi herkesin aklındaki soru “Bitcoin nasıl çalışır?” Olmalıdır..

Bitcoin Nasıl Çalışır??

Bitcoin’in yaratıcısı yaptı üç ana kavram Bitcoin ilkelerini anlamak için gerekli olan Bitcoin için:

Her kavramı biraz daha yakından inceleyelim.

Merkezi Olmayan Ağlar

İnternet tarayıcınıza gidip “www.google.com” yazdığınızda, bilgisayarınız bir konuşma başlatır Google’ın bilgisayarlarıyla. Ardından, her iki bilgisayar da birbiriyle konuşmaya başlar ve tarayıcınız resimler, düğmeler vb. Gösterir. Google’ın sunucuları herhangi bir nedenle kapalı olsaydı, bu resimleri ve düğmeleri göremezdiniz. Bunun nedeni, verilerin merkezi bir ağda depolanmasıdır – tek bir yerde.

Bitcoin nasıl çalışır: Merkezi ve merkezi olmayan uygulamalar.

Bitcoin’in nasıl çalıştığını anlamak için ne olduğunu anlamak çok önemlidir. merkezi olmayan bir ağ. Merkezi olmayan bir ağda veriler her yerde. Google merkezi olmayan bir ağ kullandıysa, verileri yine de görebilirsiniz, çünkü her yerdedir ve yalnızca tek bir yerde değildir. Bu, Google’ın asla çevrimdışı olmayacağı anlamına gelir!

Kriptografi

II.Dünya Savaşı’nda, kriptografi çok kullanıldı. Radyo mesajlarını kimsenin okuyamayacağı bir koda dönüştürdü. Okumak için orijinal mesaja geri dönmeniz gerekir. Bunu yapmak için ihtiyacın vardı anahtar. Matematiksel formüllerle mümkündü!

Bitcoin de aynı şekilde kriptografi kullanır. Bitcoin radyo mesajlarını dönüştürmek yerine dönüştürmek için kriptografi kullanır Işlem verileri. Bu yüzden Bitcoin deniyor bir kripto para birimi. Bunu bilmek sizi Bitcoin’in nasıl çalıştığını anlamaya bir adım daha yaklaştırır.

Bitcoin bunu kullanarak yapar blok zinciri. Bitcoin’in yaratıcısı blockchain teknolojisini icat etti!

Arz ve talep

Geçen hafta John fırını ziyaret ettiğinde geriye sadece bir kek kalmıştı. Dört kişi daha istedi. Normalde kek sadece 2 dolardır. Ama pastayı 4 kişi daha istediği için 10 dolar ödemek zorunda kaldı..

Bu ana konsepttir arz ve talep: bir şey olduğunda sınırlı, daha değerli. Ne kadar çok insan isterse, fiyatı da o kadar artacaktır. Nadir eski arabalarla aynı.

Bitcoin nasıl çalışır: arz & amp; talep.

Bitcoin aynı konsepti kullanıyor. Bitcoin arzı sınırlıdır. Bitcoin şu saatte üretilir: sabit oran, zamanla azalacak – her dört yılda bir yarıya iniyor. Bitcoin’in 21 milyon jeton limiti vardır; 21 milyon Bitcoin olduğunda, daha fazla para oluşturulamaz. Şu anda kaç Bitcoin var? Eh, şu anda (27.07.20), var 18,5 milyon Bitcoin oluşturuldu. 21 milyona ulaşmadan önce daha gidecek çok uzun bir yolumuz var.!

Yani bu, “Bitcoin nasıl çalışır?” Sorusunun bir kısmını yanıtlıyor, ancak hepsini yanıtlamıyor. Bitcoin’in nasıl çalıştığını gerçekten öğrenmek için, Bitcoin işlemleri iş…

İşlemler Nasıl Olur??

Şimdi bu kavramların birlikte nasıl çalıştığını görelim. İşlemleri kaydetmek için bunları yerleştirmemiz gerekir bir veritabanı (bir Excel sayfası gibi).

