Cardano hakkında bir şeyler duymuş olmalısınız çünkü son zamanlarda çok ilgi gördü. Eylül 2017’de oldukça yakın bir zamanda piyasaya sürülen Cardano, kısa bir süre içinde piyasa değerine sahip ilk 10 kripto para birimi arasında yer aldı. 11 milyar $.

Cardano’nun geleceğinin neye benzediğini merak ediyorsanız, o zaman doğru yerdesiniz. Bu kılavuzda sizlerle en iyi Cardano fiyat tahminini paylaşacağım. Ayrıca size Cardano’nun ne yaptığı ve onu özel kılan şeylerle ilgili bir genel bakış sunacağım..

Cardano web siteleri ön sayfası

Bu kılavuzun sonunda, Cardano’nun geçmiş yatırım eğilimleri ve gelecek tahminleri hakkında bir fikriniz olacak. Bu kılavuzdaki bilgiler ve bir finansal danışmanın tavsiyesi ile, bilinçli bir yatırım kararı verebilecek bir konumda olmalısınız..

Her madeni parada olduğu gibi, neye yatırım yaptığınızı gerçekten bilmelisiniz. O halde, Cardano tahminine geçmeden önce bunun hakkında biraz bilgi edinelim.

Not: Cardano’ya zaten aşina iseniz ve tahmine geçmek istiyorsanız, Cardano Fiyat Tahmini 2021 bölümüne gidin.


Cardano’ya Kısa Bir Giriş

Cardano, Ethereum gibi, merkezi olmayan uygulamaların ve akıllı sözleşmelerin geliştirilmesi için bir platformdur. Ether, Ethereum platformunda işlem yapmak için kullanılan token / kripto para birimi olduğu gibi, ADA da Cardano’nun platformu için yerel kripto para birimidir..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Ama benzerlikler orada biter! Cardano, ölçeklenebilir, birlikte çalışabilir bir 3. nesil blok zinciri oluşturmayı hedeflediği için Ethereum ve diğer mevcut kripto para birimleri üzerinde birçok teknolojik iyileştirme sunar..

Cardano’nun arkasındaki beynin Ethereum’un kurucularından biri olan Charles Hoskinson olduğunu bilmek sizi şaşırtacak. Cardano 2015’te kavramsallaştırılırken, yalnızca 2017’de piyasaya sürüldü..

Daha fazla bilgi için Cardano nedir kılavuzunu okuyabilirsiniz..

Şimdi Cardano fiyat tahminine doğru ilerleyelim ve lansmanından bu yana fiyatın ne kadar iyi performans gösterdiğine bakalım..

Cardano (ADA) Yatırım Geçmişi

Cardano, kavramsallaştırmadan hemen sonra promosyonlarla başlamadığı için diğer coinlerden farklıdır. Aslında, Cardano, ekip onu halka sunmaya karar vermeden önce 2 yıldan fazla bir süredir geliştiriliyordu..

Aşağıdaki anlık görüntüde görebileceğiniz gibi Cardano, Ekim 2017’de işlem görmeye başladı. En büyük kripto para borsalarından biri olan Bittrex, Cardano’yu başlatan ilk kişiydi..

Cardano fiyat tahmin tablosu

Cardano, lansmanından sonraki bir ay içinde oldukça popüler hale geldi ve en iyi kripto para borsalarının çoğunda çok hızlı bir şekilde listelendi. Lansman sırasında 0,021 dolar olan Cardano’nun fiyatı 4 Ocak 2018’de 1,22 dolara kadar yükseldi..

Bu yaklaşık bir geri dönüş % 6.000 sadece 3 ayda. Aynı dönemde, piyasa değeri 0,56 milyon dolardan 31 milyar dolara yükseldi..

Yatırımcılar, Cardano’yu diğer kripto para birimleri üzerinde sunduğu sağlam teknolojik gelişmeler nedeniyle ve arkasındaki ekip son derece güvenilir olduğu için satın aldı..

Diğer çoğu kripto para birimi gibi, ADA parası da 2018’in 1. çeyreğinde bir çöküş yaşadı..

