Dünyası kripto para cüzdanları gerçekten rekabetçi olanıdır. Pek çok farklı şirket, “bir sonraki en iyi şeyi” yaratmak için çabalıyor. Bu harika, özellikle ihtiyaç duyan bir kullanıcıysanız iyi kripto depolama cihazı! Ancak arada bir, tüm topluluğu sallayan ve insanları aylarca süren tartışmalara ve karşılaştırmalara gönderen bir ürün geliyor. Bu incelemede, böyle bir üründen bahsedeceğiz – CoolWallet S donanım kripto para birimi saklama cüzdanı.

Sana söyleyerek başlayacağım şirket hakkında – nasıl olduğu, ne olmaya çalıştığı ve aradaki her şey. Ondan sonra konuşmaya devam edeceğiz ürün hakkında kendisi – size ne olduğunu, nasıl çalıştığını, nasıl kurabileceğinizi, CoolWallet S’nin hangi paraları desteklediğini vb. anlatacağım.

Zaman kaybetmeyelim ve doğrudan işin içine atlamayalım.

Artıları

 • Eşsiz stil ve işlevsellik
 • Şifreli bağlantı
 • Serin depolama – en güvenli

Eksileri

 • Cüzdan henüz açık kaynaklı değil

CoolWallet S – Şirket Hakkında

Arkasındaki şirketin bağlamını bilmeden CoolWallet S hakkında konuşmak oldukça zor olurdu, sence de öyle değil mi? Bu yüzden devam edip cüzdanı ortaya çıkarmaya başlamadan önce, CoolBitX – arkasındaki şirket dünyanın ilk mobil donanımı kripto para cüzdanı.

CoolWallet S incelemesi: ürün.


CoolBitX başlatıldı 2014’te geri dön, Tayvan’da. Kurucu ve CEO Michael Ou, bilgisayar korsanlarının girmeyi başardığında mobil donanım kripto cüzdanlarının gelecek olduğunu öğrendi. Mt. Gox ve Bay Ou’nun şirketinin kurulmasından kısa bir süre sonra kozmik miktarlarda para çalmak.

Güvenilir, işlevsel ve kullanımı kolay soğuk cüzdan CoolBitX’in hedefi buydu. 2015 yılında şirket, ilk kripto cüzdanı – CoolWallet. Bu kampanya, onu Indiegogo’da (bir kitle fonlaması platformu) desteklemeye karar veren kişiler tarafından desteklendi ve desteklendi..

İlk lansman deneyimlerinden (ve daha sonra birçok destek talebi ve destek sorgusundan) sonra CoolBitX, ürün ve hizmetlerini iyileştirmek için yeterli veriye sahipti. Böylece CoolWallet S’yi 2018’in başlarında piyasaya sürdü. Bu incelemeyi yazarken, cüzdanın büyük bir başarı olduğu düşünülüyor.

Bulunan Son Defter Cüzdan Kuponu:

Nedir?

Artık CoolWallet S’nin yaratıcıları ve geliştiricileri hakkında biraz fikriniz olduğuna göre, cüzdanın kendisi hakkında konuşmaya başlayabiliriz..

CoolWallet S, “dünyanın ilk mobil donanım cüzdanı” dır. Ama ifade tam olarak ne anlama geliyor??

Öncelikle “soğuk cüzdan” ın ne olduğunu bilmelisiniz. Çok fazla ayrıntıya girmemek için, kripto para birimleri iki ana cüzdan türünde saklanır – Sıcak ve soğuk olanlar. Sıcak cüzdanlar çevrimiçi arayüzler ve yazılımlardır – her zaman internete bağlıdırlar. Bir soğuk cüzdan (Bay Ou’nun tam olarak yaratmaya çalıştığı şey), kripto para biriminizi blok zincirinde izleyen – cüzdanda “depolayan” bir donanım cihazıdır.. Soğuk cüzdanlar internet bağlantısı gerektirmez.

CoolWallet S incelemesi: kart.

Bu bir donanım cüzdanı incelemesi. Peki “mobil” kısmı nerede devreye giriyor peki? CoolWallet S’ye telefonunuzdan kolayca erişilebilir – tek ihtiyacınız olan bir uygulama. Bununla cüzdanın gerekli ve isteğe bağlı tüm işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz..