Bu normalde merkezi bir ağda tek bir yerde saklanacaktır. Ancak Bitcoin kullandığı için merkezi olmayan bir ağ, Bitcoin veritabanı paylaşılır. Bu paylaşılan veritabanı şu adla bilinir: dağıtılmış bir defter ve blok zinciri kullanılarak erişilir. Blockchain teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinmek ve blockchain perspektifinden Bitcoin’in ne olduğunu daha iyi anlamak için benim "Blockchain Açıklaması" kılavuz.

Birisine Bitcoin göndermek için, “Peter’a 50 Bitcoin gönderiyorum” yazan bir mesajı dijital olarak imzalamanız gerekir. Mesaj daha sonra ağdaki tüm bilgisayarlara yayınlanır. Mesajınızı veri tabanında / defterde saklarlar.

Birisi Kimliğimi Taklit Edebilir mi?

Bir Bitcoin cüzdanı oluşturduğunuzda (Bitcoin’inizi saklamak için), bir genel anahtar ve bir özel anahtar. Genel anahtarlar ve özel anahtarlar, bir dizi uzun sayı ve harftir; kullanıcı adınız ve şifreniz gibidirler. Her ikiside çok önemli Bitcoin’in nasıl çalıştığını gerçekten anlamak için.

İnsanların sana ihtiyacı var Genel anahtar size para göndermek istiyorlarsa. Bu sadece bir dizi sayı ve rakam olduğundan, kimsenin adınızı veya e-posta adresinizi vb. Bilmesine gerek yoktur.!

Bitcoin nasıl çalışır: Blockchain cüzdan özel anahtarı.

Senin için Özel anahtar, kimsenin görmesine asla izin vermemelisin. Blok zincirinde, özel anahtarınız senin kimliğin. Bitcoin’inize erişmek için özel anahtarınızı kullanırsınız. Birisi görürse, tüm Bitcoin’inizi çalabilir – bu yüzden çok dikkatli olun!

Yani evet, teknik olarak kimliğiniz sahte olabilir. Birisi özel anahtarınızı alırsa, Bitcoin’i cüzdanınızdan cüzdanına göndermek için kullanabilir. Bu yüzden özel anahtarınızı çok çok güvende tutmalısınız.

Gerçek kimliğiniz (adınız, adresiniz vb.) Sahte olamaz, çünkü Bitcoin göndermek veya almak için kullanmanıza gerek yoktur..

Birisi Bitcoin’i İki Kez Harcayabilir mi?

Bitcoin işlemleri birlikte gruplanır ve bloklar halinde saklanır. Bu bloklar bir dizi halinde birbirine bağlanmıştır. Bu yüzden ona blockchain deniyor.

Bloktaki her işlem, genel bir anahtar üzerine yazılmış. Bitcoin’iniz ise, üzerinde yazılı olan özel anahtarınız olacaktır. Her blok kendisinden önceki bloğa bağlı olduğundan, Bitcoin iki kez harcanamaz..

Bitcoin nasıl çalışır: Bitcoin tutan bir adam.

Bitcoin’in nasıl çalıştığını anlayalım bazı gerçek hayat örnekleri. Birisi aynı Bitcoin’i iki kez göndermeye çalıştıysa, şöyle olur:

 1. David, John’a bir Bitcoin gönderir;
 2. İşlem, blok zincirindeki bir blokta saklanır;
 3. Ertesi gün David aynı Bitcoin’i başka birine göndermeye çalışır;
 4. Bitcoin işlemi, blok zincirindeki mevcut bloğa gider;
 5. Blockchain’i çalıştıran bilgisayarlar, Bitcoin’in kullanıldığı son bloğu kontrol eder;
 6. Bitcoin’in kullanıldığı son blokta, işlem Bitcoin’in John’un açık anahtarına gönderildiğini söylüyor..