Cardano Fiyat Tahmin tablosu

Bundan sonra fiyatı sadece 30 günde neredeyse 3 kat arttığı için bir canlanma gördü. 2021’de Cardano fiyatı 0,35 dolara ulaştığı için daha da yüksek.

Şimdi Cardano fiyat tahminine geçelim – Cardano’nun geleceği!

Cardano Fiyat Tahmin 2021

Bildiğiniz gibi, bir kripto para biriminin fiyatı saniyeler içinde muazzam bir yükseliş veya düşüş görebilir. Bu nedenle, kripto para birimlerinin geleceğini kesin olarak tahmin etmek oldukça zordur..

Bununla birlikte, fiyatı etkileyebilecek birkaç temel husus vardır. Bu yönlere dayanarak, analistler, uzmanlar, günlük kullanıcılar (siz dahil!) Bir ADA madeni para fiyat tahmini oluşturabilir..

Teknik Analiz Kullanarak Cardano Fiyat Tahmini

Teknik analizde fiyat, geçmiş fiyat eğilimleri ve işlem hacmi eğilimleri kullanılarak tahmin edilir. Bu tür bir analiz, yazılım kullanılarak ve grafikler kullanılarak yapılabilir. Ekip, teknoloji vb. Gibi somut faktörlere dikkat edilmez..

Walletinvestor.com çeşitli kripto para birimleri için teknik analiz kısa vadeli ve uzun vadeli tahminler veren böyle bir web sitesidir. Onlara göre 2021 için Cardano fiyat tahmini 0,46 dolar, bu da fiyatın biraz artması gerektiği anlamına geliyor..

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Takım, Teknoloji ve Diğer Faktörlere Dayalı Cardano Fiyat Tahmini

Teknoloji, ekip ve pazar trendleri gibi faktörlere dayanarak, adı verilen bir web sitesi smartereum.com ADA coin fiyat tahmini oluşturdu. 2019 için Cardano fiyat tahminleri 2,50 dolardı – bu çok büyük olurdu! Ne yazık ki bu olmadı. Ancak smartereum.com 2021’de Cardano için iyi bir yıl öngörüyor, ancak, belirli bir fiyat sağlamazlar.

Tahminlerini aşağıdaki faktörlere dayandırdılar:

  • Güçlü takım
  • Üstün teknoloji
  • Açık kaynak platformu

Oracletimes.com yazarı Pedro Bernardo da bir Cardano fiyat tahminini paylaştı. Fiyatının 2019’un sonunda 1.50 dolar civarında olacağını tahmin etti – başka bir yüksek olan ve gerçekleşmeyen başka bir tahmin. Ancak bu 2021’de gerçeğe dönüşebilir.

Hatırlarsanız, Cardano’nun dokunduğu önceki yüksek değer 1,22 dolar civarındaydı. Diğer nedenlerin yanı sıra, Cardano’nun Japonya’da ADA ATM’leri kurma planları nedeniyle bu işareti geçmesini bekliyorlar..

Onlara göre Japonya, “nüfusun kabaca% 84’ünün Bitcoin’i duyduğu blockchain kabulünde dünya liderlerinden” biri. Yani, bu hamle Cardano için oyunu gerçekten değiştirebilir.

2021 için Cardano tahmininin genel olarak iyi göründüğünü görebilirsiniz. ADA coin fiyat tahmininin uzun vadede neye benzediğini merak ediyor musunuz??

Hadi bulalım!

Cardano Fiyat Tahmin Uzun Vadeli

Herhangi bir yatırımın uzun vadeli beklentilerine bakmak her zaman iyi bir fikirdir. Öyleyse, uzun vadeli en iyi Cardano tahminlerinden bazılarına bakalım..

Teknik Analiz Kullanılarak Uzun Vadeli Cardano Fiyat Tahmini

Teknik analiz kullanarak kripto para birimi fiyat tahminleri veren bir başka web sitesi de longforecast.com.

Onlara göre Aralık 2021 için Cardano fiyat tahmini 0,45 dolar. Yine, ilk 10 kripto para biriminden birinden beklediğimiz kadar yüksek olmadığını söyleyebilirim. Bunun nedeni, teknik analizin, Cardano durumunda her ikisi de çok güçlü olan teknoloji ve ekip gibi faktörleri dikkate almaması olabilir..

