Hepinize Bitcoin’e yeni başlayanlara, kripto hayranlarına ve acemi tüccarlara selamlar … Bu Bittrex vs Poloniex kılavuzuna hoş geldiniz!

Kripto para birimleri alıp satmak birçok insana çok para kazandırdı. Daha fazla 23 milyar ABD Doları (USD) kripto para birimi ticareti son 24 saatte tamamlandı! Tüm bu ticaretin gerçekleştiği yerler kripto para borsalarında.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda farklı kripto borsası var. Yeni başlayan biri olarak, ilk kripto borsanızı çok dikkatli seçmelisiniz. Güvenli ve kullanımı kolay bir borsaya ihtiyacınız var. Doğru borsayı seçmek size kripto ticaretine mükemmel bir giriş sağlayacaktır. Bu kılavuzda iki kripto borsasını karşılaştıracağım: Bittrex ve Poloniex.

Bittrex ve Poloniex hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağım. Ne tür borsalar olduklarını, kimler için tasarlandıklarını ve hangi hizmetleri sunduklarını öğreneceksiniz. Ayrıca, hizmetleri için ne kadar ücret aldıklarını ve kullanımlarının ne kadar güvenli olduğunu da öğreneceksiniz. Bu Bittrex vs Poloniex kılavuzunun sonunda, bu kripto borsalarından hangisinin sizin için en iyisi olduğuna karar verebileceksiniz..

Bittrex vs Poloniex hakkında anlamanız gereken ilk şey, ne tür bir değişim olduklarıdır. Bu soruyu cevaplamak için zaman makineme atlamalısın. 2014’e kadar geri gidiyoruz!

Bittrex’in Kökenleri


Bittrex, Bill Shihara, Richie Lai ve Rami Kawach tarafından 2014 yılında kurulan bir kripto borsasıdır. Merkezi Seattle, ABD’de bulunmaktadır..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Bittrex ve Poloniex

2014’te başka bir şey daha oldu. Dünyanın en büyük kripto borsası Mt. Gox, iflas etti. Borsa iflas etmeden önce birkaç kez hacklendi. Etrafında 200.000 Bitcoin’ler çalınmıştı. Böylesine büyük bir borsanın çöküşü kripto yatırımcılarını korkuttu.

Bittrex’in kurucuları, kripto para biriminin daha güvenli borsalara ihtiyaç duyduğunu biliyordu. Bunu biliyorlardı çünkü hepsi Amazon ve Microsoft’ta güvenlik uzmanı olarak çalışıyorlardı! Shihara, Lai ve Kawach, müşterilerin güvenebileceği bir kripto borsası kurmak için mükemmel üçlüydü..

2014’te insanlar kripto para ticareti yapmanın riskli bir şey olduğunu düşündüler. Kripto tüccarları ya cesur ya da aptal olarak görülüyordu. Bittrex gibi borsalar tüm bunları değiştirdi. Artık kripto ticareti herkes içindir. Peki ya Poloniex?

Poloniex’in Temelleri

Bittrex ve Poloniex

Poloniex, 2014 yılında Tristan D’Agosta tarafından kurulan bir kripto borsasıdır. Merkezi ABD’nin Delaware şehrinde bulunmaktadır..

D’Agosta, Bittrex’teki adamlardan farklı bir iş adamıdır. Serbest besteci olarak çalıştı ve Rutgers Üniversitesi’nden müzik diploması aldı. Bir zamanlar Polonius Sheet Music adlı bir şirketi yönetti! Bu sadece kripto paranın gerçekten herkes için olduğunu doğruluyor!

D’Agosta, Şubat 2018’de borsayı sattı Circle Internet Financial Ltd. Goldman Sachs bankası tarafından desteklenen bir daire.

Bittrex’in daha deneyimli bir ekibi var ancak Bittrex’in muhtemelen çoğu kripto girişiminden daha deneyimli bir ekibi var! Her iki platform da kurulduklarından bu yana geçen dört yıl içinde oldukça popüler hale geldi. Ama hangisi daha büyük? Hadi bulalım…

Bittrex ve Poloniex

Boyut

Bir kripto borsasının boyutunu hesaplamak için sayılara bakmanız gerekir. Bir kripto borsası için en önemli sayılardan biri 24 saatlik işlem hacmidir..