CoolWallet S'yi Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

CoolWallet S’yi Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Tüm Kripto Borsaları size benzer görünebilir ama Hepsi aynı DEĞİL!

Evet! Karşılaştırma Tablosunu göster

Teknik Özellikler

CoolWallet S boyutu standart kredi kartı ve yerleşik bir metal düğmeye sahiptir. Günlük “standart” miktarda işlem gerçekleştirirseniz – yani 2 -, batarya yaklaşık tutmalı 2 hafta tek bir şarjla (tamamen şarj olması 2 saat sürer). Yerleşik bir lityum içerir şarj edilebilir pil (3 V, 15 mAh).

CoolWallet S Bitcoin özelliklerine gelince, cüzdan işlem imzalama algoritmasını destekler ECDSA (eliptik eğri – secp256k1). Tohum oluşturma işlemini CoolWallet S’nin kendisinden yapmanız önerilir. Bu tavsiye edilir çünkü cüzdandan bunu yapmak daha yüksek güvenlik seviyesi bunu mobil uygulamadan yapmaktansa.

Özellikleri

CoolWallet S, kripto para birimi yatırımlarınızın yanı sıra gönder ve Al kripto para birimleri en hızlı şekilde.

Cüzdan ayrıca anında bir özellik sunar para birimlerini takas etmek. Bu, tüccarlar için – özellikle kısa vadeli kripto para birimi ticaretine katılanlar için harika bir seçenektir..

CoolWallet S incelemesi: özellikler.

CoolWallet S, her ikisi tarafından da desteklenir iOS ve Android. Mükemmel güvenlik sunar, tüm ana kripto para birimlerini destekler ve hatta su geçirmezdir!

CoolWallet S destekli madeni paralar aşağıdaki gibidir: Bitcoin, Ethereum, ERC 20 jetonları (Bitdegree’nin BDG jetonu Onlardan biri!), Ripple, Litecoin ve Bitcoin Cash.

Cüzdanın kendisi maliyeti 99 $, ama bir de var ikili seçenek (iki cüzdan) 159 $, ortalama ~ 80 $ cüzdan başına. Piyasadaki diğer bazı soğuk cüzdan fiyatlarına bir göz atarsak (sana bakıyorum Trezor), soğuk bir kripto depolama cihazı için bir veya iki cüzdan satın almanıza bağlı olarak 99 veya 80 $ makul, orta fiyat.

Kutuda ne var?

Son olarak, şuna bir göz atalım: kutunun kendisi. Sonuçta, ürünü gerçekten açıp yakından görmeden bu doğru bir CoolWallet S incelemesi olmazdı..

CoolWallet S incelemesi: kurtarma kartı.

Cüzdan bir şık, modaya uygun kara kutu. Açtıktan sonra, şirketin yaratıcısı ve CEO’su Michael Ou tarafından düşünülmesi gereken güzel yiyeceklerle karşılanacaksınız..

CoolWallet S incelemesi: bir kutuda kart.

Kutunun içinde bulacaksın CoolWallet S kurtarma kartı, bir çıkartma, şarj pedi Birlikte standart USB kablosu ve tabii ki CoolWallet S cihazı kendisi.

CoolWallet S incelemesi: ambalajdan çıkarma.

Sonuç olarak, oldukça kompakt bir kurulum – dağınıklık veya gereksiz miktarda evrak işi yok.

Uygulama hakkında

mobil uygulama her ikisinden de erişilebilir Android uygulama mağazası ve iOS.

Bir kez açtığınızda, sizden cihazınızı eşleştirin Bununla birlikte. CoolWallet’inizi üzerindeki düğmeyi basılı tutarak açarsanız, uygulama sizden cihazı onaylamanızı isteyecektir. Cihazı ve uygulamayı eşledikten sonra hazırsınız.