Her iki durumda da, bu sağlam bir kazanç ve başka bir olumlu tahmin.

Takım, Teknoloji ve Diğer Faktörlere Dayalı Uzun Vadeli Cardano Fiyat Tahmini

Smartereum.com’un 5 yıllık ADA coin fiyat tahmini (2018’de yapılmıştır) 10 $ ‘dır. Yukarıda bahsettiğim gibi, tahminlerini takım, teknolojik gelişmeler vb. Gibi çeşitli faktörlere dayandırdılar..

Bunun, genel kripto pazarının nasıl performans gösterdiğine bağlı olarak gerçekçi bir beklenti olduğuna inanıyorum. Unutmayın, Cardano, yeni nesil bir kripto para birimi geliştirme vizyonuyla yönlendirilen çok güçlü bir ekip tarafından yönetiliyor..

Cardano Fiyat Tahmin CEO'su CSO

Yukarıda paylaşılan iki uzun vadeli tahmin aşırı uçlarda görünüyor. Cardano’nun gelecekteki fiyatının arada bir yerde olduğunu hissediyorum. Ancak bildiğiniz gibi, kripto para birimleri söz konusu olduğunda herhangi bir şeyden emin olmak son derece zordur..

(Bu yüzden asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmamalısınız!)

Cardano İyi Bir Yatırım mı??

Kripto para piyasasındaki uzmanlar bile Cardano’nun iyi bir yatırım olup olmadığını kesin olarak söyleyemez. Bunun yerine, olasılığa inanarak karar vermelisiniz. Kripto para birimlerinin doğası budur. Herhangi bir pazarda gelecekte ne olacağını tahmin etmek zor.

Bununla birlikte, Cardano’nun temellerine ve genel pazar eğilimlerine dayanarak, Cardano’nun neden iyi (veya kötü) bir yatırım olduğuna dair fikrimi paylaşmak istiyorum. Bu finansal bir tavsiye değildir – Cardano’ya ne zaman yatırım yapmayı düşündüğünüzde düşünmeniz gereken bir şeydir..

Cardano Neden İyi Bir Yatırım Olabilir?

Cardano 2017’de piyasaya sürülmüş olsa da, platformu geliştirme çalışmaları 2015’ten beri devam ediyor. Arkasında amansız bir ekip ile Cardano’nun burada kalacağı açık..

Cardano’nun lehine çalışan bazı faktörlere bir göz atalım..

Takım

Yalnızca geliştiricileri değil, aynı zamanda dünyanın dört bir yanından bilim adamları ve mühendisleri içeren güçlü bir ekip tarafından geliştirilmektedir. Cardano, platformda yapılan tüm çalışmaların akran değerlendirmesi kavramını tanıtan tek kripto para birimidir..

Daha önce de söylediğim gibi, Cardano, Cardano’nun geliştirilmesi için çok sayıda uzmanlık, deneyim ve kaynak sunan üç yetenekli kuruluş tarafından desteklenmektedir..

Cardano kripto para birimi uzman ekibi

Teknoloji

Yalnızca dijital para birimleri olan Bitcoin ve Litecoin’in aksine Cardano, merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeler oluşturmak için eksiksiz bir platform sağlar..

Sadece bu değil, aynı zamanda sektörde diğerlerine göre birçok teknolojik gelişme sunuyor. Daha önce de bahsettiğim gibi, Ethereum gibilerin yaşadığı mevcut ölçeklenebilirlik sorunlarına bir çözüm sağlıyor..

Aynı zamanda daha sürdürülebilir olacak.

Güvenlik

Birçok blok zinciri, “ancak ölçeklendirirsek güvenliği kaybederiz” paradoksuyla karşılaştı. Cardano’da durum böyle değildir, çünkü oluşturdukları Ouroboros adlı bir protokolü kullanarak aynı zamanda güvenlik ve ölçeklenebilirlik elde edebilir..