Not: Bir borsanın 24 saatlik işlem hacmi, bir günde platformda ne kadar kripto para alınıp satıldığıdır. Sayı genellikle ABD Doları cinsinden hesaplanır.

8 Mayıs 2018’de Bittrex ve Poloniex’in ticaret hacimlerine bakalım:

Bu çok fazla ticaret demek! Gördüğünüz gibi Bittrex’te daha fazla ticaret yapıldı. Bittrex kullanıcıları, Poloniex kullanıcılarından yaklaşık% 30 daha fazla kripto para ticareti yaptı. Bittrex ve Poloniex, piyasadaki diğer borsalarla nasıl karşılaştırılır??

CoinMarketCap 200’den fazla kripto borsası hakkında bilgi sağlar. 05/08/18 tarihinde tüm bu borsaların toplam 24 saatlik işlem hacmi 23.394.415.076 AMERİKAN DOLARI. Bu, her iki borsanın da pazarın yalnızca% 2’sini oluşturduğu anlamına gelir. Bu, borsaların küçük görünmesine rağmen, ikisi de CoinMarketCap’in listesinde oldukça yüksek. Bittrex şu şekilde derecelendirilmiştir: 12’si en büyük borsa ve Poloniex yalnızca 15 yer.

Bittrex ve Poloniex tüccarları, yüz binlerce her gün esnaf.

Bittrex ve Poloniex grafik karşılaştırması

Kaynak: cryptocoincharts

Poloniex bugün Bittrex kadar büyük değil, ancak bunun hala doğru olup olmadığını görmek için yarın tekrar kontrol etmeniz gerekecek. Kripto dünyasında rakamlar hızla değişebilir!

Şimdi rakamları gördünüz, Bittrex ve Poloniex’in hangi para birimlerini sunduğuna bir bakalım …

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Para birimleri

Farklı borsalar ticaret için farklı para birimleri sunar. Kaydolmadan önce bir borsa tarafından hangi döviz alım satımının sunulduğunu öğrenmek iyi bir fikirdir. Bittrex ve Poloniex yalnızca kripto para birimi ticareti sunar. Bu, kripto para satın almak ve satmak için fiat para birimlerini kullanamayacağınız anlamına gelir..

Not: Fiat para birimi, ulusal bir hükümet tarafından yasal olarak desteklenen bir para birimidir. Ülkelerin para birimleridir. İtibari para birimlerine örnek olarak ABD Doları (USD), İngiliz Sterlini (GBP) ve Çin Yuanı (CNY) verilebilir..

Bittrex, kullanıcıların hesaplarına ABD Doları kullanarak banka havalesi yoluyla para yatırmalarına olanak tanır. Bununla birlikte, Bittrex bu seçeneği yalnızca hesaplarına birden fazla para yatıran kullanıcılara sunar: 100.000 Amerikan doları. Pek çok yeni başlayan bunu yapmayacak!

Her iki platformun da fiat döviz ticareti için sunduğu en yakın şey USD Tether’dir. USDT, gerçek ABD Doları ile desteklenen bir kripto para birimidir. Her USDT için, şu adreste gerçek bir ABD Doları rezervi vardır: Tether.

Ne yazık ki Tether, ilk kripto para biriminizi nasıl satın alacağınız sorununu çözmüyor. Yeni başlayanlar neredeyse her zaman ilk kripto para birimini fiat para birimi ile satın alırlar. Bu, kripto para birimi satın almak için Bittrex veya Poloniex’i kullanmadan önce muhtemelen başka bir borsayı ziyaret etmeniz gerektiği anlamına gelir..

Ben tavsiye ederim Coinbase fiat döviz alımları için yeni başlayanlara.