Mevcut bloğa gönderilen Bitcoin üzerindeki John’un açık anahtarı olmadığından, blok zincirini çalıştıran bilgisayarlar Bitcoin’in kullanılmasına izin vermez..

Ya Biri Blokları Kurcalamaya Çalışırsa?

Birisi bloklardan birindeki işlem verilerini değiştirmeye çalışırsa, bu verileri bilgisayarınızda depolanan bir Microsoft Word belgesi gibi yalnızca kendi sürümünde değiştirir..

Bu, Bitcoin’in nasıl çalıştığının temel unsurlarından biridir. Değişikliğin, herkesin sürümünde yer alması için paylaşılan veritabanına gitmesini sağlamak için, Ağdaki bilgisayarların% 51’i.

Ya Birisi Ağdaki Bilgisayarların% 51’ini Kontrol Ediyorsa?

Bu teknik olarak mümkün, ancak neredeyse imkansız başarmak. Birisi ağdaki bilgisayarların (düğümler olarak da bilinir)% 51’ini hacklese bile, yollarına çıkan başka bir güvenlik katmanı vardır..

Blok zincirine yeni bloklar eklemek için bunlar mayınlı. Bu işleme madencilik adı verilir, çünkü bunu yapan düğümler Bitcoin ile ödüllendirilir – altın madencileri altınla ödüllendirilir..

Madencilikte, düğümler Bitcoin işlemlerini işlemeli ve gerçek olduklarını doğrulamalıdır. Bunu yapmak için bir matematik problemi çözmeleri gerekir. Sorun çözüldüğünde, işlem bloğu doğrulanır ve yeni bir blok oluşturulur. Her bloğun yeni bir sorunu ve madencilerin bulması için yeni bir çözümü var.

Bitcoin nasıl çalışır: bir dizüstü bilgisayarda çalışan bir bilgisayar korsanı.

Bu sorunu çözen ilk düğüm yeni Bitcoin’ler alır. Madencilik çok fazla elektrik kullanıyor, bu yüzden madencilerin ödüllendirilmesi gerekiyor!

Bitcoin’in nasıl çalışacağına dair bazı gerçek hayat açıklamaları: Bir bilgisayar korsanı düğümlerin% 51’ini kontrol edip bir bloğu değiştirmeye çalışırsa ne olurdu:

 1. Bilgisayar korsanı bloktaki verileri değiştirecek, böylece Bitcoin açık anahtarına gönderilecektir;
 2. Bloktaki veriler değiştiği için, yeni bir matematik problemi vardır ve bilgisayar korsanı bunu çözmelidir;
 3. Hacker’ın sorunu çözmek için ihtiyaç duyduğu elektrik, bloktaki Bitcoin’in değerinden daha pahalı;
 4. Bilgisayar korsanı sorunu devam ettirebilir ve çözebilir, ancak bu süreçte para kaybedecek.

Gördüğünüz gibi, bir bilgisayar korsanı için blok zincirine yapılan bir saldırıyı tamamlamak neredeyse anlamsız. Bu yüzden çok güvenli.

Bitcoin’in Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir??

Bu kadarıyla kılavuzu okuduktan sonra Bitcoin’in avantajlarının çoğunu zaten biliyor olmalısınız. Ancak, hakkında pek konuşmadım dezavantajlar, bende var mı?

Yine de bahsetmediğim bazı faydalar var, bu yüzden avantajlarla başlayalım ve sonra dezavantajlara bakacağım. O zaman, soruyu tam olarak bilecek ve bir uzman olacaksınız – Bitcoin nasıl çalışır??

Bitcoin’in Avantajları

✓ Uluslararası ödemeler bankalardan çok daha hızlıdır;

✓ Ücretler düşüktür;

✓ Blockchain – hacklenmesi neredeyse imkansız;

✓ Merkezi olmayan – tek bir noktada kapatılamaz;

✓ Şeffaf – kimseye güvenmek zorunda değilsiniz;

✓ Anonim – adınızı kullanmanıza gerek yoktur;

✓ Topluluk tarafından desteklenmektedir – ücretler tek bir noktaya gitmek yerine paylaşılır (yani bir banka veya PayPal);

✓ Yeni kullanıcılar için doğrulama yok – herkes kullanabilir.

