Yani, bir borsada kripto para birimi almaya, ticaretine veya satmaya başlamak istiyorsunuz … ancak nereye gideceğinizden emin değilsiniz?

Muhtemelen duymuşsundur Coinbase – 13 milyondan fazla müşteriye sahip bir broker borsası. (Bu, Belçika’nın toplam nüfusundan fazla!)

Coinbase’in bu kadar popüler olmasının nedeni, tüm kullanıcıların jeton satın almak için banka / kredi kartlarını veya banka hesaplarını kullanmalarını kolaylaştırmasıdır. Ancak, sadece 32 ülkeye satıyorlar ve sadece 4 farklı para sunuyorlar!

Bu nedenle size Coinbase’e alternatifler sunmanın iyi bir fikir olacağını düşündük. Neden? Kripto para birimleri şu anda inanılmaz derecede popüler hale geldi ve aralarından seçim yapabileceğiniz 100’den fazla farklı borsa var. Bu nedenle, kullanıcıların hangi borsanın kendileri için en iyi olduğunu bilmesi önemlidir.

Bu kılavuz size Coinbase ve neden bu kadar popüler olduğu hakkında hızlı bir giriş sağlayacaktır. Daha sonra size Coinbase’e bazı alternatifler sunacağız ve bunları kullanmanın bazı avantaj ve dezavantajlarını açıklayacağız. Bu, ücretlerini, para yatırma ve çekme yöntemlerini, güvenliklerini ve sahip oldukları bazı madeni paraları içerecektir..

Bu kılavuzun sonunda, Coinbase’in en iyi alternatiflerinden bazılarını iyi anlayacaksınız..


Öyleyse, Coinbase ve ne yaptıkları hakkında daha fazla bilgi edinerek başlayalım.!

Coinbase – Ticaret Yapılması En Kolay Yer

Coinbase'e alternatifler

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Banka kartınızla kripto para satın almakla ilgileniyorsanız, bunu komisyoncu borsası kullanmadan yapamazsınız. Broker borsaları, doğrudan kendi web sitelerinde Fiat para birimi için para alıp satmanıza izin verir..

Borsayı düşünün. Apple’da hisseler satın almak isteseydiniz, onları doğrudan şirketten satın almazdınız, değil mi? Bunun yerine, onları bir komisyoncudan satın alırsınız.

Komisyoncuların para kazanması için, ticaretinizi işleme koymak için sizden bir ücret alırlar. Cryptocurrency broker borsaları aynı şeyi yapar!

Coinbase, diğer tüm borsalardan daha fazla Bitcoin satıyor ve çok büyük miktarda Bitcoin ve USD’yi yedekte tutuyor. Bu kadar çok siparişi bu şekilde işleyebilirler.

Coinbase’in, kullanıcıların banka kartlarını kullanarak kripto para satın almalarına izin vermesi, ilk kez kripto para satın alan yeni başlayanlar için işi çok kolaylaştırıyor. Bununla birlikte, dezavantajları da var, bu yüzden insanlar Coinbase’e alternatifler arıyor..

İlk şey, satın alabileceğiniz ve satabileceğiniz sadece 4 farklı coin olmasıdır. Bunlar Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH). Bu, diğer borsalarla karşılaştırıldığında küçük bir seçimdir.

Harika gerçek: Şu anda toplamda 1.500’den fazla kripto para var!

İnsanların Coinbase’e alternatif aramalarının bir başka nedeni de ücretlerinin yüksek olmasıdır. Örneğin, banka / kredi kartınızı gerçek para yatırmak için kullanmak istiyorsanız, işlem ücretlerinde yaklaşık% 4 ödemek zorunda kalacaksınız! Bu, banka kartı kullanarak ilk kripto para birimini satın almak isteyenler için talihsiz bir durumdur..

Bununla birlikte, Coinbase’in her birinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları olan bazı iyi alternatifleri var. Bu nedenle, para yatırmanın daha ucuz bir yolunu arıyorsanız veya aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla jetonlu bir takas istiyorsanız, okumaya devam edin.