Tablo: CoolWallet S ve Ledger Nano S’nin yazılım özellikleri

Uygulama şunları sunar: çok çeşitli farklı işlevler. Varlıklarınızı kontrol edebilir, kripto yatırımlarınızı takip edebilir, takas edebilir, ticaret yapabilir, kripto para gönderip alabilirsiniz. Uygulama estetik açıdan çekici ve gezinmesi kolaydır – sizi gereksiz bilgi veya pop-up’larla doldurmaz.

Nasıl kurulur?

Şimdi, nasıl ayarlayacağınızı söylemeden CoolWallet S incelemesi nedir??

Süreç basit ve basit. Bunu birkaç basit adıma ayıracağım.

Aşama 1. Cüzdanınızı açın ve şuraya gidin: CoolWallet S uygulaması telefonunda.

Adım 2. Uygulamanız bir dizi harf ve rakam görüntüler. Bu senin cüzdan kimliği. Basın "Bağlan".

CoolWallet S incelemesi: bağlanın.

Adım 3. CoolWallet S üzerindeki düğmeye basmanız istendiğinde, bunu yapın. Eşlendiniz!

Adım 4. Uygulamada “Oluştur” a basın.

CoolWallet S incelemesi: CoolWallet S

Adım 5. Şimdi şunu seçmelisiniz: tohumunun uzunluğu. Bununla birlikte, hızınızı cüzdanın kendisi, güvenlik amacıyla mobil uygulama yerine.

Adım 6. Rastgele bir kelime ve sayı nesli elde edeceksiniz. Bunları bir yere yazın veya bir resim dosyası olarak kaydedin.

CoolWallet S incelemesi: tohum.

7. Adım. Bu bittiğinde, yapmanız gereken tek şey “Cüzdan Oluştur” düğmesine basmaktır ve işte bu kadar! Artık bir CoolWallet S’nin resmi sahibisiniz!

CoolWallet S incelemesi: cüzdan oluşturun.

Kripto Gönder / Al

Kripto para gönderme ve alma herhangi bir kripto saklama cüzdanının temel bir özelliğidir. Bu bir donanım cüzdanı incelemesi olduğundan, Cool Wallet Bitcoin gönderme ve alma özelliklerinden bahsedeceğiz.

Bitcoin göndermek istiyorsanız tek yapmanız gereken adresi yazın göndermek istediğiniz cüzdanın tutarını ve ücretini ayarlayın. Bundan sonra, tüm onay işlemlerini bitirin (CoolWallet S’nin kendisinde – düğmeye basın) ve işte bu kadar! işlem hızları Cüzdanın büyük bir kısmı harikadır, bu nedenle alıcının Cool Wallet Bitcoins’inizin miktarını alması uzun sürmez.

CoolWallet S incelemesi: gönderin.

BTC almak istiyorsanız, seçenekleri verdiniz. QR CoolWallet S kodunu tarayın veya sadece kopyalayıp yapıştırın. Bu kadar basit!

CoolWallet S incelemesi: alın.

Güvenlik

Yaygın olarak bilinmekte ve kabul edilmektedir. güvenlikana faktör bir kripto para birimi depolama cüzdanı seçmeye gelince. Sonuçta, bu CoolWallet S incelemesinin başında da bahsettiğim gibi, bu cüzdan bir süper güvenli ve güvenilir kripto depolama cihazı! Güvenlik departmanında başarısız olsa bile yüzlerce özelliğe ve en şık tasarıma sahip şık görünümlü bir cüzdanınız olup olmadığı kimin umurunda??

Tablo: Trezor One ve CoolWallet S’nin güvenlik özellikleri

Güvenlik geliştirme prosedüründeki bir hata veya basit bir hata nedeniyle tüm kripto paralarınız çalınırsa, bunların hiçbiri önemli olmayacaktır. Bununla birlikte, CoolWallet Bitcoin saklama ve koruma güvenliğini kontrol edelim.

Her şeyden önce CoolWallet S, bir 3 adımlı doğrulama bir işlemin gerçekleştirildiği her seferinde. Bu başlangıçta can sıkıcı görünse de, uzun vadede paranızı güvence altına almanıza yardımcı olacak harika bir özelliktir..