Yeni Kullanıcılar için Doğrulama Yok: Bu Neden Bu Kadar Önemli??

Bitcoin’in nasıl çalıştığının bir diğer önemli unsuru, dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi birinin birbirine para gönderebilmesidir. KYC yok (Müşterini tanı) işlem – Bitcoin cüzdanını açmak için kimliği kullanmanız gerekmez.

Bitcoin nasıl çalışır: mobil banka erişimi.

Bir banka ile, bir hesap başvurusunda bulunurken kimliğinizi kullanmanız gerekir. Bu nedenle, dünya çapında yüz milyonlarca insanın banka hesabı yok. Para gönderemez veya alamazlar. Ancak şimdi, Bitcoin ile sonunda yapabilirler!

Uluslararası Ödemeler: Büyük Bir Avantaj

Uluslararası bir ödeme göndermek istiyorsanız, normalde bankanızla 3+ gün sürer ve size 10-15 $ veya daha fazla bir ücrete mal olur. Her ülkede farklı ama yine de pahalı ve uzun zaman alır.

Bitcoin kullanarak gönderirseniz, sadece 10 dakika kadar sürecektir. Bazen daha uzun sürer (bir saat veya daha fazla), ancak yine de bankaların aldığı 3+ günden çok daha hızlıdır. Bitcoin ücreti sık sık değişiyor ve geliştiriciler bunu olabildiğince düşük tutmaya çalışıyor. Şu anda (27.07.20), ortalama 3 dolar civarında.

Ucuz çünkü var aracı yok (bankalar, PayPal vb.) ödemek için! Bitcoin’in tüm anlamı bu.

Şimdi bir göz atalım eksiklik Bitcoin nasıl çalışır.

Bitcoin’in Dezavantajları

✗ Madencilik çok fazla elektrik kullanır;

✗ Diğer kripto para birimleri kadar hızlı değil;

✗ Ücretler çok değişir;

✗ Anonim – suç için kullanılır;

✗ Kullanımı zor – özel anahtarlar, genel anahtarlar vb..

Ücretler ve Hız: Bitcoin Neredeyse 10 Yaşında

Bitcoin 2009’da başladı, hatırladın mı? Bu neredeyse 10 yıl önceydi! O zamandan beri, Bitcoin’den çok daha hızlı olan birçok yeni kripto para birimi yapıldı. Ayrıca, Bitcoin’in ücretleri bazen 28 dolara kadar yükseldi!

Ücretler yükseldi çünkü Bitcoin’in popülaritesi Bitcoin ağının üstesinden gelemeyecek kadar fazlaydı – onu kullanan çok fazla insan vardı. Bu, Bitcoin geliştiricilerinin geliştirmeye çalıştığı bir şey ve şu ana kadar çalışıyor gibi görünüyor. Daha önce de söylediğim gibi, Bitcoin ücretleri 1 dolara geri döndü!

Bitcoin Kullanımı Çok Kolay Değil

Bitcoin’in nasıl çalıştığının dezavantajı, ihtiyaç duymasıdır özel anahtarlar, genel anahtarlar, cüzdan açma ve kullanma, vb. Bilgisayar kullanma konusunda kendine güvenmeyen insanlar için bu çok kolay değil. Birisine ödeme göndermek istediğinizde, bilgisayarınıza uzun bir sayı ve harf dizisi (bunların ortak anahtarı) yazmanız gerekir..

Bu, internet tarayıcılarının ilk başladığı zamandaki gibidir – adres çubuğuna uzun bir sayı yazmanız gerekiyordu. Daha sonra bugün kullandığımız (www.) Adresleri onun yerini aldı. Tıpkı internette gezinirken olduğu gibi, dünyadaki herkesin kullanabilmesi için Bitcoin’in kullanımı kolay hale gelmelidir..