Coinbase alternatiflerine bakmak için nedenleriniz ne olursa olsun, bizde varız! Öyleyse, bazı Coinbase rakiplerine bakalım!

Diğer Broker Borsaları Nelerdir??

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, artık Coinbase’e yüzlerce alternatif var – ve sürekli açılan yeni borsalar var. Bununla birlikte, listemizi sadece 4’te tuttuk. Seçtiğimiz borsaların hepsinin kendi avantajları ve dezavantajları var, ancak sizin için doğru olanı bulacağınızdan eminiz! Bakarak başlayalım Coinmama.

Coinmama

Coinbase'e alternatifler

Coinmama borsası 2013 yılında kuruldu ve İsrail’de bulunuyor, ancak 200’den fazla farklı ülkede faaliyet gösteriyorlar! Coinmama çok basit. Satın alabileceğiniz tek para Bitcoin ve Ethereum’dur ve diğer kripto para birimleriyle de satamaz veya ticaret yapamazsınız..

Coinmama’dan satın almak için banka veya kredi kartı kullanabilirsiniz, ancak ücretler Coinbase’den daha yüksektir. Her siparişte sizden% 5,5 işlem ücreti alınacak ve ardından banka veya kredi kartınızı kullanmak için ek% 5,0 ödemeniz gerekecektir..

Coinmama gibi Coinbase alternatiflerinin güzel yanlarından biri de çoğu ülkeden sipariş kabul etmeleridir. Coinbase yalnızca 32 ülkeden alımlara (ve satışlara) izin veriyor! Bu, daha fazla insanın Coinmama’dan Bitcoin ve Ethereum satın alabileceği anlamına geliyor..

Coinmama’nın bir başka avantajı da, ödemeniz alınır alınmaz coin’lerinizin otomatik olarak kişisel cüzdanınıza gönderilmesidir. Ancak, herhangi bir jeton satın almadan önce hesabınızı doğrulamanız gerekecektir..

Aşağıdakileri yapmanız gerektiğinden doğrulama süreci oldukça garip:

 • Resmi bir kimlik yükleyin (Pasaport, Sürücü Belgesi vb.)
 • Kimliğiniz varken elinizde “selfie” çekin
 • Üzerinde bugünün tarihi ve üzerinde “Coinmama” yazan bir kağıt parçası tutarken “selfie” çekin

Coinmama güvenliği çok ciddiye alıyor, bu yüzden kendinizi doğrulamak için özçekimler yapmanızı sağlıyorlar! Normalde hesabınızı 1 saat içinde doğrularlar ve bu yapıldıktan sonra 10.000 $ değerinde jeton satın alabilirsiniz..

Coinmama, kredi / banka kartı bilgilerinizi şifreler, böylece gerçekte onları asla görmezler. Başka bir güvenlik özelliği yoktur, ancak paralarınız ödeme yaptıktan sonra doğrudan kişisel cüzdanınıza gönderildiği için buna gerçekten gerek yoktur..

Coinmama müşteri destek seçenekleri de oldukça sınırlıdır ve canlı sohbet veya telefon desteği yoktur. Yine de onlara e-posta gönderebilirsiniz.

Özetlemek gerekirse, Coinmama kullanmanın avantajları ve dezavantajları şunlardır:

Avantajlar

 • 200’den fazla ülkedeki müşterilere sunulmaktadır
 • Banka ve kredi kartlarını kabul eder
 • Ödeme yaptıktan sonra paralar doğrudan cüzdanınıza gönderilir
 • Ödeme ayrıntıları şifrelenir

Dezavantajları

 • Yüksek ücretler – her işlem için% 5,5 ve banka / kredi kartınızı kullanmak için% 5,0
 • Yalnızca 2 jeton satar: Bitcoin ve Ethereum
 • Müşteriler, madeni paraları satamaz veya başka bir kripto para birimi ile takas edemezler
 • Müşteri Desteği: Canlı sohbet veya telefon yok
 • Oldukça garip bir doğrulama süreci

Peki, Coinbase’e ilk alternatifimiz hakkında ne düşünüyorsunuz??