Başka bir borsadan kripto satın aldığınızda, Poloniex ve Bittrex ile ticarete başlayabilirsiniz. Platformun itibari para ticaretindeki eksikliğini kendi seçtikleri kripto para birimi ile telafi ediyorlar. Madeni para seçimi için Poloniex ile Bittrex’i karşılaştıralım…

Bittrex vs Poloniex Coin Seçimi

Bittrex Coin Seçimi

Bittrex, çok çeşitli kripto para birimleri ile ünlüdür. Bittrex’te o kadar çok coin var ki hepsini burada listeleyemiyorum. Borsa, Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ripple (XRP) ve Ether (ETH) gibi tüm tanınmış paralar için işlem yapmayı teklif ediyor. Bittrex ayrıca Polymath (POLY), eBoost (EBST), Siacoin (SC) ve Factom (FCT) gibi daha az popüler paralarla işlem yapmayı teklif ediyor.

Bittrex teklifleri 258 farklı kripto para birimi ticaret çiftleri.

Not: Alım satım çiftleri, döviz kurunun teklif edildiği iki para birimidir. Havalimanına gidip ABD Dolarını Bureau de Change’de Euro ile takas etmek gibi düşünün..

Bittrex’in bazı eleştirmenleri, tüm bu seçimin kötü bir şey olduğunu düşünüyor. Yeni başlayanlar, sunulan çok sayıda jetonla kolayca karışabilir. Bittrex’teki tüm coin’ler yatırım yapmaya değmez.

Poloniex’in madeni para seçimi nasıl karşılaştırılır??

Poloniex Coin Seçimi

Bittrex’in aksine Poloniex yüzlerce jeton sunmuyor, ancak çok şey sunuyor. Poloniex teklifleri 97

farklı ticaret çiftleri. Bitcoin ve Tether gibi daha popüler kripto para birimleri en fazla mevcut alım satım çiftlerine sahiptir. Bitcoin var 43 kendi başına benzersiz ticaret çiftleri. Mevcut madeni paraların seçimi, yeni başlayanların ticarete başlaması için yeterince büyük, ancak kafaları karışacak kadar fazla değil.

Bu, yeni başlayanlar için bir Bittrex vs Poloniex kılavuzudur. Bu nedenle Poloniex’in en iyi kripto para birimi seçimine sahip olduğunu düşünüyorum çünkü daha küçük bir seçime sahip. Bittrex’te bulunan para birimlerinin seçimi etkileyici ancak yeni başlayanlar için çok büyük..

Şimdi her platformun kullanıcılarından kripto para alıp satmaları için ne kadar ücret aldığına bakalım …

Ücretler

Yeni tüccarlar için, bir borsanın alım satımlar için neyi ve neden ücretlendirdiğini anlayabilmeleri önemlidir. Önce Bittrex ücretlerinden, ardından Poloniex ücretlerinden bahsedeceğim.

Bittrex Ücretleri

Bittrex ücretleriyle ilgili en iyi şey, anlaşılmasının gerçekten kolay olmasıdır. Her işlem için bir ücret alınır % 0.25 ticaret tutarının. Bu, büyük veya küçük işlemler için ücretin aynı kaldığı anlamına gelir. Basit!

Bittrex vs Poloniex Bittrex Ticaret Komisyonu Ücreti

Bittrex Ücreti | Kaynak: bittrex

Poloniex Ücretleri

Poloniex ücretleri, Bittrex ücretlerinden farklı bir şekilde çalışır. Bunun nedeni, Poloniex ücretlerinin ticaretin büyüklüğüne ve üretici veya alıcı olmanıza göre belirlenmesidir. Ancak, çoğu yeni tüccarın ödeyeceği ücretler yine de % 0.25. Bu, alıcıların şunlardan daha azıyla işlem yaptıklarında ödeyecekleri ücrettir. 600 BTC.

Not: Alıcı, borsada zaten teklif edilen bir fiyat için kripto para birimi ticareti yapmak isteyen kişidir. Yapıcı, henüz teklif edilmemiş bir fiyat karşılığında kripto para birimi ticareti yapmaya istekli olan kişidir. Alıcının emri hemen doldurulacaktır. Bir yapıcı, alıcı fiyatı kabul edene kadar beklemek zorunda kalacak.

Dolayısıyla, siparişinizin tamamlanmasını beklemek istemiyorsanız veya 5 milyon dolardan fazla Bitcoin ticareti yapmıyorsanız,% 0,25’lik bir ücret ödersiniz..