Elektrik ve Çevre

Önceden söylediğim gibi, madencilik için elektrik maliyetleri yüksek. Madenciler Bitcoin ile ödüllendiriliyor, bu yüzden hala kar ediyorlar. Ancak madencilerin kullandığı elektrik çevre için çok kötü (artık Bitcoin’in nasıl çalıştığına dair sorunun bazı dezavantajlarını biliyorsunuz).

NEO ve Lisk gibi diğer kripto para birimleri, çok daha az elektrik kullanan farklı bir madencilik sistemi kullanıyor. Bu sistem denir PoS (Proof-of-Stake).

Bitcoin nasıl çalışır: elektrik direkleri.

Bitcoin sisteminde, bloğu ilk doğrulayan madencinin Bitcoin ile ödüllendirildiğini hatırlıyor musunuz? Bu sistem denir PoW (İşin kanıtı). Bu bir yarış gibi, değil mi?

İşin kanıtı

Tüm madenciler aynı anda aynı blokta çalışıyor ve yarışı kazanmaya çalışıyor. Bu, tüm madencilerin oluşturulan her blokta elektrik kullandığı anlamına gelir..

Teminat Kanıtı

PoS’de yalnızca bir madenci bloğu mayınlayabilir. Bir sonraki blok oluşturulduğunda, onu çıkarmak için başka bir madenci seçilir. Bu şekilde, her blokta elektrik kullanan sadece bir madenci. Bu, çevre için çok daha ucuz ve daha iyi!

Bitcoin’in Sabıka Kaydı

Bitcoin’in nasıl çalıştığının en karanlık taraflarından biri, kimliğinizi kullanmak zorunda olmamanızdır, çünkü Bitcoin çok uzun süredir haberlerde yer almaktadır. suçlular tarafından kullanılmak. Diye bir şey duymuş olabilirsiniz İpek yolu. Bu bir pazardı karanlık ağ – internetin özel bir tarayıcı kullanılarak açılması gereken anonim bir bölümü.

İpek Yolu üzerinde çok sayıda satın alabilirsiniz. yasadışı şeyler, ve kullanılan para birimi Bitcoin. İpek Yolu 2011’de başladı ancak 2013’te FBI tarafından kapatıldı.

Buydu çok kötü Bitcoin için ve bazı hükümetler bu nedenle kripto para birimini yasaklamaya çalıştı. Bu, Bitcoin’in nasıl kötüye kullanılabileceğinin en büyük örneğidir, ancak tüm para birimlerinde suç olabilir..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Bitcoin’i nasıl satın alırım?

Bitcoin’in nasıl çalıştığını, ne olduğunu, ne için iyi olduğunu ve ne için kötü olduğunu biliyorsunuz. Geriye kalan tek şey, nasıl satın alınacağını bilmek. Peki, Bitcoin’i nasıl satın alırsınız?

Var üç ana seçenek.

Broker Borsaları

Bu en basit yol, ama normalde kimliğinizi kullanmalısınız. Bu, adınızı, adresinizi ve pasaportunuzu / ehliyetinizi kullanmak anlamına gelir. Broker borsaları için ücretler normalde % 1-5, ancak nasıl ödeme yapacağınıza bağlı olarak konumunuza bağlıdır.

İşin iyi yanı banka havalesi, banka / kredi kartı ve hatta PayPal ile ödeme yapabilirsiniz. Ben tavsiye ediyorum Binance çünkü kullanımı kolay ve çok güvenilir. Bitcoin nasıl çalışır: telefonda konuşan bir adam.

Bir komisyoncu borsası kullanmak, yerel para biriminizi bir yabancı para birimine dönüştürmek için bir seyahat acentesine gittiğinizde olduğu gibidir (örneğin JPY için USD gibi).