Ayrıca, cüzdan tohum tarafından korunan ayarlamayı seçtiğiniz. Kurtarma kodu tabanlı bir sistemdir – olmasını istediğiniz kadar güçlü yapabilirsiniz.

CoolWallet S incelemesi: CoolWallet S fiyatlandırması.

Son olarak, cüzdan, Güvenli Öğe – tüm işlemlerinizin ve para birimlerinizin olması gerektiği şekilde şifreli kalmasını sağlayan bir mikroçip.

Sonuç olarak, muhtemelen CoolWallet S’nin oldukça sağlam söz konusu olduğunda güvenlik şeylerin tarafı. Soğuk bir cüzdan olmak, zaten harika bir güvenlik sisteminin üstünde sadece bir kirazdır.

Lehte ve aleyhte olanlar

Tüm söylenen ve yapılanlara rağmen, yapılacak bir sonraki akıllıca şey, daha önce bahsettiklerimizi özetlemek olacaktır. Sonuçta, belirlenmiş bir profesyonel ve olumsuz bölüm olmadan uygun bir donanım cüzdanı incelemesi olmazdı, değil mi??

Artıları EKSİLERİ
 • Eşsiz stil ve işlevsellik. CoolWallet S, diğer birçok donanım kripto saklama cüzdanının kullanmayı tercih ettiği, popüler olan hacimli tasarım seçeneklerinden kaçınır. Bunun yerine, USB veya WIFI yerine şifreli bir Bluetooth bağlantısı kullanan ince, estetik açıdan hoş, kredi kartı modeline dayalı bir kripto para cüzdanıdır..
 • Şifreli bağlantı. Cüzdanın WIFI veya USB yerine şifreli bir Bluetooth bağlantısı kullanması, güvenliği için sadece başka bir argümandır. Çoğu zaman, özellikle seyahat ederken güvenli bir internet bağlantısı bulamazsınız.
 • Harika paket. M-cüzdanın geldiği kutuyu ilk kez açmak güzel – derli topludur, bir kağıt kurtarma kartı ve çıkartması vardır ve cüzdanın kendisi, basitliği ve ince tasarımı nedeniyle fiziksel cüzdanınıza sığar.
 • Okuması basit. Ekranda sunulan bilgileri okumak söz konusu olduğunda “e-kağıt ekranı” harika bir seçimdir.
 • Kullanıcı dostu. Hem cüzdan hem de uygulama süper kullanıcı dostudur ve kullanımı kolaydır. Tüm kurulum süreci, herhangi bir sorun olmadan hızlı ve akıcıdır.
 • CoolWallet S her zaman çevrimdışıdır. Uygulama güncellendikten sonra bilgiler yenilenir. Bu, cüzdanın güvenliğini en üst düzeye çıkarmaya izin verir.
 • Cüzdan açık kaynaklı değil – HENÜZ! Yakında açık kaynak yapma planları var.

Gördüğünüz gibi, kullanmanın çok az eksisi var veya hiç yok CoolWallet S – Cihazla karşılaşabileceğiniz olası tüm sorunlar muhtemelen gelecekte çözülecektir (açık kaynak ve QR cüzdan transferleri).

Sonuçlar

En başında da belirttiğim gibi, dünya kripto para depolama cihazları rekabet etmesi zor. Ancak, CoolWallet S gayet iyi durumda görünüyor.

Bir kripto para cüzdanı seçerken en önemli şeylerden biri (cüzdanın özellikleri dışında) şirketin vizyonu. Bir şirket açgözlüyse ve “sadece para için var” ise, tasarım ve güvenlik departmanlarına çabucak gösterir. Ancak CoolWallet S söz konusu olduğunda durum böyle değildir.

CoolBitX’in takip etmeyi amaçladıkları net bir vizyona sahip olduğu oldukça açık. Şirketlerin çoğu itibar ve itibarlarını kaybettikten sonra pes etse de CoolBitX, CoolWallet S ile geri döndü, piyasadaki en başarılı kripto cüzdanlarından biri.

Diğer önerilen ve daha güvenli kripto para birimi cüzdanlarına göz atmakla ilgileniyorsanız, Ledger, Coinbase ve Trezor’a göz atmalısınız..

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me