Hala memnun değil misiniz? Peki, bir sonrakine geçelim.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

CEX

CEX ilk ve orijinal Bitcoin brokerlerinden biridir. 2013 yılında kurulan İngiltere merkezli bir borsadır. İlk iki yılında CEX, en büyük bulut madenciliği havuzlarından biriydi. Ancak, bulut madenciliği hizmetlerini askıya aldılar ve borsalarına odaklandılar.

Harika Bilgi: Madencilik havuzu, insan gruplarının Bitcoin madenciliği yapmak için bir araya gelmesidir. Tüm bilgi işlem güçlerini birleştirerek madencilik ödülünü alma şanslarını artırıyorlar! Bu madencilik havuzu daha sonra güç çıkışlarına bağlı olarak madenciler arasında eşit olarak bölünür. Bitcoin madenciliğinin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi için bkz. Bitcoin Madenciliği Nedir ve Nasıl Çalışır Hakkında Tam Kılavuz.

CEX, Coinbase rakiplerinin en güçlülerinden biridir. CEX, bir banka kartı veya kredi kartı kullanarak 8 farklı kripto para birimi satın almanıza izin verir. Bu paralar arasında Bitcoin, Ethereum ve Ripple bulunur. AB’de iseniz banka havalesi veya SEPA yoluyla da para yatırabilirsiniz. Destekledikleri itibari para birimleri USD, EUR ve GBP’dir..

CEX’in emirleri işlemek için kullandığı sistem biraz kafa karıştırıcıdır ve en iyisi borsada kullanılan “doldur ya da öldür” talimatı ile karşılaştırılır. İşte bunun gerçek dünyadan bir örneği:

 1. John, hisse başına 10 dolardan 10.000 hisse satın almak istiyor.
 2. John, sadece 10.000 hissenin tamamını hisse başına 10 $ ‘dan satın alabiliyorsa siparişi tamamlamak istiyor. Hemen yapmak mümkün değilse, tüm siparişi iptal edecek.
 3. John, bunu yapmak için komisyoncuya “doldur ya da öldür” emri vermesini söyler.
 4. Yalnızca iki olasılık vardır: John’un emri yerine getirildi veya sipariş iptal edildi!

CEX bunu müşterilerini ani fiyat değişikliklerinden korumak için yapıyor. Ancak, ciddi miktarda para ticareti yapmıyorsanız, endişelenecek bir şey yoktur.!

CEX banka havalelerinin maliyeti 10 ABD dolarıdır. Ayrıca, banka veya kredi kartınızı kullanarak para yatırmaya karar verirseniz, ücretlerde% 3,5 artı 0,25 ABD doları (veya para biriminizdeki karşılığı) ödemeniz gerekecektir. Bununla birlikte, CEX ayrıca mevcut piyasa fiyatına% 7 daha ekliyor. Ki bu çok yüksek!

CEX’ten kripto para satın almadan önce hesabınızı doğrulamanız gerekir. Bunu yapmak için, kimliğinizi yüklemeniz ve elinde tuttuğunuz bir özçekim yapmanız gerekecek (evet, başka bir garip)! Doğrulamak normalde 48 saat sürer; bu, hızlı bir şekilde satın almak istiyorsanız pek uygun değildir.

CEX’te güvenlik iyidir, ancak kullanıcılara her zaman kripto para birimlerini çevrimiçi borsada saklamaktan kaçınmalarını tavsiye edeceğim.!

Müşteri desteği açısından, CEX’te sohbet veya telefon desteği yoktur, ancak e-postalara hızlı bir şekilde yanıt verirler..

Özetlemek gerekirse, CEX kullanmanın avantajları ve dezavantajları şunlardır:

Avantajlar

 • Banka / kredi kartınızı veya banka hesabınızı kullanarak para yatırabilirsiniz
 • 8 farklı madeni para mevcut
 • Çevrimiçi bir değişim için iyi güvenlik

Dezavantajları

 • Yüksek ücretler – her ticarete% 7 eklenir ve banka / kredi kartınızı kullanmak için% 3,5
 • Canlı sohbet veya telefon desteği yok
 • Yavaş doğrulama süreci – 48 saate kadar sürebilir

Peki Coinbase’e ikinci alternatifimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Şimdi, Coinbase rakipleri listemizin üçüncüsü olan BitPanda’yı öğrenelim.!