P2P (Eşler Arası) Değişimler

Bunlar komisyoncu borsaları gibidir, ancak aracı kullanmazlar – komisyoncu yoktur. Örneğin, John, Amy’ye para gönderebilir ve Amy, John’a biraz Bitcoin gönderir. Komisyoncu yok, bu yüzden ücret ödemiyorlar!

Amy, John’a her zaman Bitcoin ödemek zorunda kalacak çünkü P2P borsalar kullan Emanet hizmeti. John, Amy’den Bitcoin’i istediğinde, Bitcoin emanete gönderilir. John, Amy’ye parasını ödediğinde emanet, John’a parasını gönderir. John ve Amy’nin emanet üzerinde hiçbir kontrolü yoktur, bu yüzden her zaman adildir. Adil ticaret, Bitcoin’in nasıl çalıştığını anlamanın temel unsurlarından biridir.

P2P borsalarındaki bazı satıcılar sizden kimlik isteyecek, ancak bazı satıcılar istemeyecektir. Bu nedenle, anonim olarak Bitcoin satın almak için P2P borsalarını kullanmak mümkündür. Nakit olarak bile ödeyebilirsiniz (kağıt para)!

Banka havalesi ile de ödeme yapabilirsiniz! Kullanmanızı tavsiye ederim LocalBitcoins.

Bitcoin ATM’leri

Bu, Bitcoin satın almanın en az yaygın yoludur. Dünyada çok fazla Bitcoin ATM’si yok, bu yüzden kullanmanız gerekecek bu harita Yakınınızda bir tane olup olmadığını görmek için. Varsa, gidip Bitcoin’inizi nakit olarak satın alabilirsiniz, ancak ücretler pahalıdır – % 5-10.

Bitcoin nasıl çalışır: Bitcoin ATM.

Hakkında daha fazla öğrenmek için Bitcoin ATM’leri, P2P değişimleri ve komisyoncu borsaları, bizim oku kripto satın alma rehberi. Bu kılavuzda, cüzdanınızı kurma, kimliğinizi doğrulama ve her ödeme yöntemiyle Bitcoin satın alma konusunda size tam talimatlar veriyorum..

Bitcoin'i Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Bitcoin’i Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Tüm Kripto Borsaları size benzer görünebilir ama Hepsi aynı DEĞİL!

Evet! Karşılaştırma Tablosunu göster

Sonuç

Bitcoin’in icadı yalnızca başlangıçtır. Bazı insanlar bankalar yerine Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kullanıyor, ancak yine de bankaların yerini tamamen alamadı. Düşüncelerin nelerdir? Bitcoin’in bankaların yerini alacağını düşünüyor musunuz? Yoksa önce iyileştirilmesi mi gerekiyor??

Yukarıdaki soruları yanıtlayarak bu kılavuzda öğrendiklerinizi test edebilirsiniz. Ayrıca “Bitcoin nasıl çalışır?” Sorusuna da cevap vermeyi deneyebilirsiniz. sadece üç cümleyle. Deneyin – öğrendiklerinizi hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Cevabınızı yorumlara yazın!

Son olarak, unutmayın – kullanın sadece en güvenilir borsalar Bitcoin satın alırken veya satarken!

Hadi sürecinden geçelim Bitcoin nasıl alınır bir kere daha:

1. Güvenilir bir kripto para cüzdanı edinin. varlıklarınızı güvende tutun (Ledger Nano S ve Trezor en çok tavsiye edilen donanım cüzdanları arasındadır).

2. Coinbase’e kaydolun.

3. Bitcoin’i USD cinsinden veya başka bir mevcut para biriminde satın alın.

4. Bitcoin cüzdan adresinizi kopyalayın.

5. Bitcoinlerinizi cüzdanınızı gönderin.

VEYA

Seç ve hatta daha basit yol ve Simplex aracılığıyla kredi kartınızla Bitcoin satın alın – dolandırıcılık içermeyen ödeme işlemleri.

İşte bu, artık Bitcoin’e sahipsiniz!

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me