Cüzdan

Cardano, Daedalus adında kendi güvenli cüzdanını sunar; ADA paralarınızı saklayabileceğiniz yer burasıdır.

Şu anda Daedalus’un tasarımını iyileştirmek ve API’ler aracılığıyla üçüncü taraflara entegrasyonu çok daha basit hale getirmek için çalışıyorlar..

Aşağıdaki anlık görüntüde görebileceğiniz gibi, sağlam ve güvenli bir cüzdanı tamamlamak için çalışmak, yol haritalarının önemli bir parçasıdır..

Daedalus cüzdan hesapları

Yukarıdaki noktalar, Cardano’yu gelecek vaat eden bir kripto para birimi yapan temel nedenlerden bazılarıdır. Bununla birlikte, Cardano’ya karşı da işe yarayabilecek birkaç şey var..

Cardano Neden Kötü Bir Yatırım Olabilir?

Kararınızı veya kendi Cardano tahmininizi vermeden önce aklınızda bulundurmanız gereken bazı önemli noktalara göz atalım..

Kanıtlanmamış sicil kaydı

Cardano sadece 8 aydır ortalıkta, bu da onu ilk 10 kripto paranın en genç kripto para birimlerinden biri yapıyor (piyasa değerine göre). Cardano’nun geçmiş yatırım modelleri için yeterli veri yok, bu da onu daha riskli bir yatırım yapıyor.

Devam eden çalışma

Cardano’nun neler sunabileceği konusunda çok şey vaat edildi, ancak çoğu hala devam eden bir çalışma. ADA madeni paranın başarısı, bu özelliklerin başarıyla uygulanıp uygulanmayacağına büyük ölçüde bağlıdır..

Rekabet

Akıllı sözleşme platformları sektörü oldukça kalabalık hale geldi. Cardano, yalnızca Ethereum’dan değil, NEO ve EOS gibi diğerlerinden de rekabetle karşı karşıya. Aynı amaca hizmet eden çok sayıda üst düzey madeni paranın bir arada bulunması zor görünüyor.

Bu nedenle, yalnızca bir veya iki kazanan için yer varsa, Cardano’nun gerçekleştirmek için gerekenleri yaptığından emin olması gerekir..

Yukarıdakiler, Cardano’nun büyümesinin beklendiği gibi gerçekleşmemesinin temel nedenlerinden bazılarıdır..

Cardano’nun bu noktada negatiflerden daha fazla olumluya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ancak olumlu bir bakış açısıyla devam etmek için Cardano’nun sözlerini yerine getirmesi gerekiyor ve bunu yakında yapması gerekiyor..

Hemen her gün yeni bir madeni para piyasaya sürüldüğünde, kripto para piyasasında işler hızla değişebilir. Cardano, yatırımcıları kazanma şansını artırmak istiyorsa daha hızlı hareket etmelidir..

Son sözler

Artık hem kısa hem de uzun vadeli için en iyi Cardano fiyat tahminini biliyorsunuz. Ayrıca kökenini, geçmiş fiyat trendlerini ve temel özelliklerini de biliyorsunuz. Bunlar, Cardano’nun önümüzdeki dönemde karşılaşabileceği olası fiyat değişikliklerinin neler olduğuna dair bir fikir geliştirmenize yardımcı olacak ana hususlardan bazılarıdır..

Peki, Cardano fiyat tahmin kılavuzumu okuduktan sonra görüşleriniz neler? Yükseliş mi yoksa düşüş mü? Zaten söyleyemezsen şahsen oldukça düşüyorum!

Görüş ve tahminlerinizi bana bildirin – Cardano’nun bu yılın sonunda neye yükseldiğini veya düştüğünü görüyorsunuz? Bundan 5 yıl sonra nasıl olacağını düşünüyorsun? Fikrini neye dayandırıyorsun? Uzmanların görüşlerine veya çeşitli web sitesi algoritmalarına güvenmeye daha mı meraklısınız??

Not: Bu Cardano tahmin kılavuzunu kullanmanın yanı sıra, nihai bir yatırım kararı vermeden önce kesinlikle bir finansal danışmana danışmalısınız. Ayrıca, şiddetle tavsiye edilir asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me