BitPanda

BitPanda dijital kripto para birimi ticaret platformu

BitPanda 2014 yılının sonlarında oluşturulan ve Avrupa’daki müşterilere madeni para satma konusunda uzmanlaşmış bir başka kripto para komisyoncusu.

BitPanda ile ilgili en iyi şeylerden biri, birçok farklı ödeme yöntemini kabul etmeleridir. Buna bir banka / kredi kartı, banka havalesi, Neteller, Skrill ve Giropay dahildir!

Ücretler, kullanmak istediğiniz ödeme yöntemine göre değişir. Banka veya kredi kartı kullanmaya karar verirseniz,% 3-4 arasında ödeme yaparsınız. Maalesef diğer ödeme ücretleri web sitesinde açıkça gösterilmiyor, bu da pek iyi değil.

BitPanda, Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Dash (Dash), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) olmak üzere toplam 6 kripto para birimi sunar..

Hesabınızla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, BitPanda destek ekibine e-posta gönderebilirsiniz. Yine, canlı sohbet veya telefon desteği yok.

BitPanda, hesabınızın güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanır. Ayrıca, paralarınız satın aldıktan sonra doğrudan cüzdanınıza gönderildiği için paranızı asla tutmazlar..

Özetlemek gerekirse, BitPanda kullanmanın avantajları ve dezavantajları şunlardır:

Avantajlar

 • Banka / kredi kartı ve Skrill dahil birçok farklı ödeme yöntemi
 • Satın alınabilecek 6 farklı jeton var
 • Diğer brokerlerin çoğundan daha düşük ücretler
 • Paranız tutmaz – paralarınız doğrudan cüzdanınıza gönderilir

Dezavantajları

 • Yalnızca Avrupalı ​​müşteriler tarafından kullanılabilir
 • Web sitelerinde ücretler net olarak belirtilmemiştir
 • Canlı sohbet veya telefon desteği yok

Artık BitPanda hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğunuza göre, Coinbase alternatiflerimizden hangisini şu ana kadar seviyorsunuz? Bunun Coinbase’e en iyi alternatif olduğunu düşünüyor musunuz??

Değilse, BitStamp’ı tercih edip etmediğinizi öğrenmek için okumaya devam edin!

BitStamp

BitStamp dijital para ticareti platformu

BitStamp, 2011’den beri kripto para birimleri satıyor ve bu da onları en eski brokerlerden biri yapıyor! Başlangıçta Slovenya’da bulunuyorlardı, ancak şimdi hem Birleşik Krallık’ta hem de Lüksemburg’da ofisleri var..

BitStamp, banka / kredi kartı veya banka havalesi gibi geleneksel ödeme yöntemlerini kullanarak para yatırmanıza izin verdiği için kripto yatırımcıları için popülerdir. Komisyoncu tarafından alınan ücretler, her ödeme yöntemi için farklıdır.

Toplam para yatırma tutarı 1000 ABD Dolarından azsa, banka kartınızı kullanmanız 10 ABD dolarına mal olacaktır. Fazla olursa% 2’ye mal olur. Bu, diğer brokerlerden çok daha ucuzdur ve banka kartı ile para yatırma için en iyi Coinbase alternatifidir..

Ancak, kredi kartınızı kullanarak ödeme yapmak isterseniz, ücretler% 5’ten daha yüksektir. Ve unutmayın, kredi kartı düzenleyiciniz tarafından da ekstra ücretlendirilebilirsiniz.

BitStamp, aşağıdakileri içeren beş jeton sunar: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC).

2015 yılında BitStamp, bilgisayar korsanlarının 19.000’den fazla Bitcoin’i çalmasıyla sunucularını hack’ledi! O zamandan beri BitStamp güvenliklerini artırdı ve o zamandan beri saldırıya uğramadılar..