Bittrex - Poloniex Poloniex Ücretleri

Poloniex Ücretleri | Kaynak: poloniex

Bu kategori Bittrex için küçük bir zaferdir. Her iki platform da yeni başlayanlara benzer ücretler sunuyor ancak Bittrex ücretlerinin anlaşılması daha kolay. Sonra, güvenlik hakkında konuşmak istiyorum. Poloniex güvenli midir? Bittrex güvenli midir? Bunu öğrenmenin tek bir yolu var! Bittrex ile Poloniex güvenlik önlemlerini karşılaştıralım.

Güvenlik

Güvenlik, yeni yatırımcıların bir kripto borsası seçerken düşünmeleri gereken ilk şeylerden biridir..

Bittrex Güvenli mi?

Bittrex asla saldırıya uğramadı. Piyasadaki en güvenli kripto para borsalarından biridir. Bittrex, tüm para birimlerinin% 80-90’ını saklıyor. Buna soğuk hava deposu denir. Bittrex ayrıca kullanıcılarına hesaplarını güvence altına almak için iki faktörlü kimlik doğrulama sunar.

Not: İki faktörlü kimlik doğrulama, bir kullanıcının hesabına erişmek için iki tür bilgi sağlamasının gerektiği yerdir. İki tür bilgi, bir şifre ve kullanıcının cep telefonuna gönderilen bir koddur..

Peki cevabınız Bittrex güvenli mi? Evet.

Poloniex Güvenli mi?

2014 yılında Poloniex saldırıya uğradı. Hackerlar çaldı % 12.5 Borsada tutulan Bitcoin’lerden. Poloniex ekibi hızlı tepki verdi. Saldırıyı durdurdular ve para kaybeden kullanıcılara para iadesi yaptılar. Bu gerçekleştiğinden beri Poloniex, kullanıcı güvenliğini geliştirmek için çok çalıştı..

Bittrex gibi, Poloniex de fonlarının çoğunu soğuk depoda tutuyor ve kullanıcıları iki faktörlü kimlik doğrulama kurmaya teşvik ediyor.

Yine, cevabınız Poloniex güvenli mi? Evet.

Bittrex ve Poloniex’in güvenliğini karşılaştırdığınızda, her ikisinin de benzer güvenlik özellikleri sunan güvenli platformlar olduğunu görebilirsiniz. Ancak, kripto borsalarının banka olmadığını unutmamak çok önemlidir..

Bittrex ve Poloniex, sorunları olan kullanıcılara yardım etmede yavaş oldukları için eleştirildi. Müşteri hizmetleri için borsa çok iyi değerlendirmeler almıyor! Bu, tüm yatırımcıların kendi hesaplarını korumak için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarından emin olmaları gerektiği anlamına gelir..

Her iki platform da benzer güvenlik özellikleri sunar. Ancak, Bittrex ekibinin tamamı güvenlik uzmanlarıdır ve platform saldırıya uğramamıştır. Bu nedenlerden dolayı Bittrex daha güvenli bir borsadır.

Şimdiye kadar Bittrex ve Poloniex’in hangi hizmetleri sunduğunu, maliyetlerinin ne kadar olduğunu ve ne kadar güvenli olduklarını öğrendiniz. Ardından, kullanım kolaylığı hakkında konuşmak istiyorum. Yeni başlayanların kullanması daha kolay olan değişim?

Kullanıcı dostu

Bittrex ve Poloniex, profesyonel ticaret platformları olarak tasarlandı. Bu, her ikisinin de yeni başlayanlar için kullanması zor olabilecek hizmetler ve özellikler sundukları anlamına gelir..

Bittrex

Yeni kullanıcılar Bittrex ile hesap açmayı oldukça kolay bulacaklar. Kayıt ve doğrulama basit süreçlerdir ve ticarete hazır olduğunuzu doğruladıktan sonra. Bittrex, elastik bilgi işlemle oluşturulmuştur. Bu, site meşgul olsa bile işlemlerin çok hızlı işlendiği anlamına gelir. Yeni başlayan biri olarak, ilk takaslarınızın olabildiğince sorunsuz olmasını isteyeceksiniz.!