BitStamp, web sitelerinde güvenliklerinin artık yüksek seviyede olduğunu ve madeni paralarının çoğunu soğuk depoda tuttuklarını belirtiyor. Ayrıca, hesabınıza ekstra koruma sağlayan ve jeton alırken veya satarken gerekli olan iki faktörlü kimlik doğrulama kullanırlar..

60’tan fazla farklı ülkeden müşteriler, tüm Avrupa ve ABD dahil olmak üzere BitStamp’ta bir hesap açabilir.Ancak herhangi bir kripto para birimi satın almadan önce kimliğinizi ve bir adres kanıtı (banka ekstresi gibi) yükleyerek kimliğinizi doğrulamanız gerekir..

BitStamp gittikçe daha popüler hale geldikçe, doğrulama süreleri de yavaşlar ve yavaşlar. Bazı insanlar doğrulanmadan önce 2 hafta beklemek zorunda kaldıklarını söylüyor. Hızlı bir şekilde kripto almak / satmak istiyorsanız bu ideal değildir!

E-posta desteğinin de çok yavaş olduğunu söyleyen bazı müşteriler var, bu da sinir bozucu olabilir..

Özetlemek gerekirse, BitStamp kullanmanın avantajları ve dezavantajları şunlardır:

Avantajlar

 • Ödeme yöntemleri banka / kredi kartı ve banka havalesini içerir
 • Satın alınabilecek 5 farklı jeton mevcut
 • Banka kartı ile para yatırma ücretleri düşük
 • 60’tan fazla ülkede mevcuttur

Dezavantajları

 • Kredi kartı ücretleri yüksek
 • Yavaş doğrulama süreci
 • 2015’te 19.000 Bitcoin hacklendi
 • Müşteri desteği yavaş

İşte orada var! Coinbase’e dört alternatif. Ancak, bunlardan herhangi birini deneyip denemeyeceğinize dair nihai bir karar vermeden önce, yukarıdaki değişimlerin son bir karşılaştırması için aşağıdaki tabloya bakın:

Komisyoncu Ticaret Fess Banka / Kredi Kartı Ücretleri Para Sayısı Doğrulama Güvenlik
Coinbase Piyasa oranı % 3.99 4 Hızlı / Otomatik İyi. Çoğu kripto para için çevrimdışı depolama alanı sunuyorlar.
Coinmama + % 5.5 % 5.0 2 Hızlı / Manuel İyi. (Asla paranızı tutmaz.)
CEX + % 7 % 3,5 8 Yavaş / Manuel İyi. Bazı çevrimdışı depolama alanı sunar.
BitPanda Belirsiz / Hacimdeki değişiklikler % 3-4 6 Orta İyi. (Asla paranızı tutmaz.)
BitStamp % 0.25 Maksimum

Banka kartı:

10 $ (1000 $ ‘ın altında)% 2 (1000 $’ ın üzerinde)

Kredi kartı:

% 5

5 Çok Yavaş / Potansiyel olarak bir haftadan fazla TAMAM MI. Bir miktar çevrimdışı depolama alanı sunarlar ancak daha önce saldırıya uğramışlardır.

Sonuç

Coinbase alternatifleri hakkındaki bu eksiksiz kılavuzu okuduysanız, artık diğer brokerlerin size neler sunabileceği hakkında iyi bir fikriniz olmalı. Her komisyoncunun avantajları ve dezavantajları vardır, ancak sizin için en iyi seçeneğin hangisi olduğuna karar vermeniz gerekir..

İster küçük ücretler, ister hızlı bir alım / satım veya iyi bir güvenlik arıyor olun… dikkate alınması gereken çok şey vardır. Tabii ki, en önemli şey, ülkenizde veya eyaletinizde alım / satıma izin veren bir borsa seçmenizdir.!

Yani ne düşünüyorsun? Coinbase’e bu alternatiflerden herhangi birine geçecek misiniz? Yoksa Coinbase’e bağlı kalacak mısınız? Seçim senin. Ama hangi seçeneği seçerseniz seçin – unutmayın, güvende kalın ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me