Bittrex, kullanıcılarına birçok farklı ticaret bilgisi sunar. Bu, deneyimli tüccarlar için harika ancak bazı yeni başlayanlar için çok fazla. İşte bir Bittrex ticaret sayfasının anlık görüntüsü:

Bittrex - Poloniex Bittrex Ticaret Sayfası

Merak etmeyin! Bunların ne anlama geldiğini de anlamıyorum! Bakalım Poloniex’in kullanımı daha kolay mı…

Poloniex

Poloniex kaydı ve doğrulaması güzel ve basittir. Yapmanız gereken tek şey gerekli bilgileri doldurmak ve kısa sürede işlem yapmaya hazır olacaksınız. Poloniex ayrıca oldukça basit bir düzene sahiptir. Çoğu tüccarın kullanması için yeterince basit.

Ancak Poloniex, Bittrex’ten daha gelişmiş ticaret özellikleri sunar. Bu özellikler, marj ticareti ve daha önce bahsettiğim yapıcı / alıcı alım satımlarını içerir. Marjin ticareti, ticaret yapmak için borç para almayı içerir. Bu tür bir ticaretin ödülleri çok yüksek olabilir, ancak kayıplar da olabilir!

Yeni başlayanlara marj ticareti önermem. Uyarılmıştın! Bana inanmıyorsanız, Poloniex’teki marj ticareti sayfasına bir göz atın:

Bittrex ve Poloniex Ethereum marj ticareti

Oldukça korkutucu, değil mi? Artık biliyorsun. Poloniex ile Bittrex’i karşılaştırdığımızda, yeni başlayanlar için yeterince kolay olduklarını ancak kullanımı o kadar kolay olmayan birçok özellik ve hizmete sahip olduklarını görebilirsiniz. Çoğu kullanıcının Bittrex ve Poloniex’te ticaret yapmayı zor bulacağını düşünüyorum. Yine de daha fazla ticaret deneyiminiz olduğunda her iki borsa da ziyaret etmeye değer. Poloniex’in denemek için ilginç ticaret stilleri var ve Bittrex’in birçok seçeneği ve piyasa bilgisi var. Bu bir beraberlik!

Şimdi, sizin için en iyi borsanın hangisi olduğunu seçmeden önce son birkaç tavsiyeyi paylaşmak istiyorum.

Poloniex vs Bittrex… Ve Kazanan…

Bu rehberin başında sordum; Bittrex ve Poloniex: Daha iyi alternatif nedir? Pekala, çok yakın bir yarışma oldu. Her iki platform da iyi tasarlanmış ticaret borsalarıdır. Her ikisi de kripto topluluğunda saygı görüyor. Her iki borsa da çok popüler ve çok çeşitli kripto para birimleri sunuyor. Bittrex ve Poloniex’in bazı ortak özellikleri var. Ayrıca bazı daha az olumlu özellikleri paylaşırlar.

Bittrex ve Poloniex, itibari ticarete izin vermez. Bu, yerel itibari para birimleriyle kripto para satın almak isteyen yeni tüccarlar için bir sorundur. Her iki platformdaki jetonların, bilgilerin ve ticaret tarzlarının çeşitliliği yeni başlayanların kafasını karıştıracaktır. Çok fazla, çok erken. Yeni başlayanlar, kripto para ticareti yapmaya başladıklarında Coinbase gibi basit platformlara ihtiyaç duyarlar..

Bittrex ve Poloniex’in ikisi de iyi ticaret platformlarıdır, ancak yeni başlayanlar için ikisini de önermem. Ancak, daha gelişmiş ticaret yapmaya hazır olduğunuzda, Bittrex ve Poloniex öğrenmek için harika yerlerdir. Yeni madeni para piyasaları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, Bittrex tam size göre. Daha heyecan verici ticaret stilleri denemek istiyorsanız, Poloniex’e kaydolun!

Artık Bittrex ve Poloniex hakkında bilmeniz gereken her şeyi biliyorsunuz. Sen ne düşünüyorsun? Tamamen yanlış mı anladım? Bu ilk olmayacak! Poloniex’in Bittrex’ten daha iyi olduğunu düşünüyor musunuz? Yoksa Bittrex borsaların kralı mı? Bana bildirin!

Bittrex hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Bittrex nedir? kılavuz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me